Напукани пети

  • 7 723
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 865
Ходенето бос, особено по морски пясък действа вълшебно на краката.
Нямам сериозни проблеми, търкам ги с пила, която е като ситно ренде, мажа с крем на вазелинова основа+невен. Единствените ми по-груби части са в средата на възглавничката, сякаш от високите обувки (нямам идея), но никога не омекват и не изчезват.

# 16
  • Мнения: 9 991
Ами мога да кажа , аз какво правя, знам че носенето на  твърди подметки, като сабо например увеличават твърдата кожа на петите, когато бяха модерни сабата всички имаха проблеми, ако носиш неудобни и твърди обувки това предразполага. Накисвам си краката 1 път в седмицата в топла вода с сапун, да омекнат кожичките, може да сложиш 1, 2 капки йод за дезинфекция. След това се изрязва мъртвата кожа с нож за пети, после се изтъркват и с пила. Това се прави вечер преди лягане за предпочитане, след това се маже с вазелин , обува се памучен чорап  и така се спи и на сутринта краката ти ще са много хубави.

# 17
  • Мнения: 630
Нямам такъв проблем, но мога да препоръчам вълшебен крем за крака- кремът на Талодерма(българска козметика). Наистина е вълшебен. Бях подарила на баба ми, която има много лоши пети и и станаха като бебешки. Струва около 2 лв.

Общи условия

Активация на акаунт