ХЕМОФИЛИЯ

  • 47 888
  • 107
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 42
вчера ходихме  при лекуващата ни докторка за да си получим препарата и се оказа че пак няма нищо.какво да правим и как да се лекуваме без препарат я питах аз ......а тя ми одговаря че не зависи от нея ами от тия одгоре или най точно от МИНИСТЕСТВОТО НА ЗДРАВЕОПАЗВАНЕТО.колко пъти съм званяла и се моля за лекарства и там че вече незная .гледам синът си и умирам от страх че ще се увреди и няма да може да ходи .с вързани ръце съм .искам да имам препарат и при нужда да му слагам .това е всичко .....

# 16
  • Мнения: 199
Не се отказвай, бори се - потърси медиите за съдействие, те могат да помогнат, това е моят съвет друго за сега не се се сещам.Ако имаш нужда от нещо пиши

# 17
  • Мнения: 199
Не се отказвай, бори се - потърси медиите за съдействие, те могат да помогнат, това е моят съвет друго за сега не се се сещам.Ако имаш нужда от нещо пиши

# 18
  • Мнения: 42
ПЛАЧЕМИ СЕ ДНЕС.МОМЧЕТО МИЕ ЗЛЕ И ЦЯЛ ДЕН ПЛАЧЕ И СТЕНЕ ОТ БОЛКА .СЛОЖИХ МУ ПРЕПАРАТ  И КОМПРЕС С ЛЕД И ДОРИ БОЛКОУСПОКОЯВАЩО НО КОЛЯНОТО МУ Е КАТО ДИНЯ ПОДУТО И ГО БОЛИ УЖАСНО.ОТ ПЕСТЕНЕ НЕСТАВА ДОБРО ЛЕЧЕНИЕ .А ЗА ПРОФИЛАКТИКА НЕСЕ И ЧУВА .КАК ЩЕ СПИМ ТАЯ НОЩ  И КОЛКО ЛИ ЩЕ ПЛАЧЕМ НЕЗНАЯ НО МИЕ МНОГО МЪЧНО .МАЛЪК Е А ТАКАВА БОЛКА ТЪРПИ ЧЕ НЕЗНАМ КАК ИЗДЪРЖА .ТРЯБВА ДА ИМА АНТИХЕМОФИЛЕНГЛОБОЛИН ИНАЧЕ НЕСТАВА .НО ВЕЧНО ИЛИ НЯМА ИЛИ Е В ОСКЪДНО КОЛИЧЕСТВО.МАЛКО СЕ ОПЛАКАХ В ФОРУМА НО ИМА И ТАКИВА КОЙТО ПОЗНАВАТ ТОВА ЗАБОЛЯВАНЕ ...ХЕМОФИЛИЯ....И ЗНАЯТ ЗА КАКВО СТАВА ДУМА ......ДАВИ ПАЗИ ГОСПОД .

# 19
  • Мнения: 42
НЕ СМЕ МИГВАЛИ ЦЯЛАТА НОЩ.И БОЛИ И БОЛИ КОЛЯНОТО ДО КОГА НЕЗНАЯ.ТАЯ ХРОНИЧНАТА БОЛКА КОЯТО НЕСПИРА И ЗА МИГ Е УЖАСНА .НИЩО НЕ ПОМАГА

# 20
  • Мнения: 24
zdraveite,mam4eta,kazvam se pavlinka na 29g. ot pleven.imam sin na 10g. ivan s tejka forma ma hemofilia A.na profilaktika sme ot 07.2007,no pak pravi kruvoizlivi/v glezenite/pohodkata mu se izmeni.za bolkata ni6to ne pomaga,slagah mu edin ohlajda6t gel"BIOFREEZE",NO BEZ FAKTORA EFEKTA E NULEV.krakata mu sa ve4no julti ot kompresite s rivanol.mnogo se radvam,4e namerih srodni du6i,za6toto tuk v pleven poznavam samo edna ciganka,koiato ima dve mom4eta s hemofilia,du6teria i su6to rodi bolno mom4e,sega e bremenna pak i ne iska da se izsledva.az imam momi4ence na 2g. i kogato zabremeniah hodihme pri prof.kremenski,praviha mi amniocenteza,za da se ustanovi pola na bebeto i dali e nositel.za 6tastie se radvam na zdravo momi4e,koeto ne nosi bolnia gen.4ao,pi6ete!

# 21
  • Мнения: 42
ЗДРАВЕЙ ПАВЛИНКА ОТ ПЛЕВЕН .АЗ СЪМ МАРГО ОТ ГР.БЯЛА И ЗНАЯ ЧЕ БЕЗ ФАКТОР НЕСТАВА ЛЕЧЕНИЕ.И НИЕ СМЕ ЗЛЕ В МОМЕНТА АЗ ПИША ВСЕКИ ДЕН ТУК ВЪВ ФОРУМА ЗА НАС И НАШИТЕ ПРОБЛЕМИ.НЕСМЕ СПАЛИ ВЕЧЕ ТРИ НОЩИ .МОЯТ СИН Е НА 13 ГОДИНИ И ВСИЧКО ЗНАЕ И РАЗБИРА ЗА ХЕМОФИЛИЯТА НО ВЪПРЕКИ ТОВА Е ДЕТЕ  И ИСКА ДА ИГРАЕ ДА Е СРЕД ДЕЦА И КОГАТО АЗ НЕГО ПУСКАМ ДА ИЗЛИЗА МИ СЕ КЪСА ДУШАТА АМА НЯМАМ ИЗБОР .АКО ИМАХМЕ ФАКТОР ДА МУ СЛОЖА ТОЙ СПОКОЙНО ЩЕЕ НАВЪН СРЕД ПРИЯТЕЛИ.ОТ ТРИ ДЕНА Е С НАДУТО КОЛЯНО КАТО ДИНЯ .ПРОСТО Е ОГРОМНО И ПРАВИМ КОМПРЕС С ЛЕД НО ФАКТОРА Е В МНОГО МАЛКО КОЛИЧЕСТВО И НЕ ПОМАГА КОГАТО НЕЕ ДОСТАТЪЧНО СПОРЕД НЕГОВИТЕ КИЛОГРАМИ.СТРАХ МЕЕ ДА ВЛЯЗА ПРИ НЕГО ЗАЩОТО СЕГА СПИ НО ЗА КРАТКО И КАТО ГО ЗАБОЛИ С ОНАЯ СТРАШНА БОЛКА ОТНОВО ЛЕД И ФАКТОР И В КРАЕН СЛУЧАЙ МУ ДАВАМ И БОЛКОУСПОКОЯВАЩО НО РЯДКО ПОМАГА.

# 22
  • Мнения: 24
kakvi bolkouspokoiava6ti mu dava6?az ne sum davala dosega.skoro ne mu se e slu4valo da pravi niakakvi  mnogo tejki travmi,no mnogo 4esto mu se poduva glezena i ne moje da stupva na nego.obiknoveno se opravia sled vtorata doza.dosega samo vednuj sa mu vzemali kruv za antitela.po kakvo se poznava 4e ima takiva?

# 23
  • Мнения: 42
здравейте .....днес съм радостна да напиша че вече сме много по добре или по точно синът ми .отоко в коляното намалява и болката я няма.страхотно се чуствам и съм щаслива че се оправя моето момче.а вчера си взехме и фактора макар и малко но всепак е нещо.целувки на всички дечица Hug

# 24
  • Мнения: 42
павлинка здравей.....питаш ме какви болкоуспокояващи му давам.ами давам му НЕМИЗИЛ на прахче но само по едно на ден и то при краен случай.а за антителата се разбира когато буквално от нищо се подува в ставите и прави тежки кравоизливи дори и да му слагам фактор 8 той несе повлиава от него .защото когато има антитела те отхвърлят фактора.и така при едни изследвания разбрахме че има антитела и ни обърнаха на фактор 7.а това е НОВО СЕВЪН се казва което е най доброто .но почесто сме на ФЕЙБА която пак е фактор 7.антителата или по медицински наречено инхибитори е най лошото усложнение на хемофилията но вече и това отшумява при нас защото първия път му бяха 13 единици а преди два месеца като го изследвахме вече са 0.9 единици.няма и една единица от антителата .така вече вървим към по добро .или поне се надявам....късмет и на вас .....и бадете здрави

# 25
  • Мнения: 42
ДНЕС ВЕЧЕ СМЕ ДОБРЕ И ЩЕ ХОДИМ НА УЧИЛИЩЕ.ТОЛКОВА СЕ РАДВАМ ЧЕ ВСИЧКО ОТМИНА.БЪДЕТЕ ЗДРАВИ И МНОГО ЦЕЛУВКИ НА ВСИЧКИ Hug

# 26
  • Мнения: 24
браво на вас,ние вече сме ваканция,ще си ходим на село.вкъщи не мога да го откъсна от компютъра,а там е по цял ден навън,кара колело,което емного добре за глезените му,имаме също и басейн,знаеш,че водата е най-добрата физиотерапия.днес ходихме да си вземем факторите,ще зкараме един курс физио. и лечебна физкултура.през месец-два правим процедури,добре се чувства и ходи с удоволствие.чао,късмет и здраве.

# 27
  • Мнения: 24
браво на вас,ние вече сме ваканция,ще си ходим на село.вкъщи не мога да го откъсна от компютъра,а там е по цял ден навън,кара колело,което емного добре за глезените му,имаме също и басейн,знаеш,че водата е най-добрата физиотерапия.днес ходихме да си вземем факторите,ще зкараме един курс физио. и лечебна физкултура.през месец-два правим процедури,добре се чувства и ходи с удоволствие.чао,късмет и здраве.

# 28
  • Мнения: 42
ИМАЛИ НЯКОЕ ДЕТЕ С ХЕМОФИЛИЯ ДАСЕ ЛЕКУВА С ФЕЙБА........КАЖЕТЕ КАК ВИ ДЕЙСТА ФЕЙБАТА .ЗАЩОТО ПРИ МОЯ СИН ЕФЕКТА Е ПОЧТИ НУЛЕВ ОТ НЕЯ.И КАТО ПРИЛОЖЕНИЕ Е МНОГО НЕУДОБНО И КАТО ЕФЕКТ НЕ Я БИВА .ХЕМАТОМИТЕ И ОГОЛЕМЯВАНИЯТА В СТАВИТЕ ОСТАВАТ ПО ДЪЛГО ВРЕМЕ С КОЕТО И ДВИЖЕНИЯТА СЕ ЗАТРУДНЯВАТ......ПИШЕТЕ  МОЛЯВИ ПО ПРРОБЛЕМА

# 29
Здравейте на всички,
моят проблем не е болно от хемофилия дете, а бъдещ съпруг, който боледува от хемофилия Б. Мога да кажа, че знам какво е да се грижиш за болен от хемофилия. Не сме преминали през малко препятствия с него. Аз вече искам бебе, но ме е страх да не би да е болно. Затова най - силно ме заинтересува написаното от Pavlinka8. Пише, че нейната дъщеря е здрава????? Искрено се радвам, че е така, но се учудвам, защото съм прочела страшно много писания по въпроса и навсякъде пише : "МОМИЧЕТАТА СА ЗАДЪЛЖИТЕЛНО НОСИТЕЛКИ НА ХЕМОФИЛИЯ С БАЩА БОЛЕН ОТ ХЕМОФИЛИЯ И ЗАДЪЛЖИТЕЛНО СЕ ПРЕДАВА ОТ МАЙКАТА АКО ТЯ Е НОСИТЕЛ". Та въпросът ми е: как е станало така, че вашата дъщеря е здрава. Това е една светлинка в тъмния тунел за мен, че може да имам здраво бебе, дори да е момиченце!!!!

С нетърпение очаквам отговори.

P.S. Pavlinka8, нямаш представа какво означава това за мен  Two Hearts newsm51

Общи условия

Активация на акаунт