Филми по книги

  • 23 019
  • 80
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 916
Аз като фен на Борис Акунин се сещам за няколко филма по негови книги -

"Азазел" го гледах в четири епизода по Первьй канал - определено не ми хареса, книгата е много по-въздействаща.

"Турски гамбит" вариант за кино - много ми хареса, само компютъра да беше играл по-малко, а и финала беше доста неправдоподобен  Whistling

"Статски съветник" - хареса ми.

Сега чакам "Коронация"... все някога...

Ще ми бъде интересно да видя филм заснет по книга от поредицата за Пелагия.

Но друго си е да се чете книгата... да не говорим за приноса на преводача - едни от най-добрите примери напоследък  Peace  Специални поздрави за преводачите  Hug

# 16
Kato duma za prevodachi, na T. Pratchet sa strahotni - daje nqkoi prevodi sa po smeshni ot originala. Naistina pozdravi. I kato stana duma za T. Pratchet, Цветна Магия ми хареса. Е, със сигурност не е по добър от книгата, но все пак беше много сполучлив, според мен.

# 17
  • Мнения: 290
Мен ми е интересно като прочета книга и след това да видя филмовата версия. Но почти винаги оставам разочарована. Пресен пример - "Мемоарите на една гейша". Книгата е страхотна, прочетох я на един дъх, филмът много постен Stop.
"Властелинът на Пръстените" ме изненада приятно като филмчета, като се има предвид, че книгата е велика.

# 18
  • 7800
  • Мнения: 243
Мен ми е интересно като прочета книга и след това да видя филмовата версия. Но почти винаги оставам разочарована. ...
И при мене е така.

Единственият филм, за който мога да кажа, че е абсолютно по книгата и всичко е направено така, както си го представях докато четях, е "Ланголиерите" по Стивън Кинг. Дори самият той участва в една сцена за около половин минута.

Така. Сега моля, ако някой може да ми помогне в търсенето на продължението на "Отнесени от вихъра" - "Скарлет" - 1994г., 'щото цяла сутрин се ровя и нищо не можах да намеря. Благодаря!

# 19
  • Мнения: 476
Една екранизация по моя любима книга, която не ме разочарова е "Полет над кукувиче гнездо".

# 20
  • Мнения: 389
"Цветният воал" по Съмърсет Моъм.

Цитат
Наоми Уотс и Едуард Нортън са чудесни. Филмът е силен, направен много красиво и с мярка, сюжетът е грабващ, гледа се лесно и дори аз щях да го харесам повече от книгата, ако не беше манията ми за правдивост. Въпреки, че диалогът почти не е пипнат, цели нюанси в историята са подменени и крайното усещане е различно. Филмът е като чаша сок, която пиеш и се наслаждаваш, но без никакъв aftertaste, докато книгата оставя един горчив вкус в устата, който трае много време.

Цялото ми мнение тук

Последна редакция: сб, 03 май 2008, 15:56 от Рони Бо

# 21
  • Sofia, BG
  • Мнения: 394
Ха, не знаех, че 'Улица Консервна' има филмов вариант! Но със сигурност няма да го гледам - това е една от най-най-любимите ми книги и предпочитам това, което си представях, докато я четях, защото е много мило и сладко. Сигурна съм, че ще се разочаровам иначе.
Книгата 'Контакт' е много дълбока и философска, а при филма дори най-важната идея от книгата се е изгубила..
Иначе много ми допадат филмите по Джейн Остин: "Разум и чувства", "Гордост и предразсъдъци", "Ема". Сега ще гледам "Въздействие" (Persuasion).
Харесват ми 'Малки жени' и филмът и книгата.

Рони Бо, абсолютно си права за 'Цветният воал'! Загледах филма със смесени чувства, защото от книгата имах малко подтискащ спомен, но останах много приятно очарована. Направен е много красиво, направо се потопих - толкова е магичен и завладяващ...

# 22
  • Мнения: 4 292
Рядко се случва да харесам екранизации на книги, но има и такива:
"Къщата на духовете", "Изкуплението шоушенк" и особено "Списъкът на Шиндлер"
Ужасно разочарование за мен беше филма "Благослови детето" с Ким Бейсинджър. Абсолютна тъпотия, а книгата е невероятна.

# 23
  • Мнения: 174
След книгата:
 не ми хареса "Полет над кукувиче гнездо"
 хареса ми "Доктор Живаго"
След филма четох книгата"Пилето"- разбрах я по- добре.

# 24
  • Мнения: 4 916
Сетих се за филм, който не ми е харесал - "Името на розата" с Шон Конъри (май  newsm78) - няма нищо общо с книгата, ужас. Наблегнато е на любовната история и накрая излиза чи момичето е розата  Rolling Eyes

# 25
  • Мнения: 3 034
"Властелинът" ми хареса, оценявам различния поглед в този случай, беше направено красиво  Hug

"Къщата на духовете" - много ми хареса филмът, книгата - също.

за други май не се сещам, обикновено филмите по книги ме разочароват  Rolling Eyes много ми се иска да видя "Колелото на времето", но съм с големи резерви към евентуална екранизация, дано не съм права. също книгите на Хорхе Амаду (или Жоржи Амаду - май и латиноамериканците го прекръщават и все още се чудя кое е вярното от двете), но и тях трудно си ги представям, особено след филма по Гарсия Маркес, който ми уби фантазиите  Sad

да добавя към успешните поредицата за Еркюл Поаро! много добре направени филмчета  Hug

# 26
  • 7800
  • Мнения: 243
"Граф Монте Кристо" - от малка ми бяха интересни всички екранизации по тази книга. Но след като прочетох двата тома, вече филмите са ми бози. Аналогичен е и случаят с "Куджо". И в двата филма са променили края и не свършват така, както е в книгата. 

# 27
  • Мнения: 2 865
simplyaven, за кой филм по Маркес говориш?
Мисля че е Жоржи, на португалски, нали е бразилец?

# 28
  • Мнения: 4 916
...
да добавя към успешните поредицата за Еркюл Поаро! много добре направени филмчета  Hug

О, да  Peace страхотно са направени, мога да ги гледам по десет пъти.

# 29
  • Sofia, BG
  • Мнения: 394
simplyaven, за кой филм по Маркес говориш?

Може би за 'Любов по време на холера' - излезе наскоро в замундата. Аз съм си го изтеглила, но нещо не мога да седна да го гледам, защото се опасявам, че няма да ми хареса...книгата ми е много любима.

Общи условия

Активация на акаунт