Кисело мляко за 7-месечно бебе ок ли е?

  • 18 000
  • 103
  •   1
Отговори
# 75
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 230
нищо в тази скапана държава не е наред, така, че не се учудвам от нищо.
аз започнах да давам към годината.
брати ми, да е жив и здрав е отгледан с кис. мляко след 3- я месец поради липса на кърма и АМ преди 40 г. тъй като го гледам, нищо му няма, не е мутирал още.
като почнат някои та се вманиачават на тема хранене, лошо ми става. Rolling Eyes

# 76
  • София
  • Мнения: 44 201
нищо в тази скапана държава не е наред, така, че не се учудвам от нищо.
аз започнах да давам към годината.
брати ми, да е жив и здрав е отгледан с кис. мляко след 3- я месец поради липса на кърма и АМ преди 40 г. тъй като го гледам, нищо му няма, не е мутирал още.
като почнат някои та се вманиачават на тема хранене, лошо ми става. Rolling Eyes

Ей такива изказвания много ме дразнят.....
Радвайте се , че децатави нямат предразположиност и изразена алергия и няма нужда да ви става лошо от това, че някой се грижи неговото дете да е здраво, защото не знаете и на тяхната глава какво е....
А за съжаление в днешни дни алергиите са мн по-чести и тежки от колкото при децата преди 40 години....зариди целия заобикалящ ни свят и начина ни на живот.....така че такива аналогии не дейте дава...щото нито кравата сега се храни като тогава, нито млякото от магазина е като това от тогава....

# 77
  • Мнения: 514
Няма нужда от заяждания!Който каквото си прецени това да прави!
Ако човек е сигурен от мястото и знае че млякото е чисто защо не!
От магазина със сигурност не е кой знае колко по-добро! Crossing Arms Crossing Arms Crossing Arms Crossing Arms

# 78
  • Мнения: 502
Въобще не се впечатлявай от компетентните мнения с категоричен тон. Най-добре се посъветвай с педиатър, а не с майки-всезнайки.
Лично мое мнение е, че от магазинните млека няма по-големи боклуци, независимо от коя марка. споменатата на предните страници пък направо оглавява списъка. Може една кофичка такова кисело мляко да го изпратят в космоса и след милиони светлинни години някоя цивилизация да открие непокътнатият му вкус Laughing

Последна редакция: вт, 06 май 2008, 23:38 от Azalea

# 79
  • Мнения: 814
Аз съм от мамите, които са против киселото мляко до 1 г. и не са много сигурни в домошните крави...
Но ти ще си прецениш...

# 80
  • Мнения: 3 376
Кравето мляко е за теленцата,за нашите деца природата е отредила с какво мляко да ги храним-от нас самите.
Ако няма-има алтернатива-АМ.

# 81
  • Мнения: 1 103
Аз не бих дала домашно мляко.Ние ядем кисело но малко -а си заспиваме все още с адаптирано  Crazy

# 82
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
На моя син,започнах да му давам плодовите млека на Данон от 7-я месец.Отначало по 2-3 лъжички,за десерт на зеленчуковите пюрета.Нямаше никакви проблеми.И отделно си пиеше Аптамил за закуските.

# 83
  • Мнения: 884
Ами дори и от статиите не става ясно защо повечето от вас категорично са против даването на киселото мляко преди годинка, в едната се споменаваше нещо за 5-6 месеца, а другата по-подробно разглежда прясното мляко.
 Мами, замисляли ли сте се, че е малко несериозно да спазваме например канадска или щвейцарска схема на захранване на бебетата си, след като живеем в България-страна с четири сезона, които по различно време на годината ни лишават от едни , и ни предлагат други "екстри"-разнообразие от плодове и зеленчуци, слънчева светлина почти  през цялата година. И кой канадец или щвейцарец може читаво да обясни ползите и вредите от натуралното кисело мляко, след като може дори да не го е виждал.
 Аз лично днес въведох киселото мляко -закуска с бебешки бисквитки. Бебето ми е на 6 месеца.
Кравето мляко е за теленцата,за нашите деца природата е отредила с какво мляко да ги храним-от нас самите.
Ако няма-има алтернатива-АМ.
-това пък какво е , звучи ми малко налудничаво, съжалявам.

# 84
  • Мнения: 3 069
На осем месеца започнах да въвеждам на Вики киселото мляко.
Много го харесва.

# 85
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
............................................

 Поздравявам те за този постинг HugНай-смисленият от цялата тема ми се стори!

# 86
  • Мнения: 756
не мисля че е следва да му даваш кисело мляко на тази възраст , особено като причината не отказ на детето от АМ или някаква друга , а просто разнообразяване на менюто .Менюто може да разнообрази много по-добре с плодове , но това е лична преценка .Кравата на село въобще не я квалифицирай като био , защото не си я сложила на поляна , която е окачествена като био , за да пасе , а това че е на свобода по- скоро може да те притеснява , отколкото да ти дава самоувереност ...все пак не отричайте всичко , има контрол в заводите , колкото и да не ни се вярва , България не е страна от третия свят , та да е чак толкова зле .
Ползите от киселото мляко са ги посочили вече , но и времето , което подходящо за въвеждането му .
От това , което чета виждам че ти си напълно убедена в решението си за кисело мляко ...чудя се защо искаш чуждо мнение в този случай?

# 87
  • Мнения: 8 769
Дадох и на двете си деца купено кисело мляко след 6-я месец, тъй като отказаха категорично адаптираното. Кърма нямах.
Навремето ние (три деца) сме отгледани с Хумана и мляко от домашната крава.
Нямаме нито гастрити, нито колити, нито алергии.
Децата ми също. Дъшеря ми имаше запек още когато се роди (по-точно от втория месец), та до 2 годишна възраст-не смятам, логично ,няма как да е от киселото мляко. Обаче пък го излекувахме (запека).
По отношение на контрола в магазините-надявам се повечето от вас да са чели темите за флуорираното мляко в дг и за това, че контрол върху него практически няма. Очаквате ли да има изключително добър контрол върху всички останали продукти за масова употреба? Аз лично-не. Т.е. контрол има, но не и в нужната степен.
Подобно на TIHA VODA не видях в цитатите особената вреда на киселото мляко след 3-я месец.
Когато дъщеря ми беше бебе, попитах тогвашната ни педиатърка защо не трябва да давам прясно мляко до навършване на 1г. Тя не можа да ми отговори с каквито и да било аргументи, само каза, че в Бг е така. ooooh!

# 88
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Доня Туфиня newsm74  202uu smile3521

# 89
  • Мнения: 1 449

8-10 м. е препоръчителната възраст в специализираните източници за детско хранене. Това се отнася за киселото мляко и сиренето. Оттам нататък е въпрос на личен и/или информиран избор.

Двете основни причини да се препоръчва кисело мляко след 1 год. не са нито алергията, нито млечно-киселият му състав...


По въпроса домашно или не има достатъчно аргументи. 

Общи условия

Активация на акаунт