Участвали ли сте в лотарията за Зелена карта

  • 20 303
  • 244
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 991
Аз до колкото знам има много фалшиви сайтове , в които се кандидатства и там искат пари , на мен до колкото ми е известно , не се искат пари, влезте в сайта на американското посолство или какво там беше. Аз преди години се набутах в един такъв сайт и ми искаха пари , мъжо ми обясни че това са глупости, още ми пращат писма на имейла, а минаха 3 години. Много хора заминават и работят без виза , аз имам такъв познат, вече 5 години седи в Америка. Ако на някой толкова му се заминава може и така да замине, а когато сте в Америка пак да кандидатствате. Имам и една позната която замина с мормонската църква, в щата Юта. Църквата много ги подкрепя, тя и университет завърши там , мъжа и работи научен сътрудник , а тя си гледа 3-те деца в къщи. Познавам и разочаровани от там които се връщат.

# 16
  • Мнения: 2 407
Участвала съм  1 път, не спечелих, за сега не мисля да участвам пак.Почти на никой не му харесва там.Вятно ,че парите са добри, но това спокойствие може да ме убие.

# 17
  • Мнения: 4 965
Не съм участвала и не бих участвала. Чувствам се добре в България. В САЩ мога да отида, когато и където си поискам - на екскурзия или командировка, но не и да живея. Изобщо, ходенето в чужбина за мен е точно това - командировка или екскурзия/почивка. Америка, като цяло, не ми е привлекателна дестинация...
А и ако искам да отида някъде, няма да разчитам на съдба/шанс/късмет/лотария, а на собствените си знания/умения/сили/способности. Peace

# 18
  • някъде
  • Мнения: 979
Ей туй искам да питам.Тъй като вече почнаха да пристигат първите уведомителни писма,дали има някой тук,който тръпне в очакване и проверява дали не е дошло и в неговата кутия?И ако спечелите,бихте ли се възползвали или в последния момент ще решите,че този риск не е за вас?

Така поставен въпросът предизвиква противоречие. Всеки, който играе тото или някаква лотария го прави с идеята да спечели. Затова и въпросът дали ако спечеля бих се възползвала е безсмислен.

Не е вярно!Има много случаи на спечелили и незаминали.Във форума,където обсъждаме проблемите около ЗК съм чела постове от хора,които просто си пробвали късмета,други пък ги хваща яко шубе,трети просто преценят,че не им се започва отначало.Сигурно има и други причини.Аз лично не страдам от твоето достойнство и участвах в тазгодишната лотария.Не живея заради тази карта,но и не бих се отказала ако я спечеля.

# 19
  • София
  • Мнения: 62 595
Мога да кажа за себе си - ако участвам в тази лотария ще го направя с идеята да спечеля, за да замина . Бих се отказала само при непреодолими обстоятелства (не дай Боже болест или нещо подобно). Иначе за мен би било отстъпление поради страх.
Ако мисля, че силите ми няма да стигнат да се справя с живота там, не бих играла изобщо тази игра.

# 20
  • Мнения: 3 622
Не съм участвала, а и нямам намерение  Peace
Чувствам се добре тук в България сред моето семейство и приятелите  Grinning

# 21
  • Мнения: 67
Да, и аз участвах преди години , не спечелих.
А и вече спрях да участвам.

# 22
  • Мнения: 5 710
Участвала съм като бях 1 курс студентка.
От тогава не съм имала порив да разигравам живота си на лотария.

# 23
  • Мнения: 2 480
Да, и аз участвах преди години , не спечелих.
А и вече спрях да участвам.
И аз съм така, вече се отказах. А и тази лотария е обида за вс. нас. Точковата с-ма е по-добър вариант-така е с Канада, Австралия, Нова Зеландия. По този начин могат да участвуват и хора, които не би трябвало да печелят! Защо? Напр. синът му е научен сътрудник-химик в САЩ, той е пенсионер тук и е спечелил зел. карта?! А синът му вече има такава. Тоест  5години след получаването на зел. карта, когато синът получи поданство, ще може да осигури на него зел. карта без лотария. А и този човек се оплакваше, че за да не изгуби зел. карта, трябва да пребивава поне 6мес. през годината в САЩ. А той предпочитал да стои там 1-2месеца. А  човек да работи години наред почти без отпуска, това е кошмар-само 1седмица ваканция. Постепенно се увеличава до 3седмици, но ако си сменим работата или се смени собственика на фирмата-отново 1седмица. Когато излезел на пенсия, човек можел да си почива, да обикаля света. А дали ще е жив дотогава... А ако е жив дали няма да бъде твърде болен, за да го прави-след тази дългогодишна амортизация?

# 24
  • Мнения: 2 386
Участвах, спечелих от първия път.
Заминах по друга линия, обаче! Ако на някои им е писано.. на други им е болднато направо. Laughing
В темата пише страхотни глупости, забавлявам се..

1. Лотарията е безплатна. Не се извършва чрез фирма. Плаща се само интервюто и визата. Всичко друго е далавераджийство.
2. Отпуските зависят от професията, фирмата и много други неща. Съпругът ми има над 20 дни отпуска + болнични и празнични дни от 1-вата година. Дори от първия месец.
3. Лотарията е избор, не задължение. Не познавам човек, който не иска да има избор.
4. Странно ми е как хора, гледали филми и били веднъж на бригада имат непоклатимо мнение за САЩ. Аз не смея да категоризирам все още и смятам, че е нормално.

...

Последна редакция: ср, 07 май 2008, 13:54 от Evanescent

# 25
  • Мнения: 2 480
Все едно сме маймуни, на които те подхвърлят банани или смокини! И ни гледат как се боричкаме за тях! Ако тази лотария  я имаше като добавка, освен точковата с-ма, може би вс. щеше да бъде по-принципно, по-нормално. Който не може да събере необх. точки, да опита с лотария. Но не е измислено така.  А на мен най-противен ми е безумният стремеж към парите! Така се омаловажава и обезценява вс. друго.  Това се получи и в БГ!  А САЩ са водещи. Вярно, че не можем без пари, но те да се превърнат в най-висше благо?!

# 26
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Преди няколко години участвах - спечелих ЗК.
Не отидох в САЩ, бях малка, нямах пари за билет, родителите ми също. А и се уплаших.
По ирония на съдбата сега съм омъжена за американец  Laughing , на пак не ми се заминава.

# 27
  • Мнения: 852
Тази година за първи път си пуснах документите.Ако спечеля заминавам без да се замислям. Peace

# 28
  • Мнения: 3 423
Не съм участвала, а и нямам намерение  Peace
Чувствам се добре тук в България сред моето семейство и приятелите  Grinning
Това е и моят отговор.

# 29
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
веднъж. През '95 или '96г.
Радвам се, че не сме спечелили.
Не мисля, че бих могла да живея извън БГ.

Общи условия

Активация на акаунт