Отговори
# 75
  • varna
  • Мнения: 676
Добро отношение има само в частните кабинети.


Няма такова нещо!Но щом така мислят повечето,да си ходят в частните кабинети.Какво по хубаво от това.И лекарят доволен,и пациента.

# 76
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Добро отношение има само в частните кабинети.

 От 7г. ходя при една невроложка в 12 п-ка., д-р.Ласкова.Винаги съм се чудела защо тази жена не е в частна болница Simple SmileНевероятна е, като човек и лекар.Мила и любезна с пациентите си и страхотен специалист.Шапка й свалям за всичко.Остава 2-3ч. след работно време, пари на ръка не взима, работи с направления.

  Педиатърката на детето ми също е чудесна.Няма празник, няма неделя.Винаги вдига телефона.Като тръгвахме за Англия, каза при проблем да й се обаждам без да се притеснявам.Както се сещаш и тя пари не взима на ръка.

  Лекарят в ЖК също е много добър.Обяснява всичко обстойно и подробно.По няколко пъти пита дали пациентите имат ли въпроси.Съветите и лечението му са винаги на място.



 Тъй, че не се изказвайте неподготвени!

# 77
  • Мнения: 4 120
Моят личен лекар - д-р Цветелин Петков ,с прякор д-р Хаус е чудесен професионалист. Наскоро осъди Здравната каса, която от своя страна настояваше той да заплати превишения брой направления, които е раздал на пациентите си. Повече от това не мисля, че би могъл да направи.
http://blsbg.com/?cat=29&id=1192

Аз избирам медиците, които да се грижат за мен, в този смисъл избирам такива с добро отношение.

# 78
  • Мнения: 1 938
Добро отношение има само в частните кабинети.

Не съм съгласна с това твърдение! Naughty

# 79
# 80
  • Мнения: 656
Кронки не е ли милиардер някъв, магнат? Вероятно жена му нищо не работи, тъй че може да си позволи "от своята камбанария" Laughing, да оплюе когот си ще.
ПО темата- как не ви омръзна, не знам. У форума(  и в нета като цяло) може да се намери предостатъчно здравно инфо- четете, образовайте се, прилагайте самолечение. За кво са ви лекари, не разбирам Grinning
Този Кронки не го познавам - ако ти си Хождата - прочетох линка предишния път. Аз съм омъжена за героя от анимационното филмче "Омагьосаният император", там дето имаше и лами - любимо мое филмче. Моля, не бъркайте! На тази тема вече почнах да се засягам. Ако не е женен, оставям ви го за завладяване, не е по мой вкус. Никога не съм харесвала милионери, камо ли милиардери.

Смятате ли че щях да имам понятие от българското здравеопазване и държавни училища ако го познавах (щото магнатите предполагам си подбират контактите)?

И понеже много държа точно на този герой от филма, едва ли скоро ще си сменя ника, но за съжаление не мога да накарам магнат да се откаже от името си, така че бъдете любезни и не замесвайте въпросния магнат с моята особа, и най-вече на Кронки от Кускотопия.

# 81
  • Мнения: 7 640
при положение, че да си лекар е професия, че живеем в материален свят и тези хора също имат деца и сметки за плащане, за какво призвание говорим...
Ами, превърнали са се в бизнесмени явно. Значи да не се учудваме вече, ако започнат да ги пребиват или разстрелват показно, както правят някои други "бизнесмени". Така ли  Thinking

не са се превърнали, медицината е бизнес откакто съществува. Практикуващите са се изхранвали със занаята си Simple Smile

Браво на Нелина, тъкмо се чудех откъде да изровя клетвата, щото ми писна с тия спекулации Crossing Arms

# 82
  • Мнения: 1 072
Да, медицината е бизнес, а медиците кофти бизнесмени.  Rolling Eyes

# 83
  • Мнения: 17 407
Ауу, жената на Кронки, извинявай. ИСках да те оправдая, па взех, че оплесках нещата Grinning Ще знам за друг път.
Да, не се чудете, ако има пребити лекари- я колко народ им се кани. ЖАлко, ама- факт.
Утре вечер(ако не се лъжа), по НТВ, ще дават разследване за купуването на мед. специалности. Да гледате, ей и зареждайте автоматите! Laughing

Последна редакция: сб, 10 май 2008, 23:26 от Дренка

# 84
  • Мнения: 1 938
Живко пусна темата и избЕгА!  Grinning

# 85
  • Мнения: 199
лекарите .....хората на които поверяваме живота си...работят за мизерни пари.Когато бях в болницата да раждам 1лекарка ядеше филия полята с кисело мляко...безкоментар....За мен има мн. кадърни лекари,но те нямат елементарни условия за работа,изостанали сме векове откъм медицинско оборудване,ходим в др. даржави да си правим операции и не защото тук не могат а защото не са виждали такива техники...и после как ще има добри лекари пък и да не са корумпирани...

# 86
  • Мнения: 2 759
...Когато бях в болницата да раждам 1лекарка ядеше филия полята с кисело мляко...безкоментар...
                    А според теб трябваше филията да е с черен хайвер? Може просто така да и харесва. Брат ми обича компот с червен пипер, но не е заради липса на готвено...
                    Иначе съм 'за' увеличаване на заплатите в 'Пирогов'. Твърдо!

# 87
  • varna
  • Мнения: 676
лекарите .....хората на които поверяваме живота си...работят за мизерни пари.Когато бях в болницата да раждам 1лекарка ядеше филия полята с кисело мляко...безкоментар....За мен има мн. кадърни лекари,но те нямат елементарни условия за работа,изостанали сме векове откъм медицинско оборудване,ходим в др. даржави да си правим операции и не защото тук не могат а защото не са виждали такива техники...и после как ще има добри лекари пък и да не са корумпирани...


 newsm10 newsm10

# 88
  • Мнения: 199
ясно е че има и некъдърници то във всяка професия е така,но на 100% мога да кажа че лекарите не са виновни,4е кувиозите са стари и доста деца са с увредено зрение по тази причина...та с 2 думи с плюнка лепило не се прави.

# 89
  • Мнения: 71
До човека си е...два примера от времето когато бях в родилното:

Ситуация 1: Родилка, трети ден след термин, слиза в предродилна зала и казва на докторката, че има силни болки ( for the record: родилката не съм аз, тя моята беше още по зле) Та съответната докторица, с н'ам си колко годишен стаж, си поглежда часовника и казва:" Ооооооо, мойто момиче 11,15 (разбирай 23,15) не време за раждане, връщай се в стаята си." След което на момичето се бие болкоуспокоително и се връща горе в стаята й.

Ситуация 2: Пукат белия дроб на дъщеричката ми при раждане ( от кадърност), с хиляди заплахи викат консултант от Ст. Загора. Идва човека - д-р Мумджиев се казва, преглежда я, взема я с него в Ст.Загора, при което си оставя всички налични телефонни номера - лични и служебни, на които мога да го намеря по всяко време. Златен човек. Обажда ми се  пъти до края на деня да ми каже как е детето и да ме успокои. Не го бях чувала, не го бях виждала този доктор преди това. Като се стабилизира бебо след 3 дни ме извика в Ст.Загора. Така беше с всички майки. На всяка най- подробно обясняваше за детенце как е, какво се очаква и т.н. Не пропускам празник на мед. работник, на който да му пратя SMS и той винаги отговаря, макар едва ли се сеща за нас.

Замислила съм да заведа малката някой ден до там Thinking, но не знам кога

Общи условия

Активация на акаунт