За предпазителите за чекмеджета

  • 5 303
  • 20
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 2 011
Мами,търсих предпазители за чекмеджета,но виждам само от тези,които стават,ако чекмеджето е в края на кухнята,т.е. има ъгъл,на който се захваща другата част от предпазителя.А нашите чекмеджета са по средата,т.е. от двете им страни има шкафове.И в такъв случай какво да сложа,малката да не ги отваря ?Няма ли нещо измислено за този вариант? Вие как процедирате в този случай? Това дали ще върши работа?
http://www.pakostnik.com/bg/pics/6292991556.jpg
Целта ми е да предотвратя прискрипване на пръстчетата,не толкова заради съдържанието на чекмеджетата.Помагайте,мерси предварително   bouquet

# 1
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
А това какво се явява? Не е ли нещо такова?

Аз от Джъмбо си купих, но нашите чекмеджета са с ъгъл, т.е. не каквото търсиш. Но пак там имаше доста неща за предпазване от бързи ръчички  Mr. Green Ако си в Сф, виж там

# 2
  • Мнения: 2 011
А това какво се явява? Не е ли нещо такова?

Аз от Джъмбо си купих, но нашите чекмеджета са с ъгъл, т.е. не каквото търсиш. Но пак там имаше доста неща за предпазване от бързи ръчички  Mr. Green Ако си в Сф, виж там

Обаче не съм от София.В Пловдив живея(засега  Mr. Green )  А това,което показваш предотвратява бъркане,но не и прискрипване на любопитни пръстчета  baby_neutral

# 3
  • Мнения: 6 443
Само да ти кажа,че при нас такива не минаваха-за около 2 дни се разбираше как се отваря,че и затваря даже!
Иначе ако може да направиш компромис с това чекмеджетата да стоят леко отворени,може да сложиш това,но незнам колко точно е голямо  Thinking Иначе за мен решение са също едни малко райберчета-като огънато пиронче  Peace Малко и трудно се отваря от детските ръчички  Peace

# 4
  • Мнения: 814
Какво да ви кажа - преди известно време отидохме специално да Jumbo, защото ми казаха, че там има всякакви предпазители. И наистина - бол! Накупиме ние за всякакви видове шкафове - точно 2 дена издържаха  Close
Само едни се оказаха ефикасни, които са като скоба, но те са само за шкафове с дръжки...за чекмеджета не стават.
И намерих следното решение. Намотала съм навсякъде ластици и така си седим  Joy Горе-долу върши работа

# 5
  • Мнения: 4 915
Никак не процедирам вече.  Laughing
При голямата щерка бях накупила предпазители за ъгли и това: - уж да не си прищипва пръстчетата. Предпазителите бяха изчовъркани и отлепени за 1-2 дни, а скобата по-горе някъде се затри.

Малките много бързо се научават как да се справят с подобни неща. Дори привличат повече вниманието им към онова, което не искаме да ги интересува.  Laughing

Лепенките за чекмеджета не са лоша идея, но мисля, че от често отлепяне-разлепяне - нали и вие ги ползвате, скоро ще престанат да функционират.

Райберите - ако са недостъпни за децата, може би са най-непреодолимо препятствие. Но аз не бих надупчила библиотеката и шкафовете с тях.

Най-удачният вариант е да изпразниш от опасни и скъпи предмети всички шкафове и чекмеджета, до които детето има достъп. Остави там посуда/предмети, които са безопасни за него. Едно от любимите занимания на децата е да отварят вратички и да тършуват вътре.  Wink

# 6
  • Мнения: 4 753
Не е много удачно, особено за малки жилища, където винаги има недостиг на място, но ако се извади всичко от чекмеджетата си мисля, че децата ще загубят интерес да ги отварят....

# 7
  • Варна
  • Мнения: 161
zapis

# 8
  • в белята
  • Мнения: 536
И аз купих от джъмбото едни предпазители ама нени свършиха никаква работа,защото чекмеджето неможе да се отвори много но пък е достатъчно малката да си пъхне пръстите и да го затвори ................и хоп белята е свътшен пръстите са затиснати.За райберчетата съм съгласна че действат ама кухнята ми е достатъчно скъпа и нова та да я прежаля с дупки.така че момичета ако знаете друг метод казвайте Praynig

# 9
  • Мнения: 4 970
ако дръжките на чекмеджетата ти не са единични( тип топка), прокарваш една пръчка през тях,и  отварянето става невъзможно Grinning

# 10
  • Мнения: 91
в комо виждах предпазители за шкафове на принципа на колан, но не знам колко са ефективни

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз със синът ми бях купила предпазители за шкафове,но издържаха само 2 дни  Wink Сега съм сложила въженца на шкафовете,а един съм изпразнила и напълнила с играчки на малката-много и харесва да тършува вътре  Peace

# 12
  • Мнения: 2 100
А пробвали ли сте със силни магнити и в същото време да махнете дръжките на шкафовете  newsm78 Просто хрумване  Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 2 803
Тази предпазна лента на Канпол не успя да издържи и 2 дни - малката се лепна за нея и само я дърпа и отлепва /тя всъщност е обикновено велкро с лепило на двата края за залепване на повърхност/. За чекмеджетата купих ето такова устройство, http://smehurko.com/catalog/images/2_692.jpg - без резултат. Сега се отварят едновременно по две чекмеджета.
Може да опитате да намерите в някое студио или агенция за дизайн на мебели - ние сега чакаме от едно такова да ни дадат отговор какво могат да предложат. В Бриколаж имало, но сега вече не предлагат.  Confused

# 14
  • София
  • Мнения: 5 079
Аз съм много против подобни и други обезопасяващи средства. Не за друго, а защото така дефакто бебчето разбира, че може да пипа навсякъде и нищо няма да му се случи. Не се учи, че има забранени неща и места и няма откъде, също така, да научи и да се пази.
Никога не сме купували предпазители, наблюдавах го непрекъснато в опасните и "пипащи-навсякъде" периоди, не съм го оставяла на самотек, но в по - безобидните случаи съм го оставяла да си щипне пръстче с чекмедже, или да се спре в някой ръб (е, подчертавам не съм садистка да си оставя детето да се нарани, просто да се научи да се пази) и доста добре се правя, да ви кажа до ден днешен.

# 15
  • Мнения: 2 100
ol4eto, покрепям напълно  Peace Незнам как е обаче с много палавите деца...Там мисля, че се искат по сериозни мерки  Simple Smile

# 16
  • Мнения: 4 915
Точно тършуването по шкафове не бих нарекла палавост, а обичайното детско любопитство и разучаване на обстановката. Wink

Хрумна ми идея - изпразнете за седмица - две шкафовете, до които детето има достъп, и го оставете да ги отваря и затваря колкото иска. Като разбере, че няма нищо по-интересно вътре, и се насити да си играе с тях, пак си ги напълнете с посудата, но не- чуплива - за всеки случай.  Laughing

# 17
  • Мнения: 512
Аз използвах предпазители на Чико и съм доволна.    Ето го.

# 18
  • Мнения: 2 131
Не е много удачно, особено за малки жилища, където винаги има недостиг на място, но ако се извади всичко от чекмеджетата си мисля, че децата ще загубят интерес да ги отварят....
Ааааааа, няма гаранция. В хола приспособих едното чекмедже специално за малкия - сложих му вътре негови неща и т.н. Когато решеше, че му е омръзнало това, което е вътре, се хващаше за чекмеджето и провисваше на него.  Mr. Green
Аз съм решила проблема, като съм залепила чекмеджетата с прозрачно тиксо. Е, от време на време Алекс го забелязва и започва да човърка от някой ъгъл, но като цяло това ми реши проблема. Само трябва да вметна, разбира се, че става дума за чекмеджетата в дневната и в тях стоят неща, които по принцип рядко използвам.
В кухнята не съм залепила нищо по разбираеми причини - просто всеки ден ги отварям поняколко пъти. Ама аз там рядко го пускам да влиза, а, ако влезе, е под строг надзор  Mr. Green.

# 19
# 20
  • Мнения: 8 999
Просто не се вманиачавайте толкова. Никога не съм използвала никакви предпазители за нищо. Две деца отгледах без инциденти.

Общи условия

Активация на акаунт