Кое е най-странното име, което сте чували-7

  • 31 156
  • 408
  •   1
Отговори
# 30
  • някъде
  • Мнения: 979
Великан /кръстен така,понеже се родил на Великден/

# 31
  • Мнения: 747
Мисъйбе - доскорощна ученичка на моя позната учителка.  Shocked

# 32
  • Мнения: 1 517
Имаше една баба Ягода на село...много ме беше страх от нея  Mr. Green Иначе много обичам ягоди.

По темата: Жавомир ми е адски тъпо.

Мисъйбе - доскорощна ученичка на моя позната учителка.  Shocked

Това може би е нормално турско име. С подобно двусмислено значение знам Небат и Себат.

# 33
  • София
  • Мнения: 577
Бахар Rolling Eyes някаква идея какво е по народност това име?

Турско.

# 34
  • Мнения: 1 517
Имайте в предвид, че на много от турците в България имената им всъщност са арабски, а не турски.  Peace

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 972
Имах колежка, на която кумата и се казва Череша.незнам дали е странно но като си помисля как да се обърнеш  към тази жена..................лелльо Черешке или нещо такова.
Преди време имах приятелка с такова име, казвахме й Чери Peace

# 36
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Добре и аз да кажа.Имам познат с много странна фамилия:Гъзин4ев
Joy

# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
Аз имах съученичка Запряна и позната Чанита.
Иначе станно ми звучи Филка, Трифонка, Кера...
Койчо за мъж

Ей, тези последните двама са кумовете на родителите ми и мои кръстници Laughing
Чанита имах съученичка, а Запрянака първа братовчедка. Идва от традицията да се дават пожелателни имена на децата - когато решели че вече имат достатъчно деца кръщавали последното Запрян/Запрянка. Един вид да спре да ражда жената.

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 14 064
Аз имах съученичка Запряна и позната Чанита.
Иначе станно ми звучи Филка, Трифонка, Кера...
Койчо за мъж

Ей, тези последните двама са кумовете на родителите ми и мои кръстници Laughing
Чанита имах съученичка, а Запрянака първа братовчедка. Идва от традицията да се дават пожелателни имена на децата - когато решели че вече имат достатъчно деца кръщавали последното Запрян/Запрянка. Един вид да спре да ражда жената.


Пожелателно е, но не да спрат да раждат деца. А когато децата умират няколко пъти поред кръщават детето Запрян или Запрянка да престане (да се запре) това.

# 39
  • Варна
  • Мнения: 932
Добре и аз да кажа.Имам познат с много странна фамилия:Гъзин4ев
  hahaha
Сега пиша тук едни списъци на работа и ми попадна - Труфчо Труфчев . Дет' се вика - не е коректно , работа с лична информация , ама аз рекох да го споделя

# 40
  • Мнения: 920
Имам приятелка, която като беше студентка живееше на квартира у семейство...... Кукуви Joy Joy Joy Представяте ли си, да се казвате Кукува или Кукув #Crazy

# 41
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 834
Имам приятелка, която като беше студентка живееше на квартира у семейство...... Кукуви Joy Joy Joy Представяте ли си, да се казвате Кукува или Кукув #Crazy

много добре си го представям - имахме съседи със същата фамилия  Simple Smile
а Кукуринкови? със сигурност има и такива Crazy

# 42
  • Мнения: 418
Имаше една баба Ягода на село...много ме беше страх от нея  Mr. Green Иначе много обичам ягоди.

По темата: Жавомир ми е адски тъпо.

Мисъйбе - доскорощна ученичка на моя позната учителка.  Shocked

Това може би е нормално турско име. С подобно двусмислено значение знам Небат и Себат.

Мисъйбе  ==> arabic -- (m)Mus'ab, Mussab --Companion, Martyr, Scholar (от "sahabi" (Ṣaḥābah) companion на Моххамед )
 
Небат=Nebat= (билка)1. herb.
2. plant bitki.
3. plant bitki. ,-ty plant.
4. plant.

Себат = Sebat = (като нашето Стоян) 1. perseverance. constancy. permanency. fastness. persistence. pertinacity. strenght of purpose. resoluteness. steadfastness. steadiness. stoutness.
2. constancy. perseverance. persistence. tenacity.
3. The eleventh month of the ancient Hebrew year, approximately corresponding with February.
4. perseverance, constancy, permanency, fastness, persistence, pertinacity, strenght of purpose, resoluteness, steadfastness, steadiness, stoutness. perseverance, persistence, constancy. ",-ty firmness, constancy, steadfastness; perseverance. sebat etmek/göstermek to hold fast to one´s purpose, show resolution; to persevere.".
5. firmness. perseverance. tenacity. constancy. persistence. decision. determinatedness. determination. insistence. patience. permanency. stability. stay.

 Peace

Последна редакция: вт, 13 май 2008, 18:11 от bz

# 43
  • Мнения: 56
Плумка- е нема такова име Shocked На галено й викат Пупа Laughing
А за фамилия-  : Акалски Crazy Странно ,а Mr. Green

# 44

Общи условия

Активация на акаунт