Кое колко струва?

  • 16 000
  • 177
  •   1
Отговори
# 60
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Опитвам се да съм в час с цените.
Все пак това са моите пари и искам да знам за какво ги давам.

Мернах в един магазин немско олио по-евтино от родното производство.

# 61
  • Мнения: 263
С тия бързи скокове на цените последно време едва ли може да каже някой, че знае кое колко струва. Мога само да констатирам като вляза в магазин за хр. стоки, че цените от ден на ден стават все по високи. Не виждам смисъл да ги помня. По-лошото е, че и повечето хора около мен са на мнение, че с 20 лв. торбичката  е по-празна от преди.

# 62
  • Мнения: 46 511
Мога да кажа за колко сме купували мебелите и едрите неща, защото си записваме, но ежедневните и аз не знам кое колко струва (за което мъжът ми много се дразни Mr. Green)

# 63
  • Мнения: 1 212
...Мернах в един магазин немско олио по-евтино от родното производство.
Чак сега се замислих, защо днес едва ми стигнаха 20 лв за пазар / а то вярно , че олио купувах .... освен още 4-5 неща /  doh
То пилешките бутчета 720 гр дето взех  за около 3,45 .... са ми било долу-горе едно олио  Confused
Сякаш вярно, трябва да влезем малко по в час с цените ..... като слушам как тока пак се вдига, нова доза инфлацийка ни очаква ....  Mr. Green
Дано да не ни се налага пак като едно време да не се и опитваме да помним цените ..... които така и така ежедневно се дигаха  Rolling Eyes
А факт, е че от известно време тези, особено на стоки от първо потребление се колебаят седмично и то не в малки граници  .... ей ги банани, домати .... други пък трайно се покачиха  Outta Joint

# 64
  • Мнения: 1 447
С тия бързи скокове на цените последно време едва ли може да каже някой, че знае кое колко струва. Мога само да констатирам като вляза в магазин за хр. стоки, че цените от ден на ден стават все по високи. Не виждам смисъл да ги помня. По-лошото е, че и повечето хора около мен са на мнение, че с 20 лв. торбичката  е по-празна от преди.
Напълно си права днес едни цени,утре други,а заплатите едни и същи.
Дано повече хора да могат да си позволят да пазарят без цените за тях да бъдат проблем.
За мен лично доста често е проблем

# 65
  • Мнения: 3
naposledak ne si pravia mnogo smetkata i to ne zashtoto ne iskam a prosto niamam vazmojnost,deteto e postoianno s men i gledam da izliaza ot magazina za otricatelno vreme.

# 66
  • Мнения: 5 877
Знам приблизително кое колко струва. Не се държа особено пестеливо, защото храната не е голям процент от разходите ни. Преди време беше и тогава нещата стояха другояче.
Храните в световен мащаб поскъпват и това се дължи на смесени фактори - климатични промени от една страна, от друга - радикална промяна в хранителните навици на големите азиатски страни. Както се казваше в един виц, световният глад ще настане, когато китайците осъзнаят, че досега са яли само гарнитурата.
Ами точно това се случва според Newsweek.

# 67
  • Мнения: 3 423
Ако това ви успокоява, някога с 40 марки
купувах толкова, колкото сега с 40 евро.

# 68
  • Мнения: 2 759
...цените в БЪлгария са НЕНОРМАЛНИ. Ако и да не съм икономист, продължавам твърдо да стоя зад мнението си.
                  И зад двете мнения на Жозефина заставам  Peace. Ужас и безумие са цените тук  Crossing Arms. Макар че прочетеното в темата донякъде ме успокоява... Не ползвам олио, затова за пръв път преди месец разбрах за новите му цени. Някаква жена зад мен в магазина се възмущаваше, че олиото е над 5 лв. Обърнах се и... мда, над 5 лв беше... Пфу! Иначе сметаната 400 гр е около 2 лв и малко, черния и червен хайвер почти не са мръднали и са на една цена. 1.15 са пуканките за микровълнова, телешкото е 7-8 лв/кг, мартинито варира между 14-21 лв. Цигарите леко скочиха... Лис, питай нещо конкретно? А, да. Черешите на пазар Борово са 12 лв, ябълките 3, но последните могат да се намерят и малко по-евтино. Портокалите са около 2.50. Връзка зелен чесън във 'Фантастико' е 0.44, купувам хляб от 1.20, но не мога да кажа грамаж... И така... Искам подобна тема и за 'Е'-тата. Ако на една стока цената ме устройва, започвам да се взирам в консервантите, и ако 'да' - срока на годност. О, да не забравя най-важното - малко над 7 лв кутия сладолед 'Делта'. Ако някой се сеща колко е грамажа на кутията - да каже.. Коктейлните череши в 'Билла' са около 5.50.
                      П.П. За протокола да спомена, че пазарувам макс веднъж седмично, и преди, докато писах и след това не съм гледала касови бележки  Blush. Те бездруго са отдавна нарязани за рециклиране  Twisted Evil.
                      П.П.П. И продавачка не съм.

Последна редакция: нд, 11 май 2008, 22:12 от Портокалово момиче

# 69
  • Мнения: 2 070
Лиске, не знам за успокоение ли е или за рев, ама аз пак да си кажа за черешите. Не е нормално цигарите, алкохола и наркотиците да са по-евтини от кило череши и то в сезона им и то в дъждовно-слънчева година, когато са напращели и ги има под път и над път... Ти кажи при вас как е.

# 70
  • Мнения: 5 710
Знам цените на нещата, които ме интересуват.
Черешите в момента са над 10 евро/ кг.
Ягодите са към 2 евро за 500 гр. на оферта.
Хлябът е 4-5 евро/ кг.
Едно пиле струва средно към 5 евро.
125 гр. сирене Фета ( бяло сирене) струва 2,35 евро
100 гр. кисело мляко е 25 цента.
и т.н.

Има и още много цени, които знам. Пазарувам  пресметливо и по списък в повечето случаи.

Последна редакция: нд, 11 май 2008, 22:21 от 10¢'s cafè&lounge

# 71
  • Мнения: 984
Знам съвсем точно кое за колко купувам, защото пазаря от един конкретен магазин всичко за седмицата. Винаги си правя сметка. Ползвам отстъпките и някои намаления, които магазинът прави. Ползвам си талоните, ползвам и карта с точки.
Не смятам, че съм няква откачалка, че си правя сметката - ако човек го раздава по-скромно нищо няма да му навреди.

Все си мисля, че прекомерното охолство създава чувство за постоянен вълчи глад и се стремя да не го допускам. Спестявам в акции и влог.

Според мен цените са прекомерно раздути, тъй като от производителя до потребителя се нареждат държавата, мафията, отделни изнудвачи и алчни тарикати, които нямат нищо общо ни с мафията, ни с държавата, но използват ширещата се ефективна безнаказаност, за да тормозят и производителя, и потребителя.

Не бих купила нещо, което ще задоволи "искам го т`ва и ще го имам", някак тъпо е, овчо.

А бе ДеЩо стига с тези череши бе моме, аман.


# 72
  • Мнения: 1 212
                   А, да. Черешите на пазар Борово са 12 лв....
На Красно-селския мисля мернах по 5 лв , ако правилно съм довидяла  Shocked
 ....като заприказвахте за череши ....  Wink
Къде това , ако не е тайна ?

# 73
  • Мнения: 452
на пазара в МЛадост  черешите са 1.80 100 гр- значи 18 лева килото - наистина убийствена цена като се има предвид ,че миналата година през май бяха около 2 лева за килограм
кво направиха тия хора незнам ама нещо не е наред наистина ,колкото и да ни убеждават в противното господата по телевизията


Последна редакция: нд, 11 май 2008, 22:20 от zvetina

# 74
  • Мнения: 2 759
                   А, да. Черешите на пазар Борово са 12 лв....
На Красно-селския мисля мернах по 5 лв , ако правилно съм довидяла  Shocked
                   Тенкс   bouquet. Ще ги дебна още малко, да станат 2 лв и смятам да мина изцяло на череши 20 дни или колкото там... Как да не ме интересува колко ще давам всеки ден? Има толкова други по-интересни неща за набутване на пари, не ми е зор да хапвам череши предсезонно... Хайде сега кажете и за ягодите  Mr. Green.

Общи условия

Активация на акаунт