Има ли поверие, че кумата не трябва да е бременна?

  • 4 336
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
След известно време се женя и трябва да определим кумовете. И двете ми приятелки от детинство нямат нищо против да бъдат кумове със съпрузите си. Тази, обаче, която проявява по-голям интерес е бременна, в края на 3тия месец, с проблемна бременност, а на сватбата ще е в 6-тия. Проблема е там, че моя позната ми подхвърли, че не е хубаво кумата да е "трудна, че вещаело трудности". Имам 2.5 месеца да реша кои ще са ни кумовете, затова моля, помогнете- има ли такова поверие, че кумата не трябва да е бременна, че вещаело трудности?   newsm78  Embarassed newsm78 Embarassed newsm78 Embarassed newsm78 Embarassed newsm78 Embarassed newsm78 Embarassed newsm78 Embarassed

# 1
  • в една мансарда точно под звездите ..........
  • Мнения: 317
Моята кума беше бременна в края на 8 - я месец! Никой не ми беше казвал, че има някакво суеверие. Да чукна на дърво до момента сме нямали кой знае какви трудности освен обичайните и нормални за всяко семейство в България.
Не се задълбочавай толкова в суеверията. Живота в България така или иначе е достатъчно труден!
Успех в избора на кума!   bouquet

# 2
  • Мнения: 1 485
Вярно е да, от опит знам Mr. Green

# 3
  • Мнения: 641
Не.
Има поверие булката да не е бременна.

# 4
  • Мнения: X
Да, ама булката не е, а кумата!!!  pregnant

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Смятай ако и кумата, и булката са бременни!
Драма!

# 6
  • Мнения: 641
Ама вие сериозно ли?
Аз се пошегувах. Confused

Кумувах бременна в 7-ми месец. Настоящото семейство има две деца, собствено жилище /тогава бяха на квартира/, доходни професии. Направиха ремонт за чудо и приказ. Купиха си и кола.
От това по-голям кадем, здраве му кажи!
3а протокола - и булката беше бременна.  Grinning

Последна редакция: нд, 11 май 2008, 17:22 от Рамбо Силек

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Да, ама булката не е, а кумата!!!  pregnant


А, то не се знае какво ще стане в оставащите два месеца до сватбата.

# 8
  • Мнения: X
Проблема е, че 1 - както споменах кумата е с ПРОБЛЕМНА бременност и 2 - кумата е от типа хора, които искат всичко, без да си дават сметка за последствията. Не искам на моята сватба да стане нещо, което да ми помрачи празника и още повече-тя да загуби дете, заченато с много трудности -  ин-витро. За това моля за съвет, а не за ирония !!!  Embarassed Embarassed Embarassed

# 9
  • Мнения: 641
След тези пояснения няма какво да се чудиш. То е ясно.
Обясняваш това на бременната и каниш другата.
Остава и да ги мислииш /майка ти и бременната кума/ на сватбения си ден.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Ще отговоря по точки:
1. Мама ли плаща сватбата, че нейната суеверност е решаваща?
2. Ти май не я обичаш много тая бъдеща кума?
3. Големи дилеми, зарежи сватбата, подпишете и идете на пътеществие някъде.

# 11
  • в една мансарда точно под звездите ..........
  • Мнения: 317

Кумувах бременна в 7-ми месец. Настоящото семейство има две деца, собствено жилище /тогава бяха на квартира/, доходни професии. Направиха ремонт за чудо и приказ. Купиха си и кола.
От това по-голям кадем, здраве му кажи!
3а протокола - и булката беше бременна.  Grinning

И при мен беше така, само че аз бях булката - бременна в 6 -я месец, кумата в 8 -я!

Щом кандидат кумата има проблемно забременяване и проблемна бременност май ще е по-добре да не е тя а някоя от другите!
Успех!   bouquet

# 12
  • Мнения: 6 620
Не съм чувала за токава поверие ,но и да имаше не би ми повлияло.
Покането си кумове ,които са ви на сърцето явно тези не са .

# 13
  • Мнения: 4 965
Ако наистина притеснението ти е не от разни глупави суеверия, а от притеснение за проблемната бременност на приятелката ти, говори с нея.
А подобно суеверие чувам за първи път.
Нашата кума беше бременна в 5-ти месец. Да чукам на дърво, но след сватбата животът ни върви много добре и без /почти/ никакви трудности. А кумата ни беше много красива бременна и нямаше никакви проблеми /хубаво си потанцува на сватбата/.

# 14
  • Мнения: 468
На сватбата на моя приятелка.Тя( булката )беше трети или четвърти месец.Кумата беше в края на седми.Аз в пети.Но имах проблемна бременност и за това не аз бях кума.И за такова поверие аз несъм чувала.Вече много станаха.

# 15
  • Мнения: 25 666
Да оставим настрана глупавото суеверие, но за първи път чувам в нашите народни вярвания да свързват бременност с труден живот. Напротив, бременната жена винаги е била символ на плодородие, на благополучие и богатство.
А това, кой да кумува, си решавайте вие, не ние.  Peace

# 16
  • Мнения: 641
Как' Сийка, може би защото едно време на бременната се е казвало , че е "трудна".
Знам ли?! Thinking

# 17
  • Мнения: 25 666
Това, че тя е била "трудна" не означава, че е символ на труден живот. Някой е побързал да демонстрира невежеството си май.  Laughing
Сега казваме "бременна", от бреме, хайде тогава да изгоним бременните от домовете си, че не се знае какво може да ни донесат?  ooooh!

# 18
  • Мнения: 641
А според мен е измислено от булка, която не е искала определена кума / която случайно била и бременна/  Laughing
Нещо като "кой е измисли вицовете за блондинките?"

# 19
  • Мнения: 641
... хайде тогава да изгоним бременните от домовете си, че не се знае какво може да ни донесат?  ooooh!

И аз съм "За"  Laughing

# 20
  • Мнения: 363
тази глупост за сефте я чувам
миналата седмица бях кръстница и сега какво - ще му е труден живота на детето ли, щом кръстницата е била трудна
не обръщай внимание на тези глупави поверия

# 21
  • София
  • Мнения: 1 230
Смятай ако и кумата, и булката са бременни!
Драма!
Ауууу, ми ние с кумата бяхме бременни в 7ми месец и двете. Ами сега Wink

# 22
  • Мнения: 1 568
Ама че глупости!!! Дай да се гръмне сега жената! ooooh!

# 23
  • Мнения: 1 559
След известно време се женя и трябва да определим кумовете. И двете ми приятелки от детинство нямат нищо против да бъдат кумове със съпрузите си. Тази, обаче, която проявява по-голям интерес е бременна, в края на 3тия месец, с проблемна бременност, а на сватбата ще е в 6-тия. Проблема е там, че моя позната ми подхвърли, че не е хубаво кумата да е "трудна, че вещаело трудности". Имам 2.5 месеца да реша кои ще са ни кумовете, затова моля, помогнете- има ли такова поверие, че кумата не трябва да е бременна, че вещаело трудности?   newsm78  Embarassed newsm78 Embarassed newsm78 Embarassed newsm78 Embarassed newsm78 Embarassed newsm78 Embarassed newsm78 Embarassed

Честно да ти кажа,аз съм голям скептик на тези бабешки суеверия...дрън,дрън Outta Joint
И нашата кума беше бременна,май в 5-6 мес.някаде....
много ми става смешно как някои хора здраво се ръководят от тях... ooooh!
например при бебе да не се влиза ако си в цикъл Joy
или пък да не испращаш гости,докато кърмиш Joy,нарочно изпратих,...ама нема бе Whistling-кърмих дъщеря си 1 год.и 7 мес..и накрая ми спря просто кърмата,щото бях в 4 мес.бременна... hahaha
Мисли позитивно,не се влияи от такива глупости... Peace
Успех  bouquet

# 24
  • Мнения: 3 453
Да оставим настрана глупавото суеверие, но за първи път чувам в нашите народни вярвания да свързват бременност с труден живот. Напротив, бременната жена винаги е била символ на плодородие, на благополучие и богатство.
А това, кой да кумува, си решавайте вие, не ние.  Peace

Абсолютно е така!Освен това пък скоро разбрах че да има бременна на сватбата е голям късмет за булката Laughing

# 25
  • Мнения: 1 897
На всякакви суеверия се наслушах и все си мисля, че вече нищо не може да ме изненада, но все се намира някоя потребителка, която да ме опровергае с тема като тази.
Не, не съм чувала за подобно поверие.
Не откривам логичен смисъл в него и при избора ми на кумове биха натежали много други неща, но не и опасението от това, че бременната на сватбата кума вещае труден  семеен живот.

# 26
  • Мнения: 290
Аз дори си мисля обратното, че ако кумата е бременна ще носи късмет,плодовитост и т.н.

Но в конкретния случай ако бременността и е проблемна и дългоочаквана бих отказала деликатно, т.к. не мога да поема отговорност за бебето и на самата сватба не бих искала да имам допълнителни притеснения.

# 27
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Не няма такова поверие.Но щом имате притеснение за здравословното състояние на бъдещата кума просто и кажете и си поканете друга.

# 28
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Кумувах в средата на седми месец! Peace и бях много щастлива!
Ако момичето смята, че ще се чувства добре и ще издържи поне два часа на крак не виждам защо трябва да й се отказва тази чест!

# 29
Ей едно време бабите ги измислиха по пейките тия глупости, а сега вие по форумите. Не е хубаво булката де се къпе 1 седмица преди сватбата!  Peace

# 30
  • Мнения: 2 908
В неделя бях на сватба на моя добра приятелка-кумата беше бременна в 6-тия месец,но приятелката ми не страда от предразсъдъци Mr. GreenИграхме,и кумата игра,всичко беше страхотно....Питай баба си за такива работи-тя ще ти каже най-добре. Peace

# 31
  • Мнения: 25 666
Не е хубаво булката де се къпе 1 седмица преди сватбата!  Peace


И една седмица след сватбата - да не си измие късмета.  Peace
Да не мислите, че просто така едно време са се женели все зимно време?  Mr. Green

# 32
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Аз бях кума и бях бременна, и булката беше бременна. Мисля, че са нормално семейство, дай боже.
Криво ми е, че бях прясно бременна и бъзлива, та не се друсах с останалите наред и не можах да се налея свястно.
Ако не искаш това момиче да ти е кума, се напъни за стандартен отказ, а не да й развиваш локуми от 1001 нощ.

# 33
  • Мнения: 17 546
Проблема е, че 1 - както споменах кумата е с ПРОБЛЕМНА бременност и 2 - кумата е от типа хора, които искат всичко, без да си дават сметка за последствията. Не искам на моята сватба да стане нещо, което да ми помрачи празника и още повече-тя да загуби дете, заченато с много трудности -  ин-витро. За това моля за съвет, а не за ирония !!!  Embarassed Embarassed Embarassed
Ето ти отговора на въпроса!
А що се отнася до суеверията, със същата сила може да важи и измишльотината, че ако кумата не е бременна, живота на младоженците ще е празен... Това са пълни глупости!

# 34
  • Мнения: 363
Проблема е, че 1 - както споменах кумата е с ПРОБЛЕМНА бременност и 2 - кумата е от типа хора, които искат всичко, без да си дават сметка за последствията. Не искам на моята сватба да стане нещо, което да ми помрачи празника и още повече-тя да загуби дете, заченато с много трудности -  ин-витро. За това моля за съвет, а не за ирония !!!  Embarassed Embarassed Embarassed
Ето ти отговора на въпроса!

 Peace Peace Peace

# 35
  • Мнения: 59
Не съм чувала за такова поверие.
Даже ми звучи много сладко кумата да е бременна.

# 36
  • Мнения: 533
Защо свидетелите трябва да са мъж и жена. Вземи си двама мъже и така ще си сигурна ,че никой не е труден Joy   .бати тъпизмите  ooooh!

# 37
  • Мнения: X
Не е хубаво булката де се къпе 1 седмица преди сватбата!  Peace


И една седмица след сватбата - да не си измие късмета.  Peace
Да не мислите, че просто така едно време са се женели все зимно време?  Mr. Green
 smile3532  Joy Благодаря ви ! Не страдам от предразсъдъци, а просто ме е страх за нейната бременност, за която тя (на 28 години) не си дава сметка! Явно моята позната, за да ми даде учтив повод за отказ си го е измислила (та нали така са се родили поверията-някой ги е измислил). Снощи разговарях с нея и тя ми каза, че в момента е в края на 3ти месец и изследванията, които си е направила преди седмица не са добри, в следствие на което аз и съобщих, че не искам на моята сватба да стане нещо, което да ми помрачи празника и още повече-тя да загуби дете, заченато с много трудности -  ин-витро и ако има проблем, даже не държа тя ( бременна в 7 месец ) да бие 650-700 км, за да тропне 1-2 хора на сватбата ми, а нещото, на което държа е да прегърна малко, живо и здраво детенце, което с нетърпение всички чакаме. След като й казах това от отсрещната страна връзката се разпадна !!! Пробвах да й се обадя отново, но линията даваше, че телефона на абоната не е включен! Е твърдо съм решила каквото и да става да си отстоявам позицията-че то е за НЕЙНО добро !!!

# 38
  • Мнения: 25 666
Правилно си постъпила. А че тя се е разсърдила, то си е за нейна сметка. Вярно, че жените в такова състояние са по-чувствителни, но не мога да проумея тя защо толкова се натиска, при положение, че кумуването на сватба е доста изтощително занимание даже и за жена, която не е бременна. Навремето две мои приятелки не дойдоха на сватбата ми, защото бяха бременни, хем нямаха никакви проблеми с бременностите си. На никого това не се стори странно, просто всички знаехме, че бебетата им са по-важни в случая.
Както и да е, важното е, че ти ще си спокойна на сватбата си и няма да ти тежи на съвестта, ако случайно нещо се случи с бебето й.

# 39
  • в баира
  • Мнения: 861
Аман от глупости!!!

# 40
  • Мнения: 171
Още ли има хора, които да вярват на такивая глупости!  ooooh!

# 41
  • Мнения: 3 016
За първи път чувам такова поверие.

# 42
  • В града на хумора...
  • Мнения: 605

Ето ти отговора на въпроса!
А що се отнася до суеверията, със същата сила може да важи и измишльотината, че ако кумата не е бременна, живота на младоженците ще е празен... Това са пълни глупости!

Много добре казано , по миналата седмица кумувах и НЕ съм бременна ! И сега какво .....? И за мен това са абсолютни глупости !!!

# 43
  • Мнения: X
БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ ВИ !!! Току-що разговарях с нея - вдигна ми телефона и каза, че вчера си е поплакала малко, поговорила е с този-онзи и е стигнала до извода, че май аз съм права ! Благодаря на Как' Сийка- пише радикално, но дава необходимия отговор. Тя ми вдъхна кураж !!!  newsm51 newsm51 smile3525 smile3525 newsm51 newsm51 smile3525 smile3525

# 44
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Радвам се, че всичкое приключило успешно! Прекрасна сватба ти желая!  bouquet Да се похвалиш после!

# 45
Смятай ако и кумата, и булката са бременни!
Драма!
Ужас просто ooooh!Аз сега какво да кажа, добре, че моята пометна преди сватбата ми ли???  Я се вземи в ръце бе жено!Боже... ooooh! ooooh! ooooh!

# 46
  • Мнения: 3 500
Моята кума беше бременна в края на 8 - я месец! Никой не ми беше казвал, че има някакво суеверие. Да чукна на дърво до момента сме нямали кой знае какви трудности освен обичайните и нормални за всяко семейство в България.
Не се задълбочавай толкова в суеверията. Живота в България така или иначе е достатъчно труден!
Успех в избора на кума!   bouquet
Това все едно аз съм го писала. И моята кума беше в 8 месец. Според мен това са глупави суеверия. Избери си тази, която най-най-много искаш. Тя ще ти бъде кума за цял живот.

# 47
  • Мнения: 261
Нямам време да изчета всичко,но и за мен това не е вярно!Когато кумувахме последния път,бях бременна в 8-я месец.Така ''не им върви'' на младоженците,че имат двама сина,много се обичат,скоро се нанесоха в огромна къща с хол,дето може с кон да тичаш вътре ( много ми харесва хола Flutter),и имат няколко коли ,та се чудят с коя да излязат.
Та и в любовта си им върви и в материалното благополучие-извода е,че моята бременност по скоро им е донесла късмет, отколкото да им е попречила. Hug

# 48
  • Мнения: 370
дрън-дрън,няма такива работи.и аз бях бременна ,когато кумувах.нищо лошо не им се случи н newsm10 newsm10а младоженците,даже напротив,скоро булката забременя и сега дечицата ни са големи приятелчета в една възраст. а и те са си супер стабилно семейство с 7 год брак.такачеееееее,несе притеснявай. newsm10

Общи условия

Активация на акаунт