Наш'те СЕПТЕМВРИйчета засмени радват малки и големи!

  • 8 652
  • 288
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11


                                                                                         

156 майчета се радваме на

77 момиченца     и    82 момченца



Кръстница на темата: Mutra

                                 
                                                                      
                                                                                   
 
                                                     
                                                                                     

                                                            
                                                                                                           
                                                                          
                                                  
               
                                                                         
                                                   
                   
                                                   
                                                             
                                                      
                                                         
                                                 
                                                           
                 
                                                                                           

                                             
                                                 
               
                                                   
                                                   
                         
                           
                       
                                                  
                       
                                  
          
                                                       
                                                   
                                                         
                                                                                                        
                                           
                                                                                                              
                                           
                                                       
                                                   
                                                     
       
                                                                                                           
                          
                 
                                                     
                     
                                                                                 
                                                     
                                                                                                        
                                         
                               
                                                                                     
                                 
                                                                   
                                 
                                                                                       



Гушка се във мама вече, СЕПТЕМВРИйското човече! (Mutra)
Слънчо весело припече и зарадва СЕПТЕМВРИйското човече! (Uinnki)
СЕПТЕМВРИйче съм голямо, не обичам да лежа, но пък вече мога да седя! (Тeopr)
Нищо че случайно става, СЕПТЕМВРИйче казва сладко "мама"! (Kally May)
СЕПТЕМВРИйското човече да седи обича вече! (Escarina)
Пролетта настъпи вече с различни цветове, СЕПТЕМВРИйче смело папка, лази и расте! (Escarina)



Първите ни бебенца: Лора и Дани на мама Hellche - 20.07.
Последният сладур: Александър на мама Very - 10.10.
Рекордна дата: 12.09. – родени 14 бебета
Най-мъничко родено: Лора на Hellche - 1.850 kg
Най-тежко момченце: Ерай на мама Berina - 4.200 kg
Най-тежко момиченце: София на мама St.Anger – 4.150 kg
Най-дълго момченце: Агоп на мама Thumbelina - 54 см
Най-дълго момиченце: Ангелина на мама Кукла - 54 см
Най-подранили: Лори и Дани на мама Hellche - с 44 дни
Най-закъсняло: Леа на мама Beerbaby - с 14 дни
Най-точни: Николай на Samira, Константин на Kamelya, Марин на liudmila73 - родени на термин
Първо зъбче: Александър на kalaka
С най-много коса са: Димитър на Mishoka и Дария на Mika2006


                                               

                
                                                                                                           Потребител: septemwri
                                                                                                                  Парола: 2007

# 1
  • Мнения: 29
първа  Party

и аз да се вредя един път Grinning

# 2
# 3
  • Бургас
  • Мнения: 145
Запис и от мен,
Мунка, Брейви благодаря Ви за милите думи за моето момче. Брейви благодаря ти за линка, много ми е полезен.
Нашата разходка днес беше отврат часи половина рева в количката и накрая заспа от умора. Не го знам що рева, предполагам че от зъби.
Прибрахме се в къщи яде и пак почна да мрънкоти и така до банята, след яденето пак се пробва да реве за да го приспивам на ръце, но не му мина номера, днес претръпнах към рева му.
Хайде лека

# 4
Аз пак утървах първото място, ама някой път ще го издебна  Laughing. Поне в челната десятка викам да се впиша Whistling...

# 5
  • Мнения: 690
Мунка, има предпазна преграда за легло http://www.martis93.com/component/page,shop.product_details/cate … emid,42/vmcchk,1/, виждала съм и такава с решетка  Peace

мойто маймуне днеска спа 2 часа навън  Peace за целта обаче 2 часа клатих каляската  Crossing Arms щото ха съм спряла, ха е скокнал ... накрая /като минаха 2та часа/, оставих количката, мина един дъртьо и се изсекна и детенце се събуди  Laughing но поне се наспа и вечерта не ми прави изпълнения  Peace
само аз май не видях снимките на Лекси...

# 6
  • София
  • Мнения: 4 903
Здравейте по нощите от мен  Hug !

Ние днес не се спряхме от разходка - цял ден навън  Grinning . И до поликлиниката за ДК пак с количката отидохме.
Резултатът от прегледа е ... +1 кг (вече сме 9.700кг  Crazy ) и +2см (72см). Ето краткото инфо:
За уменията на бебето на тази възраст (не са задължителни, само да уточня!) - да казва повтарящи се срички, да прави "боц" с пръстче, да пляска с ръчички, да имитира звуци и движения, да взима подадена играчка, само да си взима играчка и да я търси, ако падне, да се смее и реагира на играта "криеница", когато мама примерно си скрие лицето в ръце и после му се покаже; да се изправя само, като се държи за неподвижна опора, да пристъпва с подкрепа.
За храненето - обясних за нашия "проблем", че не иска да пие мляко. Ще сменяме режима (Лекси в помощ и на теб!) и вече ще се храним ето така:
09:30 - 200мл попара (с АМ!)
12:30 - 200-230мл зеленчуково/месно пюре (може 50мл супа + 150мл пюре)
16:30 - до 180мл плодова каша (с АМ!) или млечна каша с бисквитки
20:00 - към 200мл каша "Лека нощ" или чиста оризова с плодово пюре, или кисело мляко с бисквитки
(Написах ориентировъчни количества, не е казано, че точно толкова трябва да изяде; то само ще си покаже!)
До 1 годинка общото количество на изядената храна да не надвишава 1 литър.
Всъщност, ще добавям АМ във всяко хранене, където може да се сложи, за да не го лишавам от млякото, все пак!
Този месец ще въведа киселото мляко и рибата.
За киселото мляко - каза, че подходящо е "Герма" (3% примерно), защото го правели за износ и в него наистина се съдържа толкова важната бактерия, за която всички знаем!
За рибата - много е важно да се започне и с нея, защото това било единствената храна, в която се съдържат Омега-3 мастни киселини, които са от изключителна важност за развитието на бебето.
От утре ще пробвам моето Бамзе с новото режимче. Дано го приеме добре, много ще се радвам ако пропускаме вече ставането в 6:00  Rolling Eyes !
Това е моето инфо!

Имам да ви дочитам, че само един диагонален поглед хвърлих и не съм в час! Само да кажа:
Лекси, ето и ТУК има уреди за обезопасяване на дома!

Утре повечко! Отивам да лягам, че голямо ходене беше днес и не си чувствам краката  Tired !
Лека нощ на всички   bouquet !

# 7
  • Мнения: 1 745
запис!  Grinning

# 8
  • гр.Варна
  • Мнения: 217
Хайде и аз да се включа в  новата темичка преди лягане! Hug

Лекси, младежът е много очарователен! Hug
Явно си го хванала гладен, защото доста настървено яде бисквитка. Ама и краченце не отказва .. hahaha hahaha hahaha

Аница, дано дребчо е добре след падането! Praynig
Щом си хапва и бесенее с проходилката, явно всичко е нормално. Hug

Искрено съчувствам на тези, които днес не са имали спокоен ден.И моят малък мъж порева малко навън, но като му дадох каша и пюренце всичко се оправи.Полюляхме се и после се прибрахме доволни.

Пожелаам утрешния ден да е изпълнен с по вече детски усмивки и по -малко плач! Praynig

Kally Mayу както винаги подробна и изчерпатерллна и мнооооого полезна! Благодарим ти, мила!  bouquet

Лека и спокойна нощ! Hug

# 9
  • Мнения: 690
Кали Мей, само не разбрах - целта е да минете на четирикратно хранене ли?  Rolling Eyes Защо? и при положение, че детето се буди рано - в 6 ще го държиш да му дойде часа?  Rolling Eyes
нашите резултати са 8.700 и 71 см.  Crazy и аз ще въвеждам тоя месец рибата и телешкото, но за киселото мисля да изчакам още ...
за киселите млека още http://bgkulinar.net/news.php?newsid=2114 - това сме го публикували вече, ама напомнително

# 10
  • Мнения: 1 745
  newsm78 Аз хептен се обърках вече с това мляко...  Crazy

# 11
  • Мнения: 295
Аз свинско и агнешко още не съм давала,та като дам-риба тогава.Утре сирене ще давам за 1ви път.

Не знам но на мен това с боц умението ми е малко тъпо,та не го насилвам детето в тази насока,по-ми се иска да прави наистина практични неща които ще му послужат един ден и които ние правим наистина/като пляскане с ръце примерно/,"боц" никой реално не прави.За това моя го почвам от "Ало"/изключая та-та и т.н./

Чудя се от кога да почваме да им четем приказки на малките мишоци,песните ясни,ама как вечер да му чета като той с такива неща не се приспива Naughty

# 12
  • Мнения: 690
Пебсче, то никъде не пише, че съдържат и нишесте, а  Mr. Green моят тест е като гребна една лъжица и оставя кофичката в хладилника, дали ще се утаи "цвик"  Mr. Green
Ками, свинското и агнешкото го дават късно, след година даже ... а прословутото "боц" и пляскане с ръце се научават за 2-3 дни, стига да имаш време ... майка ми го научи на "боц"-то точно за 2 дни  Rolling Eyes е не е кой знае какво постижение  Laughing определено бабите имат време и нерви за тия работи  Peace  по-важна ще  е борбата с гърнето  Mr. Green

# 13
  • Мнения: 690
а за приказките е рано още - приказки ще има смисъл да се четат едва, когато започне да разбира какво му четеш и му е интересно  Peace иначе упражняваш гладко четене  Laughing

# 14
  • Мнения: 1 745
Веси,абе казвам ти,в шах съм.Четох и за сиренето във форума-Маджаров било хубаво,не знам си какво...  Crazy Ужас!Сега пък и с тия млека... #Crazy
Аз имах впредвид за въвеждането.Щото преди време писах,че мисля да давам кисело и писахте,че към годинка се въвеждали млеката,да не бързам,та сега съвсем съм  #Crazy !
За "боц" -Лизи го прави от доста време.Но не пляска с ръце. Rolling EyesНе иска самичка.Само аз ако й ги държа.А обожава да правим "бокс"  Laughing -аз й хващам ръцете и все едно боксираме някой,ама задължително със звукови ефекти! Naughty Иначе не е забавно. Joy hahaha JoyИграчките си ги гони доста,та даже напоследък се страхувам да не се извърне с проходилката,както се навежда да ги гледа къде ги е напускала. Laughing И от спалнята обича да ги гледа. Laughing А как обича да разчиства масата в хола,ако има някое дистанционно или вестник... ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт