Сок от череши..?

  • 2 332
  • 23
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 351
Гледам че вече на пазара има хубави черешки,та затова искам да попитам може ли да дам сокче на синът ми?
Или да им махам костилката и да му давам така да си ги папка? Wink

# 1
  • Мнения: 1 367
Не е ли малко рано да предлагаш череши?Аз също си го мислех,но ще изчакам още малко,поне до края на месеца.Не заради друго,ами защото ми се струва,че все още не е сезонът на черешите и не съм сигурна дали са хубави.

# 2
  • Мнения: 84
аз мисля да дам след 4ерешовата задушница - по това разбирам 4е им е дошло времето

# 3
  • Мнения: 1 367
аз мисля да дам след 4ерешовата задушница - по това разбирам 4е им е дошло времето
Кога е това?

# 4
# 5
  • София
  • Мнения: 15 247
По-добре ги дай на сок.
Ципите са трудно смилаеми-Иво навремето ги вадеше цели.  Crazy
Имай предвид и че действат доста разхлабващо. Гледката в памперса му беше впечатляваща.
Иначе не са сред алергизиращите храни, така че няма проблем от тази гледна точка.

# 6
  • СВИЩОВ
  • Мнения: 556
По-добре ги дай на сок, аз вчера дадох за пръв път тази година.

Последна редакция: чт, 15 май 2008, 15:40 от nushi_in

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
На сок или обелени и пасирани.

# 8
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
Аз вече второ лято давам череши.
Вчера сина ми си хапна порядъчно, днес в памперса бяха така както ги е глътнал  Crazy

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
На сок или обелени и пасирани.
  Peace

# 10
  • Мнения: 814
Ако искаш започни първо със сокче или пък му дай няколко цели (без костилката) да видиш дали ще му харесат и дали ципите ще го раздразнят или не

# 11
  • Мнения: 6 029
На сок или обелени и пасирани.

Как белите череши, простете? Безумно ми изглежда.

# 12
  • София
  • Мнения: 3 249
Аз вече второ лято давам череши.
Вчера сина ми си хапна порядъчно, днес в памперса бяха така както ги е глътнал  Crazy

Извинявам се за наакания въпрос, ама ако детето изхожда храна (примерно черешите) във вид подобен на погълнатия първоначален продукт, означава ли това, че не ги е усвоило добре и че е още рано да му се дават?

Не се заяждам, питането ми е съвсем сериозно. Thinking

# 13
  • Мнения: 814
Как белите череши, простете? Безумно ми изглежда.

 Joy
Абе и на мен ми се стори ужасна хамалогия, ама не посмях да попитам да не ме сметнете за мързелива и нехайна  Joy
И аз по принцип не си представям да ги беля и то всеки път (иначе съм пробвала само с големи и твърди череши - обелих ги със зъби.... Joy)

# 14
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
Аз вече второ лято давам череши.
Вчера сина ми си хапна порядъчно, днес в памперса бяха така както ги е глътнал  Crazy

Извинявам се за наакания въпрос, ама ако детето изхожда храна (примерно черешите) във вид подобен на погълнатия първоначален продукт, означава ли това, че не ги е усвоило добре и че е още рано да му се дават?

Не се заяждам, питането ми е съвсем сериозно. Thinking

Предполагам защото са трудно смилаема храна.
А моят лакомник в старанието си да погълне повече, не си е дал труда да ги дъвче  Mr. Green
Сигурно не се е усвоило кой знае колко, но все някой витамин се е усвоил.
Сок не съм давала, защото сина ми отказва всичко друго освен вода.

# 15
  • Мнения: 351
Много ви благодаря за одговорите!Сок ще му дам,нямам нерви да ги беля.Предполагам че ще му харесат,но ще видим.
Тук на пазара има прекрасни череши и то нашенски,бабите ги продават. Peace

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Е, щом са от бабите купи и направи сок.

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
Обелвах ги с остър нож т.е. изрязвах ципата/кората/.

# 18
  • София
  • Мнения: 672
На мен алерголог (д-р Мустаков) ми е казвал, че череши мога да давам от 3я месец (подходящи са дори за захранване). Аз не съм давала сокчета, а и не им беше сезона, но сега съм решила да давам. Изтисквам с ръка по 5-6 до 10 черешки в следобедната каша  Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 3 249
Вместо да се белят, може да се претрият през гевгир и така ципите (по-големите) ще се махнат. Отдолу ще остане стрит плод. Аз така процедирах миналата година. Или пък да се пасират изчистените от костилка череши. Беленето (след махането на костилката) ми звучи ... нямам толкова нерви Crazy

# 20
  • Мнения: 125
И един такъв въпрос за черешите... за едногодишно дете, което не може още да ги яде, как да ги направя на сок? Става ли в сокоизтисквачка?

# 21
  • София
  • Мнения: 15 247
Само първо трябва да махнеш костилките.

# 22
  • Някъде в облаците
  • Мнения: 431
Може. Черешата не е алерген. Дъщеря ми беше на 4 м.,когато й изстисках сок от череши - изключително полезен плод - с най-много желязо в него. А е с лека форма на АД и я захранвах изключително бавно и внимателно. Докато имаше миналата година череши непрекъснато й изцеждах. Действа регулиращо на стомахчето. Сега й ги давам с лъжичка и без ципата.

# 23
  • София
  • Мнения: 5 738
Педиатърката ни ни каза,че мога давам череши пасирани или на сокче от 8 ия месец Peace
До сега обаче не съм давала,ще изчакам да излезнат по хубавите от средата на др месец!

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт