Мнения за ипотечен кредит от Пощенска банка

  • 42 963
  • 168
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 1 731
Момичета едно голямо благодаря ,че ме поспряхте с кредита.Както се казва:
Господ си знае работата!Така се случиха нещата ,че се прибираме у дома ,в собствен дом.Добре ,че ме спряхте.  bouquet Hug Hug  bouquet

# 121
Момичета едно голямо благодаря ,че ме поспряхте с кредита.Както се казва:
Господ си знае работата!Така се случиха нещата ,че се прибираме у дома ,в собствен дом.Добре ,че ме спряхте.  bouquet Hug Hug  bouquet


ЧЕСТИТО! С много любов да го изпълните!   bouquet

# 122
  • Мнения: 44
Честито на всички, които вече имат дом, ние все още си търсим такъв, засега без успех. Много съм се притеснила напоследък, понеже гледам, че рекламират ипотечни кредити - дали няма пак да се вдигнат цените и да се окаже, че сме изпуснали момента докато се размотваме с претенции?  newsm78 Вярно, че жилището трябва да се избере добре, ама все пак...спрели сме се на един апартамент в квартал Витоша, много ни хареса най-после, но се чудим заради цените - дали ще се задържат така??  Thinking

# 123
  • София
  • Мнения: 4 578
Честито на всички, които вече имат дом, ние все още си търсим такъв, засега без успех. Много съм се притеснила напоследък, понеже гледам, че рекламират ипотечни кредити - дали няма пак да се вдигнат цените и да се окаже, че сме изпуснали момента докато се размотваме с претенции?  newsm78 Вярно, че жилището трябва да се избере добре, ама все пак...спрели сме се на един апартамент в квартал Витоша, много ни хареса най-после, но се чудим заради цените - дали ще се задържат така??  Thinking
Никой не знае какво ще стане с цените на имотите. Може и още малко да паднат. Въпреки, че мен лично ме съмнява. Банките отпускат кредити, а и сега се намират по 600 е/кв.....което за мен е добре.
Аз пък се оглеждам за парцел....

# 124
  • Мнения: 0
Аз лично не съм доволна от Пощенска банка. Вдигнаха ми лихвата по ипотечния кредит за една година с 3% и в момента плащам 12% годишна лихва на главницата.  Такива измамници са.. имали много лоши кредити и за това вдигали лихвите на лоялните си клиенти... Вместо да намалят малко лихвите ,за да могат повече хора да си погасяват вноските... те голямите лакомници ... та направиха лихвата 12%. Не се лъжете да взимата кредит от Пощенска банка

# 125
  • Мнения: 734
Аз лично не съм доволна от Пощенска банка. Вдигнаха ми лихвата по ипотечния кредит за една година с 3% и в момента плащам 12% годишна лихва на главницата.  Такива измамници са.. имали много лоши кредити и за това вдигали лихвите на лоялните си клиенти... Вместо да намалят малко лихвите ,за да могат повече хора да си погасяват вноските... те голямите лакомници ... та направиха лихвата 12%. Не се лъжете да взимата кредит от Пощенска банка

Много ми е съмнително годишния процент на разходите да е 12% за ипотечен кредит.... newsm78
Нашият е между 8 и 9 %, не мога да кажа със сигурност в момента. А и Пощенска банка вдига лихвените проценти за стари клиенти по-малко, отколкото за нови. Това лесно се изчислява. На нас 3 или 4 пъти ни вдигаха лихвата, но най-високия пункт беше 0.5%...

# 126
  • София
  • Мнения: 794
no_name, нали знаеш, че лихвата за различните валути е различна. Твоят кредит сигурно е в Евро, за това ти е 8-9% лихвата. Моя ипотечен кредит е изтеглен преди 2 години, в лева е и лихвата ми е 12% и нещо (незнам с точност, но там някъде е).

# 127
  • Мнения: 690
Тъпо е, че другите банки свалят лихвените проценти, защото са вързани към международните основни. На ПБ им е вързан към техен си основен лихвен и ако те не решат да си го смъкнат скоро няма да има намаление на лихвата по ипотечните кредитие при тях. А и чувам от тук от там, че в момента ПБ има доста лоши кредити и надали скоро ще смъкнат нещо  Stop

# 128
  • Мнения: 1
Здравейте, имам ипотечен кредит в швейцарски франк и вноската ми се повиши значително-с около 140 лв..Дали ще е изгодно да превалутирам в евро или няма смисъл.моля някой запознат да ме посъветва.

# 129
  • Мнения: 26
Поискай Примерен погасителен план, калкулирай си разноските за нова ипотека и сама ще си отговориш на въпроса.За съжаление е било необходимо още при кандидатстване да се мисли за тия неща, но правилото е в каквато валута са ти приходите, в такава и да са разходите т.е кредита.Но говори задължително с банката.

# 130
  • Мнения: 2 741
 Ох, като ви чета се отчайвам Sad
 На нас ни предстои да теглим ипотечен кредит и от всички банки, които обиколихме само в Пощенска ни гарантираха, че ще ни отпуснат 100 % от исканата сума ( шефката на клона ни е позната, живеем в малък град и всеки познава всеки).
 Днес бяхме там и разпитах за абсолютно всички такси, които се сетих- застраховки, годишни такси за обслужване, такса за усвояване, такса за оценката и т.н и т.н. Абсолютно същото направих и в Булбанк и какво излезе- да, месечната вноска ми е по- малка, но годишните такси за управление са по- високи и така става ясно, че разликата в сумите на двете банки на месец са в порядъка на 5-7 лева в полза на Булбанк. Само дето жената в Булбанк не искаше да ми отпусне 100-те % . А ние нямаме възможност да самофинансираме 20%.
 И май наистина са я закъсали, защото самата директорка на клона, заедно с кредитната консултатка, обикалят по домовете и местоработите на длъжниците си, да ги приканват да си платят.
 Дано не сбъркаме с избора на банка, но и нямаме голям избор де  Praynig
 Успех на всички  Praynig

# 131
  • София
  • Мнения: 229
И ние сме с ипотечен кредит от пощенска банка, но като чета за вдигането на лихвите, леле мале. Да сме живи и здрави да работим да си изкарваме парите за вноските Praynig.

Работя със строител и в агенция за недвижими имоти, респ.  съм минала многооо кредити за жилища и такива на акт 14 и за стари жилища. Мога само да ви кажа , че мотането е мнооогоо в различните банки. Има значение даже в клона ,в който кандидатстваш имаме клиенти с банка ДСК за един и същ обект, кандидатствали в различни клонове и едните се оправят за по малко от месец, а в другите ги мотаят с още един куп документи. Имаме с ОББ и там е същото, дори сме имали отказ за кредит от един клон, а в другият клиентите са одобрени. Мога още случаи да изреждам, но няма смисъл.
Ние просто попаднахме на готин кредитен инспектор в пощенска банка, също събирахме документи от 1964 година, но това си е в реда на нещата, във всяка банка щяха да ни ги поискат сигурна съм.

# 132
  • Мнения: 398
Ха сега да видим къде е момичето с ипотека във франкове от пощенска банка дето беше доволна.
Как ти се струва сега вноската с този курс на франка все така ли си доволна мила.

# 133
  • Мнения: 690
Симпатюхче, финансирането на кредита зависи от оценката на имота. Банката може да финансира до 80% от оценката на имота. Може оценката на имота да е по-висока от реалната, която вие ще платите - така макар да финансират на 80% може сумата да е достатъчна да покрие 100% от парите, които са ви необходими.


Аз сериозно се замислям да отидем да предоговаряме лихва Simple Smile

# 134
  • Мнения: 10 627
Ха сега да видим къде е момичето с ипотека във франкове от пощенска банка дето беше доволна.
Как ти се струва сега вноската с този курс на франка все така ли си доволна мила.
Не знам за кое момиче става дума, но в друга тема една потребителка сподели, че са им вдигнали лихвата, курсът на франка се е променил и сега плащат с около 300лв повече. И аз имам едни познати - същата работа - вдигнаха им месечната вноска с 300-400лв.

Общи условия

Активация на акаунт