Мами, полудявам от коментарите за детето ми

  • 6 419
  • 129
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 179
Аз вече не обръщам внимание... Здрав е , не се спира и за секунда.Даже като спи се върти постоянно Mr. Green Като бяхме на консултация преди два дни имаше дечица на осем-девет месеца, които изглеждаха два пъти по-големи от него  Rolling Eyes, но както ги сложиш така си стоят. Не се движат ,или ако го правят е бавно ,бавно...А моят не може да стои и секунда на едно място, така,че няма защо да се притесняваш, щом е здрава- значи всичко е наред Hug

 При мен е абсолютно същото. Освен, че не обръщам внимание на такива въпроси и коментари, бързам да ги изпреваря със застрахованото:" Той си е дребничък, прилича на нас с баща му, няма да прилича на съседите, я!" И това е самата истина. Ами да, дребен е, признавам го пред хората, но това ни най- малко не ме притеснява. Показателен за здравето му е жизнения тонус на детето, който удивлява всички познати. Аз например се чудя на деца, чиито бузи ще се пръснат от дебелина, но нито питам, нито коментирам.

 Аз като малка съм била същата и другите майки са ми казвали "дребосъчето", от което моята майка направо е полудявала newsm61 , пък виж ме сега и аз човек съм станала. Не съм съвсем ниска-1,65м и 48кг. До сега в живота си никога не съм спазвала диета, дано не ми се и налага. Mr. Green

# 46
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Сина ми също изоставаше до 1 годинка.Слушах коментари за това, наслушах се.Сега от известно време насам доста наедря, има страхотен апетит и стана пухчо (82см. и тежи 12 кг.)Сега коментарите са в обратна посока.Вече не обръщам внимание.То угодия няма  Whistling

# 47
  • София
  • Мнения: 1 524
Не се връзвай - радвай се на детето.
Намисли си готови отговори и просто ги изтрелвай с усмивка.
Моята мадама е със сини очи - много наситени за сега, като ме пита някоя лелка - леле от къде тези очи - познай как сериозно им казвам - "Ами не знам, но съседът от долу има такива" и мило се  усмихвам.

# 48
  • Мнения: 5 140
Въобще да не ти пука  Peace


 Peace
Я не обръщай никакво внимание, нали е здрава, това е най важното. Hug

# 49
  • Мнения: 2 274
Не ги слушай! Щом ти е здраво детето, какво ти пука какво говорят околните? На моя приятелка дъщеря и е 10 500 на 18м, но девойката си е здрава и дори много подвижна.
На мен пък за баткото ми казват, че бил много дребен и не вярват като кажа, че е на 9г., а на малкия само му се чудят колко бил едър - за него не вярват, че е на 18м.  Joy! Майната им, здрави са ми децата, умни и щастливи, а ръста и теглото са от гена  Peace!
Гледай си детенцето и му се радвай и не слушай коментарите на хората  Peace!

# 50
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Да не ти пука за околните.
Моето голямото дете е на 7 години и половина и яде с много големи проблеми. Висок 128 см и тежи 27 кг. Не ме интересуват какво ще говорят другите.

# 51
  • Мнения: 158
ох, и аз съм от мамите на деца с ниско тегло Sad, само дето аз самата достатъчно си се притеснявам за това ... Коментарите са ми най-малкия проблем.
Второто ми дете на 3 м и половина е едва 4 кг. Е, роди се 2,280 кг 2-3 седмици преди термина. Но да ви кажа все го мисля това дете, а то хич не е ящно.
Иначе честно казано на странични хора обикновено не казвам на колко е месеца, то и не им работа да знаят, а и си представям как ще го гледат. Та все пак някои бебета се раждат 4 кг.

Иначе първото ми дете се роди 3 кг, на 2.6 г. е 14 кг. Не е много, но пък е страшно жилав и подвижен.

# 52
  • Мнения: 2 274
Да не ти пука за околните.
Моето голямото дете е на 7 години и половина и яде с много големи проблеми. Висок 128 см и тежи 27 кг. Не ме интересуват какво ще говорят другите.

Ееееееееее, ама твоят син е дебел пред моя  Mr. Green! Големият ми е 138см - 25кг. на 9г.  Mr. Green!

# 53
  • Бургас
  • Мнения: 675
Опитай се да не обръщаш внимание. Нашата бебка понякога също се вижда слабичка на някои хора, при положение, че нямаше 4 месеца, когато беше 6 кг и 61 см, на някои пък им се вижда голяма. Когато няма за какво да се хванат хората, при нас коментарите са буквално"Ау, а на кого са сините очи!". Вече ми омръзна и ще взема да казвам, че от майка си ги е взела, да видим някой дали ще попита тогава"Ау, а коя е майка й!"

# 54
  • Мнения: 5 940
Всяко дете се развива по различен начин, естествено, повлияно от фактори като генетика, хранене и т.н. В темата с цел успокоение на майката се публикуваха също толкова нетолерантни мнения, колкото тези, дразнещи авторката. На едни им харесват слабички бебета и деца, на други пухкави. За мен най-важното е да съм сигурна, че синът ми се храни здравословно, движи се достатъчно и е здрав, че се грижа за него възможно най-добре. Оттам нататък, че някой смята бузките му за грозни, а друг за очарователни, е въпрос на естетически критерии, които не могат да разколебаят моето мнение за начина на живот на детето ми.

# 55
  • Мнения: 1 121
А аз какво да кажа като на 2 месеца, синът ми беше почти 8 килограма Laughing Всички ме питаха какво му давам, даже бяха убедени, че му бутам и по някоя тортичка между кърменията Laughing постоянно чувах: "леле какво е грамадно Shocked" или за крачетата: "ау какви сарфаладки е навъдил" Laughing но мен всички тези коментари искрено ме разсмиваха, никога не съм си ги слагала на сърцето.

Детето си беше и все още е много жиненео, здравичко, просто си е ящно. Пропълзя на 7 месеца, проходи на 9 и от цялото това движение сякаш заслабна, та сега който и да го види казва обратното: "Нещо много измършавял ми се вижда в сравнение с преди? Как е с храненето?" Laughing Laughing Laughing

# 56
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Коментарите на хората отдавна не ме вълнуват. Те са просто признак на лошо възпитание #Cussing out
Да си гледат тяхната работа и техните деца, егати и хората Sick #Crazy

# 57
  • Мнения: 1 062
За пореден път - не обръщай внимание на хорските приказки. Дори и тук от майки успокояващи те колко са прости хората, има просташки изказвания. Както е глупаво да се говори за едно дете, че е кльощаво с крачета като клечки и т.н подобни простотии така е израз на простотия изрази от сорта хипопотам, слонопотам, дебели шкембета и бутове, прасета и т. н. няма да цитирам повече. Така, че виждаш сама. Хората просто са си такива. Тези на които децата са по едрички ще ти казват, че детето ти е слабичко и ще го обиждат в тази крайност, а тези на които децата са по-слабички ще обиждат в другата крайност. Съветвам те да не обръщаш внимание нито на едните нито на другите. Някой ден ако имаш друго детенце и то върви по-едричко тогава пък тези дето сега те успокояват, че е по добре слабичко от колкото "прасе", може да започнат да използват по-горните епитети, които вече се изписаха в темата. Хорска простотия. Край няма. Отрежи наглите коментари и по адрес на детето ти без да ти пука дали ще има обидени и толкоз.

# 58
  • Мнения: 668
Кажи им да си гледат работата и не се ядосвай.Има си и такива гадни хора.

# 59
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Хич да не ти пука! И моят син е слабичък, ама то как и да напълнее като не седи и една секунда на дупето си. Каквото изяде го изразходва като енергия  Grinning! Добре, че има бузи та оттам го докарва малко.
Радвай се, че детето ти е здраво, жизнено и енергично.   bouquet
Споделям  Peace


.... мойто ДзвЕрче е от тази "порода" на злоядковците  пък и на всичкото отгоре и не се спира   Wink  на 1 г беше 8 кг  Whistling Wink

Общи условия

Активация на акаунт