вагинална инфекция

  • 1 841
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 75
Момичета пиша ви защото много се безпокоя,откриха ми вагинална инфекция и сега я лекувам , но док каза че може да предизвика преждевременно раждане.Някой от вас сблъсквал ли се с този проблем и дали е задъжително да родя преждевременно. Аз в момента съм в 31 седмица и много се притеснявам? А да знаете дали може да влезне през плацентата и да навреди на бебо?
И само да добавя че май я имам от доста време и уж я лекувахме , но не сме успели.
Благодаря ви много

# 1
  • Мнения: 4 753
Най-добре, ако имаш възможност, потърси още няколко лекарски мнения...  Peace

# 2
  • Мнения: 674
Зависи каква е инфекцията,някои могат да преминат през плацентата,да спукат околоплодния мехур.
Мисля че не е хубаво бебо да се ражда по естествен път,защото така може да се зарази.
На мен ми изолираха бактерия 9 дни преди термина,5 дни бях на антибиотик и ми направиха секцио,
за да пазят детето.Лекувай се,желая ти успех и леко раждане след 8-9 седмици  Wink

# 3
  • Мнения: 75
Най лошото е че нямам възможност за друго мнение, в момента живея в САЩ и тук за второ мнение ще трябва да сменя лекаря а май ми е късно за това. Незнам какво да правя?

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Тогава го слушай и се лекувай.Дано всичко да е наред  Praynig

# 5
  • Мнения: 4 753
И ако се притесняваш, го поразпитвай по-подробно за всичко, което те интересува, вълнува или плаши, едва ли ще ти откаже разяснения... В интерес на истината аз много разпитвам гинеколожката си и й споделям и тя вече е свикнала да ми обяснява и без да я питам...  Peace

# 6
  • Мнения: 80
Най лошото е че нямам възможност за друго мнение, в момента живея в САЩ и тук за второ мнение ще трябва да сменя лекаря а май ми е късно за това. Незнам какво да правя?
Само се успокой!На мен през цялото време ми лекуват някакви инфекции пък ей ме на, ще го избутам до края!М/у другото и аз четох в една американска книга,която ми попадна,че инфекциите по време на бременност са страшно опасни, обаче там не говореха само за вагинална инфекция,ами и за кариеси и проблеми с венците,че даже и  за опасностите от околната среда  #Crazy !Останах с впечатлението,че или американките имат слаба хигиена и са доста неинформирани(извинете ако обиждам някой) или съвета на автора е да живеем в инкубатор  Rolling Eyes!
Както някой по-горе беше казал за вагиналните инфекции,те са опасни при самото раждане за да не се зарази бебето.След ,като те лекуват то значи все пак те наблюдават и вероятността от преждевременно раждане е малка.

# 7
  • Мнения: 4 753
Както някой по-горе беше казал за вагиналните инфекции,те са опасни при самото раждане за да не се зарази бебето.

Да, между впрочем мисля, че ако бременната има някакъв херпес не знам как се казваше, трябва да роди секцио, защото бебето се заразявало по време на нормално раждане и може да доведе до смърт... С това не искам да те плаша, наблюдават те, но е добре човек да бъде информиран и да казва всички симптоми на гинеколога си, защото винаги може да е нещо сериозно...  Peace

Намерих го... http://www.puls.bg/issue/genitalen_herpes_issue_72_part_1.html

# 8
  • Мнения: 728
Няма как да стигне до бебето, не се безпокой. На шииката на матката има слузеста запушалка, която предпазва от "каквото и да е" да стигне до бебето. Слушай лекаря, лекувай се, и се успокой най вече, почти при всяка бременна се случва да има някаква инфекция или течение, тъй като средата в матката става киселинна и благоприятна за развиване на гъбички и тн.

# 9
  • Мнения: 3 621
Тогава го слушай и се лекувай.Дано всичко да е наред  Praynig

важното че , че инфекцията е открита и се лекува, пожелавам ти да няма проблеми за тебе и за бебето

# 10
  • Мнения: 2 448
Лекувай се спокойно, опасно е наистина , ако раждаш нормално и все още инфекцията не е излекувана, защото ще се зарази бебето.

# 11
  • Мнения: 75
Значи съм сигурност трябва да говоря с док за начина по който ще родя? За мен общо взето е все едно но тук не правят секцио  ей така. На следващия преглед ще го разпитам по-подробно, че миналия път се шашнах много. Багодаря ви

Общи условия

Активация на акаунт