Джип вместо кола?

  • 54 231
  • 214
  •   1
Отговори
# 15
  • При драконите
  • Мнения: 34
джипа е не екологична кола. Използването му като семейна кола в града е еманацията на човешката глупост.
Прощавай, но дали 15-20 годишните коли дето се движат по улиците са по-екологични?
Всеки има право на избор и мнение  Peace

Дамаянти е абсолютно права!
Неекологични са старите коли - за новите важат много строги Еко-норми - в момента Евро IV. Нов автомобил, който не отговаря на тях, не може да бъде регистриран в ЕС.

В тази връзка ще отбележа, че сред най-екологичните двигатели са дизеловите с Common-rail, заради високата горивна ефективност.  При Екшън, Кайрон и Рекстън commom-rail системата е от трето поколение, докато при повечето конкурентни модели е от второ. За да не съм голословна, ще спомена само една цифра: 1600 бара! Под това страхотно налягане инжекционната система впръсква горивото в цилиндрите, където то се атомизира до микроскопични капчици и се смесва с въздуха. Доброто разпръскване на горивото осигурява богата горивна смес и по-пълно изгаряне, от което приятните ефекти са поне 3:
- по-висока мощност на двигателя
- по-голяма икономия на гориво, откъдето и
- по-висока екологичност

# 16
  • Мнения: 1 455
Ratola знам за Х6 на БМВ,не съм го виждала,то май в България все още го няма,но и там ми се струва,че видимостта отзад е намалена- все пак трябва първо да се види ,пък и надали ще имам възможност да си го купя Party
Интересно ми е това чудо колко харчи?...

# 17
  • При драконите
  • Мнения: 34
Ratola знам за Х6 на БМВ,не съм го виждала,то май в България все още го няма,но и там ми се струва,че видимостта отзад е намалена- все пак трябва първо да се види ,пък и надали ще имам възможност да си го купя Party
Интересно ми е това чудо колко харчи?...

Ако въпросът е за X6, ето данните:

Fuel consumption / CO2 emissions

Combined fuel consumption: 8.2 to 8.3 l/100 km
Combined CO2 emissions: 217 to 220 g/km

# 18
  • Мнения: 1 455
Не не въпросът ми е за Санг Йанг колко харчи?

# 19
  • Мнения: 6 993
От както купих на мъжа си кола, взех да се замислям да изкарам книжка и аз Sunglasses
И рибата в морето, ама тигана на котлона - оглеждам се за втора кола. (След като си купя някоя за 2000, която да чупя, докато се науча да карам).
Спрях се на мъничката Киа Пиканто, защото ще мога да я побера в двора (четвъртата кола в двора ще е Laughing), защото много харесвам Киите, защото е много еко, доколкото изчетох - най-еко е в този клас, харчи и доста малко бензин, пък и по-лесно ще се намира място за паркинг от колкото за Кларуса.
Обаче като си помисля как се друсаме по дупките дори с голямата кола, направооооо #Crazy Не е истина какви са тия пътища и то в по-голям, натоварен район (Околовръстното, Александър Малинов, Симеоновско - там караме ние). Та бавно бавно ми се прокрадна идеята за джип. И се загледах и по Соренто.
А вашият Екшън е почти 2 пъти по-евтин от Сорентото.
С частите как сте? За Киа е почти равносилно на кошмар да намерим нещо си, дето тракало. А доколкото разбирам, това е още по-непопулярна марка. Разбира се, една нова кола няма да иска части веднага, но да си питам.
И аз да питам колко харчи Екшънът?

# 20
  • Мнения: 1 455
Не знам,единствено за Рекстъна съм чувала отзиви и нищо положително.Но пък на тази цена не знам дали може да се очаква нещо качествено.
Еовин за Сорентото също съм чувала,че не качествена-извинявай ,може би не е мястото тук.

# 21
  • Мнения: 649
Познавам няколко души които карат такива и не са доволни. Ако искате да се прецакате си купете такъв.

# 22
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
джипа е не екологична кола. Използването му като семейна кола в града е еманацията на човешката глупост.
Прощавай, но дали 15-20 годишните коли дето се движат по улиците са по-екологични?
Всеки има право на избор и мнение  Peace

В темата не се коментират старите, а се прави реклама на новите.
и въобще всичко на 160гр/км би трябвало да не се пуска в града, но и това е отделна тема.

# 23
  • Мнения: 1 844
и на каква цена е всъщност този джип??? newsm78иначе моделът ми допада.

# 24
  • Мнения: 6 993
и на каква цена е всъщност този джип??? newsm78иначе моделът ми допада.
В сайта ги имаше цените , от около 32 000 до около 38 000 запомних newsm78
Горе в първата публикация има линкове.

# 25
  • При драконите
  • Мнения: 34
...като си помисля как се друсаме по дупките дори с голямата кола, направооооо #Crazy Не е истина какви са тия пътища и то в по-голям, натоварен район (Околовръстното, Александър Малинов, Симеоновско - там караме ние). Та бавно бавно ми се прокрадна идеята за джип. И се загледах и по Соренто.
А вашият Екшън е почти 2 пъти по-евтин от Сорентото.
С частите как сте? За Киа е почти равносилно на кошмар да намерим нещо си, дето тракало. А доколкото разбирам, това е още по-непопулярна марка. Разбира се, една нова кола няма да иска части веднага, но да си питам.
И аз да питам колко харчи Екшънът?


Отзад напред:

Разходът на двулитровия common-rail дизелов двигател е:

Извънградско: 6.3 л/100 км
Градско: 10.4 л/100 км
Смесен цикъл: 7.8 л/100 км

При автоматичната скоростна кутия, разбира се, стойностите се завишава леко и стават съответно:

Извънградско: 7.0 л/100 км
Градско: 11.0 л/100 км
Смесен цикъл: 8.5 л/100 км

С частите проблеми няма - поддържаме наличности, а ако някоя част случайно се е изчерпала в момента, може да бъде доставена експресно от централния европейски склад за части на Санг Йонг, който се намира в Бреда (Холандия).

# 26
  • Мнения: 212
Мен самото име на "джипа" ме кефи - как звучи само Санг-Йонг къде, къде по-добре звучи от някакви си там БМВ и Мерцедес да не говорим пък за Ленд Роувър.

Аз да питам друго. Този "джип" дамска кола ли се води или мъжка. Щом го препоръчвате на дамите от форума значи е дамски "джип". Аз ако си го купя например няма ли да ми се смеят приятелите, че карам дамски "джип"

# 27
  • Мнения: 1 455

Аз да питам друго. Този "джип" дамска кола ли се води или мъжка. Щом го препоръчвате на дамите от форума значи е дамски "джип". Аз ако си го купя например няма ли да ми се смеят приятелите, че карам дамски "джип"
Борисе това за мен изобщо не е дамски джип.Най-много да ти се смеят заради марката,но предполагам ти си над тези неща?

# 28
  • ЕН
  • Мнения: 543
здравейте и от мен
тук може да се включа и аз. от март миналата година карам джип мицубиши паджеро. бих казала че на по готина кола не съм се качвала (имахме форд, опел и бмв). определено джип-а го слагам в графа семейна кола, защото:
1 побираме се всички вътре Joy без да си пречим Joy
2.всичко, което ми е необходимо за играта навън се побира в багажното
3. като тръгнем по пътищата славни не се питаме "иде ли някой от дясно", "виждаш ли кола" и т.н
4. а вече и ходенето по почивки са приятни-каквото ни трябва е в багажното
5. което е също важно тия пусти дупки не се усещат толкова
да не говорим пък че всичко му е перфектно от автоматика и салона до лекото жужене на двигателя и возията

също така подкрепям всички които са ЗА новата кола няма знечение дали е малка или голяма, ефтина или скъпа (за всеки има) важното е да не е "дарак" след който караш и дишаш отвратителните газове или пък не виждаш от мъглата, която образуват газовете му
ще се радвам още да се включат в тази тема дори и да не карат джипове
пс: от ноември 2007 имаме и мицубиши грандис, който също е перфектен

# 29
  • При драконите
  • Мнения: 34
Аз да питам друго. Този "джип" дамска кола ли се води или мъжка. Щом го препоръчвате на дамите от форума значи е дамски "джип". Аз ако си го купя например няма ли да ми се смеят приятелите, че карам дамски "джип"

Благодаря за хубавия въпрос!
Според колегите от интернационалния ни маркетингов екип, таргетът на Екшън започва още от 18 г. и продуктът апелира в еднаква степен към младите момичета и момчета с активен начин на живот:



Сега... в България, както обикновено, нещата са различни. Най-младите рядко имат възможност да си закупят каквато и да било нова кола, просто защото нямат доходи, а родителите с право не желаят да поверяват нов автомобил в ръцете на неопитен шофьор.

Екшън всъщност е много "мъжки" джип, с яка самостоятелна рама, а не монокок, за разлика от повечето предложения в клас SUV1, основателно определяни като "паркетни джипове". Но, все пак, за да не се получава объркване мъжки или дамски джип е Екшън, дори каталозите за мъже и за жени са различни - т.е. една и съща кола е представена в различна светлина. Ето два примера:

"Дамска" брошура, акцентиращ върху стила и комфорта в Екшън...:

http://www.actyon.bg/pics/downloads/Actyon_For_Her.pdf

... и "мъжка", наблягаща на оф-роуд качества като здравина, проходимост, крива на въртящия момент, блокировки... Както и на спортното излъчване, като цяло:

http://www.actyon.bg/pics/downloads/Actyon_For_Him.pdf

Можете да четете само втората  Wink

Общи условия

Активация на акаунт