Любители на КОТКИ, тема 4

  • 18 882
  • 474
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 416
Здравейте  и от мен!!
Снощи нямах нет у нас и тази сутрин немога да смогна да чета smile3521
Днес Джеса е самичка у нас.... инструктирала съм я да пази къщата.... само че от нея кой ще пази къщата незнам  newsm62

# 16
  • Мнения: 5 173
Леле, кога сте писали ooooh!. Вие не спите ли, бе #Crazy

Когато ходих до 1 ветеринарка, за да купувам каишка на Рижо и Джеса, на Шели и Шаро (котарак - куче, куче - котка), попитах за калър поинтите и тя ми каза, че около 2-годишна възраст полудявали психически, ставали мн агресивни и куп други страшни неща smile3518 да сте чували такова нещо? Джиндж, как е добитъчето smile3506
Ако имаш нужда от психолог - насреща съм Hug

# 17
  • София
  • Мнения: 5 726
А какво е това калър поинт,аз май за първи път го чувам newsm78.Ако може и снимков материал ,ако има  Crazy

# 18
  • Мнения: 1 540
Уфф, нали ви споменах за уличния Рижко, на когото се опитваме да помогнем да се излекува. Горкичкото, взехме го от болницата, беше там два дена на стационар. Проблема - тежка инфекция, която е довела до напълване на дробовете с течност, поради което котето диша тежко и хрипащо   Sad Явно не е можел да се бори за храна на улицата, затова е много слабичък. От вчера вечерта живее на нашата тераса, защото трябва да му даваме хапчета. Дишането, обаче, вече четвърти ден, не се е подобрило  Cry Не знам дали ще се оправи, горкичкото. Ветеринаря спомена, че по принцип трябвало да се прави рентген, пункции за изтегляне на течността и разни други процедури, но за жалост не можем да си позволим финансово тези неща.

Някой имал ли е (чувал ли е) за коте, което се е подобрило (излекувало) от плеврит? Течностите в белите му дробове наистина затрудняват дишането му. Дано някой да каже, че се оправя и без онези процедури...!  Praynig

# 19
  • София
  • Мнения: 5 726
На каква стойност излиза лечението му newsm78
Bushkata къде си ?Този въпрос е от твоята компетенция

Последна редакция: вт, 20 май 2008, 12:15 от mausbeni

# 20
  • Мнения: 1 540
Досега излезе 70 лева грубо. Включва престой в стационара за две денонощия, вътрешно и външно обезпаразитяване, малко храна, някакви инжекции и хапчета, които са му давали, още хапчета, които ще му даваме за девет дена, изследвания на кръвта и резултати. Мисля, че това беше. Самия ветеринар не каза колко ще струва другото, но предполагам че няма да е евтино... Смятам да питам друг ветеринар, тъй като досега го лекувахме в Обединена ветеринарна клиника, а там е по-скъпо. Има един малък ветеринарен кабинет на път за вкъщи, след работа ще питам, ако е отворено там... Надявам се котето да се държи за известно време, докато успеем да направим нещо повече. Ще пиша допълнително как вървят нещата

# 21
  • София
  • Мнения: 1 825
Аз мога да помогна финансово. Моля те да кажеш като имаш повече инфо. Само дето котаракът на улицата няма да издържи, дори да бъде излекуван.

# 22
  • Мнения: 1 540
Не е на улицата, на терасата ни е (въпреки, че това пак е на открито). Имаме едномесечно котенце и не искам да са заедно, а и няма друга свободна стая, където да бъде. На терасата е завет, пече приятно през деня, има колибка, храна, вода, тоалетна. Просто това е най-доброто, което можем засега да направим.
Емел, много се радвам, че би помогнала! Ще говоря с ветеринаря, който съм си наумила да посетя. Ще ида и при друг, да сравня цените. Задължително ще пиша новостите.
Може би единственото подобрение, което се вижда засега, е че успява да мяука малко с глас, а и сякаш не е чак толкова хърбав. Все още е много слаб, обаче. Не знам дали е хубаво, че се лигави, мисля че е хубаво - като че ли изхвърля течностите. Още днес ще говоря с ветеринар.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 825
Разбира се, знам, че е на терасата. Моите като са си у дома пак са си на открито на терасата. Просто не мога да ги прибера от там. Имам предвид, че след това няма как да го гледате и вероятно ще се наложи да го пуснете.

Евалла за това, което правиш.  bouquet Докато не открих този форум бях песимист за съществуванието на качеството състрадание у българина. Грешала съм.

# 24
  • Мнения: 416
Горкото коте  smile3518  Жестоки са хората които си изхвърлят животните на улицата..вече като им е писнало от тях.  За съжаление са малко като нас .....
Аз не бих си изхвърлила котето, колкото и да ме ядосва по-някой път ...след 1-2 мин. пак се гушкаме. Така сме привързани една към друга,че незнам какво ще правя без нея... smile3518

Последна редакция: вт, 20 май 2008, 11:03 от didi_hris

# 25
  • Мнения: 5 173
А какво е това калър поинт,аз май за първи път го чувам newsm78.Ако може и снимков материал ,ако има  Crazy
виж 1-та страница на предишната тема. На джинджи пуканко е такъв

Сега прочетох за Рижко. Милата душица космата, дано се оправи

# 26
  • София
  • Мнения: 5 726
Олеле как съм се насмела.Аз мислех,че той е друга порода. Peace

# 27
  • Мнения: 5 173
Ааа, да не те бърка, че стопанката го нарича говедце - котка е, при това калър пойнт

# 28
  • Мнения: 3 770
Аз не съм ветеринарен доктор , но си мисля че течност в дробовете не се изхвърля току така.  newsm78 Може би наистина ще трябва пункции.Виж колко ще излезе лечението , пък може всички да се включим с по малко средства.

Някой беше питал за Кълърпойнт!Аз такива глупости не съм чувала!Ето различни видове от тези котета , а на линка има инфо за стандарта и породата!



http://www.fdp-bg.com/colorpoint.htm

# 29
  • Мнения: 416
rorrr в кой квартал си...аз съм в кунфуто - МАКАО-то...
пиши какво е казал ветеринара и колко ще струва лечението.... чакаме новини

Общи условия

Активация на акаунт