Пак за кошниците за новородени?

  • 1 728
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 56
Много съм доволна от нашето кошче. То е Chicco, има и допълнително дюшече и е съвместимо с количката, което е много удобно.

# 16
  • В море от любов
  • Мнения: 519
Ние имахме на bebe confort, определено това е едно от най- добрите столчета на пазара! Peace
Скъпичко е, но си струва парите! Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 1 535
А някой дали е ползвал столчета на Inglesina?
Гледах новите модели от 0 до 13 и от 0 до 18 кг и ми се сториха страшно удобни и май максимално се доближават до това което търся. Е, и цената им беше "хубава"  Crazy
Ето ги:
 

# 18
  • Мнения: 1 298
За адаптерите на кошницата - ползвала съм такива.
За първи път чувам, че са вредни. newsm78

Използвах ги докато дъщеря ми беше малка. Никога при по-дълги разходки.
Но за пазаруване и кратки излизания, ако е заспала в колата са супер.
Така не е необходимо едно заспало бебе да го местиш от кошницата в количката
за половин час примерно.

# 19
  • София
  • Мнения: 44 133
За адаптерите на кошницата - ползвала съм такива.
За първи път чувам, че са вредни. newsm78

Използвах ги докато дъщеря ми беше малка. Никога при по-дълги разходки.
Но за пазаруване и кратки излизания, ако е заспала в колата са супер.
Така не е необходимо едно заспало бебе да го местиш от кошницата в количката
за половин час примерно.

Така ест че не е вредно, има мн хора, които обаче с часове разхождат така бебетата си или ги държът по цял ден в кошницата в къщи , вместо в шезлонг например, щото там били по-спокойни, спели повече и т.н-....а това вече си е натоварване....и разни други такива случки....

InaD - Inglesina са хубава фирма, има и по-добри ест...аз не мога да се сетя да съм гледала на живо някъде техни столчета - спец тези на снимките та нямам лични наблюдения.

Последна редакция: вт, 27 май 2008, 08:05 от Angel_Dust

# 20
  • Варна
  • Мнения: 1 477
А какво мислите за кошница макси кози с адаптери за количка? изглежда ли вредно и неудобно. Една прехвалена докторица Масларска каза че до 4 месец били абсолютно забранени. Дайте мнения, моля ви.
С голямото ми дете ползвахме, сега и бебка слагам и гледам как се сгушва сладко и спи, вярно че е извит гърба й, не е легнало положение, но си има възглавничка отдолу, не вярвам да се мъчи  Thinking


Ако разрешите, без да искам да влизам в излишни спорове бих искал да изложа какво мисля лично аз.
Според мен столовете за кола тип кошница в никакъв случай не са вредни.
Причините да мисля това са следните:
1. В случай, че са вредни, западните медицински организации биха взели отношение по въпроса и производство на такива столове за коли нямаше да има или най - малкото на тях щеше да пише с големи, червени букви (ДА НЕ СЕ ПОЛЗВА ПОВЕЧЕ ОТ ...... МИНУТИ).
2. Има достатъчно реномирани фирми които произвеждат травел системи (включващи количка без напълно легнало положение на гръбчето и стол за кола, тип кошница) и не смятам, че биха си заложили реномето за някой лев. Още повече, че на запад се съдят за какво ли не.
3. Защо им е да произвеждат травел системи (2в1), като могат да ви продадат 3 в 1 и да ви вземат някой лев повече.
4. Има разлика в натоварването на гръбначния стълб когато сме седнали и когато сме легнали и полегнали. В първия вариант тежестта на тялото пада върху кръста и вероятността за гръбначно изкривяване е по - голяма, но във втория случай тежестта се разпределя и в никакъв случай не е на кръстчето (може да направите разликата сами, като седнете на стол и като полегнете на дивана пред телевизора.).
5. Кошниците са произведени точно за новородени деца, каква според вас е разликата между това да е свито детето в кошницата и в това да е свито в цедилката (която са ползвали бабите ни) или в сленга и кенгурото ?
6. Да се замислим и за друго, ако при нас преходите в града са по 10 - 60 мин., то преходите в по - големите държави са много по - големи. Например в САЩ понякога отиването на работа отнема няколко часа (2 и повече). Според вас в тези случаи какво следва, да возите детето си без кошница ?
Смятам за доста несериозно твърдението, че столовете за кола тип кошница са вредни.

# 21
  • Мнения: 274
Безкрайни благодарности на Магазин РОШКО за изказаното мнение    bouquet

# 22
  • София
  • Мнения: 44 133
Да, странно обаче защо част от ортопедите все пак са на обратното мнение и дори съветват при дълъг път на два часа да се прави една по-продължителна почивка...
А на производителите - не мисля че им пука много-много....
А и не случайно тези колички се казват TRAVEL systems....за път наистина са идеални....

Колкото до производството им - кошниците са такива каквито са, защото при евентуална катастрофа, това е най-сигурното за бебетата.....т.е. при определени условия ползите са повече от евентуалната вреда.

Както и да е всеки си решава - това е поредния въпрос по който дори специалистите не са съвсем единодушни....
Кой колко и какви рискове ще поема си е въпрос на избор - важното е да е информиран избор, да си се запознал с различните гледни точки.

# 23
  • София
  • Мнения: 2 433
Преведох един фрагмент от Babycenter.co=uk, там още в началото на статията казват, че в много болници в UK не изписват детето, докато не видят, че ще го вземат с кола, обурудвана със подходящо столче. И че всяко едно качване в кола, трябва да е със столче, което обаче да е правилно подбрано - и според ръста и нуждите на детето и според модела на колата - да стои стабилно върху седалките. Ето това е фрагментът с кошниците:

Infant carriers
Ако бебето ви тежи до 10 килограма, то трябва да се вози в седалка, която гледа назад. Тези седалки са известни като Group 0, Group 0+ или stage one (ниво едно), но най-лесно се запомнят като кошници (infant carriers). Повечето кошници, които в момента са на пазара са класифицирани в ниво Група 0+ (това е добър вариант, ако  бебето ви се вози в кола за по-дълги периоди, защото дава на главата и врата му много важната подкрепа).  Докато върха на главата на бебето не стърчи извън върха на кошницата и докато не тежи повече от 10 килограма в Група 0 или 13 кг в Група 0+, то трябва да остане в тази количка, която гледа назад, колкото си може по-дълго. Вижте нашата статия за това как най-добре да вадите детето си от кошницата.
Малките бебета спят толкова много, че можете често да вадите детето от колата и да го връщате обратно, докато то си спи, без да трябва да го будите. Кошниците имат дръжка, която улеснява процеса. Този тип столчета често имат малки възглавници, познати като „прегръдки за глава”, които се грижат за това, главата на новородените дечица да не се „лашка” в колата. Ще трябва да ги използвате през първите три месеца или поне докато бебето ви не се научи само да държи главичката си.


Pros (ЗА)
• Може да го вадите и слагате в колата, без да го безпокоите излишно
• Някои кошници имат люлееща се функция, така че може да ги използвате като люлка в къщи.
• Ако седалката ви за кола е част от система за пътуване(количка), можете направо да я сложите върху количката.

Cons (ПРОТИВ)
• Докато бебето ви става все по-тежко, за вас ще е все по-трудно да го носите и да го вадите и слагате в колата. 
• Повечето седалки за коли (освен тези, които имат позиция пълно легнало положение) доста притискат бебето. Не го оставяйте да спи в кошницата или седалката за кола за дълги периоди от време, защото това може да нарани гръбначния му стълб. 
• Вашата кошница ще може да се използва за около 9-12месеа, след това ще трябва да я смените със следващото ниво или със седалка, която гледа напред.

http://www.babycentre.co.uk/baby/buyingforbaby/carseats/newborn/


Едно от най-важните неща, които със сигурност знам е, че никога не трябва да се вози дете в кошница или столче на предната седалка, ако не е изключен airbag-ът. Това е 100% така, всички коли имат специален ключ за излючване на еърбег-а заради детските седалки и трябва да се ползва.

Ето най-красивата, която съм виждала до сега, защото освен полезни предпазни средства, те са и асесоари, които виждаме всеки ден...

А иначе всеки си решава за себе си и за детето си)

Общи условия

Активация на акаунт