Постъпвам правилно или греша?

  • 8 615
  • 104
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 114
 Накарай се да се заемеш с нещо рутинно.

Прическата, ноктите, кожата ... и др. процедури са задължителни не само за приличния външен вид, а повече за душата и това да даваш сигнали, че се държиш под контрол и не си се размазала на земята съвсем. Мъжете занемарени, макар и от мъка, жени не са склонни да ценят. Мъчно ми е, но е така. Ако до днес си била на ниво и днешният стрес и удар са те извадили  от приличния ти вид, нямаш основания да не се приведеш в добър вид, колкото и да ти струва това на волята.

Никакви резки движения по повод на любимия ако не си наясно с приоритетите му и с твоите възможности за самостоятелен живот. Две деца са си две деца и съветите от необвързани, или без деца или с едно дете дами не са ти по мярката.
Може пък наличието на другата да го е правило толкова сговорчив и неконфликтен с теб и децата, та сте замязали на жив пример за подражание като идеално семейство.  Не иронизирам хич. Опитвам се да съм полезна с градивни идеи, а не със скоропалителни подскоци от едната към другата крайност.

Щом не ти е казал, че се изнася при другата, а е могъл да го направи, значи че тя покрива други негови нужди, но не и нуждата от семейство, ако съм достатъчно ясна. Не казваш, че не е грижовен към теб и децата. Говори ти мили думи и то скоро.

Може той да има неизживени от детството проблеми и усещания и да има нужда от малко пространство и време за да влезе в кожата си.
Нещата не винаги са това, което изглеждат на пръв поглед.Ако жените не проявяваха малко мъдрост едно семейство не би останало под небето Simple Smile.

А ако стане ясно, че нещата са непоправими (което не е ясно от казаното от теб дотук) може и да си поискаш свободата от тази връзка, но си дай малко време и размисъл:

- на свежа глава
и
- след като получиш повече инфо

 Hug  bouquet

# 16
  • София
  • Мнения: 6 999
Ако жените не проявяваха малко мъдрост едно семейство не би останало под небето Simple Smile.

Ако мъдрост е като ти кръшка мъжа, ти да решаваш проблема с фризьор и маникюр - Благодаря на Бог, че ми я е спестил.  Praynig
Предимство на формата над съдържанието - типично по женски.  Flutter

# 17
Момичета,благодаря за съветите,препоръките и пожеланията, а сега по същество - съпругът ми се разкая,но след като го помолих да се разделим.Преди това дори ме нарече "овцо заспала".Неговите обяснения са обичайните - сгреших,подведох се,попрекалих.Попитах къде е моята вина за да се стигне да тук,а той отговори,че нямам такава.С него и преди често сме  разговаряли и той многократно е заявявал, че е направил най-добрият си избор и че ако тряба отново да се задоми отново би избрал мен.Снощи пак го каза,но кажете ми вие на кои думи бихте повяравали защото думите,които чух в 2,45ч. в ноща на 24 май няма да забравя никога "Лека нощ,скъпа моя любов,обичам те" и нейният отговор "и аз те обичам,мили или вили",това последното не чух. Той беше толкова съсредоточен в разговора си,че дори не ме усети,че стоя изправена до него.
Аз обаче повече му нямам вяра,може да съм крайна,но това е самата истина.Не съм сигурна,че тази връзка е прекратена,а не съм и убедена,че утре няма да има следваща такава.Доверието с тази постъпка се изчерпа,предивд това,че преди години след една негова двуседмична командировка попаднах на кас.бележка с много артикули след които имаше и презервативи,но всички  неща в бележката бяха налични и се донесоха у дома като -шампоан,гел за бръснене,паста и четка, а само презервативите не били негови, а за негов колега,който го помолил да му ги купи.Не че повярвах,но се опитах да забравя, но естествено не можах.
Просто ми кажете,как би могло да се живее без доверие.Чувставата не искам да коментирам. Искам да действам умно и разумно.
А него какво да го коментирам -  доподнала му защото тя продължавала мисълта му,силно я заобичал, но вчера всичко свършило,абе как става тая така хем обичаш,хем всичко свърша.Това бързо сменяне на позиции ме безпокои.Момичета объркана съм и ми е доста криво.

# 18
  • Мнения: 903
А него какво да го коментирам -  доподнала му защото тя продължавала мисълта му,силно я заобичал, но вчера всичко свършило,абе как става тая така хем обичаш,хем всичко свърша.Това бързо сменяне на позиции ме безпокои.Момичета объркана съм и ми е доста криво.

Имаш пълното основание да се безпокоиш от тази "емоционална акробатика" дето я прави твоят "благоверен". Според мен такова лашкане от една позиция в друга може да означава две неща - или той действително не е наясно със себе си /а за това ти няма как да му помогнеш да си се самоизясни/, или нещо се мъчи да ти замаже очите, та ако може бурята да се размине.../което е толкова жалко като поведение, че изобщо няма да го коментирам/...  Аз продължавам да стоя на вече изказаното си мнение и само ще подкрепя казаното от Метличката относно въпросите, които трябва да си зададеш сама на себе си и да си отговориш -----> " Въпроса е какво искаш ти и какъв искаш да е живота ти. Какво искаш за децата си и какво си готова да понесеш и какво не заради тях."

# 19
  • Мнения: 2 336
Никой тук няма да ти даде съвет - взимай си багажа и се махай. Нито пък ще ти каже - стой си.
Аз също мисля, че преди всякакви разговори трябва да си наясно със самата себе си. Като си отговориш на някои основни въпроси, единият от които е  "Би ли търпяла такова поведение от сега нататък?", ще знаеш какво да правиш оттук нататък в живота си.
Моето лично мнение, че живот в дебнене, проверки, съмнения не е живот. Съветвам те да не си го причиняваш. Както казах по-горе -излез от цялата ситуация с гордо вдигната глава. Ако оставаш - бъди наясно защо и при какви условия.

# 20
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
нямам време да ти разправям сега как бременна с второто хванах мъжа с любовни смс-и като твоя разговор
1. ако той искрено се разкае, нещшата за вас не са загубени
но и ти трябва да разбереш къде е проблема. няма такова нещо като "без вина виновна" - има си причина, дори да не е точно твоя вината - има причина мъжа ти да иска това или онова. ако е в теб - ок можеш да я откриеш и промчениш, ако е просто в начина му на живот - нема шанс д9а се промени вероятно
2. доверието изгубено, не се намира, но се гради нещо ново...само има една лампичка дето светка от време на време, но не и първата година....тогава си е трудно и тежко...ама то и да се разделиш няма да цъфтиш и връзваш
3. ако имаш чувства - не бързай, в крайна сметка един шанс може да ви даде много, но ако от гордост и грешна преценка си тръгнеш по-рано - първо ще страдаш зверски ото съмнения дал да не го вземеш обратно, а това е най-грешното - по-добре сега да го молиш и да му дадеш шанс, отколкото като го изгониш....... второто - ще те боли при всяко положение, а единшанс за теб, а най-вече и за детето ис струва за мен повече то един раздвод, дето може да се предприеме във всеки един момент

идеални семеъства няма
1. защо той не говори с теб след откритието ти???? абсурд е да се разбирате така добре както пишеш и той поне да не поговори, а да иде да си легне
2. в разказа ти виждам много "идеални" неща и "добре подредени" - отношения, добре възпитани деца....никъде не видях твоите мчисти емоции към този мъж - ми обичам го, обичах го ...бе нещичко....сякаш сте от тези идеални захаросани семеъства - отвън захар и лустро, отвътре кухо.....
с това не искам да те обиждам, а търся причина мъжа ти да търси някой да му казва, че го обича, пък било то и в 2 през нощта.....
защото най-най-важното е да откриеш СВОИТЕ грешки спрямо него ако решиш да се бориш за семейството си...иначе в най-скоро време нещата пак ще са същите....

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 6 049

Никакви резки движения по повод на любимия ако не си наясно с приоритетите му и с твоите възможности за самостоятелен живот. Две деца са си две деца и съветите от необвързани, или без деца или с едно дете дами не са ти по мярката.
Може пък наличието на другата да го е правило толкова сговорчив и неконфликтен с теб и децата, та сте замязали на жив пример за подражание като идеално семейство. 
Щом не ти е казал, че се изнася при другата, а е могъл да го направи, значи че тя покрива други негови нужди, но не и нуждата от семейство, ако съм достатъчно ясна.

 Ако мъдрост е като ти кръшка мъжа, ти да решаваш проблема с фризьор и маникюр - Благодаря на Бог, че ми я е спестил.  Praynig
Предимство на формата над съдържанието - типично по женски.  Flutter

Иса  smile3501 smile3501
браво! Много точно си го казала!

А колкото до авторката на гореспоменатите разсъждения - всяка жена има възможност за самостоятелен живот. Независимо дали е обвързана, необвързана, с едно или две деца. Откога пък броят на децата стана мерило за това можеш ли да си позволиш самостоятелен живот или не?
Колкото до "потребностите", които видите ли имал въпросният индивид - той при една може да има потребност от "семейство" (не знам какво точно влагаш в тази дума, но при описаното от авторката на темата тук едва ли влиза любовта, щом говори за любов на друга), при друга - потребност от секс, при трета - потребност от разговори. Ами да си направи харем човекът, пък ти се фризирай и гримирай вътре по цял ден ако искаш.

# 22
  • Мнения: 402
И аз съм съгласна с Иса. Поговорката "Търпи и ще си спасиш душата" хич не я обичам  Rolling Eyes Няма никакъв смисъл са седиш с 1 мъж,само ,защото децата ти са 2 и ще ти тежи без него  #Crazy Всичко опира до това какво ти ще прецениш и ще решиш от тук насетне. И от това как чувстваш вече себе си с него,или без него.

# 23
  • Мнения: 2 723
В подобна на твоята ситуация, аз дадох шанс.
Година по-късно си дадох сметка, че този човек не е заслужавал да му подаря още една година от живота си.
Решението е само твое.
Ако смяташ, че можеш да живееш с мисълта, че съпругът ти е обичал друга, докато е бил с теб, дай шанс на брака си.
Аз неможах Tired

# 24
  • София
  • Мнения: 17 301
И аз като Ники. Шанс и една година по-късно - старата песен.

# 25
  • Мнения: 2 723
И аз като Ники. Шанс и една година по-късно - старата песен.


Откривам плашеща сходност в нашите истории Joy

# 26
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
В подобна на твоята ситуация, аз дадох шанс.
Година по-късно си дадох сметка, че този човек не е заслужавал да му подаря още една година от живота си.
Решението е само твое.
Ако смяташ, че можеш да живееш с мисълта, че съпругът ти е обичал друга, докато е бил с теб, дай шанс на брака си.
Аз неможах Tired

аз успех и успявам вече втора, ще почне трета година - да живея с мисълта, че е залитнал, обичал и т.н по друга
само, че нещата са коренно различни от при Никси - той ен ми дава повод да си мисля, че кръшка отново /но не се кълна, че не го прави, въпреки, че бих се очудила кога, но ако иска човек всичко може/
Никси е сбъркала в преценката си, но аз съм й писала - за мен грешката е била допъсната от нея и то след като е дала шанс - да си затвори очите
аз гледам с широко затворени очи - те.е ем не ес давам на страха, ем в същото време не мисля да стоя излъгана само щото вече съм дала шанс....

та моята мисъл е - не се шашкай, че при някой втория шанс е завършил трагично - цитирам по памет арабска поговорка

ако нещо се случи веднъжг, то може никога да не се повтори, но ако нещо се повтори има голям шанс да се потрети....

# 27
  • София
  • Мнения: 17 301
И аз като Ники. Шанс и една година по-късно - старата песен.


Откривам плашеща сходност в нашите истории Joy


А, Ники, бебе не се нави да направим мойто БНД в тая година  Laughing Ама това го казвам като мой минус, щото аз исках  Mr. Green

# 28
  • Мнения: 63
момичета, ще използвам ника на фабия,той е бил на ели0177,но тя ми го предостъпи още миналото лято и с нея вече се разбрахме за активно използване само от мен

catnadeen-наде,много ми се иска да е  така,но много ме е страх,това значи винаги да съм нащрек,то това живот ли е,нали всеки мечтае да се прибере у дома , да се отпусне,да сподели проблемите си, а като доверието е някъде забутано в трета глуха
аз се промених в името на семйството и той също го твърди,но аз съм по-различен характер, той, баткото и малката винаги са над летвата,всичко друго е под нея
стремя се да не се подавам на предложения за излизане на кафе,бира или пък нещо друго,елиминирам всички предложения,не търся скайп приятели,въпреки,че и на мен много неща ми липват и не ми харесват,но зная,че имам създадено семейство и идеални хора няма,и не всички желанията трябва задължително да се сбъднат ,така че ако всички започнем да си търсим други партньори ,защото нещо ми липсва у  дома дакоде ще я докараме
така че изобщо това обяснение нещо ми липсва не го приемам за нормално

# 29
  • Мнения: 1 023
нямам време да из4итам цялата тема, може и да е писал ве4е някой, да кажа и аз:
пусни си темата и в подфорум семейство.
жена с пълно семейство и жена семейство с детето си, са съвсем разли4ни, разли4ни мирогледи, разли4ни ценности е името на "за доброто на детето", или ако щеш линиите на живота им са разли4ни.
разрови се и там. може там да има и други такива въпроси.
това ще ти помогне пове4е.
при пове4ето тук, ли4ния праг на търпимост е по-нисък, така 4е опитай в другия подфорум.
успех.

Общи условия

Активация на акаунт