Витамин Д?

  • 3 441
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Букурещ
  • Мнения: 7 837
Цитат на: ale_x_andra
На нас в края на първия месец ни изписаха българските капки Деавит,по една капка сутрин на гладно,като се дават 30 дни,после се прави пауза от десет дни,после пак в този ред.Понеже капките са в маслен разтвор,педиатърката препоръча да капвам няколко капки кърма в лъжичката,за да преглътне беба по-лесно.



за първи чувам за Деавит.С какво са по-хубави от Вигантол?

# 16
Dokolkoto si spomniam Deavita e vitamin D2,a Vigantola vitamin D3,kazvat 4e vit.D3 se usvoiava po-lesno!

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Цитат на: Liorena
Цитат на: ale_x_andra
На нас в края на първия месец ни изписаха българските капки Деавит,по една капка сутрин на гладно,като се дават 30 дни,после се прави пауза от десет дни,после пак в този ред.Понеже капките са в маслен разтвор,педиатърката препоръча да капвам няколко капки кърма в лъжичката,за да преглътне беба по-лесно.



за първи чувам за Деавит.С какво са по-хубави от Вигантол?


според нашата педиартърка Вигантола е по-добрия препарат Confused

# 18
  • Букурещ
  • Мнения: 7 837
Цитат на: mam4e
Цитат на: Liorena
Цитат на: ale_x_andra
На нас в края на първия месец ни изписаха българските капки Деавит,по една капка сутрин на гладно,като се дават 30 дни,после се прави пауза от десет дни,после пак в този ред.Понеже капките са в маслен разтвор,педиатърката препоръча да капвам няколко капки кърма в лъжичката,за да преглътне беба по-лесно.



за първи чувам за Деавит.С какво са по-хубави от Вигантол?


според нашата педиартърка Вигантола е по-добрия препарат Confused


и аз така знам, ама реших да питам все пак.

# 19
  • Мнения: 3 485
и на нас ни писаха вигантол с твърдението, че е по-добър от деавит, и ние сме с по две капки. Родени сме октомври и зимата сме излизали по-малко. Но сега вече сме с тен, а докторът каза да продължавам с по двете капки. И аз го слушам Laughing

# 20
  • Мнения: 1 512
Пак съм аз.
Деавит-а съдържа вит.Д2 и витамин А и са производство на Софарма.
А как се дава Вигантол и колко струва?

# 21
  • Мнения: 229
Цитат на: ale_x_andra
Пак съм аз.
Деавит-а съдържа вит.Д2 и витамин А и са производство на Софарма.
А как се дава Вигантол и колко струва?

Цената на Вигантола, до колкото си спомням, е около 3 лв. и се дава по 1-2 капки (по преценка на педиатъра), горе-долу по едно и също време на деня.

# 22
  • Мнения: 1 289
Вигантола изобщо не е скъп - 3-4лв. като при доза 2 капки дневно една опаковка ти стига за около половин година. Съдържа витамин Д3. Дава се сутрин на гладно, някъде 30 минути преди първото харанене. Дозата е по препоръка на педиатъра, но стандартно е 2 капки.

# 23
  • Мнения: 1 512
Днес говорих с педиатърката за Вигантол-а и тя ми обясни,че наистина е по-добър от Деавит-а,но трудно се намирал по аптеките ??? Вие намирате ли го редовно?

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Цитат на: ale_x_andra
Днес говорих с педиатърката за Вигантол-а и тя ми обясни,че наистина е по-добър от Деавит-а,но трудно се намирал по аптеките ??? Вие намирате ли го редовно?


Не -съвсем навсякъде си го има - поне аз и в София и в Бургас съм го намирала веднага.

# 25
  • Букурещ
  • Мнения: 7 837
Цитат на: ale_x_andra
Днес говорих с педиатърката за Вигантол-а и тя ми обясни,че наистина е по-добър от Деавит-а,но трудно се намирал по аптеките ??? Вие намирате ли го редовно?



Вигантол има във АБСОЛЮТНО всяка аптека.

# 26
  • Мнения: 8 769
Цитат на: Liorena
Цитат на: ale_x_andra
Днес говорих с педиатърката за Вигантол-а и тя ми обясни,че наистина е по-добър от Деавит-а,но трудно се намирал по аптеките ??? Вие намирате ли го редовно?



Вигантол има във АБСОЛЮТНО всяка аптека.

Коя пък е тази лекарка, дето си мисли,че вигантол се намира трудно???? Shocked Естествено, че го има навсякъде.

# 27
  • Мнения: 1 289
Това е просто смешно. Вигантол има навсякъда. За първи път чувам, че се намира трудно.  Rolling Eyes

# 28
Az jiveia v Germany i tuk vitamin D se dava ot 10-tia den do vtorata godina,kato samo sled 1-ta godinka se prekasva za 2-3 meseca(prez liatoto)

# 29
  • Мнения: 689
Аз знам за витамин Д че се дава и заради черепчето докато се затвори Wink

Общи условия

Активация на акаунт