Мнение за 133 СОУ - София

  • 128 176
  • 413
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 4
 Shocked Ако е наистина близка с нея и ако приложим поговорката "Кажи ми кои са ти приятелите, за да ти кажа ти какъв си"...... нямам коментар. Мисля, че още е и.д., говори се, че от доста години е такава...! Но този човек е преподавател по български и литература! Къде ли е учила, че и "новия" сайт на училището в нейна заповед се мъдри правописна грешка!
На Караджинова, за съжаление не знам първото име.

# 121
  • Мнения: 77
Здравейте,пак!
Първото име на Караджинова е Виолета и има разни интересни оценки на учителския колектив ето тук http://schools.pomagalo.com/1/?allTeachers&order=3&school=248&page=1 !Но това са оценките на учениците ,така че имайте едно на ум!
Поздрави!

# 122
  • Мнения: 1
Мисля, че тук е времето за малко обективно мнение. Регистрирах се само заради темата, тъй като бих искала да кажа няколко неща. В момента съм ученичка в седми клас във въпросното 133-то СОУ. Последна година ми е и определено мястото ще ми липсва. Повечето учители са на ниво, ръководството постоянно се стреми към подобряване условията на обучение в училището, събирайки средства по Коледни и Великденски базари, както и различни концерти. Според мен не е спрадевливо да събите по този начин училището, тъй като съм сигурна, че не прекарвате там по 5-6 часа дневно. Относно това с уроците при седмокласниците - няма място, където да не се ходи на уроци. Проблемът не е от дадено училище, а от начина на управление генерално. Очевидно е, че не може да се получи необходимата за езикова гимназия подготовка само и единствено от наученото в клас. Трябва практика и индивидуална практика, което естествено е минус в държавата - какъв е смисълът да се плащат толкова пари за школи, при положение, че децата ходят на училище? Честно да ви кажа, и аз не мога да ви отговоря. Но е факт, че повечето преподаватели са не само такива, ами и учители. Те са ни научили на страшно много неща в житейски план, споделят знанията си с нас и са отдадени на професията си. Доста от тях постоянно ни повтарят, че ще им липсваме, когато завършим. Е, и те ще ни липсват на нас.
Съветвам всички майки на бъдещи първокласници да запишат децата си в именно това училище, ако самото място Ви е удобно, защото няма да съжалявате. Осъзнавам факта, че мнението ми най-вероятно ще бъде подминато, особено след като идва от четиринадесетгодишна, но все пак се чувствах длъжна да кажа поне няколко хубави неща, редом с всички тези незаслужени до известна степен критики.  Flutter

# 123
  • Sf
  • Мнения: 978
Странно, моето дете отдавна е напуснало това училище, а аз все още съжалявам, че го е посещавало.

# 124
  • Мнения: 672
А Караджинова с коя от другите учителки е тандем?

# 125
  • гр.София
  • Мнения: 4 156
 Здравейте.
 Вчера е излязло класирането за първокласниците /2012-2013/. Има ли дете,което да е прието без предимства / и без връзки Simple Smile/ ?
 Т.е, интересува ме,докъде са стигнали местата? Идват големи набори и се оказва,че и деца,които отговарят на критериите остават извън списъците.  Какво остава за деца без предимства?

# 126
  • София
  • Мнения: 2 768
здравейте! Ние имахме предимство по местоработата на мъжа ми, но не сме приети..
Впечатлението ми е, че са приети голяма част от децата на тези родители, които висяха две нощи пред училището, но не знам дали и каква част са ползвали някакво предимство...
Всъщност, знае ли се колко деца са кандидатствали?
Нас слава Богу, ни приеха в едно също много добро училище

# 127
  • гр.София
  • Мнения: 4 156
 Мерси,Звездица, за бързия отговор.  Мислех,че вече няма спане пред това уч-ще.
 Лоша работа.  Аз проучвам за догодина.
 Дано се включи някой с още подробности.
 Дори списък на резерви няма./Миналата година видях такъв/

# 128
  • Мнения: 6 472
Ние сме с предимство по месторабота (моята). Нямаме други привилегии. Не сме чакали през нощта.  В средата на списъка с приетите деца сме. Четох много отрицателни отзиви за училището, но и чух много положителни, от познати, чиито деца са там или са били ученици в училището. За сега се записваме, защото наистина ми е сравнително удобно като местоположение. Ако не ни харесва, ще мислим как да се местим по- натам. Сестра и така се наложи да я местим след 4ти клас от кварталното училище към Бастилията.

# 129
  • Мнения: 672
Впечатлението ми е, че са приети голяма част от децата на тези родители, които висяха две нощи пред училището, но не знам дали и каква част са ползвали някакво предимство...

А мойто впечатление е, че не малка част от "висялите" родители имаха по някое от предимствата, и въпреки това висяха, за по-сигурно. И любезно ме осветлиха, че само ако отговарям на повечко критерии, мога да си позволя лукса да не вися.
Другото, което знам е, че дете без предимства, на рано зависнали родители, не е в списъка...

# 130
  • Мнения: 78
Когато кандидатствахме през 2010г. ползвахме предимство - месторабота на родителя. Отидох в 7.30 в деня на подаване на документи, но бях 40-и някоя в списъка за влизане в сградата (т.е. на опашката). Имаше навалица, но не голяма, като някои от родителите (2-ма - 3-ма) се бяха вписали в списъка през предните 1-2 дни. Документите се подреждаха в папки според критериите, по които се кандидатства. Обясниха, че запълват местата по поредност на кандидатурите и поредност на критериите, т.е. първо приемат всички деца по критерий № 1, после по № 2 и т.н. до изчерпване на местата. И класирането се прави по входящ номер на документите. Не зная, дали е имало деца, които да не ползват предимство!
Не ми е направило впечатление, в списъка на приетите да има резерви или пък откази. И четирите паралелки за първи клас бяха попълнени.
Възможно е, сега и в училищата да се отразяват по-големите випуски....

# 131
  • София
  • Мнения: 2 768
Впечатлението ми е, че са приети голяма част от децата на тези родители, които висяха две нощи пред училището, но не знам дали и каква част са ползвали някакво предимство...

А мойто впечатление е, че не малка част от "висялите" родители имаха по някое от предимствата, и въпреки това висяха, за по-сигурно. И любезно ме осветлиха, че само ако отговарям на повечко критерии, мога да си позволя лукса да не вися.
Другото, което знам е, че дете без предимства, на рано зависнали родители, не е в списъка...

В такъв случай изглежда, че тази година е имало повечко дечица с предимства и някои /включително и ние/ не сме се класирали. Аз познавам някои от родителите с  2 предимства и също висяли по нощите.. Много добре си спомням, че миналата година имаше резерви и също второ класиране с новоприети /явно е имало деца които не са се записали на първо класиране/

# 132
  • София
  • Мнения: 2 374
Това 133 училище сайт няма ли си?
Звънях на сума ти телефони - никой не отговаря, сайта не работи ...  newsm78

Нова информация за положението там?

# 133
  • София
  • Мнения: 14 718
http://www.133sou.com/

Сайта си работи.

# 134
  • гр.София
  • Мнения: 4 156
Сега никакъв го няма.
 До онзи ден  работеше.
 Предишните кампании се кандидатстваше след м. март.

Последна редакция: чт, 24 яну 2013, 19:41 от blanc

Общи условия

Активация на акаунт