Мнение за 133 СОУ - София

  • 128 061
  • 413
  •   1
Отговори
# 165
  • София
  • Мнения: 14 672
От 1-4 клас се учи само руски. Почват с 4 часа седмично, след това всеки ден по 1 час. Английския почва в 5-ти. Английски в занималнята няма, само в частните и то не в руските занимални като Солнешко.

# 166
  • софия
  • Мнения: 25 457
И аз се чудя за това училище за дъщеря ми. Завършила съм 7-мо и съм пристрастна, но резултатите от матурите ме карат да се боря за руското. Може ли малко информация за това какви езици и по колко учат в 1-4 клас. Има ли допълнително английски в занималнята? И ако имате наблюдения - наистина ли е толкова по-добра подготовката в сравнение със съседното 7-мо?
Завършила съм 7мо, до 7 клас учих в 6то. Ако в 6то имаше паралелка с руски  намаше да имам колебание. 7мо никога не е била възможност за детето ми. До момента, 3 клас, не съжалявам, че избрах 133то, въпреки някои неудобства и липси.
Скрит текст:
7-мо по времето на Ботка Бенчева   Mr. Green
В класа на дъщеря ми има момиченце, с чиято майка сме били в 6то. За нея 6то не е било опция. Търси начален учител.

Последна редакция: пн, 07 мар 2016, 23:22 от zvanche

# 167
  • София
  • Мнения: 1 173
zvanche, може ли да споделиш какви неудобства и липси имаш предвид.

Стана ясно, че няма никакви извънкласни мероприятия или спорт. На занималнята успяват ли да си научат, или трябва и в къщи допълнително работа ?

# 168
  • софия
  • Мнения: 25 457
zvanche, може ли да споделиш какви неудобства и липси имаш предвид.

Стана ясно, че няма никакви извънкласни мероприятия или спорт. На занималнята успяват ли да си научат, или трябва и в къщи допълнително работа ?

Липсата на извънкласни инициативи и мероприятия.
Дали едно дете ще се справя в занималнята е строго индивидуално. От нашия клас останаха 3 деца в държавната занималня. Моята дъщеря се справя и не виждам причина да търся алтернатива.

# 169
  • София
  • Мнения: 14 672
Потвърждавам - за кротки и старателни деца занималнята в училището е напълно достатъчна. Дъщеря ми изкара и четирите класа там, не е имала по-малко от отличен. Докато с малкия не става, учим вкъщи вечер, занималнята е за игра.

# 170
  • София
  • Мнения: 1 173
Охх...мале...и аз съм с един палав младеж...Твърдо ще ходи на занималня, а какъв ще е резултата..ще видим Mr. Green

Да се редактирам: Много се надявам, че детето ще учи в 133-то, т.к . каката ни учи в същото училище - 9 клас е. Но..има още време до м.юни

# 171
  • София
  • Мнения: 792
 Никой ли няма да помогне с отзиви за класните?

# 172
  • София
  • Мнения: 14 672
От този випуск - Караджинова най-много я хвалят.

# 173
  • София
  • Мнения: 615
Ние завършваме 4 клас при г-жа Иванова, т. е. би трябвало тя да поеме един от първите класове наесен...Аз лично съм със смесени чувства - обгрижва си определени деца, но като цяло мисля, че добре преподава.

# 174
  • София
  • Мнения: 792
 А какво мислите за училището като цяло? Доволни ли се, оправдаха ли се очакванията? Вярно ли е, че липсват всякакви извънкласни занимания и участия по състезания и олимпиади?

# 175
  • гр.София
  • Мнения: 4 154
В училището  няма място и база за странични занимания.
Няма кабинети. Голям минус, определено.
Но има осигурена занималня до 4-ти клас. 
Традиционно 133 има силни отбори по футбол и волейбол. От 5 клас нагоре се ходи по всички олимпиади. Но това-в среден и горен курс.
 Учи се здраво, а повечето учители знаят защо са там.  Има дисциплина. Има двама педагогически съветници и буйните деца много добре познават пътя до кабинета им.  Laughing  Но няма юркане и стрес. Външно е някак неамбициозно и демократично . Няма напъни за униформи. Зависи кой какво търси за детето си.
Организират се екскурзии, но умерено, няма зелени училища (и по-добре).
 Преди два месеца, макар, че се разбра в последния момент, децата (начален курс) се явиха на математическото кенгуру и имат масово високи резултати.
 Наскоро за пореден път са имали някакви вътрешни състезания по спортно ориентиране.
 Нашите деца редовно за празници ги водят в Руския център.  Зависи от класната, вероятно.
 Опитвам се да опровергая мнението за никакви дейности Simple Smile  В горните класове става доста по-динамично.
 За мен е много силно училището. ( С две деца сумарно ми се събират 13 години там и за момент не съм съжалила. А не е като да е вървяло все гладко)
 
 Сериозните минуси за мен са безумното влачене на тежките раници. Въпросът с шкафчета по стаите почти никъде не решен.  И ранния час - 7.30,в който започва първа смяна от 5 клас нагоре. Но това пак е пряко следствие от това, че в недостатъчна база съжителстват 12 випуска.
 

# 176
  • софия
  • Мнения: 25 457
Аз също дори за момент, до момента, не съм имала разочарование от училището. Но дъщеря ми е едва 3ти, бъдещ 4ти клас и това се дължи основно на учителя - г-жа Исакова-Зилберщейн, която е Учител.
Към нещата описани от blanc мога да добавя, че в училището успяват да създадат атмосфера на общност, принадлежност, семеен дух. Не знам как успяват, но е факт. Повечето деца ходят на училище ако не с удоволствие, поне без страх и отвращение. Това, което чувам за 5-7 клас (лек хаос, не толкова добро ниво на обучение) малко ме притеснява, но нямам преки впечатления и предстои да видим. Надявам се нивото след 4 клас да се запази.

btw Пет деца, които тази година бяха записани в частни занимални тази година, края на учебната година се върнаха в държавната. Не, защото родителите не могат да си позволят таксите.

# 177
  • София
  • Мнения: 1 173
А дали само липсата на кабинети е причината за това, че няма нищо извънкласно за начален курс... Дори някакъв спорт в салона 2 пъти седмично??
 Crossing Arms

# 178
  • Мнения: 1 291
Някой има ли мнения за новата учителка Диляна Мухтарова за 1ви клас. Разределили са ни при нея, въпреки че изрично бяхме написали, че искаме да сме при Елена Овчарова..

# 179
  • Мнения: 345
А аз искам да попитам за Диляна Маркова. Дали някой има впечатления от нея?  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт