Имена за близнаци

  • 14 029
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 431
А защо не Самуил Wink?

# 16
  • Мнения: 3 638

И на мен Самуил ми харесва много в комбинация със Снежина, даже преди четох темичката и ми дойде наум, но нямах време на пиша и Мечето ме е изпреварила  Simple Smile

Ако мога да споделя лично моето мнение, смятам че не е задължително близнаците да имат сходни имена, дори е по-объркващо за тях, нали все пак са отделни личности  Naughty Лично нашите момичета са кръстени на прабабите си  - като едната е с италианския вариант на българското Йорданка, но пък не вървеше да имат едно българско и едно чуждо име, а и татко ни е италианец, така че не искахме да се получи обратния вариянт на Ричард Груев  Simple Smile. Радва ме и факта, че и двете имат хубави именни дни, така няма да се чувстват ощетени и ще имаме повод за празник.

# 17
  • София
  • Мнения: 803
И аз съм за Самуил, макар и с еврейски произход, името е носено от един от най-известните ни царе. От друга страна не е много експлоатирано като Симеон и Калоян. Носи уникалност и възможност за умаление, Сами звучи много мило.

# 18
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Самуил и Симона. Самуил - имен ден някъде май беше в началото на август, а Симона в началото на май.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 727
И аз ще ръсна сега една простотийка - На Снежина подхожда Вихър или Ураган хихи.
Иначе, сероизно - аз лично при избора на имената се водех единствено да имат именни дни и то да са на различен ден. Не съм ги кръщавала на никой, въпреки че свеки е Георги - по едно съвпадение - и много се радва, като си мисли, че на него съм го кръстила единия.
Някъде четох, че не е добре имената на близнаците да са сходни - в смисъл с близко звучене. Защото така се губела индивидуалността им и като викаш някой, не се разбирало точно чие име викаш и така. Малко крайно ми се видя, но според мен беше прав авторът.
Каси добре го е казала - Човека прави името, ама що за човек може да носи името Катрин Цонка?! Малее, в училище ще го спукат, горкото дете с луди родители.

А относно Стенли, ако държиш - може да му викаш съкратено и от Станислав.

# 20
  • Мнения: 212
Самуил и Симона. Самуил - имен ден някъде май беше в началото на август, а Симона в началото на май.
на мен ми допада това предложение щом държите на С-то

# 21
  • Мнения: 770
Та като говориме за имена (пишеме по-скоро  Grinning), няма да забравя една статия, която четох във вестник преди години, където една жена питаше как стоят нещата законово със смяната на имената в България. Защото в стремежа си да угоди и на двете баби, за да не се карат, майка и я кръстила МАРАТОНКА, на баба и Мара и на баба и Тонка Sick
Представяте ли си как се е чувствала жената, всеки пък когато е трябвало да си каже или изпише името? То звучи като виц, ама на нея едва ли и е било толкова забавно...
Просто реших да споделя Hug

# 22
  • Мнения: 7 640
не разбирам защо трябва да има някакви сходства в имената, освен по сантимент, може би.
Моля дано някой не се обиди, но примерите Кирил и Методи, Петър и Павел, Мария и Магдалена, а особено Планет и Сателит  newsm78.
Сходни са, ама имената на близнаците не са логическа задачка.

# 23
  • Мнения: 1 895
Моля дано някой не се обиди, но примерите Кирил и Методи, Петър и Павел, Мария и Магдалена, а особено Планет и Сателит  newsm78.

Защо такава скромна представителна извадка Laughing къде останаха такива неразделни и емблематични  двойки като Ромео и Жулиета, Брад и Анджелина, Иванчо и Марийка, Пижо и Пенда, Чоко и Боко, , Понго и Бенджи, Лейди и Скитника Twisted Evil Шегувка!

Избора на име на дете е личен, твърде личен. Кой какво харесва няма абсолютно никакво значение, ако комбинацията не допада на родителите. Разбира се, добре е след време децата им да не се изчервяват, когато трябва да се представят. Толкова Peace

# 24
  • Мнения: 7 640
за тези се сетих, че съм срещала Simple Smile, иначе- права си Peace

# 25
  • Мнения: 291
ето и моето предложение:)Симона и Симеон ,Стела и Стамен,Светла и Светлин,Снежа и Станимир на мен тия имена ми харесват
но избора си е твой аз бих предпочела бг.имена:)
моите родители ме кръстиха Пламена а всички ми викат Петя много е объркващо
с две имена съм Пламена-Петя направо шашкам хората като се представям
Желая ти лека и безпроблемнна бременост и здрави бебчета а имената не са важни УСПЕХ Hug

# 26
  • Мнения: 378
Хубави са Снежина и Светлин, Божин или Ангел... Или Снежана и Божан.
Самуил звучи добре със Снежана.   
Харесват ми Снежина и Елин, Снежана и Цветан...
Или Светомил, Светодар, Ясен, Звездин, Белослав, Росен...  Simple Smile
 

Последна редакция: сб, 14 юни 2008, 09:30 от Цветава

# 27
  • Мнения: 378
Да добавя Снежина и Вежин.
Вежин е рядко срещано име, образувано от глагола вежа "вържа, връзвам". Съдържа пожелание детето да е привързано към семейството и рода си.
Снежина и Сибин - името Сибин е използвано от Е. Станев в "Легенда за Сибин, преславския княз"...  Simple Smile

Последна редакция: нд, 15 юни 2008, 08:35 от Цветава

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 414
Когато в 5-ят месец разбрах, че ще имам близнаци - започнах да мисля за имена, но приятел на семейството ми каза: има много време, когато настъпи момента - имената сами ще дойдат. И наистина - родих, оказа се, че са момичета, а не момчета /така ми бяха казали от видеозона/ и аз нямах имена. Цяла нощ мислих, мислих и накрая съм заспала, объркана от комбинации. Събудих се с имената, бях ги сънувала - Радостина и Божидара /тя си е божи дар - чак в 5 м. научихме за нея/, на кратко Тина и Дара.

Идеята ми е такава - не слушай и не се съобразявай с никой. Винаги ще има и недоволни. Ти си майката и ти решаваш!!!!

Последна редакция: пт, 20 юни 2008, 10:16 от did_tag

# 29
  • Мнения: 1 165
Събудих се с имената, бях ги сънувала - Радостина и Божидара /тя си е божи дар - чак в 5 м. научихме за нея/, на кратко Тина и Дара.

Как така чак в пети месец се видя, че са две бебетата?  newsm78 Моите се видяха още в 7 седмица, толкова ясно - два плодни сака.

Общи условия

Активация на акаунт