разходи

  • 2 512
  • 52
  •   1
Отговори
  • Мнения: 12
здравейте,започвам  петия месец  и имам чувството,че плащам повече от нормалното,при консултациите ,на които съм ходила досега/ ехограф-30лв.,кръвна проба и урина-85лв.,3-измерен ехограф-50лв.и т.н./,защото лекарят ме вика често,при което всеки път ме гледа на ехограф/,разбира се плащам всеки път.Все пак ми остават още 5месеца/къде ще му излезе края,досега за 4месеца съм дала-400лв./.И въпреки това бих искала да чуя и чуждо мнение,може би това е нормално и аз греша/и винаги мога да сменя лекаря с друг ,ако съм права/.

# 1
  • Мнения: 8 999
Ами какво да ти кажа - явно си се хванала на хорото на частния прием. Ако потърсиш ЖК по клинична пътека, всичко това ще ти е безплатно.

# 2
  • Мнения: 71
не би следвало да плащаш, но в нашата държава и това е възможно.намери си друг, или попитай за прием по здравна каса

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 551
Май немога да ти бъда много полезна, тъй като аз си ходих по програмата "Майчино здравеопазване", където всичко се поема от държавата. Само за кръв и урина си плащах по 2 лв, но тези изследвания бяха 2-3 пъти май  newsm78 Въпреки че по ЗК се полагат 2 прегледа на видеозон, мен ме гледаше всеки път. Не съм плащала за това. Накрая раждах в частна клиника и там вече си платих, но по тарифата на болницата, а не "под масата" така да се каже на определен лекар  Peace

# 4
  • Мнения: 6 443
Ако не държиш толкова да е частен лекар,почти всичките тези неща ще са ти безплатни.Само за триизмерният ехограф не съм сигурна.  Peace

# 5
  • Мнения: 1 367
Ами какво да ти кажа - явно си се хванала на хорото на частния прием. Ако потърсиш ЖК по клинична пътека, всичко това ще ти е безплатно.
Май-май е точно така.Не знам дали оттук нататък можеш да ползваш клинична пътека,дано се включат дами,които могат да отговорят.Това са грешни пари,с тях могат да се купят толкова много неща за бъдещото бебе!И всъщност няма лошо,че толкова често те гледат на ехограф.Така и ти ще си спокойна,че всичко е нормално.Когато бях бременна,чаках с нетърпение всяка консултация,защото винаги ме гледаха на ехограф.Беше ми супер интересно-лекарката ми показваше сърчицето му,крачетата,ръчичките,а аз вкарвах цялата си фантазия,за да ги разпозная.Но щом това удоволствие ти струва толкова скъпо...

# 6
  • Мнения: 1 104
Сигурно ходиш при лекар, които не работи със здравната каса и затова плащаш. Аз съм плащала само такса за манипулация, когато са ми вземали кръв и урина. За ехограф май не съм плащала, но лекарката, при която ходех ми е много близка и може това да е причината. Иначе ме гледаше на ехограф доста често. Мисля, че здравната каса поема 3-4 прегледа  за цялата бременност.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 834
Мисля,че всяка осигурена жена би могла да се възползва от програмата "Майчино здравеопазване".Полагат се прегледи всеки месец и изследвания-кръв и урина,два ехографа.Аз си плащах само по два лева за манипулацията и допълнителните ехографи по 25 лв.Нищо повече не съм дала.Най-добре си търси правата и не се връзвай на такива цифромани.

# 8
  • Мнения: 1 367
Мисля, че здравната каса поема 3-4 прегледа  за цялата бременност.
Ако не ме лъже паметта-три прегледа.Първият задължително си го изгърмяваш за установяване на бременността.Аз поне така знам-ако има съмнения за бременност,не се прави вагинален преглед.

# 9
  • Мнения: 718
Това си е въпрос на личен и избор-дали ще плащаш по частните кабинети или ще се възползваш от това,че си здравно осигурена. Аз съм също като теб, плащам за всичко, само първоначалните изследвания ми бяха по ЗК. За всеки преглед си подготвям по 30 лв.,правила съм и 2 ФМ досега по 60лв. Да не говорим, че най-важните изследвания през бременността са ФМ(поне 1) и БХС, които доколкото съм информирана не може да минат през ЗК. Значи ако не искам да плащам трябва да се задоволя с полагащите ми се 3 ехографа на допотопната апаратура,с коята разполагат по ДКЦ-тата за цяла бременност(което е смешно). Предпочитам да плащам, за да знам, че всичко е наред и да ми се обръща внимание.

# 10
  • Мнения: 4 555
Аз бях при частен лекар, който обаче работеше със здравната каса и за 9-те месеца не ми взе нито лев, а ми пускаше всички изследвания всеки месец и винаги ме гледаше на ехограф. Дори когато заради някакви притеснения съм ходила на извънреден преглед, пак нищо не съм плащала.
Ако не си по здравната каса, докторът ти може да ти иска каквито си реши суми и да ти прави каквито му скимне прегледи. Дали ти е скъпо си преценяваш ти.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 524
Частното си е частно - разходите тепърва ще стигнат до небесата.
  Tired

# 12
  • Мнения: 247
Въпреки ,че си водих бременноста в частна болница -  МБАЛ Света София никога не са ми искали пари за всички прегледи . Бях по клинична пътека, тъй като болницата има договор ЗК . Платих си само за 3-Д и Даун .
Аз лично те съветвам да си смениш болницата и лекаря след, като си вземеш всички иследвания, които си правила Peace

# 13
  • Мнения: 1 428
За преглед никога не съм плащала,въпреки че ме гледаха всеки път на видеозон.

# 14
  • Мнения: 439
Да, ЗК поема три прегледа видеозон, другите си ги плащаш. За изследванията, кръв, урина, също поема, но един или два пъти, но те не се правят често, доктора предценява. Видеозона ми беше 20 лв, докторката работеше и в Света София и в частна клиника, мен ме следеше в частната клиника. Триизмерен видеозон беше 50лв и не беше задължителен

# 15
  • Мнения: 4 753
Ами какво да ти кажа - явно си се хванала на хорото на частния прием. Ако потърсиш ЖК по клинична пътека, всичко това ще ти е безплатно.

Поне повечето неща...  Peace

# 16
  • Мнения: 3 315
Да, ЗК поема три прегледа видеозон, другите си ги плащаш. За изследванията, кръв, урина, също поема, но един или два пъти, но те не се правят често, доктора предценява.
 

   мен всеки път са ме гледали на видеозон и не съм плащала нищо  Peace - и от доктора си зависи  Rolling Eyes 

# 17
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 332
Струва ми се много това, което плащаш. През бременността ми ходих при един доктор по ЗК и при друг на частно. По ЗК нищо не съм плащала, а при другия всички прегледи ми излязоха малко под 200 лв. 3Д и БХС се заплащат отделно. 

# 18
  • Мнения: 29
Явно посещенията ти са при частен лекар,който няма договор със ЗК.Може да отидеш при всеки гинеколог,който е сключил договор със ЗК и там ще ти е всичко безплатно,само за кръв и урина се взимат 2лв.потребителска такса.Ехографът също е безплатен,само ако искаш четириизмерен тогава се заплаща ,защото го има само в някои болници.И сега да потърсиш женска консултация , не е късно.Щом държавата осигурява безплатно всичко това,възползвай се,защото разходите тепърва започват.Успех и лека бременност.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 735
НАМЕРИ си лекар работещ със ЗК.Във всяко ДКЦ има такива лекари.Аз си платих само 3Д,изследванията за секциото преди раждането и тестовете за алергии.Така или иначе тепърва те чакат големи харчове,няма смисъл още от сега.

# 20
  • Мнения: 89
така е, разходите са много. е, аз плащах по 25 лв. за ехограф, твоят лекар май е от "по-скъпите". освен това 3D-то не служи за диагностика - то е само за твое удоволствие да видиш бебето.

и на мен ми идваха в повече разходите, но пък веднъж се наложи да отида в районната поликлиника (само за документи, слава Богу) - докато имам избор, не бих стъпила там и не бих разчитала на тамошните "специалисти" и допотопната им техника да ми следят бременността!!!  Close

това е важен период и предпочитам да вярвам на лекаря, при когото ходя. може да помислиш да смениш твоя - има и по-прилични частни кабинети

# 21
  • гр.София
  • Мнения: 380
Не зная от кой град си, но бих могла да споделя своя опит и да дам съвет и на други момичета. По съвет на своя приятелка си взех т.нар. "абонамент" в "Тина Киркова"/мисля, че се предлага и в други болници, но цената е различна/. Платих си 200 лв, срещу които всеки месец ми изследват кръв и урина, всеки месец ме гледат на ехограф. Така излиза по-евтино, отколкото ако отидеш на частен прием. Лично за мен така е по-добре, защото първите няколко месеца от бременността ми ходех паралелно на прегледи в поликлиниката/безплатни/ и в "Тина Киркова". Според мен има разлика. В поликлиниката почти не общувах с лекарката, а само с акушерката, на ехограф ме гледаха 1-2 пъти и не ми назначиха никакви други изследвания, освен първите за установяване на бременността. Освен това в поликлиниката не ме предупредиха, че бих могла да си направя съответните изследвания за генетични малформации, не ми споменаха за триизмерния ехограф и т.н.

# 22
  • Мнения: 9 814
Ами какво да ти кажа - явно си се хванала на хорото на частния прием. Ако потърсиш ЖК по клинична пътека, всичко това ще ти е безплатно.

С два безплатни ехографски прегледа през цялата бременност, които поема Здравната каса.

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Аз бях се записала на ЖК при лекарка която работеше със здравната каса и изследванията ми бяха безплатни или някакви дребни суми които взимаха в лабораториите.Отделно си ходех на частно при друг лекар на когото имах голямо доверие.При мен всичко се развиваше нормално и той ме викаше на 2 мес., каза ми да си ходя на ЖК и ако има нещо да му се обаждам.Съветвам те да си намериш лекар който работи с касата, за да се възползваш от направления за изследванията поне

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 1 265
И аз си ползвах изследванията по касата, макар че ме гледаха и на ехограф, когато се полагаше, а иначе си ходих при моя лекар, който винаги ме е гледал на 3 и 4 Д, но цените си му бяха преференциални, ако човек си проследява бременността при него  Peace Дори и да не бяха, пак бих предпочела този вариант...

# 25
  • Мнения: 12
да,всичко това ми се случва в 29 поликлиника,частен кабинет,а изследванията ми ги прави в тина киркова ,като аз му давам парите на ръка ,а той ходи до касата да ги плати/естествено  не ми дава касова бележка/.
Вече си намерих друг лекар,надявам се да ми даде направените досега исзледвания,след което ще му напиша и името.
Благодаря за съветите.

# 26
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Ами какво да ти кажа - явно си се хванала на хорото на частния прием. Ако потърсиш ЖК по клинична пътека, всичко това ще ти е безплатно.
така е Peace
аз не съм плащала нищо Naughty

# 27
  • София
  • Мнения: 521
Аз бях при частен лекар, който обаче работеше със здравната каса и за 9-те месеца не ми взе нито лев, а ми пускаше всички изследвания всеки месец и винаги ме гледаше на ехограф. Дори когато заради някакви притеснения съм ходила на извънреден преглед, пак нищо не съм плащала.
Ако не си по здравната каса, докторът ти може да ти иска каквито си реши суми и да ти прави каквито му скимне прегледи. Дали ти е скъпо си преценяваш ти.
И аз така  Peace

# 28
  • София
  • Мнения: 17 592
Ехораф беше 20 лв. (преди година...), кръв и урина - плащат се от ЗК (както и 2 ехографа), 3D май си беше 50 лв. ...

Най - добре си вземи и лекар и по ЗК. Така поне изследванията ще си правиш безплатно, но настоявай да ги съхраняваш ти - можеш да ги показваш на когото си искаш...

# 29
  • Мнения: 697
Аз плащам абсолютно същите цени като теб. Но това си е по мое желание. Просто ми следят бременността в частна клиника. Но пук лекаря не мисля, че злоупотребява. Вика ме един път месечно /въпреки, че на мен ми се иска да е по-често/.  И раждането ще си платя 1800лв. Но просто това е избора който съм направила. Иначе момичетата са прави. С направление от личен лекар имаш право на няколко безплатни видеозона, прегледи и иследвания.

# 30
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И аз по мое желание ходих на частно на прегледи-плащах си,но какво да се прави

# 31
  • Мнения: 729
Аз също ходих в частен кабинет на прегледи.Сруваше 10лв. всеки път ме гледаше на ехограф.Кръв и урина беше към 5-7лв.Това преди 2г.

# 32
  • Мнения: 203
Това е ужасно много за това кратко време, аз съм в ДКЦ и не плащам нищо освен за изследванията които са в 3,5,8 месец по 2 лв.
Всичко останало ми е безплатно и не само аг прегледите, ако се наложи и при друг лекар да се ходи бременните не плащат.

# 33
  • Мнения: 42
Мога да ти кажа само, че и аз съм по ЗК и съм ж ДКЦ на АГ Варна. Имам право на два ехографа и останалите си ги плащам по 30лв, също като теб. Когато моята лекарка ми каза това бях много възмотена и реших да проверя дали не ме будалка и резултата е, че това е самата истина за съжаление. Можеш да направиш справка тук http://www.patient.bg/main.php?act=content&rec=2&id=19
А що се отнася до 3 и 4Д ехографа 50-60лв са напълно нормални тъй като това се прави само по желание и от чисто любопитство;) Така че не се чувствай прецакана, нормално е. Просто ако можеш да издържиш без ехограф един, два месеца ще си спестиш някой лев. Аз лично не бих могала...

# 34
  • Мнения: 5 539
Цакат те яко.
Само за сравнение ще ти кажа, че кръвна картина+урина струват 7 лв. в частна лаборатория в Бургас без направление. Айде в София да са 15лв. Ама 85??? Shocked извинете!
Иначе цените за ехографа са нормални, но на 3Д не си струва да ходиш всеки месец. По-добре направи 2-3 ФМ за цялата бременност при добър специалист, отколкото всеки месец да гледаш бебето на 3д за собствено удоволствие

# 35
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Мисля, че това са пари, дадени на вятъра Rolling Eyes
Когато се роди бебчо ще имаш къде къде по-важни разходи, а и при положение, че всичко се поема от здравната каса просто не е оправдано ooooh!
Според мен смени лекаря  Hug

# 36
  • Мнения: 342
Не можах да разбера на частно ли ходиш или по държавен път? Ако е на частно, не знам как стоят нещата, но ако е по държавен път ще ти кажа, че в началото /до третия месец /и аз ходех при една гинеколожка, която всеки път смучеше от пръстите си нещо, което уж не било от здравната каса и го плащах, а в последствие от мои близки разбрах, че същите тези изследвания те не са ги плащали! Освен това ме шашкаше допълнително с изследвания, които в последствие разбрах, че се правят при извънредни случаи, естествено това пак беше за пари. За това я смених! От сегашният ми доктор съм много доволна, не само като отношение, но и всичко си е по канален ред, дори в извънредни дни, когато не е било в кабинета му съм ходила и не ми е взел нито лев, а също така всеки път ме гледа на ехограф, което си плащах на предишната "гинеколожка"- давам го в кавички, защото това не е лекар, заслужил званието си, а обирджийка! Моят съвет е да смениш лекаря!

# 37
  • Мнения: 9 973
ако жената няма осигуровки е часно,ако пък има е е`ати баламата да плаща  #Crazy

# 38
  • Мнения: 411
Лелееее,какво правиш,бе жена?
Това са грешни пари  Whistling
Аз докато бях бременна - плащах по 3 лв за кръв и урина,а ехографа ми се поемаше от ЗК.
Раждах в частна клиника обаче и въпреки това за всичко (раждането,престоя и храната,която си поръчвах + упойка за шевове) платихме  76 лв. Peace

# 39
  • Мнения: 6 274
Аз бях при частен лекар, който обаче работеше със здравната каса и за 9-те месеца не ми взе нито лев, а ми пускаше всички изследвания всеки месец и винаги ме гледаше на ехограф. Дори когато заради някакви притеснения съм ходила на извънреден преглед, пак нищо не съм плащала.
Ако не си по здравната каса, докторът ти може да ти иска каквито си реши суми и да ти прави каквито му скимне прегледи. Дали ти е скъпо си преценяваш ти.
Точно така. Това все едно аз съм го писала.  Peace

# 40
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 390
...Аз поне така знам-ако има съмнения за бременност,не се прави вагинален преглед.

Това пък със сигурност не е вярно  Peace

# 41
  • Мнения: 1 103
НАМЕРИ си лекар работещ със ЗК.Във всяко ДКЦ има такива лекари.Аз си платих само 3Д,изследванията за секциото преди раждането и тестовете за алергии.Така или иначе тепърва те чакат големи харчове,няма смисъл още от сега.
Правилно

# 42
  • Мнения: 742
Както и другите мами са ти писали, май си намерила кого да "храниш" Crossing Arms

Аз лично си платих - първия преглед - за установяване на бременност и преди да ми бъде наоравен картон, след което пълни се наложи да платя за кръвна група (обясниха ми,че не са задължителни и ако искам подобни изследвания -трябва да си ги платя в областната болница) и май това ми бяха плащанията...За раждане също не плащах - уговорка имах с гинеколог-който беше категоричен, че РАЖДАНЕТО В БГ Е БЕЗПЛАТНО!

за което съм му супер благодарна  bouquet

п.п ако може-смени си доктора Hug
Леко бременеене!  bouquet

# 43
  • София
  • Мнения: 2 062
Щом е решило момичето да ходи в частен кабинет, значи си има основания.
Прегледите на частно са в този порядък - 30-тина лв., но с изследванията се е изхвърлил доктора ти. Не разбрах общо до сега за кръв и урина си дала 85 лв или на всяко вземане/изследване по толкова? Защото всяка частна лаборатория взема по 10-тина лв на кръвна картина и още толкова за урина.

# 44
  • Мнения: 697
Ама защо заблуждавате момичето относно иследванията. Първите кръвни иследвания които се пускат /ПКК, Васерман, ХИВ, утайка, захар и други/ излизат точно 85 лв. по цени на всяка една лаборатория.

# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388


   мен всеки път са ме гледали на видеозон и не съм плащала нищо  Peace - и от доктора си зависи  Rolling Eyes 
и мен всеки път ме гледаха,нищо не съм плащала Peace

# 46
  • Мнения: 593
Незнам, аз ходих на частана консултация в Майчин дом-Варна, платих 380лв., но всички необходими изследвания са в цената. Като чета какви пари досега си платила, имам чувството че ще ги надхвърлиш. Thinking

# 47
  • Мнения: 5 026
Плащала съм само,когато ходих на прегледи в частна клиника. Иначе по ЗК-нито стотинка  Peace

# 48
  • Мнения: 12
Като отидох първо при личната си лекарка,съвсем в началото,тя ми даде направление за гинеколог,без никакви други обяснения/сега разбрах,че ми трябва картон и при нея,сега разбрах ,че имам право на някакви безплатни неща от ЗК/И оттам аз отидох в гинеколог.кабинет на поликлиниката,заради това ,че ми беше близо.Там попаднах на този лекар и започнах да хода при него/като бях чувала,че е добър лекар,но не знаех,че той там временно ползва държ.кабинет и всъщност работи частно/.
Все пак достатъчно навреме разбрах,ще сменя лекаря/мисля, че би трябвало да ми даде изследванията,направени досега,все пак съм платила за тях.
Явно трябва да бъдем мнителни  през цялото време за всичко.

# 49
  • Мнения: 1 367
Ама защо заблуждавате момичето относно иследванията. Първите кръвни иследвания които се пускат /ПКК, Васерман, ХИВ, утайка, захар и други/ излизат точно 85 лв. по цени на всяка една лаборатория.
Нямам спомен да съм плащала такива пари.Около 40 лв платих за две изследвания за аномалии на плода-ЧХГ /каквото и да значи това/ и още нещо.Те не бяха задължителни,гинеколожката ми ги препоръча заради рисковата бременност.

# 50
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 332
Ама защо заблуждавате момичето относно иследванията. Първите кръвни иследвания които се пускат /ПКК, Васерман, ХИВ, утайка, захар и други/ излизат точно 85 лв. по цени на всяка една лаборатория.
Толкова излизат ако си ги пуснеш на частно, ако АГ-то ги пусне по каса излизат точно 2 лв, които взимат в лабораторията за манипулацията.
Отделно ако си правиш изследвания, които здравната каса не поема, цените наистина не са ниски. Peace

# 51
  • София
  • Мнения: 2 806
Аз също ходех на консултации по Здравната каса, но безплатните ехографски прегледа май бяха само 2-3, останалите си ги плащах ежемесечно, а на 3D ходих във Фемина, където също си го платих. Лабораторните изследвания ми бяха безплатни, само таксата от 2 лева. Раждах в Токуда, където си платих за избор на екип, но това беше мое решение, ако искаш можеш да минеш по касата в някоя друга държавна болница. Всичко е въпрос на избор и на финанси, разбира се. Ако смяташ, че гинекологът ти е добър, не го сменяй, но ако се чувстваш пренебрегната и подведена по един или друг начин, доктори бол... Hug

# 52
  • Мнения: 242
ходех на двама доктори един по зк и не съм дала и един лев и един на частно,където си плащах целият преглед 30лв.я по-добре разгледай списъците за някой добър докор по ЗК че иначе ще си плащаш до откат....

Общи условия

Активация на акаунт