СНБМ - инициативи - 22 част

  • 19 281
  • 481
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 970
публикувам отново мой пост  от  месец април:
Момичета, в момент агост в предаване по ББТ е д-р  Нели Нешева Дир."Здравеопазване" СО
Та- тя в момента  говори доста добре  по въпроса с мед. сестри и , поне на мен ми се изясниха доста неща.Те са второстепенен разпоредител на сумите и не ги определят.трябва да се търси сметка в Общините.И в тази връзка -Дирекция здравеопазване в Стол.община са поканили всички районни кметове на среща, за да се разберат и разгледат по  райони къде какви проблеми има и защо о в едни  райони има проблем, а в други - не..В четвъртък отново  там  ще има и среща с КНСБ и Подкрепа.
Секретар на сдружение на мед сестри- Милка Василева  е казала исканията  на сестрите.Оказва се че са ясно формулирани и   са казани на синдикатите- те са ги приели, и  са се ангажирали да гонят тези интереси.Та- това, което чух е - стартова  заплата да е равна на 2 мин, раб.заплати -т.е. 440лв към този момент.Допълнителните пари, които имат към тях,да се формират върху тази сума.Ще прегледам по-късно материала ако имам време , за да допълня други неща.
Има асоциация на професионалистите за здравни грижи, към които са  мед. сестри.( това аз лично не го знаех)

# 61
  • София
  • Мнения: 6 260
Малко го обърнахме на чат, но ми хрумна нещо, което също косвено е било обсъждано - защо изобщо самостоятелните ясли трябва да се отделят от ОДЗ-тата? В момента самостоятелните ясли ги няма в електронната система, защото са към друго ведомство (МЗ, а не МОН). По същия начин - защо трябва персоналът в едно ОДЗ или ДГ да се разделя на 2 (на медицински и педагогически) и заплатите да му се определят от различни места? Сестрите във всички ДЗ са ничии, а леличките в самостоятелните ясли пък съвсем не ги броят за хора - нито са към Образованието като служители, нито пък са медицински персонал.  ooooh! Казвам, че проблемът косвено е обсъждан, защото имало идея от догодина и яслите да са в електронния регистър, нищо че предлагали "социална, а не образователна услуга" (цитирам по памет).

# 62
  • София
  • Мнения: 2 708
Малко го обърнахме на чат, но ми хрумна нещо, което също косвено е било обсъждано - защо изобщо самостоятелните ясли трябва да се отделят от ОДЗ-тата? В момента самостоятелните ясли ги няма в електронната система, защото са към друго ведомство (МЗ, а не МОН). По същия начин - защо трябва персоналът в едно ОДЗ или ДГ да се разделя на 2 (на медицински и педагогически) и заплатите да му се определят от различни места? Сестрите във всички ДЗ са ничии, а леличките в самостоятелните ясли пък съвсем не ги броят за хора - нито са към Образованието като служители, нито пък са медицински персонал.  ooooh! Казвам, че проблемът косвено е обсъждан, защото имало идея от догодина и яслите да са в електронния регистър, нищо че предлагали "социална, а не образователна услуга" (цитирам по памет).

Ами не трябва да се отделят според мен, но понеже си ги делят различни институции, или по - точно си ги прехвърлят, защото не ги искат. И това е една от причините, поради които искат да няма мед сестри в яслите, тогава няма да са към МЗ и само общината ще се оправя (защото и МОН няма нищо общо нито с ОДЗтата, нито с ЦДГтата,  нито с самостоятелните ясли) ама и общината не ги иска. А за електронния регистър, обсъжда се и яслите да са там в един момент (и би трябвало според мен), но кога ли  newsm78

# 63
  • Мнения: 3 336
Това за яслите в ел. регистър точно ние го поставихме като искане още миналата година, да знаете, да не изпаднете в неудобна ситуация при срещите Grinning

# 64
# 65
  • София
  • Мнения: 6 171
Както говорихме на срещата проверих за наем на пощенска кутия. Има свободни.
Необходими документи:
- Удостоверение за регистрация
- Актуално състояние
- Молба
- Декларация, че кутията няма да се предоставя за ползване от трети лица
- Пълномощно (изведено с изх. №),  за лицата имащи право да получават пратки

Цени:
малка кутия     30,00 лв./година
средна кутия   36,00 лв./година
ключ                  3,50 лв.

# 66
  • Мнения: 1 828
Чак сега успявам да пиша.
Искам да благодаря на момичетата за отделеното време в събота. Мисля, че се получи една добра среща.
Специални благодарности на Силвето, която е пътувала цяла нощ, за да е на линия и да ни предостави офиса си в събота. Вчера и днес пътува, така че протокол по-скоро в края на седмицата ще има.

Използвам случая и аз да благодаря за гласуваното доверие. Дано да се справя заедно с новата ми ситуация. Това от септември.

Междувременно задачките, които ми остава да довърша преди да излюза в отпуска и ще гледам  тая седмица да приключа са:

1) да подготвя справката за ФРГИ за удвояването на събраните от нас средства (по образеца, който са пратили);
2) да прегледам и да уточня точния брой на члевновете ни, съгласно това което ми даде Таня.
3) да дам координатите на хората от форума на който бяхме на екипа по здравеопазване.

Влади, моля те да ми дадеш достъп до данните на членовете на сайта.

# 67
# 68
  • Мнения: 4 181
Здравейте момичета.
Само прелитам да се извиня, че не влизам, но в работата е нещо страшно тази седмица. Надявам се към края на седмицата да се включа Rolling Eyes

# 69
# 70
  • Мнения: 1 828
Аз вчера забравих да напиша, че ако се прави среща на екип за здравеопазването тая или другата седмица, както говорихме, ще гледам да се включа.

# 71
  • Мнения: 1 828
Каква точно е идеята? По принцип за Богомил сумата се събра. http://www.save-darina.org/component/option,com_frontpage/Itemid,1/
Или целта е да се направи по принцип нещо?

# 72
  • София
  • Мнения: 737
И аз прелитайки:

http://news.bnt.bg/content/view/full/235839 - Кой е виновен за агресия на децата?

В Комисия по бюджет и финанси на НС се обсъждат законопроекти за изменение и допълнение на Закона за данък върху добавената стойност - имахме предложения в тази връзка.

# 73
  • Мнения: 1 517
За здравеопазването още нямаме тема, затова го поствам тук: http://pinchoftaste.blogspot.com/2008/05/blog-post_29.html

# 74
  • София
  • Мнения: 2 708
За здравеопазването още нямаме тема, затова го поствам тук: http://pinchoftaste.blogspot.com/2008/05/blog-post_29.html

 #Crazy  #Crazy  #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт