Нещо, което ме накара да се замисля...

  • 3 713
  • 61
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 062
Сопрано, аз ще бъда доволна, ако поне един човек, след като изгледа нещо подобно "малоумно", и следващия уикенд отиде на поход в планината, в момента в който посегне да си хвърли обелката от наденица в реката и бутилката от бира се сети за това и вземе, че си ги прибере в пликче и ги изхвърли на определеното за това място. И после, когато отиде друг, и децата му плуват в рекичката, до тях редом не плува и въпросната обелка. Тогава няма просто да се опивам от мисли и ще си е струвало да оспамвам всичките си приятели. И между впрочем не съм го разпращала на приятели, за тази цел пуснах темата  Grinning. А като те чета малко невероятно ми се струва първия ти постинг. Ти какво, пропагандираш замърсяването ли с това "ритане" срещу подобен род "събуждане на съвест"?  Sunglasses Защото при някой недобросъвестни хора може и да подейства. И доста повърхностно ми се струва разбирането на подобен род клипове като " ми дайте да се къпем по-малко"
Не знам защо не можеш да го видиш Луиза, при мен няма проблем линка.

# 16
  • Мнения: 677
Тук си мислих, че сме големи хора, не знаех, че трябва някой да ни подсеща за очевадни истини с апокалиптични клипчета.

# 17
  • Мнения: 1 447
Има проблем с клипчето и не успях да го пусна!
Аз го пуснах успешно.

# 18
  • Мнения: 4 965
Сопрано, аз ще бъда доволна, ако поне един човек, след като изгледа нещо подобно "малоумно", и следващия уикенд отиде на поход в планината, в момента в който посегне да си хвърли обелката от наденица в реката и бутилката от бира се сети за това и вземе, че си ги прибере в пликче и ги изхвърли на определеното за това място. И после, когато отиде друг, и децата му плуват в рекичката, до тях редом не плува и въпросната обелка. Тогава няма просто да се опивам от мисли и ще си е струвало да оспамвам всичките си приятели. И между впрочем не съм го разпращала на приятели, за тази цел пуснах темата  Grinning. ...


Това обаче е въпрос на култура и на възпитание, а не се постига с апокалиптични напомняния.
 Naughty
А какво правя аз - възпитавам си деца, защото мен мама ме е възпитала.  Crossing Arms
А ти?

# 19
  • Мнения: 1 062
Аз също си възпитавам детето, както споменах малко по-нагоре и държа много на тази част от възпитанието. Превъзпитах и съпругът ми, ако трябва да съм честна, защото определено имаше пропуски. Сега е ужасно съзнателен в това отношение.  И да, ясно ми е, че е до възпитание и култура, но има и осъзнаване, ако случайно майка ти е пропуснала да те възпита в тази посока. Далеч съм от мисълта, че мога да превъзпитам някого, не се и опитвам. Но понякога покрай ежедневните неща, не обръщаме внимание на някой "дреболии", които обаче приемат мащабни размери, когато все по-често се забравят. Това е. Ако някой ( от тези, които безразборно си изхвърлят боклуците ), които го изгледаха осъзнае, че от нас зависи бъдещето на децата ни няма ли да е една малка победа. За мен ще бъде.
Сопрано, големи, големи, ама като си погледнеш през балкона какво виждаш? Говоря принципно ( може пред твоя блок да е чисто  Grinning). И знаеш, че тази "красота" не е създадена от деца. Така, че няма лошо понякога да се напомня.

# 20
  • София
  • Мнения: 62 595
Такива клипчета хич не ги харесвам, защото играят на струната на съвестта и насаждат чувство за вина и безпомощност. Възпитавам децата си да хвърлят боклуците на определените места, но не мога да вменя нито на тях, нито на себе си вина за това, че потребяваме твърде много и твърде безотговорно. Не смятам да се отказвам от благинките на цивилизацията, само защото водата не достигала в световен мащаб или да ходя пеша вместо с някакъв вид транспорт, защото въздухът се замърсявал или пък да не си включвам компютъра и сешоара, защото останала една жепа петрол в света.
На всичко отгоре съм нормален човек, който като всяко животно не мисли за по-далечно време, отколкото е неговия или в човешкия вариант, на децата му живот. Не мога да си представя дори какво ще е през 2070 година, защото отдавна ще са ме закопали. Опазването на околната среда ме интересува дотолкова, че да не ме трови и правя икономии дотолкова, че да не са ми прекалено големи сметките за ток и вода. Не смятам да карам децата си да носят цялото бреме за състоянието на планетата.

# 21
  • Мнения: 649
2014 – Повечето хора по планетата ще страдат от рак на кожата и други кожни заболявания.
2084 – Природата се възстановява
2088 – Нова болест – старее се за няколко секунди
2170 – Голямо засушаване.

За водата
"Всичкото скрито злато ще излезе на повърхността на Земята, но ще се скрие водата. Така е определено!"

"Водата ще стане по-скъпа от черното злато (петролът), а един ден тя напълно ще изчезне."

"Ке дойде ден - в златни паници ке ядете и в медни чаши ке пиете, но вода нема да имате."

"Пчелите ще измрат. Млякото ще стане отровно. Ще затваряте вода в буркани." (1)

Всичко горе го е казала баба Ванга!

Много често, докато много жадно отпивам от чаша пълна със студена вода и се наслаждавам се сещам какво е казала баба Ванга. Напълно е възможно и си го представям.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Пропусна нашествието на извънземните.  Crazy

# 23
  • Мнения: 2 401
Бихте ли  споменали за таквиз дето не обичат да  цъкат по извратени линкове, пък са любопитни, какво точно внушава клипчето?

# 24
  • Мнения: 4 300
Мда, пак вървим две идеи назад. Светът за разлика от нас се поучи, че емоциите не водят до нищо добро. След като алтернативните биогорива доведоха кой знае колко хора в Африка до гладна смърт, сега да видим с водата каква ще я накалъпят. Само чакам да се появи Ал Гор 2.

# 25
  • Мнения: 851
Такива клипчета хич не ги харесвам, защото играят на струната на съвестта и насаждат чувство за вина и безпомощност. Възпитавам децата си да хвърлят боклуците на определените места, но не мога да вменя нито на тях, нито на себе си вина за това, че потребяваме твърде много и твърде безотговорно. Не смятам да се отказвам от благинките на цивилизацията, само защото водата не достигала в световен мащаб или да ходя пеша вместо с някакъв вид транспорт, защото въздухът се замърсявал или пък да не си включвам компютъра и сешоара, защото останала една жепа петрол в света.
На всичко отгоре съм нормален човек, който като всяко животно не мисли за по-далечно време, отколкото е неговия или в човешкия вариант, на децата му живот. Не мога да си представя дори какво ще е през 2070 година, защото отдавна ще са ме закопали. Опазването на околната среда ме интересува дотолкова, че да не ме трови и правя икономии дотолкова, че да не са ми прекалено големи сметките за ток и вода. Не смятам да карам децата си да носят цялото бреме за състоянието на планетата.
Гениално! Остави го на внуците си-те да му мислят!Пък ти нали ще си закопана, дреме ти...

# 26
  • Мнения: 451
Според изчисленията на маите светът ще свърши на 21-и декември 2012, така че няма защо да се притесняваш за 2070 Joy

# 27
  • София
  • Мнения: 62 595
didiana

Не е до моето дрямане. Ще ти дам само един пример - бензина и всякакви петролни горива, които се ползват само от 1 американец с голямия джип или пикап, дето го изгаря за една година аз няма как да го изгоря, колкото и да се напъвам тук, освен ако не карам тир. Сещаш ли се защо - голяма кола, евтино гориво, много пътища и от колите не слизат. Какво ми обясняваш дали ми пука! Същото важи и за всички потребителски стоки на петролна основа, която се потребяват от населението на най-развитите държави. Да не мислиш, че аз и в каменни чинии да сервирам и да се откажа от всички тези стоки  ще успея да насмогна, че да се промени равновесието? Хайде да си говорим нещата такива, каквито са и да не ми говориш назидателно за принципни неща. Всичко, което е свързано с екологията не го решаваме аз и ти.

Твоите възгледи ми напомнят на разни крайни еколози, които искат да живеят като отшелници, да пестят вода като не се къпят и защитават животните като не ядат месо. Но и ти си седиш сега на компютъра и си пишеш тук, пък едва ли ти пука, че за тази електроенергия са използвани не зная колко тона петрол, а за направата на кутията и монитора на компютъра ти са използвани още не зная колко си килограма петролни продукти, а за хартията, на която пишеш изобщо няма смисъл да повдигам въпроса колко дървета са изсечени. Защо не вземеш да се откажеш от всички тези благинки и не започнеш да живееш като в каменната ера? Тогава ще те призная за човек, който толкова милее за съдбата на Земята.

# 28
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
не ми допада особенно идеята , че обичам да се къпя,да пия колкото вода искам, да си карам колата колкото и когато искам. Каквото ще да става, колкото и грубо да звучи.
В момента имам много по-важни неща на дневен ред, от това дали ще има вода 2070г

# 29
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Навярно знаете, че един активен вулкан прозвежда повече отровни газове от цялата промишленост на човечеството, от синьо-зеленото водорасло до сега?

Когато нефтът се изчерпа или просто стане прекалено скъп, ще се използва алтернативна енергия.

Вярвам, че темата няма да се превърне в типичната за този род теми тиня, в която иначе уважавани личности затъват неусетно сред балончета обяснения с неприятно ухание.

Общи условия

Активация на акаунт