Машина за хляб - 11 част

  • 92 997
  • 1 044
  •   1
Отговори
# 30
  • Шумен
  • Мнения: 196
Малеее,чак в Шумен замириса   chef Heart Eyes

# 31
  • Мнения: 198
Че какъв грамаж хляб правиш?Нали машинката е до 1.5 кг.?Да не си сложила повече мая?
То и моя все е залепен за капака,ама пак се опича.Така че споко,ако си спазила пропорциите няма да имаш проблем Grinning

# 32
  • Мнения: 4 358
Че какъв грамаж хляб правиш?Нали машинката е до 1.5 кг.?Да не си сложила повече мая?
То и моя все е залепен за капака,ама пак се опича.Така че споко,ако си спазила пропорциите няма да имаш проблем Grinning

Ми правя хляб от 1 кг, но явно повече маята е дошла - уж мерих.
После как да почистя стъклото на капака, защото гледам ще има нужда - забърсвам само с влажна кърпа ли newsm78

# 33
  • Мнения: 6 029
Вчера правих разкошен хляб с малко царевично брашно, много вкусен стана. Ама не успях да го снимам, изчезна вече  Mr. Green

# 34
  • Мнения: 198
Че какъв грамаж хляб правиш?Нали машинката е до 1.5 кг.?Да не си сложила повече мая?
То и моя все е залепен за капака,ама пак се опича.Така че споко,ако си спазила пропорциите няма да имаш проблем Grinning

Ми правя хляб от 1 кг, но явно повече маята е дошла - уж мерих.
После как да почистя стъклото на капака, защото гледам ще има нужда - забърсвам само с влажна кърпа ли newsm78

Изчакай машината да изстине напълно,можеш да свалиш капака,ако не ,на място с влажна кърпа или ако е много изцапан с грапавичкото на гъбата,много леко и внимателно после подсушаваш със суха кърпа и готово.Не се шашкай толкова,ще и свикнеш. Grinning

# 35
  • София
  • Мнения: 12 229
  Хайде и аз в новата темичка, за утре съм намислила и аз да пробвам козунак да направя  Simple Smile

# 36
  • София
  • Мнения: 1 312
Искам снимкииииии......е не искам много......и да пишете по коя рецепта.
Аз вече се плаша от това че всеки ден правя хлебчета и се изяждат-няма да се отслабва,а врене за море...

# 37
  • гр.Разград
  • Мнения: 30
А аз съм нещастна! Изгоря нагреватела на моята машина и сега е на ремонт. Така 4е само 4ета форума.  newsm45

# 38
  • Мнения: 4 358
olga_rz   - бързо да ти се оправи машинката Hug
Аз да се отчета на всички момичета които снощи така бързо се включиха.
desi78 , АникаБ - да ви кажа, изпекох чуден хляб, бухна страхотно, цялата къща снощи в 12 ухаеше на прясно изпечен хляб.
Пухкав, с хрупкава коричка - ммммм Heart Eyes.
Снимах го, но довечера ще кача снимки, че снощи от емоции и умора се скапах просто.
Сега съм се наканила да омеся само тестото за козуначени кифлички и да ги оформя и опека на фурна.
Лесна подходяща рецепта скоро някой да е правил  newsm78
И още нещо да питам - докато машинката месеше, още в началото се чу звуков сигнал, тогава ли всъшност мога да се намеся ако искам да бодавям разни неща, като маслини, ядки и т.н  newsm78.
А ако реша да вадя тестото ,за да го дооформя след като втаса напълно, това става непосредствено преди печене ли  - и как точно става изключвам машинката, вадя тестото, оформям, връщам и пак включвам. То така програмата има памет ли - помни докъде е спраля или как newsm78

# 39
  • Мнения: 4 406
бъни, виж си в упътването- има записано време за печене на съответната програма на края на съответния ред в таблицата. преди него има последно втасване- по- продължително е- 25-50 мин. в зависимост от програмата. събираш времето за печене и времето за последното втасване и гледаш на екрана: като стигне този сбор- вадиш смело тестото, оформяш, махаш бъркалки и връщаш да втасва и пече. аз тогава и поръсвам , ако съм решила да има нещо отгоре- захар за козунака, сусам за хлебче...

# 40
  • София
  • Мнения: 1 312
Моля ви, кажете типов хляб на програма за пълнозърнест ли да се пече? Много искам да пробвам такъв ,а в книжката няма рецепта. newsm78
И благодаря!
А и да питам ,ако се лепи по стените тестото да дослагвам ли още брашно?
Слагах последния път и слагах и то си лепне,дали защото беше бял плюс ръжен и ръженото брашно да прави този проблем.А съм спазила точно по книжката пропорциите. newsm78

# 41
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Мм, аз типовия го пека на бърза програма за бял хляб - получава се.
За лепенето по стените - леееко го обирам с пръсти да падне долу и да си го поеме топката тесто. Важното е да се оформи хубава топка.

# 42
  • Мнения: 1 147
десито, аз съм с OW-2000. Там няма такава програма. Дали няма да мога да го меся на тази, на която се меси, но без да го оставям да втаса? Ще ми кажеш ли рецептата?

Чудя се дали нещо не сме се доразбрали newsm78 Аз имах предвид, че има програма за макарони, която преставлява месене, без втасване, а не че имам рецепта за макарони, а май ти си останала с впечатление, че говорим за рецепта за макарони?

# 43
  • Шумен
  • Мнения: 196
Браво,Бъни Peace   
Очаквам снимките Hug

# 44
  • София
  • Мнения: 9 857
Привет в новата тема и от мен! Grinning
Днес спретнах много хубави питчици-омесих ги в машинката и ги пекох във фурната.Използвах няколко рецепти и ги събрах в една Grinning.Пасирах домати от консерва и ги разредих с малко водичка-общо около 300мл стана.500гр брашно,олио,сирене..обаче не знам точно колко беше,около 150гр,захар и маалко сол.Станаха невероятно пухкави и според домочадието -много вкусни.

Общи условия

Активация на акаунт