Съчетавате ли ваканциите в България с посещение на лекар/зъболекар?

  • 8 624
  • 126
  •   1
Отговори
# 75
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124

ами...не знам коя е италина, но е писала, че майка и е стоматолог, а тя самата е лекар...няма как да си нямат доверие, според мен, де  Peace.
аз не защитавам нито бг лекари, нито казвам, че са безгрешни/само да кажа, че половин дузина бг лекари, вкл мой първи братовчед, лекар, не можа да им мине през ума , че съм тироидна, пращаха ме на какви ли не специалисти, но на никой не му мина през ума да събере клиниката накуп и да ме прати на ендокринолог/, тукашните лекари ми откриха заболяването, ноооооо, съвсем случайно, по време на операция, при интубиране , дихателната тръба се "запъва" и така/.
не знам какво да ти отговоря, но аз съм безкрайно недоверчив и подозрителен човек, което ме прави тежък клиничен случай, погледнато отвсякъде...

затова , проверявам  Peace.
това, не значи автоматично, че всички са лоши или добри, има всякакви, навсякъде.   Peace



о, да, разбира се  Peace

# 76
  • Мнения: 764
Феям4е,горе може да е разли4но,нямам представа PeaceАз тук поне на 5 консултории звънях,докато намеря къде слагат.После от въпросното,мидадоха 4ас за след 3 месеца,но не за да сложат,а за да ми вземат ПАП-тест.Взеха го.Излиза след 1 месец,с замърсяване,леко възпаление.Трябва да си направя посявки/150евро/,абсолЮтно нормални,но за да ми предпишат ле4ение трябва 4ас,за след още 2 месеца,после след още 3 съответно нов ПАП,пак го 4акаш....и така,след като се мотах една година,като се прибрах,отидох при приятелка гинеколожка и ми я сложи.Тук и на 4астно ми отказаха.От римските ми познати италианки вси4ки са на хап4ета,дори с една то4но това си приказвахме,дали да не съ4етаят гости на мама с една спирала Mr. Green
Такива спиралени одисеи...

# 77
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Феям4е,горе може да е разли4но,нямам представа PeaceАз тук поне на 5 консултории звънях,докато намеря къде слагат.После от въпросното,мидадоха 4ас за след 3 месеца,но не за да сложат,а за да ми вземат ПАП-тест.Взеха го.Излиза след 1 месец,с замърсяване,леко възпаление.Трябва да си направя посявки/150евро/,абсолЮтно нормални,но за да ми предпишат ле4ение трябва 4ас,за след още 2 месеца,после след още 3 съответно нов ПАП,пак го 4акаш....и така,след като се мотах една година,като се прибрах,отидох при приятелка гинеколожка и ми я сложи.Тук и на 4астно ми отказаха.От римските ми познати италианки вси4ки са на хап4ета,дори с една то4но това си приказвахме,дали да не съ4етаят гости на мама с една спирала Mr. Green
Такива спиралени одисеи...

Може, то както изглежда и от други работи, сме в 2 разли4ни Италии  Mr. Green
извинявай, а 4астният заЩо отказа? Shocked

за другото... сигурно много наивно подхождам, но на мен ми изглежда грижовно отноШението, в което искат перфектно състояние, за да поставят все пак "4ужд" на организма, предмет  Rolling Eyes
ина4е, знаеШ по_добре от мен колко му е да се сложи една спирала  Rolling Eyes
после, ако стане неЩо, тук куп проблеми можеШ да му създадеШ на лекаря, а в България?

# 78
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Най-редовно PeaceМама е зъболекар,а аз лекар-неонатолог,преди да се омъжа тук.Та мама си ми оправя вси4ко,а колегите си ги наобикалям задължително.Така миналата година си сложих спирала,нещо,което тук,в Италия е "мисия невъзможна"Некадърници има навсякъде.Тук в момента те4е скандал за миланска клиника оперирала де който и падне само за да цоца пари от държавата....жени останали без гърди,мъже без половин бял дроб....така,4е не размахвайте томахавката над вси4ки Peace

Само да поясня,4е става дума за 4астна клиника а не за държавна болница и ,4е ве4е има доста лекари,които са на топло.  Stop Да,вярно,хората които са по4инали никой няма да ги върне,но виновните Ще си понесат наказанието и който има право Ще бъде обезЩетен.НеЩо,което в България не знам след колко време Ще стане възможно. Thinking

Палми и аз съм лекарско 4едо  Twisted Evil ЗнаеШ ли кое ми харесва на здравната система тук ( въпреки,4е и тя има доооста трески за дялкане  Naughty )? 4е като отида някъде на преглед или да ме лекуват се отнасят добре с мен ,не заЩото съм дъЩерята на доктор еди кой си или вну4ката му  Crossing Arms

# 79
  • Мнения: 764
извинявай, а 4астният заЩо отказа? Shocked


Отказа,защото не слагали на 4астно,така ми каза  Tired
Ясно,4е отношението е грижовно,но само в идеята според мен,защото след 1 година митарстване,а и не беше свършило изобщо...На мен пове4е ми прили4а в загриженост междувременно да позабременея пак #Cussing outи сигурна на 4аст от жените то4но това се слу4ва.
Системата тук е хубава ако имаш пари да извадиш и да плащаш на 4астно.Ина4е може да си 4акаш с месеци за най-дребния преглед.А като кихнеш естествено,4е не те питат кой си и от де идеш Wink

# 80
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Отказа,защото не слагали на 4астно,така ми каза  Tired
Ясно,4е отношението е грижовно,но само в идеята според мен,защото след 1 година митарстване,а и не беше свършило изобщо...На мен пове4е ми прили4а в загриженост междувременно да позабременея пак #Cussing outи сигурна на 4аст от жените то4но това се слу4ва.
Системата тук е хубава ако имаш пари да извадиш и да плащаш на 4астно.Ина4е може да си 4акаш с месеци за най-дребния преглед.А като кихнеш естествено,4е не те питат кой си и от де идеш Wink


Що, в България не е ли така?  Shocked
системата 4е има кусури, има... но... поне не свърШват направленията по средата на месеца  ooooh! Twisted Evil

# 81
  • Мнения: 191
Задължително. То за да ида на какъвто и да е специалист тук, трябва да изчакам поне 4 месеца, защото по-ранен час не ти дават. Само да спомена, че преди няколко години бях притеснена, защото не ми идваше мензиса вече 2 месеца, а не бях бременна, отидох на личния лекар и той ми даде направление за гинеколог за след 2 месеца. Това било така наречената бърза пътека, за спешни случаи.

# 82
  • Мнения: 764
Сигурно си права,аз в крайна сметка винаги съм била в системата и не ми се е слу4вало да 4акам за нищо Embarassed
А в римската контрацепция винаги съм виждала наврян папския пръст #2gunfireНапример за хап4ета,които се взимат "след"има до колкото знам по 1-2 лекаря на болница оторизирани да ги предписват,ако са слу4айно в отпуска или смяната им е свършила,забравяш за рецепти4ка Whistling

# 83
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Сигурно си права,аз в крайна сметка винаги съм била в системата и не ми се е слу4вало да 4акам за нищо Embarassed
А в римската контрацепция винаги съм виждала наврян папския пръст #2gunfireНапример за хап4ета,които се взимат "след"има до колкото знам по 1-2 лекаря на болница оторизирани да ги предписват,ако са слу4айно в отпуска или смяната им е свършила,забравяш за рецепти4ка Whistling

Стига бе Shocked МислиШ ли.... ooooh!

# 84
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Сигурно си права,аз в крайна сметка винаги съм била в системата и не ми се е слу4вало да 4акам за нищо Embarassed
А в римската контрацепция винаги съм виждала наврян папския пръст #2gunfireНапример за хап4ета,които се взимат "след"има до колкото знам по 1-2 лекаря на болница оторизирани да ги предписват,ако са слу4айно в отпуска или смяната им е свършила,забравяш за рецепти4ка  Whistling

църквата и политиците дупеблизци на клера са голяма беля за Италия, с това няма как да не се съглася  Peace

# 85
  • Мнения: 3 371

Палми и аз съм лекарско 4едо  Twisted Evil ЗнаеШ ли кое ми харесва на здравната система тук ( въпреки,4е и тя има доооста трески за дялкане  Naughty )? 4е като отида някъде на преглед или да ме лекуват се отнасят добре с мен ,не заЩото съм дъЩерята на доктор еди кой си или вну4ката му  Crossing Arms
ами на мен точно това ми харесва и ме устройва - целта ми е именно да ми бъде обърнато внимание като отида на лекар и да се вземат адекватни мерки, веднага, а не след 4,5 или 8 месеца. Crazy Crazy Crazy. винаги ползвам услугите на братовчеди, приятели.
тук чакам по няколко месеца за дребни неща, сега чакам резултати от цитонамазка, вече месец...може и още един месец да откара...божа работа  Twisted Evil. ако недай боже ти има нещо, следва ново чакане, от поне няколко месеца, ми то ми се изчака чакалото....и си намирам алтернатива.
тук се скръндзеха на мъжа ми да му дадат за изследване на туморен маркер за простата/в бг това упражнение ми отне около 15 мин, отидохме в лаб.кандиларов и готово/. голямо убеждаване падна, докато ги навие, а моят мъж така е дресиран, че на лекар от раждането си досега комай за първи път стъпваше на лекар....
не знам бе хора, аз гледам да експлоатирам и двете системи максимално, в крайна сметка се касае за мен и ако аз не се погрижа за себе си, то да чакам на някой, няма как да стане.  Peace

Последна редакция: пн, 16 юни 2008, 17:08 от Палмира

# 86
  • Мнения: 945
Хм, чета доста крайни мнения. Изобщо не смятам, че българските лекари са толкова крайно некадърни и ужасни. А ако не бяхте сега в чужбина, кой щеше да ви лекува? И кой лекува родителите ви, роднините ви? Кой оцелява и как?
Никой zа съжаление. Когато баба ми си счупи крака лекарката рече и отсече, че и било време да умира, фръцна се и повече не дойде. И баба ми ... умря, само дето 3 месеца се мъчи жената.
А да не си спомян zа леля ми... И нея вече я няма жената и добре, че тогава можехме да наливаме лекарите с пари, че поне си отиде маааалко по по човечески.
Ако нямаш поzнати или пари да ги "черпиш", кучета са те яли.

# 87
  • Мнения: 764

Стига бе Shocked МислиШ ли.... ooooh!

Ми не мислех,но гледах едно от многобройните"разследвания" на Иените, по Италия1,Нали знаеш как го правят,представя се някой в поредица от болници със скрита камера....Но представяш ли си младо девй4е,кога ще тръгне да обикаля така,след страстна нощ ooooh! Tired

# 88
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Май, анкетата не е много достоверна ( ако някой държи на това), защото прочетох, че има хора гласували с "да", но отишли на лекар, защото им се е наложило. За мен 'да' е каот братовчед ми, който си идва специално в България, за да си оправи зъбите, а не го прави в Канада, заради застраховката.

Слава Богу, че си нямам взимане даване с лекари, че да се терзая колко чакам. Такава съм пъзливка, че сигурно бих се радвала, ако не ми кажат веднага какво и защо, а трябва да почакам ( лично мнение). Може би, има и значение къде живеете. Доста познати тук ходят по лекари и не им се е налагало да чакат много ( в нашата провинция). Дори имаше случай на ин винтро, където за по-малко от година и половина минаха през всички процедури и 3 пъти опити за зачеване ( последният успешно).

Палмира, доволна ли остана от лаборатория Кандиларов? Много близки познати са ни.

# 89
  • Мнения: 3 371
Май, анкетата не е много достоверна ( ако някой държи на това), защото прочетох, че има хора гласували с "да", но отишли на лекар, защото им се е наложило. За мен 'да' е каот братовчед ми, който си идва специално в България, за да си оправи зъбите, а не го прави в Канада, заради застраховката.

Слава Богу, че си нямам взимане даване с лекари, че да се терзая колко чакам. Такава съм пъзливка, че сигурно бих се радвала, ако не ми кажат веднага какво и защо, а трябва да почакам ( лично мнение). Може би, има и значение къде живеете. Доста познати тук ходят по лекари и не им се е налагало да чакат много ( в нашата провинция). Дори имаше случай на ин винтро, където за по-малко от година и половина минаха през всички процедури и 3 пъти опити за зачеване ( последният успешно).

Палмира, доволна ли остана от лаборатория Кандиларов? Много близки познати са ни.

много доволна съм от лаб. кандиларов. вече няколко години само там си правя изследвания. последно си правих началото на април и сега другия месец пак за един куп. сигурно и те са доволни от мен с толкова изследвания Twisted Evil
дано не ти се налага да чакаш за специалист никога тук. аз съм в южен холанд, но не знам за другите провинции как е с чакането.

Последна редакция: пн, 16 юни 2008, 21:35 от Палмира

Общи условия

Активация на акаунт