за контракциите

  • 12 624
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 776
Аз пък мога да се обзаложа, че си вече с разкритие. Доктора ти как няма да те погледне? А това за голямата нужда е вярно - аз го усетих в предродилна зала, а акушерката каза, че очаква да го чуе от всички ни /бяхме четири момичета/. Сигурен признак е за скорошно раждане. Няма от какво да се страхуваш - просто се радвай, че му идва края. Леко раждане и очаквам хубави новини!

# 16
  • Мнения: 1 981
Ммм, дааа, и аз мисля, че съвсем скоро ще си една щастлива мама! Според мен получаваш разкритие. Само остани спокойна, а утре сутринта отиди на лекар! Леко раждане!

# 17
  • София
  • Мнения: 1 946
Thinking С тези симптоми май не ти остава много-леко раждане  Hug
  Peace

Ще чакаме скоро да се похвалиш с пухкаво бебче!  Hug

# 18
  • Мнения: 864
Като чета какви са ти симптомите май скоро ще гушкаш бебчето! Hug

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 675
Леко и безпроблемно раждане ти желая! Не се настройвай, че ще те боли много. Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 2 884
Не напъвай и не ходи до тоалетната ако можеш. Утре сутринта отиди на лекар.  Може да си от тези щастливки които не усещат като получават раскритие.
Леко раждане. Hug

# 21
  • Мнения: 257
мерси момичета.сега ще ви кажа какво чуствам-няма съвпадение с нито един отговор до момента което значи че не са контракции.Та значи от една седмица и половина съм с менструални болки напълно поносими които понакога отшумяват-доктора каза че това са подготвителни.ок.но това не е всичко на фона на това вече цяла седмица получавам една силна почти нетърпима рязка и кратка болка ниско долу точно в средата и съпроводена с силен натиск надолу от страна на бебето.това чуство ме побърква.споделих и това с доктора и той каза чи бебето натиска и това е.днес пък ме боли кръста но без да спира.и постоянно ми се ходи по голяма нужда а като отида без напън не излиза.нещо като запек но не съм запечена.утре ще отида на преглед ама той пак ще ми каже че е нормално та затова реших да се обърна към вас.поне сте минали по този път.
HugСтискам палци всичко да мине ОК Praynig Peace

# 22
  • Мнения: 827
Мале с тея симптоми ми се струва че ако не отиде на лекар ще си роди в къщи Mr. Green Joy Това с ходенето по голяма нужда за мен си е чист напън- имам позната която нямаше контракции а направо влезе да роди с напъни.Точно както авторката го описва беше и при нея- мъчи се по голяма нужда ама не става.След няколко часа роди, добре че имаше кой да и каже да бяга бързо към болницата.
Леко раждане (ако вече не си родила)  bouquet

# 23
  • София
  • Мнения: 2 884
Честит Рожден Ден  bouquet
Като гледам от вчеране си влизала, значи си отишла до болницата Wink Дано всичко е наред и с теб и с бебче Heart Eyes

# 24
  • Мнения: 1 021
И аз се чудя какво стана с авторката! Май, вече е разбрала какво представляват контракциите!  Wink
Стискам и палци и чакам скоро да се похвали!  Hug

# 25
  • Мнения: 2 660
Момичета, и аз бих искала да попитам нещо за контракциите. От 2-3 дни, но днес като че ли повече, имам от време на време болки като при цикъл ниско долу. Днес ме боли и кръста. Но не са переодични и не усещам стагяне на корема. Иначе съм имала и имам подготвителни контракции, безболезнени със стягане, така че знам каква е разликата.

Какви са тези болки? Контракции ли са въпреки, че не са на интервали и няма стягане?

# 26
  • Мнения: 411
Ами Патишонка,мила на мен ми звучи като нерегулярни контракции...А и като ти гледам лентичката...Я,бягай на лекар.Той е последната,но сигурна инстанция  Peace
И пожелавам всичко да мине благополучно и по-малко болка за теб!  bouquet

# 27
  • Мнения: 2 660
Кукличка, мисля да не ходя на лекар преди да зачестят или да се усилят болките. Все пак ми е първо раждане, едва ли ще родя изневиделица вкъщи. Но се чудя наистина що за чудо е това. Дано да са някакви контракции и тези дни да се почне вече...

# 28
  • София
  • Мнения: 44 098
Като нищо са контракции, аз пренасях и всеки ден ходих на записи, та един ден ме пратиха в къщи с 1 см разкритие да си ходя и  казаха направо вдругиден да ходя...да ама аз на следващия ден ей така като теб...и си казах, че щще си отида аз на тонове, няма да пропусна...та на записа ми казват - ей, че хубави контракции - качвай се да раждаш, горе ме преглеждат - почти 5 см разкритие, около 5 часа по-късно имах бебе.....та......не винаги контракциите са регулярни, с едикакво си времетраее и едикакво си разстояние...моито лично чак последния час и то със система станаха такива и зверски болящи...
беше много неочаквано, даже не си бях взела багаж и не си бях оправила "тоалета" ooooh!

та по-добре иди на един преглед или запис , да не родиш в къщи Simple Smile))

# 29
  • София
  • Мнения: 39 759
Гинеколожката ми каза, че всички видове "контракции" в 9ти месец са подготовка. Patishonka ходи да те прегледат, разкритие, запис и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт