Как протече втората ви бременност?

  • 5 445
  • 55
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 325
Искам разликата между децата ми да не е голяма, така , че след някой друг месец ако е дал Бог ще правим опити за второ и в тази връзка искам да попитам как беше втората ви бременност?По-лека ли беше от първата?По-малко или повече кг качихте?Второто ви детенце повече или по малко тежеше при раждането?Май много въпроси станаха Grinning

# 1
  • Мнения: 2 622
Забраменях с второто дете когато първото беше на 1г.и 10м.Втората бременност я изкарах в къщи,вземах болничен след болничен.Детето ходеше на ясли,аз имах време за домакинска работа,за кафета,за консултации...Килограми качих само 10,бебето се роди 150 грама по-тежко от първото...всъщност,истинският екшън започна след като се роди малката,но сега вече бера плодовете на малката разлика Sunglasses

# 2
  • Мнения: 417
Аз забременях втори път когато дъщеря ми беше на една година.Първата ми бременност беше много тежка само лежах и повръщах,но втората ми мина много по леко гадеше ми се малко в началото и това беше не съм имала никакви проблеми.Качих доста по малко килограми,а бебето се роди почти килограм по малко от първото.Сега ми е малко тежко с дете на 1 и 10 месеца и бебе на 20 дена,но после съм сигурна,че ще ми много по лесно.

# 3
  • Мнения: 2 910
Моята втора бременност протече леко като първата- без повръщания и гадения. Имах обаче много отоци, качих и 5 кг.повече - 35 Rolling Eyes и родих с 300г по- голямо бебе.

# 4
  • Мнения: X
Втората беше по-лека от първата, качих по-малко килограми,но аз забременях две години и десет месеца след първата. Иначе няма лошо, ч искаш второ толкова рано, но си помисли дали ще можеш да се справиш, защото с две малки деца е доста трудно. бебето ти още е малко и нямаш идея какво е на година и половина - две. Но, каквото и да решиш, лека и безпроблемна бременност!

# 5
  • Мнения: 1 632
Аз пък забременях когато дъщеря ми беше на 3 мес.Въпреки,че беше рискова бременност,беше лека,но бях малко по нервна.Качих 10кг,и бебето беше по-леко с 100гр.И  не знам при вас как е,но аз 2 път родих много лесно и бързо за разлика от 1 път.
Ако искаш влез в темата за породени и почети малко за децата с малка разлика!

# 6
  • Мнения: 9 776
Аз пък все отлагах втората си бременност, докато в един момент даже бях категорична, че не искам второ дете. Обаче дъщеря ми толкова много плачеше за бебе / сестричка в частност /, че сърце не ни даде да и откажем. То пък не можа да стане веднага и мина още време и сега живот и здраве разликата им ще бъде 10 години. И в момента това ми се струва идеалната разлика. Дъщеря ми вече е голяма, участва във всичко, свързано с бебето, вълнува се като ми се "движи" корема, наясно е със всичко, абе въобще е хубаво, че имам още един голям човек вкъщи. Засега качвам малко килограми / +6 до момента, като мислех, че дотук ще съм вече каца/. Бременноста ми е идеална засега, както беше и първата. Надявам се, че и раждането ще е като първото. Ти сама трябва да си решиш за разликата, още повече ако има кой да ти помага не виждам проблем. Но радостта, която изпитва вече порасналата ми дъщеря няма сравнение с нищо. Това с първото малко дете няма как да го преживееш. Освен това всяко дете си иска своето и трябва да отделяш нужното внимание и на двете. Затова мисля, че ще ти е трудно да се разкъсваш. Но всеки си има своите приоритети. Моите са такива. Успех, каквото и да решиш. Само още нещо последно, че малко се поолях - напълно разбирам желание ти за второ дете веднага. Аз самата съм бременна в момента и сякаш ми се иска да имам вече и трето. Но знам, че като мине после известно време ще ми мине. Може би и при теб ще се случи така.

# 7
  • София
  • Мнения: 18 679
Съвсем същата като първата. Никакво гадене, повръщане и неразположения, за което съм много благодарна Praynig Работих до вчера, но вече спирам. Качила съм повече килограми от предния път, но все още съм в норми. Дано и раждането мине лесно Hug

# 8
  • София
  • Мнения: 574
Втората ми бременност беше по-лека от първата,раждането беше леко и бързо,а бебето с 300гр.по-голямо от кака си.Качих 12 кг.
Разликата между двете деца е близо 10 години.Според мен, при по-малка разлика в годините децата са по-близки,от друга страна пък,при голяма разлика каките и батковците се включват по-активно в грижите по отглеждането на бебетата.

# 9
  • Мнения: 132
Аз сега съм бременна с второ живот и здраве разликата ще е 2 год и малко.Определено не качвам както с първото а свалям.<алко съм по нервна и повечко ми се гади но като цяло всичко е леко и нормално Simple Smile

# 10
  • Мнения: 373
Моята втора бременност беше по-трудна от първата.Още от началото като се почна с кървене ,болки и постоянно гадене,повръщане и неразположения.И аз отсбалнах вместо да напълнявам,което в последствие се оказа подходящо  Mr. Green
Но всичко лошо беше до 7м след това много добре се чувствах и имах страхотна енергия.
Раждането беше бързо изненадващо и безболезнено ,а възтановяването светкавично.Даже и коремът ми се прибра още в болницата

# 11
  • Мнения: 5 391
Моята втора бременност беше по-лека, определено.
Не напълнях повече, раждането мина лесно и бързо като първото, бебето беше по-мъничко.

# 12
  • София
  • Мнения: 39 759
Дете ми бременности бяха много различни. И с двете качих еднакви килограми, т.е. доста, но 2рата ми беше по-трудна. Имах повече болежки.
При всяка жена обаче е различно.

# 13
  • Мнения: 2 849
Бих казала по-вглъбена бях ,почивах повече .Качих повече,родих по-голямо бебе .Малко повечко ми тежеше последните месеци .Раждането е по-леко .

# 14
  • Канада
  • Мнения: 494
Не мога да кажа,че съм имала трудна първа бременност,но....много се притеснявах за всичко.Имах си и контракции през цялото време.Сега с втората нямам време да мисля за нищо.Малкия така ми запълва времето,че дори не съм усетила кога е минало повече от половината време!Налага ми се да правя много неща,които не са ми и минавали през акъла преди.Вдигам и нося малкия,който е 15 кг,карам колело,спринтирам след сина ми.....Тепърва  ще започва тежката част при мен,но се надявам да преминем успешно и през нея!
Килограмите-мисля,че сега качвам по малко.
Единственото нещо което ме притеснява е,че доки каза обикновено вторите бебета се раждали малко по големи,а малкия се роди 4300,та това ми е дерта сега Mr. Green

# 15
  • Мнения: 6 390
Ехеее Мариус... голям ентусиазъм имаш  Grinning Hug
При мен и първата и втората бременност нямат разлика.... за раждането, ще видим Wink

# 16
  • Мнения: 363
и мен ме интересува този ? Peaceами сега ми бе6е много зле ,само повръ6тах 4 месеца Sickако се слу4и отново нв знам дали 6те го преживея,а и с малко дете отделно вкъщи,но 6те видим.много се радвам ,4е има и дръги като мен,които искат деца с малка разлика.много е хубаво да има6 2 щъкащи мъника вкъщи Hugи много трудно де Crazyно си заслужава според мен Hugдано скоро да пи6е6 как ти е 2рата бременост preggo

# 17
  • Мнения: 674
Аз също изкарах 2 бременности една след друга (6 м.).Втората ми беше много по-тежка и проблемна.
Но,аз също съм на мнение,че при всяка жена е различно.Искам да те питам обаче - ти нали роди сецио,може ли
толкова скоро да започваш опитите  Rolling Eyes  Пожелавам ти успех  Hug

# 18
  • Мнения: 255
Разликата при моите деца е 3г и 23 дни.По лесно износих, родих 2 рия път!По-голямо с 300гр бебе.купона започна след това, кака го смяташе за новата си кукла и така 20 дни не даваше никой да е приближи до бебето,само мен пущаше за да го храня и от мен не се страхуваше че може да остане без братчето си(никой от нас така и не разбра защо реши че някой че и го вземе).
На 13 ден вече трябваше да започнем да излизаме за да може и тя да играя навън.

Абе според мен проблема при малката разлика не е толкова в носенето и раждането колкото в нуждата да ти помогне някой (нон стоп) първия месец!И този някой е най добре да е близък на голямото дете човек за да може да поеме детето поне по 2-3 часа преди обед и толкова следобед!

Ами това от мен и каквото и да решиш дано е най доброто за твоето семейство!   bouquet

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
При мен и двете бременности протекоха без проблеми-с първата качих 30кг,а с втората 12кг.....в това беше разликата Wink

# 20
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
Изкарах 2 безпроблемни бременности. През първата качих 27, през втората- 12 кг. Първото бебе тежеше 4 кг, второто 3800. И двата пъти преносих.

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
И трите ми бременности  протекоха по един и същи начин. Wink И като килограми също,въпреки че исках да намаля качването на килограми.Но установих,че задържах прекалено много вода и то още от началните месеци.На килограми третото беше най-тежко. Wink

# 22
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Протече нормално, но с по-големи страхове от моя страна.Детето се роди доста по-голямо от първото, но последните два дни преди раждането бяха кошмарни.За малко да го изпуснем, а нямаше видими признаци на усложнения.Благодарение на майчиния ми инстинкт се стигна до добро рзвитие Praynig

# 23
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Забременях когато големия беше на 2 години.Бременността ми мина неусетно,родих много лесно за разлика от първия път.Но след това започна екшъна,баткото не искаше да се храни и облича сам.От градината носи бацили,от там и малкия се разболява.  ooooh!

# 24
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 383
Втората бременост протече по леко от първата,но родих по трудно от първият път и по -голямо бебе.Каката се роди 3.850,а Миро 4.050кг.Нашата разлика между двамата е 8г и 4м.Никога не съм искала голяма разлика между децата,но  така се стекоха обстоятелствата.Алекс беше и все още е доста палаво дете помощ от баби почти нямам и все изчаквах ме да поотвръкне и да се кротне но това време не дойде а годинките си минават.Браво за смелоста която проявяваш.Пожелавам ти една много лека втора бременост,едно безболезнено раждане и кротко бебе.И да се похвалиш когато видиш  EFP

# 25
  • Мнения: 3 483
Първата ми бременност мина много леко, с изключение на това, че не работех и станах дебеличка като слонче, сега съм в петия месец,качила съм дотук 4 кг, нататък ще видим.
Живот и здраве разликата им ще е пет години....
Имам приятелка , чиито деца са с разлика от 10 години, мога само да кажа, че няма да позволя детето ми да пропуска детството  си , докато подава шишета с мляко или ми носи памперси. Аз също съм по-малкото дете в семейството  и смятам, че човек може да научи децата си на отговорност без да се гледат едно друго.

# 26
  • Мнения: 1 674
Pri men wtorata be po-tevka ot pyrwata-Powry6ane,gadene.

# 27
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Между първата и втората ми бременност има 7 години разлика. Протекоха долу-горе еднакво. Обаче през втората качих по-малко кг от първата. Второто бебе тежеше с 300 гр. по-малко от първото.

# 28
  • Мнения: 6 461
Втората ми бременност протече по  трудно от колкото през първата.
Качих,обаче по малко килограми в сравнение с първия път.
Раждането мина по леко от колкото когато родих първото си дете.

# 29
  • Мнения: 1 029
Забременях, когато детето ми беше на 1 г. и 8 м., в 4-ти месец съм и за сега бременността ми протича нормално. Единствената разлика е, че сега съм малко по-нервна и от време на време изпитвам леки страхове затова как ще се справя с двете деца. Но пък винаги съм смятала, че по-малката разлика е по-добра за децата,  въпреки че е доста по-трудно за родителите.

# 30
  • Мнения: 1 447
И двете ми бременности бяха леки и безпроблемни.През първата качих 19 кг.-родих 3,400 бебе.
През втората качих 13 кг.-2,700 бебе.

# 31
  • до канала
  • Мнения: 518
1.Много по-тежка.
2.Еднакво качих кг и през двете бременности.
3.Второто дете се роди с 1.150кг по-тежко.

# 32
  • Мнения: 4 406
еднакво леки и двете бременности, с втората обаче по- малко се движех, качих 14 кг( с 3 повече) , а бебето беше с 300 гр по- тежко от батко си при раждането

# 33
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
На мен пък втората ми протича по- кофти. С първата нямах никакви неразположения, родих нормално бебе. Тази обаче скоквах до банята от време на време, даже и сега ми се случва понякога. За раждането все още не знам как ще е, но искрено се надявам да е по- леко от първото. А относно разликата...точно такава исках. Живи и здрави ще им е 4 год. и 1 месец.

# 34
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Искам разликата между децата ми да не е голяма, така , че след някой друг месец ако е дал Бог ще правим опити за второ и в тази връзка искам да попитам как беше втората ви бременност?По-лека ли беше от първата?По-малко или повече кг качихте?Второто ви детенце повече или по малко тежеше при раждането?Май много въпроси станаха Grinning
Втората ми бременост беше различна, не беше по-лека от първата. Качих пак същите кг. Второто ми дете тежи 150 гр. по-малко от първото.  Peace
Успех!  Hug

# 35
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Разликата между децата ми е точно 3 години и половина. И двете ми бременности минаха супер леко. До последно си работих, ходех много, абе луд умора няма.  Grinning Не качих много килограми и ги свалих веднага след раждането и двата пъти. Но аз си имах и двата пъти предварително "зареждане" с мноооого килца, които сега боря геройски, така че това с качването не се брои.  Embarassed Дъщеря ми се роди с тегло 2300 и месец по-рано от термина, а синът ми се появи два дни след термина с тегло 3450. И двамата обаче са дългучи. И двата пъти раждах нормално с епидурална упойка - мина бързо, лесно, а възстановяването ми беше супер бързо - след няколко часа бях на крака. Вторият път родих доста по-бързо, но може би защото вече бях наясно какво се иска от мен и не се "мотаех". За протокола - не съм на 20 години, за да става всичко лесно, а на 40. Явно всичко е индивидуално и зависи най-вече от организъм, психическа настройка, носене на бременност, дори дух, колкото и абстрактно да звучи това последното.
Успех с бъдещото бременеене.  Peace

# 36
  • Мнения: 152
Втората ми бременност протича нормално, както и първата с тази разлика, че сега съм двойно по-уморена, понеже момиченцето ми е на почти годинка и се налага да я вдигам, да вървя постоянно след нея и така просо не мога да си почина въобще. Разликата ще им е доста малка, само година и три месеца и се моля да имам сили като се роди и да се справя и с двете. А иначе за раждането наистина се надявам да е по-лесно от първото! Успех и на теб, каквото и да решиш!

# 37
  • Мнения: 4 292
Втората ми бременност за сега протича доста по-леко от първата. Освен, че все още повръщам, нямам никакви оплаквания. Даже мисля да си работя още поне два месеца. До момента съм качила пет килограма и сигурно в това отношение няма да има съществена разлика с първата ми бременност. И аз се надявам на по-лесно раждане, както и на живо и здраво бебче.  Simple Smile

# 38
  • Мнения: 73
Моята трета бременност протече тежко,както и другите 2-с повръщане,гадене и киселини до 4 месец.Сега вече нямам проблеми.  bouquet

# 39
  • София
  • Мнения: 2 296
Мога да се похваля с много приятни бременности!И двата пъти се чувствах прекрасно.
Забременях с второто,когато дъщеря ми беше на 3г.И двата пъти качвах по 10-11кг.
Второто раждане беше много по-бързо и лесно,възстановяването-също.

вече се замислям и за трето,ама не ми стиска

# 40
  • София
  • Мнения: 717
Много различно от първата. Повече болежки и то от рано, въпреки, че качих само пет кгр. втория път. И с първата, и с втората бременност отслабнах драстично. Емоционално, въпреки болежките, втората беше по-добра от първата.

# 41
  • Мнения: 2 960
и двете ми бременности бяха леки и приятни.Първият път качих 10 кг ,сега 8кг.Второто ми дете се роди  по едро от първото!!Първото ми раждане беше доста тежко ,затова сега второто беше със секцио-далеч,далеч по добре за мен!!!Разликата между каката и малкия бебчо е 9 години.И аз съм на мнение ,че при деца с голяма разлика първото детенце трябва да си има своите собствени интереси и занимания ,а не да бъде обсебвано като  пълноценен помощник на майката.

# 42
  • Мнения: 8 228
При нас, живот и здраве, разликата ще е 1г и 10м. Първата ми бременност беше много лека. Сега е по същия начин - като две капки вода. Дори и по едно и също време ме хвана някаква гадна настинка. Май и качените килограми ще са едни и същи. Дано и ражданията да си приличат - първият път леко минах. Аз исках разлика от около 2г и още от първия опит бебето стана. Ще видим как ще е като се роди, но пък баткото ходи на ясла през деня, вечер си имаме татко подръка, така че все някак ще се справим.

# 43
  • Мнения: 1 004
Първата определено ми беше по-лека, имах по-малък корем, киселини и други гадости ми почнаха чак в 8-9 месец. Докато с втората, хем ми тежеше, хем киселини от 5тия месец не ме оставиха, хем имах такива нерви и напрежение в краката, че не можех изобщо да спя през нощта, беше ад...имах чувството че ще се побъркам и няма да издържа и ще ходя да го раждам още в 8мия месец Sad
Раждането иначе ми беше по-леко и по-бързо с 2 часа. Малката тежеше само 200 гр повече, беше 3300.
Килограмите - почти същите.
И двете бременности ги почвах от едни и същи кила и качвах по около 20на отгоре. Сега няма и помен от тях, за съжаление..

# 44
  • Мнения: 1 311
В общи линии протече в тичане след резултата от първата.
Сега сериозно - и първата ми беше лека, но втория път просто не усетих, че съм бременна - нямах гадене в началото и киселини в края. Качих горе-долу същите кг , но второто беше по-малко - първото 4кг, второто 3,5 кг.

# 45
parvata bremennost ne ia usetih-ka4ih 42kg  :oops:sega sam v 3tia mesez i dezata mi shte sa s 3 godini razlika.vtorata mi bremennost za sega varvi mnogo po zle ot parvata-vsi4ki bolejki sa nalize-no pak sled prekarana izvanmato4na bremennost moje bi e normalno.do tuk sam ka4ila 1.5kg

# 46
  • Мнения: 1 632
Супер лека бременност,освен че бях малко по нервна.

# 47
  • Мнения: 9 903
втората бременност съм по-активна от първата, тичам подир първото детенце и по един куп други задачи, но въпреки това съм на път да повторя предишните плюс 22 кг  Mr. Green ям почти същото - тогава вафли, сега макарони; сладолед, плодове и кисело мляко, постно и почти никакво месо.


ако не бяха различни сезоните, бих казала, че бременностите ми са еднакви; за съжаление сега не ме подмина зверското подуване на глезените.

# 48
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Втората ми бременност беше по-тежка с повече неразположения, но раждането бе бързо и се възстанових за кратко време.Разликата при моите деца е 7 години.

# 49
  • Мнения: 1 671
Доста по-тежко от първата.
Мари Рус, разликата между моите 2 деца е 1 година и 4 месеца. Бях си направила всички изследвания, бях чакала и 6 месеца след много леко нормално раждане. Когато забременях с дъщеря ми се оказа, че матката ми е силно чувствителна заради скорошното раждане. Още в 6 г.с започнах да пия Но шпа. През цялата втора бременност бях много стриктно наблюдавана и успях да износя малката благодарение на много хапчета, системи и инжекции за задържане. От 14 октомври лежах за задържане почти до раждането - 11 февруари. През това време бабите се грижеха за бебето ми, а аз страдах ужасно, защото ми беше забранено да го вдигам и дори пампата не можех да му сменя. Радвам се безумно, че имам двете си слънчица, но и досега ми е мъчно, че пропуснах много неща при сина ми. Сега може би не бих се навила да го направя отново, не заради неудобствата от по-тежката бременност, а заради първото ми дете, защото трябваше да избирам между него и неродената му сестра, а това е жесток избор за майчиното сърце. Да са живи и здрави бабите, че ми помогнаха в онзи момент, за да имам и двамата и ми помагат и до ден днешен!
Иначе второто раждане беше много леко и, макар че възстановяването беше доста по-болезнено(бях неприятно изненадана от контракциите след това), много по-бързо влезнах в час.
За килограмите - първата бременност - 9 кг, втората - 12 кг, свалила съм ги вече почти всичките без диети и каквито и да е било усилия. Сигурно втория път трупнах малко повече килца заради лежането. Иначе второто ми дете се роди по-малко, но аз така я измъчих с контракции и какво ли не през цялата бременност, че си беше чудо, че се роди 2.680.

# 50
  • Мнения: 3 089
по тежко от първата, но в същото време и по-неусетно. нямах време да седна дори за минута, даже в болница отказах да влизам на няколко пъти - нямаше кой да поеме бебе номер 1. в общи линии бях на инжекции за задържане до към 4я месец. после нещаат се регулираха.

за следродовото възстановяване. първия път болката беше по-търпима, но ми отне мааалко повече време да се стегна. а с камен първите 2 дни след секциото бяха ужасни, но пък след това възстановяването протече много скоростно.

за килата - първия път +.5, вторият + 12. вече ги нямаи всъщност изглеждам по същия начин, както вемето от преди първата бременност.

# 51
  • Монтана
  • Мнения: 220
Като цяло и двете ми бременности бяха леки,не съм имала проблеми.По едно време втория път ме замъчиха едни хемороиди,но беше за кратко.Иначе имах поносими киселини и в горещините ми отичаха краката.И с двамата наддадох еднакво,но малката се роди с 250 гр. по-тежка от батко си.Второто раждане беше по-бързо и лесно и се възстанових за по-кратко време.  Simple Smile

# 52
  • Мнения: 29
Втората ми бременност беше по- лека и по- спокойна се чувствах. Обаче, ще си позволя да отбележа, моля не ми се сърди, че ти може би доста ще се изнервиш, защото две бебета трудно се гледат. Разбира се, решението си е изцяло твое. Hug

# 53
  • Мнения: 350
Ами за сега протича нормално. Не съм качила още кг. но доста тичам след малката. Разликата ще е 1 год и 9 мес.  Но притеснява ме повече първите месеци след раждането и как първа бебке ще приеме да дели мама с втора бебка.  newsm78

# 54
  • Мнения: 396
И аз като теб исках децата ми да имат малка разлика. Имам двама братя - големия с две по-голям, а малкия с една и половина по-малък от мен.
Но живота ни се подреждаше така, че не можехме да си позволим и минаваха година след година.... Sad
Сега съм бременна и очакваме героя към 08.09. Тогава дъщеря ми ще е на 6г и 7м /почти/.
Много се радвам, че се случи така и не съжалявам нито за миг!
Бременността е по-трудна - плацентата ми беше ниско долу и беше страшничко, Но сега слава Богу , всичко е наред!
Ще наддам повече защото бях с 10 кг повече още в началото/ но преди бях много слаба -50кг -170см/
Бебето също расте по-голямо. Очакванията са за 300-400гр повече.
Приготви се, че сега няма да си сама и да се отдаваш до забрава, на мечти за очакваното събитие! Ще имаш още едно човече със себе си и няма да можеш да му отказваш, защото , видиш ли сега на мама не и се прави това....
 Всичко ще се подреди с времето!  bouquet

# 55
  • Мнения: 18
Определено втората ми бременност протече по-лесно от първата. Нямах никакви проблеми /за разлика от първия път/, до последно ходих на работа. Първата ми бременност протече много трудно, с инжекции и лежане в болница.
За радост втория път нямах усложнения.
Но след второто раждане се възстанових по-трудно.
Иначе и двата пъти качих по 20 килограма. Първия път ги свалих бързо, за около шест месеца и напълно възстанових старата си форма, а килограмите от втората бременност още свалям.

Общи условия

Активация на акаунт