Секцио - кога?

  • 4 491
  • 53
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 226
Безкрайно ви благодаря мили мами.   bouquet Нали знаете бременна глава - луда глава. JoyКакви ли не мисли ти минават през главата, някой от които не толкова умни, ама като влезе мухата в главата, иди 4е я гони  Joy Joy

# 46
  • Мнения: 107
Здравейте!
 Verche,поне за мен секциото не беше страшно,аз нищо не разбрах,всичко ми мина бързо,на 6 тия ден се прибрах от болницата и то сама с кола,която и беше паднал акумолатора,от 1 ден всичко правих сама! И нерабирам, защо някой иска да му почнат контракциите и после да го режат,да усети как е нормално и секцио наведнаж ли? Мисля,че за това трябва да си мазохист Grinning Или е нормално или секцио  (изклучвам случаите в които се налага спешно секцио) , защо и двете?

# 47
  • София
  • Мнения: 570
Здравейте!
 Verche,поне за мен секциото не беше страшно,аз нищо не разбрах,всичко ми мина бързо,на 6 тия ден се прибрах от болницата и то сама с кола,която и беше паднал акумолатора,от 1 ден всичко правих сама! И нерабирам, защо някой иска да му почнат контракциите и после да го режат,да усети как е нормално и секцио наведнаж ли? Мисля,че за това трябва да си мазохист Grinning Или е нормално или секцио  (изклучвам случаите в които се налага спешно секцио) , защо и двете?
Може би не съм се изразила правилно.  Wink
Ако ще е секцио, разбира се, че няма да чакам да започне нормално раждане и чак тогава да тичам в болница. А по-скоро ме притеснява, ако нямам избран предварително доктор  и екип, как се постъпва тогава?! Гинекологът, който ми е следял бременността ли ще определи датата? И кога да постъпя в болницата - в колко часа? Пак ли той ще ми каже? newsm78

# 48
  • Мнения: 49
Ако ще е секцио, разбира се, че няма да чакам да започне нормално раждане и чак тогава да тичам в болница. А по-скоро ме притеснява, ако нямам избран предварително доктор  и екип, как се постъпва тогава?! Гинекологът, който ми е следял бременността ли ще определи датата? И кога да постъпя в болницата - в колко часа? Пак ли той ще ми каже? newsm78

Здравей,
Аз също родих секцио първото ми дете, защото беше седалищно и нямах избор на екип. Отидох в последния месец в болницата, където исках да раждам и там си има стая , в която записват тоновете на бебето. Ходих няколко пъти-или всеки ден, или през ден, както ми кажеха и след това пак там ми насрочиха дата за операция. Казаха ми да отида в 8 ч сутринта на 23 септември, но рано сутринта на 21-ви ми изтекоха водите, та се наложи да се явя по-рано от планираното. Отидох  там, където пиремат родилките и лекаря, който беше на смяна извърши операцията. Нямам оплаквания, много съм доволна от всичко.
Сега след 4 г съм бременна с второто ми дете и предполагам, че няма да ме израждат нормално. Ще постъпя както и първия път.
Успешно раждане ти желая и живо и здраво бебче.

# 49
  • Варна
  • Мнения: 966
Аз не вярвам в такива неща. Мисля, че е най-добре да си е възможно най-близо до термина за да е по-зряло бебенцето, освен разбира се ако няма някакви медицински показания за по-ранното му изваждане. Две седмици ми се струват прекалено рано, но доки знае най-добре.

# 50
  • Мнения: 8 999
Дори и да изчакаш да ти изтекат водите, пак няма да се роди в същия час, в който е трябвало да се появи на този свят, ако раждаш нормално. А и никой не знае за  кога точно съдбата е насрочила събитието, та да си съобрази секциото с нейната воля. Пък и никой лекар няма зорлем да се бута да прави секцио по спешност, вместо планово секцио.

# 51
  • София
  • Мнения: 17 592
Ако вярваш в такива глупости, раждай вагинално.
Никой лекар няма да иска планово да поеме рискът от секцио по спешност. И с право. Искайки секцио, ти искаш лекарите да поемат отговорността за твоето - и на бебето - здраве. Не можеш да искаш да ги заставяш да го правят "при твоите условия". Прави се при максимално безопасни условия.
Можеш да го планираш до седмица преди термина - особено, ако си ма Mg.

# 52
  • София
  • Мнения: 570
Ако ще е секцио, разбира се, че няма да чакам да започне нормално раждане и чак тогава да тичам в болница. А по-скоро ме притеснява, ако нямам избран предварително доктор  и екип, как се постъпва тогава?! Гинекологът, който ми е следял бременността ли ще определи датата? И кога да постъпя в болницата - в колко часа? Пак ли той ще ми каже? newsm78

Здравей,
Аз също родих секцио първото ми дете, защото беше седалищно и нямах избор на екип. Отидох в последния месец в болницата, където исках да раждам и там си има стая , в която записват тоновете на бебето. Ходих няколко пъти-или всеки ден, или през ден, както ми кажеха и след това пак там ми насрочиха дата за операция. Казаха ми да отида в 8 ч сутринта на 23 септември, но рано сутринта на 21-ви ми изтекоха водите, та се наложи да се явя по-рано от планираното. Отидох  там, където пиремат родилките и лекаря, който беше на смяна извърши операцията. Нямам оплаквания, много съм доволна от всичко.
Сега след 4 г съм бременна с второто ми дете и предполагам, че няма да ме израждат нормално. Ще постъпя както и първия път.
Успешно раждане ти желая и живо и здраво бебче.
Благодаря ти! Hug Изясних си някои неща.  Wink

# 53
  • Мнения: 683
Всъщност, вече не зная какво да мисля.По принцип док. каза, че секцио се правело 2 седмици преди термина.В същото време, съм в голяма чуденка, не променям ли съдбата така на своето дете.В смисъл то няма да се роди под неговата си звезда, а под тази която дойде. И дали на мега да изчакам да ми изтекат водине и тогава до отида в болницата? Оххххххххх  newsm78 луда работа  #Crazy Някой вярва ли в тези неща.Аз и да и не.Вие как бихте постъпили? Раждането  по нормален път го изключвам.Няма да стане.

Въобще не си пълни главата с глупости за променяне на съдба и пр. дивотии. Моето секцио тъкмо го планирахме с доктора ми и на следващата консултация заради лоши записи се наложи да си взимам чантата и да отивам да вадят веднага сина ми - седмица преди плануваната дата.  Grinning Така че не му мисли, и аз не предполагах, че ще се наложи 17 дни преди термин да се роди, но пък нямаше никакви проблеми, дори после бях доволна, че от 9-я месец изкарах само 5 дни, че вече така ми тежеше корема...  Hug

Общи условия

Активация на акаунт