Нормална ли е според вас такава разлика в г.с.

  • 1 549
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 753
Ехографите не показват точно.

 Peace  Щом док не е споменал, значи няма проблеми... Все пак това мерене е ориентировъчно...

# 16
  • Мнения: 4 555
И при мен имаше отклонение точно между главата и бедрената кост, а последния месец имаше още по-голямо разминаване между тези двете и обиколката на стомаха. Все пак всички показания на бебето се сравняват с някакви средни стойности, които реално не съществуват, всяко бебе си е с индивидуални размери. Няма нищо притеснително  Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 39 761
И при Алекс имаше разминаване, но м/у теглото и ръста. По тегло отговаряше на седмиците, по ръст изоставаше с две. Лекарите обаче осредняват стойностите.

# 18
  • Мнения: 1 897
Няма нищо тревожно в това разминаване.
Не се безпокой.

# 19
  • Мнения: 357
при мен главата му изправарваше коремчето с две седмици, а бедрената - с три! много го гледаха на 3д 4д и какво ли още не - сега вече е на 9 месеца - има голяма глава и къси крачета, но и аз и мъжа ми сме такива и имаме много подобни картинки в родата ... и все пак до ден днешен се притеснявам за това, онова - най добре е да обсъдиш с наблюдаващия притесненията си, но преди това се замисли и за наследствеността  Simple Smile
Другото, което ми обясняваха тогава, когато с притеснявах за по-голямата глава е, че като се мери тя, се взимат двете кокалчета отстрани на челото, изпъкналите и ако бебето има по-широко лице например и по-широко чело, ще му излезе и по-голяма главата. Нашето дете е с много кръгла глава и широко личице и така...  Peace

Последна редакция: ср, 18 юни 2008, 08:19 от kukupipi

# 20
  • Мнения: 770
Няма повод за притеснение, ехографите не  дават точна инфо Peace

# 21
  • Мнения: 9 814
Много зависи от това как е "хваната" при измерването главата на бебо.
При мен се получи нещо такова- при преглед на ехограф бедрената кост отговаряше на определена седмица, а главичката показваше 3 седмици по-малко. Много се стреснах, но лекарката продължи прегледа и се оказа, че съотношението глава-бедрена кост е напълно в норма и няма разминаване в г.с.

# 22
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Ехографите не дават много точно

Общи условия

Активация на акаунт