ДОНОРА

  • 13 727
  • 76
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 584
ALTEA проблема е че за донорството не се знае много, знаят всички момичета посещаващи клиниките за инвитро, но такива като мен не знаят, няма гласност за това, затова и желанието ми е да се разчуе и повече хора да разберат, че това е още един начин да помогнат

# 46
  • Мнения: 3 830
Браво, миличка! Направо се разплаках от умиление! Hug

Е, изглежда, че няма нищо страшно.
Аз като съм на 25 и не съм раждала, нито съм имала бременности, мога ли да стана донор?  Rolling Eyes

# 47
  • Мнения: 2 471
Според мен си идеална, стига и изследванията да кажат същото Hug

# 48
  • Мнения: 3 830
Току-що прочетох, че не мога да стана донор, ако нямам поне едно родено живо дете... Sad

Ето тук го прочетох: http://www.ivf-bg.com/index.php?n=donorstvo

Може би, ако бъдещите родители се съгласят да поемат такъв риск...
Досега в семейството ми по кръвна линия не е имало проблеми с бременности и раждания, но кой знае...

Искрено съжалих, че не отговарям на условията. Толкова много искам да помогна. Confused

# 49
  • Мнения: 3 246
Estellia   bouquet

# 50
  • Мнения: 4 753
Имам въпрос относно лекарствата, които се пият - декапептил, регулон (това задължително ли е??), гонал, прегнил - преписвам ги дословно от поста на rut... Какви са им страничните ефекти??? Аз много мразя лекарства, особено хормонални - от тях направо си ме е страх...  Confused Та ако може някой, който се е подлагал и не са му понесли много добре да сподели, защото сигурно не на всеки му понасят, поне да видя за какво става въпрос...

П.С. Извинявам се на авторката, че използвам темата й, но ми се видя уместно да се обсъди точно тук, пък и темата да се повдига от време на време...

# 51
  • Мнения: 19
    
Имам въпрос относно лекарствата, които се пият - декапептил, регулон (това задължително ли е??), гонал, прегнил - преписвам ги дословно от поста на rut... Какви са им страничните ефекти??? Аз много мразя лекарства, особено хормонални - от тях направо си ме е страх...  Confused Та ако може някой, който се е подлагал и не са му понесли много добре да сподели, защото сигурно не на всеки му понасят, поне да видя за какво става въпрос...

П.С. Извинявам се на авторката, че използвам темата й, но ми се видя уместно да се обсъди точно тук, пък и темата да се повдига от време на време...-

Мислиш ли че момичетата които търсят донори не са се подлагали на същите че и в повече пъти стимулации,както и аз 6 пъти съм стимулирана ,но все още съм жива и здрава и нямам странични реакциии,успех ти желая











Последна редакция: вт, 22 юли 2008, 08:39 от evridiki

# 52
Estellia,
Не мисля, че има риск, който ние не бихме поели. ВСИЧКО ще направим,само да си имаме детенце.
Rut, заради хора като теб съществува света! Покланям ти се!

# 53
  • София
  • Мнения: 1 555
evridiki - Аз пък мисля, че е нормално човек, който иска да стане донор да се поинтересува от страничните ефекти на лекарсвата. Това, че момичетата, които са се подлагали на стимулации са още живи, не означава, че няма такива реакции.  Naughty Както и не виждам връзката между това, че щом момичетата, които търсят яйцеклетки са се подлагали на стимулация, ние донорите не трябва да се интересуваме от страничните реакции?  Shocked

Странични реакции и рискове има - може да са рядко, не при всички - но най-добре те да бъдат обяснени от лекар. Все пак се правят изследвания и прегледи всеки ден или през ден, с цел да се види как върви стимулацията и да се определи точно дозата на хормоните, за да се избегнат такива реакции.  Peace

Иначе в съседната тема май имаше информация, какви са възможните странични реакции.

Не искам да отказвам никой да става донор, самата аз съм се решила на тази стъпка. Но просто това изказване, написано по този начин ...  Rolling Eyes

Последна редакция: ср, 23 юли 2008, 10:40 от Ивонка-Лимонкa

# 54
  • Мнения: 19
Ивонка-Лимонкa,май се изложих тоя път рядко ми се случва,не съм искала да прозвучи по тоя начин ,но така излиза найстина,извинявам се на всички  Hug Embarassed

# 55
  • София
  • Мнения: 1 555
evridikiPeace Hug  Съжалявам, ако и аз съм била малко остра.

# 56
  • Мнения: 19
Ивонка-Лимонкa, прави си си за строгоста ,така че нямам кво да кажа Embarassed,когато не съм права не споря

# 57
evridiki,
опитах се да ти изпратя лично съобщение,но получих отговор, че кутията ти е пълна.
Багодаря ти. А яйцеклетката чрез клиниката ли намерихте?

# 58
  • Мнения: 3 830
Estellia,
Не мисля, че има риск, който ние не бихме поели. ВСИЧКО ще направим,само да си имаме детенце.
Rut, заради хора като теб съществува света! Покланям ти се!

Тогава съм готова да стана донор.

# 59
  • Мнения: 2 471
Момичета, аз мога да споделя, като страничен наблюдател, че при rut целия процес на стимулации мина безпроблемно. Единствено понаедря, но вече влиза във форма. Все пак, когато става дума за лекарства и сериозно смятате да се подложите на нещо подобно - обърнете се към лекар за всякаква информация. Не забравяйте, че преди да започне самият процес, се правят всички възможни изследвания.

Общи условия

Активация на акаунт