Рецепти и процедури за билколечение на всякакви болести!

  • 629 779
  • 1 366
  •   2
Отговори
# 780
  • Мнения: 363
Благодаря за информацията, ама аз не търся лечебен ефект, искам просто да го използвам с козметична цел, за спирала.Просто защото са очите ми, за това не ми се иска да ми навреди Simple Smile

# 781
  • Мнения: 9
Тук няма нищо за висок холестерол, явно в миналото не са познавали този проблем. Може ли някой да ми препоръча нещо, което пил и е понижило холестерола му? Не ми се започват лекарства, защото увреждали сериозно черния дроб, а аз съм боледувала от хепатит В.

# 782
  • Мнения: 363
Ето тук пише някои полезни неща Simple Smile  Peace http://www.zdrave.bg/?c=n&id=4701

# 783
  • Мнения: 9
Ето тук пише някои полезни неща Simple Smile  Peace http://www.zdrave.bg/?c=n&id=4701
Благодаря, но това го правя, моят холестерол не е заради неправилно хранене, а е наследствен. И се интересувам от билки или хранителни добавки, които успешно повлияват понижаването му. Simple Smile

# 784
  • Мнения: 735
Пробвайте с пектин на хапчета. Моят съпруг в момента това пие. Ще видим след месец дали има резултат. Peace

# 785
  • Мнения: 11 737
Не затяга пектинът. Забавя процесите на храносмилане, или нещо такова беше, но чисти дебелото черво, действа като еликсир на стомаха и червата, на черния дроб.
Аз лично започнах да го пия при запек и ми действа отлично. Дори ако се случи да прескоча ден в тоалетната, ако съм пила пектин нямам проблемно изхождане в последствие. И при диария и при запек пектинът действа отлично. Само че аз пия само ябълков пектин на прах, който е в по-висока доза, отколкото този на хапчета. Преди го пиех всекидневно, вече го пия много рядко, при нужда, и по-често зимата.

# 786
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Само че аз пия само ябълков пектин на прах, който е в по-висока доза, отколкото този на хапчета. Преди го пиех всекидневно, вече го пия много рядко, при нужда, и по-често зимата.
Как успяваш да го преглътнеш..........?!
Ужасно ми се повдига от него... Confused
Вече втори месец се опитвам да го притикам с огромно количество вода,но реакцията е същата.... Sick

# 787
  • Мнения: 11 737
devi4ca, изобщо не ми е неприятен. Само първия път преди години като опитах ми беше странен на вкус, но не и до степен да не мога да преглътна.  Simple Smile
Някои добавят мед, кисело мляко, овесени ядки, сок и т.н, но аз предпочитам да си го пия чисто и на гладно.
А за таблетките, доколкото помня максимумът е 6 таблетки дневно - около 3 г пектин общо, а на прах пия 5 г сутрин, като максималната доза е 15 грама, разпределени в 3 приема за деня, с цел лечение, понижаване на холестерол и кръвна захар.

# 788
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Ох,незнам...разбивам добре консистенцията уж,но в момента който трябва да преглътна и става ад...пия вода,пия...обаче бучката на гърлото си стои... Confused
Обмислям варинат с таблетки,защото направо се измъчих по този начин... Tired

# 789
  • Мнения: 1 780
Само че аз пия само ябълков пектин на прах, който е в по-висока доза, отколкото този на хапчета. Преди го пиех всекидневно, вече го пия много рядко, при нужда, и по-често зимата.
Как успяваш да го преглътнеш..........?!
Ужасно ми се повдига от него... Confused
Вече втори месец се опитвам да го притикам с огромно количество вода,но реакцията е същата.... Sick

Пробвай да го смесиш с кисело мляко, става като гъста каша и се яде с лъжичка. Лесно се поглъща, и не залепва по зъбите.

# 790
  • Мнения: 363
пектина е отврат... бляяяккк

# 791
  • Мнения: 2
От известно време обмислям да изпробвам да сготвя нещо с киноа. Всички говорят колко е полезно и днес като попаднах на една статия и като видях колко е полезно се убедих, че ще изпробвам задължително! Ето за кои болести пише, че е полезно:
Сърдечносъдови заболявания, Диабет тип 2, Хемороиди, Запек, Високо кръвно налягане, Рак на дебелото черво, Наднормено тегло;
http://www.lafourchette-bg.com/10501080108510861072.html

Ето и статията, ако ви е интересно...остава да си намеря и готини рецепти:)

# 792
  • Мнения: 18
Запис 👋

# 793
  • Sofia
  • Мнения: 1 051
Пречистване от паразити с ликьор

Какво ни е необходимо:
 2-3 супени лъжици сладък ликьор
 2 пакета английска сол или 60 мл рициново масло
 леген с топла вода

Подготовката:
 Добре е в деня преди процедурата, да си прочистим червата от съдържанието им за по-лесно и бързо излизане на паразитите. Може да пием някакъв билков чай с разхлабващо действие, който да ни подейства през деня.

Процедурата:
 В 2 часа през нощта (тогава паразитите се активират и пробуждат) ставаме и изпиваме сладкия ликьор. Паразитите обичат сладкото, а алкохола ще ги „опияни“, те ще се отпуснат от стените на червата ни и ще започнат да се реят свободно в тях. Затова точно 30 минути след изпиването на ликьора трябва да вземем очистително с незабавно действие. Това може да е или английска сол или рициново масло. Но добре е всеки да пробва преди процедурата дали тези 2 очистителни имат незабавно действие (на някои хора дори не им влияят). Очистителното ще избута навън всички реещи се паразити. Желателно е да седнем в леген с топла вода, защото паразитите обичат топлото и натам ще се насочат. Когато очистителното ни подейства, може да разгледаме фекалиите, за да видим дали сме отделили паразити. Ако имаме, ще ги видим как шават.

# 794
  • Мнения: 218
Здравейте!Някой може ли да ми каже как правилно се приготвя чай от жълт кантарион и колко време може да се пие?Прочетох различни неща за жълтия кантарион(различни рецепти, да не се пие повече от 3 седмици и да се пие толкова колкото си искаш,че и както полезен може да бъде и опасен)Предварително ви благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт