въпрос за раждане в шейново (без плащане)

  • 1 689
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 356
Кумицата ми ражда там по- миналия юли.Не и повярвах,докато аз не забременях и не се сблъсках с проблемите на бременните.
На 13 юли в 2 сутринта и изтичат водите, в 3.30 е в Шейново(там и беше и консултацията).Цял ден нищо.Вечерта по някое време решават да и сложат система с окситоцин.После я махат.После губят тоновете на детето.После ги намират.СлеД това и казват,че тая вечер няма да роди и отиват да си лягат.Ние седим с мъжа и у нас и само въртим телефони.Към 1-2 тя откача вече от болки(системата е постигнала целта си),и се опитва да ги събуди да и дадат обезболяващо-така близо час се търкаля в коридора и тропа по врати.Накрая ги събужда.Ще пропусна обидите.Скандал.В същия момент друга почва да ражда.Тръгват да я преглеждат-ама ти защо не казваш,че си с 6 см. разкритие?!!!
Айде бегом в родилна зала.Ражда.Вземат детето...и 2 дни тя не го вижда и не знае нищо.На нея започват да е слагат антибиотик.Никой нищо не казва.С някакви  много измислени връзки се разбира,че детето е в кувиоз-не може да се адаптира.Някаква инфикция по време на раждането.Слава Богу,всичко отмина-сега е един голям разбойник.
Момичето през ноща се молеше по телефона да отидем да я вземем от там.Просто нямам думи.После каза,че съжалява,че не е платила,та да се отнасят с нея като с човешко същество.
Лошото е ,че навсякъде се случва това.
Още по-лошото е ,че не можем да го променим.
А най-лошото е,че мислим,че на нас няма да ни се случи.

# 16
  • София
  • Мнения: 786
Раждах в Шейново и съм доволна, не е имало изцепки. Обаче е верно, че след като родиш и те зарязват. И информацията за бебето беше много оскъдна.

# 17
  • Мнения: 542
Раждах и двата пъти в Шейново с уговорка с акушерка и без предварително плащане. Доволна съм и никой не ме е тормозил за пари, каквото дадох, го дадох с леко сърце и искрена благодарност. Вярно е, че нямах проблеми, но вниманието си е внимание - не е нужно да ти седят до главата постоянно, обаче по един поглед или добра дума, или дори - мисълта, че някой те има предвид е доста успокояваща...
Успех, каквото и да решиш. Simple Smile

# 18
  • Мнения: 2 332
Раждах в Шейново и съм доволна, не е имало изцепки. Обаче е верно, че след като родиш и те зарязват. И информацията за бебето беше много оскъдна.
Точно по този повод една от жените, с които бяхме в стая, каза: "И какво, вече като родихме и сме ненужни и не ни обръщат внимание". Wink

# 19
  • Мнения: 712
Жената на моя най-добър приятел роди там миналата година. След раждането беше във ВИП-стая и може би това беше причината да е доволна. Имаха и уговорка с лекарка.
Сега моят лекар работи там и живот и здраве там ще се роди второто ми детенце. Ако искаш да ти дам името и телефона му, пиши ми ЛС.
Надявам се всичко да бъде наред. 
Пожелавам ти леко раждане!!!

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
 Родих преди 2 месеца в Шейново-с уговорка с лекар.Трябваше да е планово секцио-но бебка избърза с около седмица Grinning. Роди се малка и стояхме там 9 дена. Екипът беше страхотен! Изобщо съм много доболна-ако се отнасяш ти добре с тях и те са готини..., защото понякога и майките не се траят...Единствено-важно е ти да си искаш информация за всичко, но като знаеш какво да питаш никой не отказва инфо/ а аз от форума бях запасена с въпроси/. Особено важно е за кърменето в тези първи дни/ особено ако стоиш повече от 3/, но те нещата някак си се нареждат...Успешно раждане и няма да съжаляваш ако родиш там!
     П.С. Мизерна е тоалетната/която е и баня/....особено ако има много раждания в периода-тя е само една на етажа/когато аз бях-около 50 жени Shocked/. Ходех по голяма нужда и да се къпя в нас/измъквах се между кърменията/, добре че живея на 200 м.

# 21
  • Мнения: 2 534
Сестра ми ражда там без уговорка и е доволна . Консултациите и бяха водени в поликлиниката в квартала .
Аз раждах в Майчин дом и положението беше същото , но отчитам като минус , че там децата стоят при родилките , но пък други майки така искат .
В Шейново ти ги носят само за кърменето - супер , можеш да починеш , а не ревне едно , ревне второ , няма спане още от РД. Laughing

# 22
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Аз родих в Шейново преди 2 месеца, нямах никакви уговорки с НИКОЙ!!! Преносвах и ме подържаха почти една седмица там, за да ме наблюдават. При раждането си поисках упойка и ми поставиха; оказа с, че мен епидуралнат не ме хваща и анестизиологът ми постави една спинална.
Страшно доволна съм от всички, е има и 1-2 изключения, но нали знаеш, във всяко стадо си има и мърша.
Така че няма да се притесняваш, мисълта за прекрасното същество, което ще се появи на бял свят, ще ди даде страшно много сили Grinning Wink

Общи условия

Активация на акаунт