Бебета ЮНИ 49

  • 12 875
  • 311
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 233
И така всеки ден се моли или на бебчо или на мен да родя Joy  ама детето с характер. 
Joy И моят мъж така се моли на бебето... Wink

Мили мамчета, благодаря на всички, които отговориха на въпроса ми за майчинските чувства!  Hug Беше ми много интересно да чета всички. Аз лично още нищо конкретно не изпитвам... Като споделих това с една моя много близка, тя едва ли не ме упрекна "ама как така нямаш чувства още?" Тя все още няма деца... Чувала съм някои мами да споделят, че чувствата идвали, когато бебето започва да реагира с поглед, или да се усмихва и т.н.  Heart Eyes Много ще ми е интересен този процес!

Кори, добре си се завърнала!  Hug Благодаря ти, че разказа как е минало раждането. Аз бях доста любопитна Wink Радвам се, че всичко е минало бързо! Искам и аз така!

Честито бебче на Каролина!   bouquet

Трънче, ти сега да не вземеш пък да ме изпревариш?  Crossing Arms Joy Мойто рядко щастие дойде и си отиде преди 4-5 дни, ама бебето - още е в корема ми...  Joy Но, аз нали не съм от нормалните бременни, така че не съм критерий   Crazy

марвеле, ти успокои ли се малко след днешният инцидент? И мен от такива моменти малко ме е страх. Вярвам, че ако ми се случи, ще реагирам правилно, както и всяка друга майка, но все пак...  Rolling Eyes

# 76
  • Мнения: 176
И аз да благодаря на всички отговори за рядкото щастие - за разлика от Бюти, задавам къде по.... хм... прагматични въпроси smile3532.

Прити Галина, голям смях ме затресе с това твойто "отвътре ми дойде"  Joy Joy

Да си призная, аз си купих си едни клизми и ако не ми дойде отвътре ( Mr. Green ) преди да тръгнем към болницата, смятам да се "самообслужа" - демек, на мен може и "отвън" да ми дойде.  Mr. Green Ама тук в болниците не правят клизма и много жени свършвали тази работа по време на напъните - бляк  Sick

# 77
  • Мнения: 210
ЧЕСТИТО НА КАРОЛИНА! ДРАГО ДА РАСТЕ ЗДРАВ И щАСТЛИВ И ДА ТИ НОСИ МНОГО РАДОСТ!
 smile3525 smile3525 smile3525

Аз пък ревнувам Ради от бабите й  Embarassed  Знам,че е тъпо,но  Sad като се засуетят около нея и ми става едно нервно ... Иска ми се да сме си само двете или и с татито и да ни оставят намира в тази крехка възраст на беба да се радваме на всеки вълшебен момент (те до сега не бяха много)  Mr. Green  Мисля си, че е доста егоистично  newsm78

# 78
  • София
  • Мнения: 226
Значи не съм нещо ненормална - относно майчинското чувство. И при мен е едно странно - като да не е точно майчинско. Като я пращам на разходка с бабата или излизам без нея ми е много притеснено, но съм сигурна че има и друго - по-силно, което още не е дошло при мен. Срам не срам ще си призная, че понякога и казвам како, вместо мамо Embarassed Embarassed Но всичко с времето си. Като я гушна много ми стопля сърцето, но понякога така искам да си почина без никой около мен, че ми се плаче направо.

Помина ми след днес, но сега като и давам шишето се ослушвам гълта ли, не бърза ли.

Като потвърждава Гали80 как контракциите били като менструалните болки, чак ме хваща яд, че не родих нормално, но то не беше болката, която ме плашеше, а да не стане нещо по време на раждането, което да застраши естествения процес и да стане набързо резачка пак.

Хайде спокойна нощ на всички.

# 79
  • Мнения: 15
Здравейте!
Попрегледах пропуснатото и съм готова да се включа! Hug
Ние с бебка сме добре.Храним се на повикване (на 3 часа) а първата нощ малката спа,само седнъж ме събуди.
Не ми реве и мога да кажа,че е спокойна до момента.Само се моля да продължаваме все така Praynig В очакване на гадните колики съм и направо настръхвам от ужас Confused
Пъпчето не ни е паднало още... Rolling Eyes Къпем се на мивката.Таткото я върши тази процедура  Laughing .Той  не може да и се нарадва.Много е сладък Crazy
Купила съм Фризолак,защото в Шейново това дават.Не се дохранваме,ама да имаме за всеки случай.И на мен най-галемия ми страх е,че не се наяжда...Ама си имаме ако след всяко преобуване...Това говори,че и стига,нали newsm78 newsm78 newsm78?
Ама и от двете гърди и давам,а после доизцеждам ама по малко,че не ми се занимава много Embarassed Сигурно ще съжалявам...От утре мисля да цеда по повече,че да имам кърма.Нали казват-колкото повече цедиш,толкова повече кърма... newsm78?!
Иначе много се потя...Особенно като кърмя ooooh!!А вие?
ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ МАМИ С БЕБЕТО!ДА СА ВИ ЖИВИ И ЗДРАВИ!
Успех на всички които са в очакване.Малко остана момичета

# 80
  • Мнения: 5 713
Здравейте, момичета!
Аз съм си вкъщи от неделя на обед, но нямах никакво време да ви се обадя!
Благодаря ви за пожеланията!  Hug
Не съм изчела още старата тема, някъде на 6-та стр съм там. Така че не знам новините около вас. Обещавам да се информирам.
Ето го моя кратък разказ. Копирам от друга тема поради липса на време. С някои неща сте запознати, така че можете да ги прескочите.

От началото на седмицата ме бяха почнали леки болки. Вторник срещу сряда почти не спах и сутринта отидохме до болницата. Имахме час за преглед. Резултатът чести и редовни контракции, но 3см разкритие, само 1см от неделя до тогава. Гинеколожката, която ме прегледа на ехото каза, че всичко е наред: води, плод; имам голям шанс да родя нормално, почнал е първият етап от раждането. Прати ме вкъщи и да чакам. Ако се засилят болките, да взимам вана. И каза, че по всяка вероятност до вечерта ще се върна. Забравих да спомена, че от понеделник бях почнала да взимам едно хомеопатично лекарство, което ми помогна много за контракциите. Аз този ден много се движих. И привечер вече не можех да си седя на краката от болки. Към 10-11ч работата стана много сериозна, едвам дишах, контракциите бяха на 1-2мин, чести и продължителни. Викам си ще почна вкъщи да раждам и се озовахме на бърза ръка в болницата. Метанаха ме да ме преглеждат. Да, ама разкритие само 4см. Вързаха ме с коланите и докато чакам да ме приемат, водите изтекоха. Казаха, че ако искам, веднага ще сложат епидурал. Мен адски вече ме болеше, но нали съм голям инат- отказах. Приеха ме и след час и нещо си поисках упойката. Веднага ме хвана, само в далечината усещах едни леки напъни. През нощта ме прегледаха пак за разкритие, не беше мръднало. Сложиха ме на окситоцин малка доза, че се страхуваха за предишната ми операция. Контракциите се засилиха, но тоновете падаха при всяка една. Към 6-7ч сутринта го спряха и казаха, че ще дойде гинеколог да ме види и да решим какво правим. Предупредиха, че работата отива към секцио. В 8.30ч дойде лекарят и се оказа, че Ясен хич не е " намерил правилния път " и се блъска някъде в лявата ми част. Вариантите бяха или операция докато сме все още добре и двамата или още малко да почакаме. Аз естествено му дръпнах един рев. Обсъдихме с мъжа ми какво правим, доуточнихме някои неща и се съгласих. Приготвиха ме за операция, спиналната упойка беше ужасна. Не че не ме хвана, всичко беше наред, но аз трудно я понесох. Не можех да дишам и преглъщам по едно време, направо имах чувстовото, че ще умра. И така в 11.06ч се роди Ясен, мъжът ми беше през цялато време до мен. Знаете, предполагам, процедурата по- натам.
Много съм доволна от персонала, нямам никаква забележка. Съобразиха се с всички мои изисквания.
Само мъжът ми недоволен, че в операционната и като ми слагаха епидурала не го оставиха да гледа. Ама той болем мозък, било му интересно. И само се надигаше да гледа от време на време и ме информираше до къде били стигнали. Естествено му се правеше забележка да сяда. Секциото няма нищо общо с това в България.
Ние двамата сме добре. Кърмя го, той веднага засука. Гърдите ми вече са разранени, но се надявам това бързо да отмине. В стаята държаха малко ниски температури и сега нослето му май май е запушено. Умряхме от студ там. Аз съм подута цялата, но казаха, че до 10-на дена и това ще отмине. Маги е много щастлива. Засега не ми прави проблеми, даже помага, но ще видим до кога ще е това състояние.
Утре ще кача и някоя друга снимка. А да, едно малко доуточнение: Ясен е 53.5см, много е важна половинката.
Друго не се сещам засега.

С Ясен се кърмим. Много е лаком, а днес ми взе здравето, през час на гърдата.
Айде сега бягам аз. До скоро. Simple Smile

Снимки тия дни Simple Smile

# 81
  • София
  • Мнения: 39 783
AnMary ,а моят теермин още не е дошъл,пък Виан е вече на 17 дена,бързаци са вторите номера,имат да наваксват Laughing
Бързаци, бързаци, ама гледам твоята бебка какви мерки има. Няма база за сравнение с моя фъстък Simple Smile

И аз да задам въпросче - режете ли ноктите на бебенцата? - ние ги режем на черта, но гледам, въпреки това под ноктенцата има мръсно, не знам как да ги почистя и дали трябва.
Педиатърката ме предупреди, че ноктите не се режат, поне не на този етап. Не ми обясни защо. В б-цата бяха казали, че можело да се получи някаква инфекция.
Педиатърката ми препоръча да оформя маникюра с пиличка Simple SmileSimple SmileSimple Smile Оформих го Simple Smile

# 82
  • Мнения: 3 743
Здравейте на ранобудните Laughing

Аз днес доживях да видя какво значи това да ти тече кърма от гърдите. Обнадеждавам се за кърменето, но на консултацията ще стане ясно.
Прити Галина и на Дидка днес сутринта й беше малко зеленикаво акото. Тази нощ спа с мен на леглото и е възможно да съм я претоплила. Ще видим следващата порция, каква ще бъде Mr. Green.

За ноктите, ми ние ги режем, педито на нас така ни каза. Само трябва да се внимава да не е прекалено близко до месцето и да е на черта, а не овал. Тя и с отрязани нокти успява да си одраска муцунката Rolling Eyes.

Вери, съжалявам че не се е сбъднала мечтата ти за нормално раждане, но най-важното е, че ти и Ясен сте добре.

Хайде последно повикване за всички 2в1. Всички на отчет. Още една седмица да бъдете Юнски мамчета Hug.

# 83
  • Мнения: 5 713
Сега прочетох тая тема поне. Видях, че има нови попълнения.

Да са ви живи и здрави малките съкровища, момичета!
Желая им много късмет и щастливо детство!

  bouquet   bouquet   bouquet

Вкъщи днес беше на посещение консултант по кърмене и каза да не използвам помпа. Само бебето. Изрично питах. Да, ама гърдите ми към тоя момент ще се пръснат в резултат на днешното често слагане на гърда. Освен, че са разранени зърната, но за това се старая да сменям позите и да слагам Ясен правилно. Също така да гледам кога отваря голяма уста и тогава да предлагам гърда. Да се надявам, че ще отмине.
Ще изчакам още 1-2 дена и ако видя, че гърдите ми са като бомби все още, ще звъня да питам какво да правя.
Кърма явно имам много.
Каза също, че много хубаво правя, че не ползвам всякакви биберони. За водата е ясно. За акото каза, че при кърмените бебета е нормално да е жълто-зелено.
Какво друго...нокти още не съм пипала. А за сутиена- не знаех, че не трябва да слагам. Аз се мажа с Лансинох крема и за да не си цапам дрехите, слагам подплънки, които пък придържам със спортен сутиен.
Ако се кърми от двете гърди, при следващо кърмене се почва с тази гърда, с която е свършено при предишното.
Като се сетя друго, ще добавям.

# 84
  • Мнения: 279
Здравейте! HugИ аз набързо правя едно записче, че нещо не ми остава време! Rolling Eyes
Ходя почти всеки ден и на лекар и ме обработват с лазер, за да зарастват по-бързо пораженията от раждането  ........
За ноктите и на мен ми казаха след 40тия ден. Нашите са много големи и се драскаме. Слагам ръкавички, ама понякога ги изхлузва
мъника..

Хайде, пожелавам на всички, които не са родили да влизат и те в нашия отбор  Peace
Сега ще се оправяме и ще ходим на първа разходка- нямам търпение вече  Grinning

# 85
  • Мнения: 256
Новини от по света и у нас:

Вчера в 9:24ч Трънче роди малкия Никола. Международното бебоче е малко над 3 килца!


А днес в 5:10  мама magi_bs Роди сладкия си син Валемтин. Мъжът е голям 3500 гр и 50 см!

# 86
  • София
  • Мнения: 2 381
Добро утро на всички!

Тук.

Пиша сега, че излизам навън и ще ходя на запис на тоновете.

# 87
  • Русе
  • Мнения: 620
Добро утро!   bouquet

Честито и на Каролина   bouquet много да се слушкате с Драго  Heart Eyes

Добре дошли на Кори и Георги  Hug

Добре дошли на Вири и Ясен   bouquet радвам се, че двамцата сте добре  Hug

Ивелина, дано на съпругът ти да му дойде акъла в главата и да не слуша мамчето си, а теб  Praynig

При мен нищо ново, но Има време  Mr. Green

Вчера с ТУК се отчетоха:
1. mimchence
2. panterkata66 - чакаме инфо в петък и евентуално  baby_neutral в събота
3. kia - чакаме инфо в сряда
4. rumiana - до края на седмицата...резултат?
5. elly24
6. tanita_83
7. koon
8. Sleeping Beauty - тази седмица се очаква среща с малкото фъстъче
9. стефчето
10. Трънче - сега получихме страхотните новинки  Heart Eyes Браво   bouquet
11. geritoo
12. dari7

13. ElinaMD - се отчете, но вече би трябвало да си гушка малкото съкровище  baby_neutral Praynig Hug Heart Eyes bouquet

14. rallii
15. 16. 17. ..... всички очакващи, но неотчели се вчера

Хайде и днес на отчет  Flutter ТУК!

Голямо писане го писах този пост, чак забравих, че съм си сложила млякото на котлона и познайте - ще запретвам ръкави да мия печката Twisted Evil

Хубав ден на всички   bouquet

Щях да забравя - Честит имен ден на всички именници   bouquet

Я!!! Бебоци!!! Да са живи и здрави Никола на Трънче и Валентин на magi_bs   bouquet  bouquet  bouquet

# 88
  • Мнения: 15
Добро утро и от мен  Hug
Тук съм си  Mr. Green ( о6те 3 дни)  Mr. Green
4естито на Трън4е и маги бс да са им живи и здрави съкрови6тата и те съ6то и бързо възстановяване  Hug  bouquet
Ивелина много добре те разбирам  Hug ние имахме лек конфликт за името т.е. за второ име аз бях писала в преди6ни теми,дано сев съгласи с теб мъжа ти  Hug
Добре Завърнали се на вси4ки мами с бебоци  bouquet
4естит празник на вси4ки които имат повод да празнуват   bouquet
При нас е такава жега не се ди6а от сутринта
Хайде до после лек ден и мнопго усмивки на вси4ки

# 89
  • Мнения: 15
ЧЕСТИТИ РОЖБИ НА ТРЪНЧЕТО И МАГИ БС!ДА СА ВИ ЖИВИ И ЗДРАВИЧКИ!   bouquet



Добро утро!
Ние резнахме ноктите на Борислава,но педиатърката каза,че трябва да си има своя ножичка и да се режат по права линия! Peace
Малката я слагам да спи веднъж на едната и веднъж на другата страна.Нещо все се притеснявам дали и стига кърмата... Rolling EyesКато тръгна да се изцеждам след кърмене почти нищо.Тя си преглъща и си мляска,а и памперсите ни винаги са пълни... newsm78 Момичета,нормално ли е да не изцеждам почти нищо,а тя да се храни newsm78?Има ли нещо вярно в това,че колкото повече цедиш,толкова повече кърма имаш  newsm78 newsm78(този въпрос за 2 път го задавам.Сори Embarassed ама наистина ме вълнува)...
Лек ден на всички и приятни разходки Heart Eyes
Ние ще изчакамее още малко Flutter

Общи условия

Активация на акаунт