Препоръчайте ми марка зехтин

  • 37 983
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Преди купувах италиански и испански, напоследък минах на Минерва. Обаче като ходя до Гърция си взимам оттам някъкъв неизвестен(няма го в бг), беше и био на всичкото отгоре. Зелен, чак нагарча вкуса на маслини, мммм... Турският зехтин не ми харесва, а  и е много жълт, явно друг е сорта маслини.

# 31
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
На Фантастико- той е смесен и с олио слънчогледово.Само зехтин малко ми е  кофти.
Пък и цената има значение.

Девер ми от Портуталия като идва тук и пазарува гледа само киселинноста-няма значение марката.

Който има пари нека си купува ,защото е много полезен.

Последна редакция: чт, 11 юни 2009, 12:02 от tarlio

# 32
  • Мнения: 5 686
От баща си знам, че истинския зехтин има зеленикав отенък,а рядко срещам по магазините такъв.
Иначе и аз ти препоръчвам Родон.
Последният път си купих от Билла зехтин Родон,в тенекия,но въобще не ми хареса.Все едно ,че е олио!

# 33
  • Мнения: 24
http://www.sousawine.com/servlet/the-882/Oliveira-da-Serra-Azeite/Detail

Зехтин да сера!  Peace ..честно казано не съм го опитвал, но името ми звучи адски обнадеждаващо  Wink

# 34
  • Неизживени спомени
  • Мнения: 488
Аз използвам само YBARRA сега купих seleccion aromatico и съм много доволна. Peace

# 35
  • Мнения: 27 524
Девер ми от Портуталия като идва тук и пазарува гледа само киселинноста-няма значение марката.

Именно, само тя е важна, бях писала и в другата тема. Киселинността за качествен зехтин трябва да е под 1%  Simple Smile

# 36
  • Мнения: 121
Най- хубавият и качествен зехтин е студенопресования.Пише го на етикета.Също може да се ориентиреш и по цвета-колкото е по-зелен е по- качествен  chef

# 37
  • Мнения: 520
Алтис или Минерва! newsm10

# 38
Здравейте, попаднах на темата и реших да се включа. Аз лично неведнъж съм опитвала да сменя салатеното олио със зехтин (поради здравословни проблеми), но все попадах на зехтини, които ми нагарчаха или нямаха приятна миризма. Купувала съм си и от Гърция. Изчетох доста статии по въпроса. От около година ползвам Extra Virgin Olive Oil ELIA и всички в къщи го харесваме. Попаднах случайно на тази марка в едно женско списание. Не го намирам навсякъде, но във Фантастико и Била го има. Напоследък се "пристрастихме" към зехтина им с босилек. Дъщеря ми умира за салатка от домати с малко сол и този зехтин. Купих си и балсамов оцет, но на него децата малко се мръщят.

# 39
  • Стара Загора
  • Мнения: 56
Коста Д`оро - екстра върджин е най -хубавия според мен. Peace
А по повод Сан Азаро - то и на мен не ми харесва въобще, тежка миризма, няма да повторя.

# 40
  • Германия
  • Мнения: 29

Подкрепям и аз. У дома се готви само с гръцки зехтин.

Общи условия

Активация на акаунт