камчия

  • 28 276
  • 77
  •   1
Отговори
# 60
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Е има си кошчета и ако се сети всеки да си носи плик за боклуци и после да го изхвърли на излизане, няма да е такъв ужас. Виждала съм хора почиващи, а и аз съм го правила, оборка и тогава сяда. Администрацията ми казаха, че всяка пролет 2 тона боклук чистят от плажа. А те не се концесионери.

# 61
  • Мнения: 498
Привет!
За 3-ти пореден път и ние отсядаме на Камчия-финландските бунгала на къмпинг Рай.Първо да ви кажа,че никога не ходим с предварителна резервация.От тук цената на бунгало е 88-90лв. за нощувка.Като казахме,че ще седим 10 дни веднага се намери свободно бунгало,освен това го спазарихме за 70лв. ,без да плащаме допълнително курортна такса. LaughingБунгалата не са лукс,но са прилични...чистичко беше нашето,има кухненски бокс-с хладилник и работеща печка,баня с бойлер,който смогваше на 2-те семейства...а сме с деца.Комарите са не повече ,отколкото в София-явно пръскат хората.Плажът е просторен и свободен...като си помисля на каква гъчканица съм била на юг....100 пъти е по-хубав от на Шкорпиловци-там има едни бетонни диги в морето ooooh!.Ето снимки от таз-годишната почивка,има снимки и от бунгалото и от плажа. PeaceАко някой се интересува от ещо друго да пита. Peace

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=268642&pid=6682267

# 62
  • на втория етаж
  • Мнения: 248
И ние се върнахме оня ден от Камчия.Изкарахме страхотно - точно това,което търсехме - тишина и спокойствие.Бяхме на бунгала "Сирена",в гората,по поречието на реката.Не видях нито един комар,макар под дърветата да е по-влажно и хладно.Плажа беше полупразен,място колкото искаш.
Водата -бистра,само единия ден имаше малко водорасли и то по към устието на реката.
Ето и снимки:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=275563

# 63
  • Мнения: 1 494
Момичета, ако отидем без резервация септември дали ще намерим места?
Ние сме ходили преди 5 години. Не помня как се казваше базата, но бунгалата бяха до морето. Същите впечатления- не особено луксозно, но приемливо. Само си спомням, че имаше лятно кино до бунгалата. Сеща ли се някой за коя база става въпрос? Близо е до срещуположния край на плажа, а не откъм реката. Там май и нудисти има.

# 64
  • Мнения: 674
Момичета, ако отидем без резервация септември дали ще намерим места?
Ние сме ходили преди 5 години. Не помня как се казваше базата, но бунгалата бяха до морето. Същите впечатления- не особено луксозно, но приемливо. Само си спомням, че имаше лятно кино до бунгалата. Сеща ли се някой за коя база става въпрос? Близо е до срещуположния край на плажа, а не откъм реката. Там май и нудисти има.
Къмпинг Романтика се казва!!  bouquet  bouquet  bouquet

# 65
  • Мнения: 1 494
Благодаря! Hug Предполагам ще има места, но може и да звънна предварително за по-предна линия. Иначе и 'Нимфа" ми хареса, но май е по-към реката и по-навътре. Някой ходил ли е там?

Има и една хубава база още като се влиза към целия комплекс- едни дървени много красиви бунгала в много голяма гора. Падат се отляво на пътя. Имат веранди и са големички. Вероятно са далеко от плажа, но пък е много хладно там. Дано някой ги знае...

Ако отидем, този път ще си направя списък с колкото може повече бази, снимки и координати.

# 66
  • Мнения: 515
Преди седмица се върнахме от Камчия ,ходих за първи път там и много ми хареса.Това е място за хора ,които на истина искат да си починат от шумотевицата на града.Тишина и спокойствие.Цените са народни и има всичко ,което ти се прииска.Плажа е малко мръсен ,но само на места затова пък на метри от теб няма никой и се чувстваш каточе ли си сам на плажа.Под скалите има нудиски плаж и ако си сте само 2 ма едва ли някой ще ви притеснява.Една от сутрините на самотния плаж във водата където си играеха децата ми ,на 3 метра от тях дойдоха делфини и беше страхотно преживяваване да ги гледаш как си играят.Почти цялата флора и фауна по черноморието я има там.Най-красиво е на делтата на Камчия.там където реката са слива с морето  е прекрасно ,а малките корабчетадопълват красивия пейзаж.Бях на бунгала ,които бяха на 2 етажа и имаха всичко в тях ,кухня и телевизор ,красива детска площатка и тераска на бунгалото с масичка и столчета,а сутрините се събуждахме от песента на хиляди птички и си пиехме сутрешното кафе обгърнати от тишината на гората,а нощите са хладни ,без комари и има доста кръчмички в, които може да си изкараш страхотно.

Последна редакция: пт, 22 авг 2008, 14:11 от pro77

# 67
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
И аз се завърнах, ако на някой му трябва телефона на Романтика мога да го напиша. Миналата година от инф център бях взела на доста от базите телефоните, та ако му трябва на някой нещо да пита.

# 68
  • Мнения: 1 494
И аз се завърнах, ако на някой му трябва телефона на Романтика мога да го напиша. Миналата година от инф център бях взела на доста от базите телефоните, та ако му трябва на някой нещо да пита.

Ами аз искам...всичко. Crazy Ако не те затруднява, ми ги дай - може и тук, може и на лични. Praynig

# 69
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Романтика - 0885 147 262

Целогодишна е станала базата на Захарчето - имали и сайт - е жалко, че не са точно на брега на морето, ама няма пълна радост  Joy Показаха ми имат парна баня и стаите им поне тази която ми показаха много луксозни имат и уреди за фитнес.  http://www.4akar.info/Joomla/

# 70
  • Мнения: 152
E, хайде след като се върнахме оттам, да се отчетем и ние.
Бяхме в къмпинг "Рай" първоначално в бунгала "Самоков". Доста занемарено, неподдържано, влажно, банята мухлясала, а мивката подпряна сx  ръждясала арматура. Измития по обяд под на бунгалото беше влажен и вечерта, а прострения ми банския беше мокър и на сутринта. Съвсем близо са до механа "Горска среща" с жива музика всяка вечер до 12 ч. и на доста повече от 100 метра от морето. При обявена цена 55 лв. очаквах доста повече. С две думи - бунгала "Самоков" не препоръчвам.
След първата "тропическа" чалга вечер /жега, влага и жива музика/ се преместихме във финландска къщичка. И тя има своите неудобства, но е съвсем друго измерение. Стълбата за втория етаж е доста стръмна дори и за възрастни и спалничките събират точно две единични легла и нощно шкафче. В едната спалня даже не могат да се съберат леглата, защото вратата пречи... или всъщност могат, но при затворена врата.  Mr. Green  Хубавото му е, че е чисто, мирише на дърво, а не на мухъл, близо е до морето /даже се чува/ и е закътано сред дърветата та не е толкова ветровито. Финландските къщички са по-добрия избор. Ние бяхме през последната седмица на август и хората сговорчиво се съгласиха на септемврийската цена от 55 лв. По думите на продавачката в "Захарчето" сезонът там свършва на 31-ви август и повечето вилни селища правят отстъпка през последната седмица като за септември.

Сред бунгалата на "Романтика" имаше и доста прилично изглеждащи. На една бележка на рецепцията беше обявена цена от 25 до 80 лв за бунгало. Но там ми се стори доста ветровито, нищо не спира вятъра.

"Елмона" е по-далеч от плажа, но е оградено, има детски съоръжения и бунгалата им изглеждат доста прилично. Единствено се опасявам да не би и там да е така влажно и въздуха да не помръдва както покрай Самоковските бунгала.

Догодина, живот и здраве, пак бихме отишли там, защото е изключително спокойно, плажът е голям, а и ако случайно ни доскучае - Варна е на 15 минути.  Peace

Последна редакция: ср, 03 сеп 2008, 17:15 от Galateya

# 71
  • Мнения: 1 494
И аз давам отчет:
Бяхме във финландските вили- 55лв. Не разбрах защо ги дават за 5 места- вероятно заради дивана в дневната. Иначе впечатлението ми се покрива с горе писаното, само дето печката изгърмя и покрай нея и всички контакти в кухнята, а също и хладилника дето порядъчно течеше. Все пак е поносимо. Носихме си скара, а други гледам барбекюта. Наистина е хладно. Няма грам комар. Морето се чува. Атмосферата е много екзотична, но стълбите са си стръмни- към горния етаж. Тоалетната е долу. Иначе е просторно в хола. Можеш да си вземеш ТВ за 3лв на ден. На нас си ни взеха плажната такса. Обаче лошото е, че комплекса е купен от бившия кмет на Москва. От рецепцията казаха, че най-много и догодина да са там.
Плажа...страхотно мръсен. Но няма и кошове за боклук. Много неприятно. Морето беше добре, но с доста щипалки. Последния ден заплуваха някакви неща, които на мен ми заприличаха на власинки от мръсен канал (може и да е от реката, въпреки, че бяхме далеко). Дотолкова гадно, че не посмях да вляза. Ами това е. По шестобалната- оценка 4.
Тъжно е, че такива хубави кътчета буквално се провалят. След години и там ще е наблъскано с хотели, предполагам.

# 72
  • Мнения: 556
Лятото е още далече , но аз взех да се замислям за морето. Решила съм тази година да сме на северното Черноморие и тъй като обичам тишината и спокойствието май Камчия ще отговори на изискванията ми. Разглеждайки сайтовете на бунгалата в Камчия ми харесаха тези на Елмона. А и тук четейки коментарите на писалите мами като цяло виждам положителни отзиви за Елмона. Искам да попитам тези, които са виждали бунгалата имат ли в тях нещо като кухненски бокс, защото на снимките не виждам такъв.

# 73
  • Мнения: 123
Здравейте.
Мислите ли тази година да ходите на Камчия?
Някой от вас дали вече не е резервирал, ако да къде?

# 74
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Да, мисля, на Романтика. Още не съм решила кога.

Общи условия

Активация на акаунт