Душ кабина или стъклен параван (пано)

  • 163 350
  • 365
  •   1
Отговори
# 15
  • MJF
  • Мнения: 8 591
W говорим за направени кабини според размера и формата на банята, а не за фабрични,при които все пак има конкретни  размери.това е идентично на ситуацията, мебели готови или по поръчка.и моята баня е малка.дори без прозорче.комбинация баня+тоалетна.кабината е сложена на 1 от ъглите и има форма на петоъгълник.нито е квадрат/правоъгълник ,нито е овал.има място и в нея и извън нея.ако бях помислила и по навреме можеше да има и пералня.не само банята е малка но и апартамента.

# 16
  • Мнения: 179
Благодаря на всички за отговорите.
Предварително се порових в библиотеката, но освен теми за кабини по над 2000 лв. и за един вид повтарящ се паравн и то от миналата година друго не открих.  newsm78
Все пак ако някой каже нещо по-конкретно, ще му бъда много благодарна.

Последна редакция: сб, 28 юни 2008, 21:03 от Jujanka

# 17
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Душ кабината ми се стува ужасно тясна! В стар апартамент бях направила от банята отделно баня и отделно тоалетна, банята стана 90/150см и пак се случваше да си блъскам лактите, а съм миньонче, какво остава за едър мъж ooooh!

# 18
  • Мнения: 491
Е, хайде, хайде! Моят мъж е висок 2 метра и е 120 кг, а си се къпе без проблем в душ- кабината ( 90х90 е, във формата на многоъгълник). Всичко е въпрос на свикване. И на желание, разбира се!

# 19
  • Мнения: 4 380
Нормалната душ-кабина няма никакви корита и нищо което да мухлясва. Даже прагове може да няма.
И в най-малката баня задължително трябва да има просторна кабина. Вместо клаустрофобични кутии 90/90, по-добре без нищо.

Между другото, по най-нови открития, завесите за баня са вредни за здравето. Отделяли канцерогенни вещества.

http://www.showerscreens.com/product%20images/images/frameless%2 … ider/DSCF0231.jpg

# 20
  • на малък остров в океана
  • Мнения: 1 478
Ксения, ето точно нещо такова искам. Без прагове, в които да се спъвам. Даже съм се замислила и линеен сифон. Дано да намеря фирма, която да го направи.

# 21
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Много ми е интересно без праг, само със сифон, с какво трябва да е залепена душ-кабината, за да не пропуска вода в останалата част на банята???

# 22
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Предполагам със силикон.

# 23
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Предполагам със силикон.
Правилно предоплогаш, този силикон точно след 2месеца ще почне да пропуска вода  Confused Ако ще най-скъпия и най-хубавия да е.

# 24
  • Мнения: 660
За ежедневното почистване на душ кабина не ми се говори. По коритото остава мухъл и  не точно по коритото, а в самия профил на свръзката долу, там има хиляди фугички, които са невъзможни за почистване, а най-много там влиза мръсна вода. Мисля, че доста по-сполучливи са тези стъклени паравани!

# 25
  • София
  • Мнения: 6 074
От двете възможности параванът повече ми харесва; и аз съм чувала за мухлясването на душ-кабините. По тази причина ние сме пък със завеса - уж от плат се води, за да се пере; кога да я чакам да мухляса? Rolling Eyes
xenia, недей сега така с вредността - надявам се, че става дума за "пластмасовите" завеси?

# 26
  • София
  • Мнения: 2 896
Ксения, ето точно нещо такова искам. Без прагове, в които да се спъвам. Даже съм се замислила и линеен сифон. Дано да намеря фирма, която да го направи.

и аз искам така да направим душа - стъклен параван/врата, с линеен сифон.


Предполагам със силикон.
Правилно предоплогаш, този силикон точно след 2месеца ще почне да пропуска вода  Confused Ако ще най-скъпия и най-хубавия да е.
Може да се направи линейния сифон под ъгъл и с наклон, така че там където е силикона да не стига водата (ако се използва силикон, де, нямам представа) та водата да изтича в сифона, преди да достигне до паравана/вратата.

# 27
  • Мнения: 5 178
От двете възможности параванът повече ми харесва; и аз съм чувала за мухлясването на душ-кабините. По тази причина ние сме пък със завеса - уж от плат се води, за да се пере; кога да я чакам да мухляса? Rolling Eyes
xenia, недей сега така с вредността - надявам се, че става дума за "пластмасовите" завеси?

и ние поради това, че имам голям мъж и малка баня сме със завеса и корито оформено с прагче..
Завесата ми мухляса покрай ремонта, че си бях занемарила банята .. но сега е като нова
Пера я в пералнята на 60градуса, дълга програма и слагам белина.
Завесата е от някакъв плат напомнящ на шушляк, не беше особено евтина

# 28
  • София
  • Мнения: 6 074
Благодаря, KOTE, и нашата е нещо подобно. Още е само на месец де, ама не е показала следи от мухлясване... И ние сме с мъничка баня   bath

# 29
  • Мнения: 5 178
Много ми е интересно без праг, само със сифон, с какво трябва да е залепена душ-кабината, за да не пропуска вода в останалата част на банята???
така като гледам има някакви уплътнители на вратата отдолу.

Общи условия

Активация на акаунт