Как да се подготвим за бременността?

  • 5 720
  • 52
  •   1
Отговори
  • Мнения: 41
Здравейте,

Прегледах темите, но така и не открих информация какво трябва да направя преди да забременея и как да се подготвя, не само физически, но и психически, за мечтаните 9 месеца. И тъй като планирам септември да размахам теста с две чертички пред гордия бъдещ татко, реших, че вече е време да се заинтересувам и поразпитам.
След последния ми преглед при гинеколога, ме изпратиха с думите : "Отлично здраве, върви да правиш бебе". Но това беше всичко. И сега? От къде да почна, какво да правя, какво да пия какво да не пия, какво да ям, какво да не ям, как да спя, кога да правим секс. Всъщност гинеколога ми ли трябва да питам или? Ок, за фолиевата киселина знам, но съм убедена че има още 100 хиляди неща дето трябва да взема под внимание. Ще съм ви благодарна за някакъв master plan, който да следвам, не искам да пропусна нещо, искам всичко да е перфектно, естествено, както всяка друга бъдеща майка... предполагам   Simple Smile

Благодаря предварително на всички, които ще споделят опит тук.

# 1
  • Мнения: 112
 Плана е да се прави секс и разбира се  да се води здравословен начин на живот!
Според мен това е напълно достатъчно!Браво за ентусиазма Peace

# 2
  • Мнения: 4 358
Абе девойко нещо много си се шашнала Hug.Споко.
И какви са тези приказки - искам всичко да е перфектно - я по полека Hug - съвсем от добри чуства ти го казвам, не те поучавам да знаеш Wink.
Просто ми се видя поста ти един такъв.....леко пресилен.
Та по темата - значи голямо браво от мене Peaceче ще се присъединиш към отбора на майките.Най важното си го направила - минала си през гинеколога - взе ти там всичко нали - микробиология, цитонамазка и т.н.
Хубаво е една Пълна кръвна картина да си пуснеш и ако искаш - искай си да те изследват за Таласемия - има такава тема коментирана аз лично доста се притесних Sickи мисля да го направя, освен ако бебето не ме изпревали де Mr. Green.
Не се тревожи, пий си фолиевата киселина, обичайте се правете секс.
А и още нещо се сетих - мини на зъболекар профилактично - зъбарите на бременни не се радват - от опит ти казвам Peace.
Хайде скоро да отидеш в отчетните Peace
Успех ти желая  bouquet

# 3
  • Мнения: 598
Плана е да се прави секс и разбира се  да се води здравословен начин на живот!
Според мен това е напълно достатъчно!Браво за ентусиазма Peace


Гласувам с две ръце! Сексът си е много важен,показаха го много момичета. И един съвет, не се настройвай,че веднага ще стане. Разочарованието е огромно-казвам го от личен опит! И още нещо не забравяй да живееш и хората около теб докато правиш бебе  bouquet

# 4
  • Мнения: 941
Цитат
И тъй като планирам септември да размахам двете чертички пред гордия бъдещ татко,
   #Crazy #Crazy #Crazy

Миличка ако ставаше така - решаваш и хооп две чертички....много от темите тук нямаше да ги има....
Само ще ти споделя, че и аз планирах така от ДВЕ ГОДИНИ......но заветните две чертички ги видяхме едва преди месец....
Ще ти кажа само едно - неправи бебе, прави любов  Peace

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 779
Цитат
И тъй като планирам септември да размахам двете чертички пред гордия бъдещ татко,
   #Crazy #Crazy #Crazy

Миличка ако ставаше така - решаваш и хооп две чертички....много от темите тук нямаше да ги има....
Само ще ти споделя, че и аз планирах така от ДВЕ ГОДИНИ......но заветните две чертички ги видяхме едва преди месец....
Ще ти кажа само едно - неправи бебе, прави любов  Peace
Абсолютно подкрепям  Peace
Ако не си почнала,започни да пиеш фолиева киселина.
Направи цитонамазка,микробиология,изследване за хламидии.

# 6
  • Мнения: 1 572
това с планирането е много коварен момент ама като гледам ти си се подготвила щом си решила кога да размахаш двете чертички, според мен се подготви по-скоро психически и не му мисли много много ,  така че правете секс редовно /всеки ден / , аз не съм пила нито фолиева киселина нито изследвания съм си правела и стана точно по план защото моятя работа е свързана с много пътуване и трябваше едва ли не да го изчисля много точно и се получи дано и с теб е така .успех  Hug

# 7
  • Мнения: 526
Здравейте! Аз като жена, планираща да си има бебенце, ще се присъедния към питащата. Все още старта на бебеправенето не е почнал, но се подготвяме. Ходих на лекар, правих си изследвания на кръв и урина, гениколог. За кръвта ми казаха, че имам висока кръвна захар и холестерол, сега съм на диета, за да вляза в нормите. А преди гениколога отидох със свито сърце, имах параноичната мисъл, че ще ми каже нещо лошо, но слава богу-каза, че матката и яйчниците ми са в добра форма -така се изрази. Надявам се скоро и аз да вляза в редиците на бремелинките, но първо трябвада откажа цигарите май  Mr. Green

# 8
  • Мнения: 1 247
Цитат
И тъй като планирам септември да размахам двете чертички пред гордия бъдещ татко,
   #Crazy #Crazy #Crazy

Миличка ако ставаше така - решаваш и хооп две чертички....много от темите тук нямаше да ги има....
Само ще ти споделя, че и аз планирах така от ДВЕ ГОДИНИ......но заветните две чертички ги видяхме едва преди месец....
Ще ти кажа само едно - неправи бебе, прави любов  Peace
Абсолютно подкрепям  Peace
Ако не си почнала,започни да пиеш фолиева киселина.
Направи цитонамазка,микробиология,изследване за хламидии.
ПОДКРЕПЯМ СЪС ДВЕ РЪЦЕ Peace Peace Peace Peace

# 9
  • Мнения: 41
Цитат
И тъй като планирам септември да размахам двете чертички пред гордия бъдещ татко,
   #Crazy #Crazy #Crazy

Миличка ако ставаше така - решаваш и хооп две чертички....много от темите тук нямаше да ги има....
Само ще ти споделя, че и аз планирах така от ДВЕ ГОДИНИ......но заветните две чертички ги видяхме едва преди месец....
Ще ти кажа само едно - неправи бебе, прави любов  Peace

Скъпичка, като цяло приемам негативизма за противопоказен, когато си се заел с подобно начинание. И точно така става по принцип - "хоп и две чертички". Това е нормалния случай. Не смятам да се депресирам, мислейки си, че немога да имаме деца или че няма да стане от първия път. Всичко - с времето си. А сега ме интересува само какво да направя, за да си вдигна шансовете за хубаво, здраво бебе Simple Smile

# 10
  • Мнения: 2 309
Бъди подготвена за едно...бебетата не стават по поръчка
Сори,но това е истината
Все пак ти пожелавам успех
А що се отнася до начина ти на живот,стига да не водиш безразборни полови контакти и да вземаш дрога,да не прекаляваш с алкохола и цигарите...всичко е позволено
Приемай фолиева киселина
Успех ти пожелавам Peace


ПП Не е добре да тълкуваш самата истина,като негативизъм...

# 11
  • Мнения: 41
Първо е най-важна психическата подготовка и вече след това да започнеш с хранене и т.н.:
-към храната си трябва да прибавиш- Витамини,Минерали,микроелементи- Цинк,
-осигуряване на Магнезий в организма- съдържа се в ориза,слънчогледа,леща,ядки,мин.вода
-Фолиева киселина,Йод,Желязо!
-Вит.Е-стимулира плодовитостта
-Вит.C -предпазва от генетични увреждания
-спиране на алкохол и тютюнопушене
-редовно проветряване- казват че Т около 20 градуса помага при зачеването
И както казах пък и останалите,Психическа подготовка!Успех

# 12
  • Мнения: 41
Ами работя аз по психическата подготовка, мисля си: "ще стане, ще стане..." и тука все ще се намери някой в този форум дето да обясни, че то не ставало толкова лесно.  Sad
По ведро бе, другарки!
Аз лично невиждам нищо лошо в позитивното мислене.

# 13
  • Мнения: 3 092
Пожелавам ти да стане , но момичетата ти казват нещо реално - може и да не стане веднага , по план и поръчка ....
Ако водиш нормален и здравословен начин на живот , пиеш фолиева киселина и правиш редовно секс имаш високи шансове за успех .Дано скоро да си бременна , само не се пренавивай.
Тук има хора , който са минали през Ада , хора , който дълго са чакали своите дечица , така че   твоят ентусиазъм е логично да им идва в повече ....(както и на мен между впрочем  Tired)
Обръщението другарки мен лично не ме кефи

# 14
  • Мнения: 4 358
Обръщението другарки мен лично не ме кефи
И мен така Peace
Пък и като пускаш отделна тема нормално е някак си да има различни мнения. Да приемаш само това което на теб ти харесва някакси Winkмалко детски ми се вижда.
Пък и всички тука са добронамерени досега мисля Wink.Успех ти пожелавам Hug - скоро да се похвалиш.

# 15
  • Мнения: 2
Ами работя аз по психическата подготовка, мисля си: "ще стане, ще стане..." и тука все ще се намери някой в този форум дето да обясни, че то не ставало толкова лесно.  Sad
По ведро бе, другарки!
Аз лично невиждам нищо лошо в позитивното мислене.
    smile3501 напълно те подкрепям!!!! Вярно е, че няма как без различни мнения, но защо не се стърпите поне веднъж да не натяквате колко трудно става? Искам да ви кажа, че аз чета форума от много време. Много е депресиращо това непрестанно "секване" на който и да е било ентусиазиран човек, взел едно от най-важните решения в живота си. Защото истината е, че никой не знае дали ще е от първия път или след безброй опити, но всички се надяват.  JanyAp продължавай в същия дух, запази ентусиазма си и най-искренно ти пожелавам да размахаш през септември двете чертички пред гордият бъдещ татко (а защо не и по-рано?)!!!

# 16
  • Мнения: 2 825
Щом си минала профилактично покрай гинеколога и той ти е дал зелена светлина, остава да действате по въпроса Simple Smile
Яж и пий всичко което ти душа сака, наслаждавай се на живота и ще стане перфектното бебе Simple Smile Не го мисли много, че те бебетата с мислене не стават.

И фолиевата киселина я почвай от сега  Peace


# 17
  • Мнения: 4 358
Щом си минала профилактично покрай гинеколога и той ти е дал зелена светлина, остава да действате по въпроса Simple Smile
Яж и пий всичко което ти душа сака, наслаждавай се на живота и ще стане перфектното бебе Simple Smile Не го мисли много, че те бебетата с мислене не стават.

И фолиевата киселина я почвай от сега  Peace
Peace - Точно. И в друга тема писах . бебета от писане по форумите не стават Wink - Секса да не забравите Peace


[/quote]

# 18
  • Мнения: 4 358
И ние те подкрепяме де Wink, не само тя Sad.
Хайде действай.Фолиевата купи ли да пиеш?
Скоро да се похвалиш Hug, може да не чакаш до септември Wink

# 19
Извинете ме за въпроса,но има ли различни видове фолиева киселина?-като отида в аптека какво да търся точно-кой е най-добрият вариант newsm78

# 20
  • Мнения: 1 775
Извинете ме за въпроса,но има ли различни видове фолиева киселина?-като отида в аптека какво да търся точно-кой е най-добрият вариант newsm78
Аз пия Neopholic Meta (L-метил фолиева киселина). До колкото ми става ясно от листовката, фолиевата киселина изпълнява своите функции в организма, едва след като се превърне в L-метилфолат. Ако приемаш обикновена фолиева киселина, има 12% опасност тя да не се превърне в L-метилфолат поради генетичен ензимен дефект. Това ще направи приемането и безмислено, тоест пак има риск от раждане на дете със spina bifida. При приемането на Neopholic Meta, този риск се елиминира. Струва около 9-10 лева и стига за 3 месеца.

# 21
  • Мнения: 4 358
Това за Фолиевата не го знаех newsm78 - мислех че отиваш в аптеката и казваш Фолиева киселина - явно не е така newsm78

# 22
Благодаря ти за това уточнение!Стискам палци на всички-пожелавам Ви късмет!Ще си позволя да цитирам Бъни-"бебета от писане по форуми не стават" и все пак със сигурност форумът помага с ценни съвети.

# 23
  • Мнения: 1 775
Благодаря ти за това уточнение!                             ...и все пак със сигурност форумът помага с ценни съвети.
Да, наистина, аз също разбрах за Neopholic Meta от форума  Peace.

# 24
  • Мнения: 4 358
Благодаря ти за това уточнение!Стискам палци на всички-пожелавам Ви късмет!Ще си позволя да цитирам Бъни-"бебета от писане по форуми не стават" и все пак със сигурност форумът помага с ценни съвети.
Имах предвид секса  да не се забравя Mr. Green - шега беше Hug
И не забравяйте да обичате мъжа до вас Peace - сега още повече Heart Eyes

# 25
  • Мнения: 1 436
и тука все ще се намери някой в този форум дето да обясни, че то не ставало толкова лесно.  Sad

Така е, но момичетата не го казват с лошо чувство, а от опит  Naughty.

# 26
  • Мнения: 526
Здравейте! От скоро чета темите и мисля, че тази е много полезна за жени, които те първа им престои бременност-като мен  Mr. Green
С моя любим вече плануваме бебе и скоро започваме да го правим (малко грубо прозвуча  Rolling Eyes Embarassed). Но имам много въпроси и се надявам, че тук е мястото да ги поставя. Извинете ме предварително ако ви се сторят глупави, но мисля, че са основателни.
-Трябва ли да отслабна още, тъй като имам около 5килца над нормата?
-Трябва ли да променя начина на хранене и ако да-какви храни е препоръчително да консумирам?
-Необходимите изследвания при планиране на бременност кога трябва да се напавят-когато все още се работи по бебето или вече когато съм разбарала за него?
-За фолиевата кисилина-видях, че има значение каква се пие, че започва пиенето 3 месеца преди заченването. Но задължителна ли е?
Спирам, че много станаха въпросите  Embarassed

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 1 274
Темата е много полезна (поне за мен) Peace
За фолиевата киселина незаех този факт.Скоро мисля да започвам и аз да я пия защото като си дойде моя приятел сме се разбрали да действаме по въпроса за бебе  Hug  Praynig

# 28
  • Мнения: 1 775
-За фолиевата кисилина-видях, че има значение каква се пие, че започва пиенето 3 месеца преди заченването. Но задължителна ли е?
Не смятам, че е задължителна, но защо би рискувала да не я приемаш, ако по този начин намаляваш риска от spina bifida за бебето? Фолиевата киселина все пак е една хранителна добавка, не е лекарство.

# 29
  • Мнения: 526
-За фолиевата кисилина-видях, че има значение каква се пие, че започва пиенето 3 месеца преди заченването. Но задължителна ли е?
Не смятам, че е задължителна, но защо би рискувала да не я приемаш, ако по този начин намаляваш риска от spina bifida за бебето? Фолиевата киселина все пак е една хранителна добавка, не е лекарство.

Напълно съм съгласна с теб! Независимо дали е задължително или не, ще я пия, за да предпазя бъдещото си бебе. Ще направя всичко само да се роди живо и здраво  Praynig

# 30
  • Мнения: 3 092
Пипи , трябва да се храниш здравословно няма нищо специално  Simple Smile
Хубаво е да отслабнеш , защото по време на бременността ще натрупаш още кила , а след това ще имаш да сваляш с 5 повече  Wink
Има изследвания , които се правят преди опитите за бебе и такива ,който си се правят по време на самата бременност .
Най - добре сподели с гинеколога ти ще се опитвате да имате бебе и той ще ти направи необходимите изследвания .
успех и дано скоро прочетем и от теб за положителният тест с две чертички!  Hug
Фолиевата киселина ако питаш мен си е повече от задължителна .

# 31
  • Мнения: 526
дано скоро прочетем и от теб за положителният тест с две чертички!  Hug

Дано   Praynig! Благодаря ви за отговорите момичета   bouquet

# 32
  • Мнения: 1 165
Пишпи някои неща са божа работа-аз се пазих ужасно много,не съм пушила цигари никога,алкохол не пия,фолиевата киселина си я вземах редовно,не ходех на места където е задимено,но уви-нямах късмет при първата си бременност.Дано при теб всичко да е ок,стискам палци  Hug

# 33
  • Мнения: 4 358
Моят лекал ми препоръча Неофолик на фирмата Неофарм - мънички хапченца в блистер.Дали са същите като тази фолиева киселина ,която коментирате тук.

Аз пия Neopholic Meta (L-метил фолиева киселина). До колкото ми става ясно от листовката, фолиевата киселина изпълнява своите функции в организма, едва след като се превърне в L-метилфолат. Ако приемаш обикновена фолиева киселина, има 12% опасност тя да не се превърне в L-метилфолат поради генетичен ензимен дефект. Това ще направи приемането и безмислено, тоест пак има риск от раждане на дете със spina bifida. При приемането на Neopholic Meta, този риск се елиминира.
Дали говорим за едно и също newsm78

# 34
  • Мнения: 1 775
До колкото знам аз, Neopholic е 2 пъти по-евтин от Neopholic Meta (и двата препарата са на Neopharm) и е обикновена фолиева киселина, т.е. съществува риск да не се превърне в L-метилфолат в организма на някои жени поради генетичен ензимен дефект. Но нека и другите момичета да кажат.

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 180
Здравейте,

Прегледах темите, но така и не открих информация какво трябва да направя преди да забременея и как да се подготвя, не само физически, но и психически, за мечтаните 9 месеца. И тъй като планирам септември да размахам теста с две чертички пред гордия бъдещ татко, реших, че вече е време да се заинтересувам и поразпитам.
След последния ми преглед при гинеколога, ме изпратиха с думите : "Отлично здраве, върви да правиш бебе". Но това беше всичко. И сега? От къде да почна, какво да правя, какво да пия какво да не пия, какво да ям, какво да не ям, как да спя, кога да правим секс. Всъщност гинеколога ми ли трябва да питам или? Ок, за фолиевата киселина знам, но съм убедена че има още 100 хиляди неща дето трябва да взема под внимание. Ще съм ви благодарна за някакъв master plan, който да следвам, не искам да пропусна нещо, искам всичко да е перфектно, естествено, както всяка друга бъдеща майка... предполагам   Simple Smile

Благодаря предварително на всички, които ще споделят опит тук.

От миналият месец и аз се включих в редиците на желаещите да имат бебе.Прочетох доста неща в нета по въпроса и направих следните неща:
1. посетих личната си лекарка и тя ме изпрати на изследвания на кръв,урина и изпражнения дори(резултатите са ми добри - както каза личната- една напълно здрава млада жена съм аз)
2. купих си и започнах да приемам фолиева киселина - моята е Folacid
3. направих си изследване и на кръвна група и се оказа че с бъдещият татко сме една и съща група 0+
4. казаха ми за изследване за СПИН и васерман но тъй като такива си правих скоро не ми се ще пак да давам кръв - после като стане ако е задължително тогава ще правя

Това беше моя план за бебеправене и най-важото  - много секс

# 36
  • Мнения: 41
Моят лекал ми препоръча Неофолик на фирмата Неофарм - мънички хапченца в блистер.Дали са същите като тази фолиева киселина ,която коментирате тук.

Аз пия Neopholic Meta (L-метил фолиева киселина). До колкото ми става ясно от листовката, фолиевата киселина изпълнява своите функции в организма, едва след като се превърне в L-метилфолат. Ако приемаш обикновена фолиева киселина, има 12% опасност тя да не се превърне в L-метилфолат поради генетичен ензимен дефект. Това ще направи приемането и безмислено, тоест пак има риск от раждане на дете със spina bifida. При приемането на Neopholic Meta, този риск се елиминира.
Дали говорим за едно и също newsm78

Sad И аз си купих Neopholic, сега ще купувам пак... е може ли да има 10 хиляди вида! Днес си купувам и почвам, че то неостана време. Между другото прекарахме 4 дена на морето и май наистина може вече да е късно ...  Laughing дано!

# 37
Здравейте на всички дами които планират да бъдат мами. Наистина темата е много полезна и според мен жената трябва да е информирана още преди да започне да работи за бебче. Много е важно правилното хранене-избягвайте тежки ястия, мазно, спрете цигарите и намалете кафето. Яжте повече плодове и зеленчуци. Препоръчително е няколко месеца преди забременяване да се приема фолиева киселина. Препоръчвам Ви тази на ФЛП, защото по мнението на д-рСтоянова е много добра, а е и в комбинация с вит.В12. А за да се усвои фолиевата киселина трябва да се пие и този витамин. Друго което можете да приемате е сок от алое вера. Съдържа всичко необходимо за една бъдеща майкка-и витамини и минерали и аминокиселини и още над 200 активни съставки, които иначе трябва да приемаме всяка отделно или въобще да не приемаме. За тези от вас които не могат да забременеят въпреки че са го планирали мога от опит да препоръчам наред с фолиевата киселина, сока от алое и приема на мака. Бъдещи мамчета, всичкпродукти за кото ви пиша са от растителен произход и напълно безвредни за организма. Имат за цел да подготвят организма за предстоящата бременност. Ето ви една статия за хранене на бременните. Мисля че всяка жена която планира да става майка трябва да се храни все едно че е бременна. Ето ви и инфо за фолиевата киселина. Надявам се да съм полезна с тази информация. Успех на всички. Наслаждавайте се на мъжете си преди всичко!!!!

# 38
  • Мнения: 39
Здравейте на всички!От няколко дни чета любопитни неща от форума и най накрая попаднах в категорията в котя се намирам "Подготовка за бременност"!Поздравявам те Jany Ap за това,че ти първа повдигна въпроса!Понеже четох тук  в други теми за дами които са опитвали вече и имат доста опит в тази насока!Но и аз мисля,че предварително трябва да се започне подготовката на организма, както психически така и физически поне 3-4 месеца предварително! Rolling Eyes Надявам се ,че ще сме си от полза една на друга! Simple Smile

# 39
  • Мнения: 59
Някои заболявания могат да се изследват и лекуват адекватно само преди забременявене. След това най-често жената е изправена пред дилемата или да продължи една рискова бременност или да я прекъсне изкуствено.  Naughty
 
В таблицата са показани рутинните изследвания преди забременяване:

http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=40&topic=9086.0

# 40
  • Мнения: 4 358
sandrina  Hug много полезна информация си дала.Аз съм направила само част от този списък Sick - профилактичен гинекологичен преглед с цитонамазка, утразвук и микробиология.Хламидии равих преди 8 месеца.
Уф трябва да отида на стоматолог #Crazy и тези кръвни изследвания. Пък ако бебето стане по рано Rolling Eyesеми........тогава не знам Sick
Споделете момичета вие всичко ли направихте предварително newsm78 - то много нещо newsm78

# 41
  • Мнения: 39
Наистина много полезна информация си дала sandrina   bouquetRolling Eyes, направо много ни улесни,при това аз си мисля,че всеки гинеколог трябва да го знае това! Grinning Като отида при моята докторка мисля,че и тя ще ме насочи!Но друго си е да съм подготвена. Thinking Wink

# 42
  • Мнения: 135
Ами работя аз по психическата подготовка, мисля си: "ще стане, ще стане..." и тука все ще се намери някой в този форум дето да обясни, че то не ставало толкова лесно.  Sad
По ведро бе, другарки!
Аз лично невиждам нищо лошо в позитивното мислене.

3дравей, и от мен

Не се дра3ни,че ти пи6ат така това е реалност. И освен това е много добра психическа подготовка,каквато ти нали търси6? А3 не съм минавала пре3 ада,но и а3 като теб,ама наистина много ми бе6е подобно мисленето като 3апо4нахме "по план" да правим бебе преди 2 месеца. Всичко обмислих храна,алкохол,не пу6а, абе всичко..и си ка3вах ето сега то3и месец 3абременявам  и след 9 месеца раждам,3одията на бебето и всичко..като се сестам сега смях ме хваста Rolling Eyes Подготви се,че няма да е по план,никой не ти ка3ва,че няма да стане..
успех и на теб и на мен и на всички женички Hug

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 1 081
1.секс в големи количества
2.фолиева киселина
3.абсолютно разграничение от секс- бебеправене/ води до психически разстройства/
4.подкрепа и съпричастност от мъжа до теб
ТЕСТ ЗА БРЕМЕННОСТ Mr. Green

# 44
  • Мнения: X
Имам два въпроса.
Имам ли право да искам от джи пи-то направление за гинеколог просто защото засега опититите за забременяване са неуспешни.
и относно изследванията,които трябва да се направят гинекологът ще ми даде ли направление за тях,ако съм отишла при него без такова newsm78  И изрично ли трябва да попитам за тези изследвания?

Последна редакция: чт, 17 юли 2008, 12:15 от Анонимен

# 45
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Фолиева киселина+здравословен начин на живот

# 46
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289

Имам ли право да искам от джи пи-то направление за гинеколог просто защото засега опититите за забременяване са неуспешни.


Имаш, разбира се. Обикновено ОПЛ искат да посочиш причина, поради която ще посещаваш специалист, която причина да впишат в направлението като насочваща диагноза( или нещо от сорта). Аз обикновено казвам да ми пишат аменорея  Simple Smile

# 47
  • Мнения: X
уфф, хич не ми се разправя с моето джи пи, много е труден с тия направления, а дори и да посоча като оплакване аменорея,нали после ще стане ясно,че съм излъгала newsm78

# 48
  • Мнения: 4 358
Имам два въпроса.
Имам ли право да искам от джи пи-то направление за гинеколог просто защото засега опититите за забременяване са неуспешни.
и относно изследванията,които трябва да се направят гинекологът ще ми даде ли направление за тях,ако съм отишла при него без такова newsm78  И изрично ли трябва да попитам за тези изследвания?
По първия въпрос - отиваш и искаш направление понеже чустваш неразположение - за профилактика Wink.
Няма как да ти откаже.После отиваш и обясняваш на гинеколога от кой сорт ти е неразположението точно - на личната и да обясниш няма как да разбере Wink Peace
По другия въпрос - искрено се надявам гинеколога и той да дава бележки за специализирани изслидвания но още не съм го пробвала това - има логика да е така, ама в тази объркана система знам ли newsm78.
Успех ти пожелавам Hug

# 49
  • Мнения: X
Мерси за съвета,момичета. Освен да се пробвам,пък дано ми даде направление. Praynig

# 50
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
Мерси за съвета,момичета. Освен да се пробвам,пък дано ми даде направление. Praynig

Кажи тогава дисменорея - няма как да разбере дали те боли изобщо  Mr. Green
Сериозно- няма значение каква диагноза ще ти измисли джи пи-то  Naughty Така или иначе веднъж годишно ти се полага направление за профилактичен преглед. Кажи, че искаш цитонамазка( което пак влиза в профилактиката). Изобщо- настояваш за направление! Няма такива филми да отказват направления при мен  Stop

# 51
  • Мнения: 4 358
Цитат на: Тарталета
Изобщо- настояваш за направление! Няма такива филми да отказват направления при мен  Stop
И при мен Mr. Green
И още в нещо - първа в началото на месеца.Тогава и номера със свършилите направления не минава hahaha

# 52
  • Мнения: X
Цитат на: Тарталета
Изобщо- настояваш за направление! Няма такива филми да отказват направления при мен  Stop
И при мен Mr. Green
И още в нещо - първа в началото на месеца.Тогава и номера със свършилите направления не минава hahaha
Ще пробвам, просто аз исках да улуча някакъв момент,когато евентуално да съм в овулация.

Общи условия

Активация на акаунт