Ти какво сготви? Снимай, покажи!

  • 57 928
  • 347
  •   1
Отговори
# 45
# 46
  • Мнения: 2 381

 Има 2-3 потребителки които пускат снимки и слагат линк към рецептата.Останалите пишат според мен за да трупат мнения.Поради тази причина не пиша в тази тема кой какво е готвил и сервирал.Подкрепям идеята на pepika .

Аз пък пиша в темата понякога, защото събирам идеи за готвене. Има неща, които са добре забравени, но вкусни за нас. Задавам въпроси и винаги са ми били давани отговори.
Мислех, че тази вид "отчетна" тема се трие след известен период.
Харесва ми и тази тема, заради снимките и не ми харесва, защото много добре знам как изглеждат пълнени чушки с ориз или таратор и не ми е необходима снимка  Peace
Аз не мога да се включа в нея, защото съм начинаещ готвач и все още ползвам рецепти на други хора.

# 47
  • Мнения: 9 108
Аз сготвих  Grinning печено пиле с картофено пюре

и миш-маш от пресни чушки




# 48
  • Мнения: 4 358
Май още не се е изяснил смисълът на тази тема.
Според мен смисълът беше всеки готви, снима и предлата менюто си за деня.Потребителите влизат ,разглеждат, вдъхновяват се или им се дояжда като гледат дадена снимка и ето Peace вече са открили и измислили своето меню.
Така ми се иска на мен да бъде - да каже и авторката.
И още нещо - като четох последните мнения  най ми хареса така както е направила Labrex - имената на ястията са линк към рецептите а снимките са нейния принос Peace - точно, ясно и много, много полезно.
Ако си хареса някой нейното меню, отваря линка и чете рецептата - избягват се въпроси и т.н.
Мисля си че така е най добре да правим  newsm78, какво ще кажете.
Ето например Малиновия пай на LOVE ми хареса, но сега отделно трябва да я питам за рецепта.
Печеното пиле с каптофи на Пепчо изглежда превъзходно Peace - рецепта в случая не е нужна мисля, важна е идеята, но така със снимка съвсем хваща око, а не просто изброено.

Аз не мога да се включа в нея, защото съм начинаещ готвач и все още ползвам рецепти на други хора.
Защо да не можеш newsm78, никой не е казал авторски рецепти тук - хайде чакаме те да се включиш  Hug
И снимките  на Пети ми харесаха ама няма рецептички Sad

# 49
  • Мнения: 9 108
аз съм имала едно почти-нищо-не-ядящо дете  Laughing и знам, че едно ядене може да бъде отказано от пръв поглед, без да е опитано дори, а нещо съвсем тривиално да се изяде заради интересния или добър вид в чинията.  Като съвсем простичък пример - сина ми не ядеше  кренвирши, ако не са на "прасенца".
Затова и ми харесва темата - онагледява се това, което е направено.  Който има рецепта, да слага и линк, за да не се пита допълнително.

Впрочем Бъни, мойте имат рецепти - в подписа ми някъде са  Laughing

# 50
  • Мнения: 4 358
Впрочем Бъни, мойте имат рецепти - в подписа ми някъде са  Laughing

О знам знам Hug, редовно ти разглеждам рецептите  Heart Eyes. Ама много хора не знаят.
Нищо де, още малко странички като се изпишат и ще се разберем кое как Peace - много се радвам на темата.
Като меню в ресторант с шарени картинки Peace

# 51
  • Мнения: 2 381
Възхищавам се на усета ви да подредите храната в чинията. Подобни експерименти съм правила в ученическите си години със сандвичите за рожден ден. Има още да уча, не бях обърнала внимание на точно тази идея.
 Благодаря Бъни Simple Smile

# 52
  • Мнения: 98
Темата е супер! Редовно преглеждам същата тема в gotvetesmen.com, така че се радвам че и тук вече има такава.

Pep-4o, много много ти се възхищавам, всичко ти се отдава и твориш прекрасни неща! Поздравления!!!  newsm51

# 53
  • София
  • Мнения: 114
Уауууу....какви красоти сте показали! newsm74
Pety, може ли рецептичката за сьомга по хавайски....плийз!?! PraynigДоколкото виждам има ананас и кашкавал, но ти все пак я напиши може да пропускам нещо!Много апетитно изглежда! newsm53 Благодаря предварително! smile3525

# 54
  • Мнения: 1 777
Уауууу....какви красоти сте показали! newsm74
Pety, може ли рецептичката за сьомга по хавайски....плийз!?! PraynigДоколкото виждам има ананас и кашкавал, но ти все пак я напиши може да пропускам нещо!Много апетитно изглежда! newsm53 Благодаря предварително! smile3525
Името на ястието е линк към рецептата. Simple Smile

# 55
  • Мнения: 1 283
Момичетаааа...просто нямам думи!  bouquet  bouquet
Такива красоти сте сътворили! Напълно съм съгласна с това да има снимки с линкове или обяснения към ястието. Незнам защо  трябва да е нещо винаги непременно ново! Аз ви показах едни обикновени биренки, поднесени по различен начин! Peace Не ви ли харесва, дори и пиле с картофено пюре, което всеки знае как се готви - поздравления за Пеп4о,но за сметка на това синът ми на секундата поиска утре това да е за вечеря Party
Ето за това говорим, вдъхновението от снимката,която виждате.
Днес се вдъхнових от плодовата салата на Umbra,  bouquetблагодаря за което и това направих за десерт. Два вида плодови компоти, с пълнеж от пъпеш, диня, кайсии и желирани бонбони. Заповядайте, почерпете се Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes


# 56
  • Мнения: 1 226
[
Това със сигурност е за чистене:  Crazy

Лав кЪФ ти е проблема бе душко? Другата тема е скучна. Друго си е да се види  Thinking Като не ти харесва темата, Що влизаш в нея няколко пъти,  newsm78 че и даваш мнения   smile3533 smile3505

Така или иначе форумът е претоварен. Аз лично не виждам смисъл да се постват рецепти и снимки в една тема тук и същите в Любимите. Дефакто си е абсолютно едно и също  Peace

А  деЮре  newsm78 как е?
Блонди ми то малко трябва да ги разграничиш нещата, бе мило. Crazy
Само за едно си права, че някой Ентусиаст, решил да става Потребител и пр. ще си постне манДЖИтИ и в двете теми.Но ще стане потребител. hahaha Joy Joy Joy

# 57
  • София
  • Мнения: 114
Цитат
Името на ястието е линк към рецептата. Simple Smile

Пропуснала съм го...толкова ми хареса, че побързах да те питам! rotfImbo
Правила съм подобна рецепта с пилешко филе и ананас, но имаше гъби и кашкавал така, че несъмнено ще се хареса! smile3503

# 58
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Козуначени кифли, рецептата не помня от къде съм я взела.  ooooh!
Кифлички със сирене рецептата е бях взела от някой форум, но от кой...?  newsm78
Тортата е, модификация на тортата с рула на Лео. А основното ядене забравих да го снимам.  Embarassed

# 59
  • Мнения: 1 195
на мене  ми харесва идеята, особено онагледена и с линк! просто минаваш по темата като се надиплят рецептите и си избираш!по-лесно е от библиотеката, да ровиш по заглавие!

Именно за това ми хареса идеята на pepika - удобно е като харесаш нещо, да го намериш веднага с дадения линк.
Simple Smile
и аз да покажа какво сготвих вчера Simple Smile


не мога да дам линк т.к. никъде не съм ги писала рецептите Simple Smile Т.к. нямам много време покрай моя малък мъж гледам да правя всичко бързо докато спи Simple Smile Рецептите не са нещо специално но мъжа ми ги обожава Simple Smile

Пилешки крилца
Пил. крилца се сваряват добре със сол. После ги измивам добре и ги поръсвам обилно с подправяка за пиле на Пикантина Simple Smile Слагам ги във фурната - на 250 гр. докато порозовеят Simple Smile


Броколи - "Жадната ламя"

1 пак. замразени броколи ги изсипвам в широк тиган и ги слагам на котлона - на макс. степен. слагам и около 20-30 мл вода (съвсем малко колкото да покрие дъното на тигана), когато броколите вече са се задушили слагам 1 пак топено сирене и пикантина. Свалям от котлона когато се сгъсти соса Simple Smile


Estell тортата изглежда великолепно Grinning коя е рецептата?

Последна редакция: чт, 03 юли 2008, 21:40 от Mpulle

Общи условия

Активация на акаунт