Декоративни рибки

  • 158 749
  • 297
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 1 318
Water Lily, как да разбера по хайвера дали ще се излюпи нещо? Не знаех, че имало начин newsm78
Иначе днес смених част от водата (така пишеше в един сайт), но утре ми се иска да попитам в зоо магазина, че ще ми е жал да не се излюпи поне едно рибче.
Мноооого са сладки тези рибки, просто са удоволствие за окото, а и са много контактни.

# 211
  • Мнения: 21
Shirley-Ann,  в нас цяло лято се развъждаха рибки и покрай мъжът ми понаучих доста неща ,но не съм чувала да се познае по хайвера дали е оплоден или не. Имай в предвид, че  отглеждането на на малки рибки не е никак лесна работа, изискава захранване  със специaлна храна - артемия, която доколкото разбрах е  много малки скаридки, които преди това се люпят по някакъв специален начин. В нас цяло лято се разнасяха едни туби и шишета, в които бълбочеше и клокочеше нещо. Сега даже синът ми, ми обясни ,че се слага в едно шише артемията, слага се топла вода и сол и се пуска един аератор в шишето и за 2 дни се излюпва въпросната артемията. Изискава се и ежедневна смяна на водата на малките рибки. Другото което трябва да имаш в предвид е, че хибридните риби при развъждане се израждат. Разбира се, не искам да те разубеждавам. Когато в нас преди години гледахме хелери и женската роди за първи път, мъжът ми се радваше повече отколкото , когато родих аз, така че желанието и ентусиазмът ти са напълно разбираеми.
Water Lily, напълно нормално е едно лекарство да помага за едно, а да стимулира друго. А тези полепи какъв цвят са? Имай в предвид ,че е неписано правило, че малкият аквариум е много по-труден за поддръжка отколкото големия, не случайно и нано аквариумите са голямо предизвикателство за напредналите акваристи.

Последна редакция: вт, 06 яну 2009, 11:39 от iignatova

# 212
  • Мнения: 689
Shirley-Ann -не съм сигурна за хайвера,излежда хората,които разбират го познават пише,че трябва да има мърдащи черни точици.

тая артемия не се ли продава готова,аз не бих се наела да люпя  Crazy

iignatova -сама се убеждавам,че малък аквариум се подържа по-трудно,а и аз искам да е перфектен.
Полипите се виждат само от близо,нямат цвят:белезникави са.
Много ме дразнят,помслих и даже за малко сомче,но пък филтър ще трябва да му купувам...за сега ги чистя с гъбичка,вече слагам по-малко от лекарството.

Искам да ви питам:гнещи листа на растенията предизвикват ли някакви проблеми в аквариума?



# 213
  • София
  • Мнения: 34
здравейте аз съм нова и извинете за правописните ми грешки защото пиша на кирелица и че съм без запети аз имам гупи около 30 много ги обичам и заради бебето Денис искаха да ги махат но аз съм опорита и не се дадох и сега са си в къщи чао за сега че излизам някой друкпад пак ще ви пиша и ще пусна снимки чао-чао

# 214
  • Мнения: 1 318
Ами така като гледам, май мисия "бебета" ще се окаже неуспешна. Някои яйца придобиха бял цвят, което означава, че са умрели. Много бях ентусиазирана и много ми се искаше да се получи нещо, но пък... не ми е било писано. Е, още не е късно, ще видим Grinning
П.П. Не виждам мърдащи черни точици, а рибоците са толкова сладки като родители Heart Eyes

# 215
Здравейте аз съм пак исках да ви покажа една снимка снимах днес тук се виждат и двата аквариума в едната стая иначе в всяка стая има поне по два аквариума      ето

# 216
  • София
  • Мнения: 34
някой другпът пак ще пусна снимки чао-чао и пак ще ви пиша

# 217
  • Мнения: 2 700
Здравейте и от мен,
Приемате ли нови членове?

На дъщеря ми й подариха за РД две гупи, като женската роди на връх Коледа. Сигурно е похапнала доста от бебетата, но ние намерихме две оцелели, които отделихме в съд върху радиатора. До онзи ден нещата вървяха по план, но след като заради газа спряха парното се наложи да пуснем малките при големите (имаме само един наглевател). Бях чула, че има някакви приспособления, в които бебетата да се крият, но и в двата квартални магазина нямат и не предлагат. Първоначално казах, че ще разчитам на естествения подбор (все пак рибите се появиха у нас не по мое желание, а аз съм тази, която трябва да се грижи преобладаващо за тях), но ми е жал за рибетата как големите ги гонят и как се крият в рапанчетата, които сме им оставили. Можете ли да ме ориентирате за конкретен магазин, в който да се продяват такива "родилки" или и аз не знам как се казва това нещо.
Ако това има някакво значение, аквариумът е малък, сигурно 10-15 литра, но го снабдихме с помпа, нагревател, изкуствени водорасли, които засега не помагат особено на бебетата.
И още един въпрос. Четох, че било хубаво да се сложи морска сол 2% разтвор. Какво ще кажете от опит - налага ли се или може да се подмине?

Сори, ако в предходните постове е имало отговор на въпросите ми, но нямам време да преглеждам 15 страници.

# 218
  • Мнения: 21
Позволявам си да приветствам новодошлите от името на всички!
Water Lily, това което описваш не ми прилича на нишковидни. те са зелени на цвят и не са по стиклата , а в самият аквариум, приличат на много тънки конци, не можеш да ги объркаш. Изгнилите листа замърсяват водата и способстват за образуването на низшите организми, така че махай ги щом видиш такива.
Етка, аквариумите ви са много хубави, аз лично не съм фен на изкуствените растения, особенно в големи аквариуми, в които можеш да си позволиш оборудване адекватно на истинските растения които можеш да гледаш, но това е въпрос на вкус така или иначе.

# 219
  • Мнения: 1 670
Здравейте момичета, изетох цялата тема, много интересни неща сте написали. Ние имаме аквариум от Коеда, подарък ни е- нямам идея колко литра е, нито съм гледала някога рибки. Намерих в нета един- пише 21 литра, предполагам и моя е толкова.  Надявам се да получа съвети тук. Ето такъв е: , получихме го с нагревател и помпичка...или нещо такова. Бяха 7 рибки, но 3 вече умряха- един мъжки Хелер, едно много малко рибенце, нямам идея какво беше и една синя бета  Confused . Със сигурност не сме ги гледали правилно, много ме е яд. Остана ми скеларий(извинете ако бъркам името) и 3 златни, до колкото ги познах. Ще ходя до зоомагазина да купя разни неща, кажете от какво имам нужда- имаме 2 изкуствени водорасли, две фигурки на дъното за криене и камъчета  Thinking  По стените от вътре е "мазно", сложен е до прозрец- да го местя ли? къде е най-добре? Децата боледуваха и не им обърнах вниание, но ще се постарая за напред.И тази помпичка къде се слага, до къде да е потопена във вода? всичко ще ми бъде полезно  Praynig

Благодаря предварително   bouquet

ето това е помпичката

Последна редакция: чт, 08 яну 2009, 17:39 от JLo

# 220
  • Мнения: 21
JLo, първо добре дошла при нас!
Като начало това, което трябва да знаеш е, че температурата на водата на рибките не трябва да пада под 24 градуса, най-добре е да е около 26гр.
 Водата се сменя веднъж седмично , но не сменяш цялата а 1/3 от нея, хубаво е водата която доливаш да е престояла 2-3 дни, за да не е хлорирана. Добре е аквариума да се постави на място, където не е на пряка слънчева светлина. Много важно е храненето - веднъж на ден, толкова храна , колкото могат да поемат в рамките на 2 минути. Наблюдавай ги, ако започне да пада храна по дъното на аквариума, значи вече не са гладни. Препоръчително е веднъж седмично да са на диета -  без никаква храна. Помпичката се потапя цялата, залепи я на една от стените на аквариума. Осветлението трябва да работи около10 часа на ден. Това е основното. Ако има друго момичетата ще допълнят, аз за сега не се сещам . Желая ти успех с новото хоби!
П.С. от това, което си писала, че имаш не мисля че има нужда да купуваш нещо за сега.

# 221
  • Мнения: 219
Сега попаднах на тази темичка. Нямам време да я чета цялата, но ще се постарая идните дни Simple Smile
Записвам се при вас, но не защото аз съм маниак на тема рибки, а мъжа ми. Но май никоя от вас не отглежда такива - цихлиди. Имаме 7 аквариума, около 3 тона вода общо взето в едната ни стая Simple Smile
Аз по принцип животно което не мога да гушна не харесвам, а и рибите дори ми действат изнервящо, противно на твърдението, че успокояват, ама какво да се прави.
Може да видите снимки ето тук - http://www.tsvetenceto.snimka.bg/album.php?album_id=215873&view=2
А ако не ви се разглежда всичко ето няколко:




Аквариумите не са нищо осбенно, защото ги развъжда, и е далеч по-лесно да ги вади така (рибките се излюпват в устите на рибките и там ги отглеждат, докато станат малкик рибета, та трябва да се "тръскат", ще ви опиша някой пък как става това) Simple Smile Мечтата ни е да си направим един красив морски аквариум, но това ще е някъде в далечното бъдеще, защото излизат доооооооста солено, не само на вкус  Mr. Green

# 222
  • Мнения: 1 670
Цвети, страхотни снимки.
iignatova, БЛАГОДАРЯ  за отговора, мислех, че няма да ми обърнете внимание  Hug

# 223
  • Мнения: 1 318
На всички се обръща внимание Hug
Щом и на моите безумни въпроси имаше кой да отговори...
Прегръдки на всички Mr. Green

# 224
  • Мнения: 21
Здравей Tsvetito, добре дошла при нас! Аз отдавна говоря на мъжа ми, че в някой от всички акваристични форуми трябва да напарвят секция за жените на акваристите, та и ние да обменяме опит. Но ето, че намерих къде да си пиша на воля, че даже и съвети да давам. Цихлидите бяха първата мечта на съпруга ми, но аз исках много рстения, а при цихлидите доколкото знам това е невъзможно. Честно да си кажа дори в началото не ми харесваха много, но след като видях няколко много красиво направени цихлидарника, определено вече съм на друго мнение , но междувременно той се запали много сериозна по rainbow fish, направо се " зариби".
JLo, радвам се, че съм ти била полезна, не се притеснявай да питаш , ако никой от нас не успее да ти отговори ще се допитаме до по-големите капацитети и пак ще намерим решение на проблема.
 Поздрави на всички!

Общи условия

Активация на акаунт