Ядрено-магнитен резонанс?

  • 280 523
  • 277
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 540
Февруари месец ,тази година и ние правихме ЯМР на главен мозък в Токуда.
Казаха ни ,че апарата е силен и няма да има нужда от контрастно вещество.Дъщеря ми каза ,че всичко е минало много спокойно.Обслужването е на ниво.
НО,въпреки чудесните снимки,по това ,което бяха видяли ,все едно си бяхме ОК. А след консулт с неврохирург се разбра ,че си имаме трайно мозъчно увреждане,което не търпи никаква оперативна намеса!
Съвета ми е,направи си изследването,апаратурата е супер,но както съм препоръчала и на другите ,поръчай си запис на диск на цялото изследване! Peace

# 76
  • Мнения: 233
Много ти благодаря!!!

# 77
  • Бургас
  • Мнения: 101
По отношение документиране прегледа на диск трябва да ви предупредя, че трябва да си носите собствен диск. Н

Какъв диск точно трябва да се носи, CD, DVD ?

# 78
  • Мнения: 3 540
Мисля ,че трябва да е DVD !Все пак изслдването не е моментна снимка,а апарата изледва целия орган!Нали трябва да се види изображението,как минава резонанса през различните части на органа!
Бях посъветвала едно момиче да си поръча запис и ми казаха ,че невролога спокойно е изгледал записа и е бил доволен от записа на диска!Изследването е направено в Света Марина-Варна,а невролога е Проф.Алексиев - София.

# 79
  • Бургас
  • Мнения: 101
Благодаря за отговора! В петък ми предстои изследване в "Света Марина" и ще искам да ми направят запис, за да мога да направя консултация и с други лекари.

# 80
  • Мнения: 950
Заключение прави ли се веднага след прегледа ,съответно от специалиста който гледа на ядрено-магнитния или това се прави от лекуващия невролог ?

# 81
  • Мнения: 898
Заключение прави ли се веднага след прегледа ,съответно от специалиста който гледа на ядрено-магнитния или това се прави от лекуващия невролог ?

Специалиста по образна диагностика , който прави ЯМР ,    след изследването ти дава и  съответното разчитане .   

# 82
  • Мнения: 3 540
Зависи ,къде се прави ЯМРто.
В Токуда резултата го дават след 24 часа и в Темелков-Варна миналата година също ми го дадоха на другия ден!

# 83
  • Мнения: 950

Какъв диск точно трябва да се носи, CD, DVD ?
Диска трябва да е СД Peace

# 84
  • Мнения: 898
Който е ходил ве4е на ЯМР в   Света Марина -Варна,  може ли да ми каже кой е специалиста по образна диагностика който гледа там
и дали наистина е останал доволен от ка4еството на изследването;

Аз по принцип имам проблеми в лумбален гръбнак и шийни прешлени.   
На шийните пррешлени го правих в Темелков уж на новия им апарат. В понеделник бях при един Неврохирург от Пирогов. Който отказа да взима каквито и да е решения от ЯМР от клиниката на Темелков. Според него изклю4ително лошо ка4ество, и ми каза 4е ми трябва нов ЯМР.
Той ми предложи в Медицинска академия.

Някой наясно ли е дали варненския ЯМР в света марина  може да се конкурира с добрите софийски ЯМР.  4е да си губя допълнително 2 дни в София за ЯМР не ми се иска.   Е ако ми се наложи ще ги загубя.........

# 85
  • Мнения: 950
Аз ходих в Света Марина на ядрено-магнитен резонанс  и като неспециалист мога да кажа че са качествени образите ,а също ми направиха и запис на диск ,един невролог гледа снимките и не каза нищо относно качествето в смисъл видя каквото му трябваше ,явно всичко бе направено както трябва ,но дали ще ги одобрят в София не знам .
Аз лично останах доволна още повече, че умирах от страх ,преди изследването ,но екипа там имат подход и се чувстваш максимално "комфортно " по време на на цялата процедура .

# 86
  • Мнения: 109
Здравейте, момичета! Невролога ми реши, че трябва да направя ЯМР на главата си. Интересувам се дали все още е толкова тромаво придвижването и одобрението от здравната каса за това изследване.
Колко време се чака, за да те одобрят?
И ако може някой да ми даде мнение за ЯМР в някоя болница в Стара Загора. Благодаря ви!

# 87
  • Мнения: 2
Здравейте,налага се да правя  ЯМР.Интересува ме къде в София правят,ако е възможно и телефони за да се запиша,понеже съм от провинцията?Предварително благодаря за отговорите.

# 88
  • Мнения: 1 035
утре ще правим ЯМР на дъщеричката ми (4г) в МБАЛ "Св. Марина"...
Не се чака с месеци, най-мн седмица.
За децата пазят часът в 8:30ч, понеже само сутрин правят с упойка... за да не се държи детето  цял ден гладно и жадно.
Цените: упойка- 120лв, контрастно вещество-  80лв, диск с цялото изследване -10лв (диска е от тях).
Това е най-пресния ценоразпис.... Rolling Eyes и то като сме с направление! ooooh!

Утре ще пиша какви са ми впечатленията Rolling Eyes

# 89
  • Мнения: 3 540
За София най-добрите ЯМР са в
Правителствена ,ВМА и болница Токуда,но в Токуда и ВМА има часове чак за април месец! #Crazy
ВМА 02/9226020
Правителствена или болница ,,Лозенец"-02/9607684

Общи условия

Активация на акаунт