ПОЛИКИСТОЗНИ ЯЙЧНИЦИ

  • 147 538
  • 795
  •   1
Отговори
# 780
  • Мнения: 9
Zdraveite momiceta predi nqkolko meseca naucih ce imam polikistozni qshnici tolkova sam pritesnena ce nemoga da vi razpravq iskame bebce sis mijimi.No ne se polucava ot dve godini oshte sam na 18 no iskam da zabremeneq bqh na lecenie s hapceta protivozacatacni za da mi doyde i sled tova klostibegit za da ovuliram i vinagi stava taka idvami sled koeto imam ovulaciq. No ne stava da li pri vsicki stava taka nz ovolirala sam 3 meseca podred s klostibegita i ne zabremenqvam. Kraqn slucey vece reshih laparoskopiqta ne e garanciq no gospod da pomogne na vsicki momiceta koito se borat s poliktozata.

# 781
  • Мнения: 103
емилия, а ходиш ли на гинекилог , за да потвърди овулацията, тестовете не са достатъчни. те показват , че процеса започва, но не и дали фуликула се е пукнал и яйцеклетката е излязла.
не знам сега много хвалят този инофолик на прахчета, аз го пия от месец и половина, веднъж ми дойде, да видим.  тази операция на мен ми е краен вариант, защото знам, че има и странични ефекти, а ти си още много млада, не се тревожи. Simple Smile от къде си между другото, кой ти я препоръча Simple Smile

# 782
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 019
Емилия, и аз на 18 имах ПКЯ и тогава за съжаление не им обърнах голямо внимание, но и не мислех за деца и , че ще ми е голям проблем.Но впоследствие разбрах, че ще е.С мъжа ми се запознах през 2004,когато бях на 21 и през 2005 решихме да имаме бебе.През април 2007 -ма забременях след стимулация с Клостилбегит, но беше т.нар. мисед и ми направиха абразио края на месец май.После забременях съвсем спонтанно през септември и се роди сина ми 2008-ма.Сега от зимата на 2012 опитваме за второ дете, 2 години подред правя стимулации с Клостилбегит от по 4 месеца, но пак не става.Аз ходя на лекар на фоликуметрия , след по-голяма доза от 2,5 до 3 хапчета на ден за повече от 5 дни се получава фоликул, като за да се спука ми бият и инжекции с Хориомон, но пак не се получава.Преди лапароскопията бих те посъветвала да си направих цветна снимка за проходимост на маточните тръби, защото наистина лапароскопията си е сериозно нещо и се прави в краен случай.
А на мен ми предстои инсеминация и се надявам, че всичко ще ми е наред.Инофолика и аз го пия от около 1 година и половина по 2 прахчета на ден, но всеки път като ида на лекар ми казва ПКЯ...

# 783
  • Мнения: 4
Здравейте!Случайно попаднах на темата и преживях вече позабравени емоции.Аз също съм с поликистозни яйчници и навремето бях изгубила надежда за деца,но ето че сега имам две!Вярно,след години чакане и много стимулации,за които чак не ми се спомня...Първата ми бременност беше лично предизвикателство и за лекарката ми,която сякаш се радваше повече от мен,а аз не можех да повярвам....Искам само да ви кажа да не губите вяра и кураж и да ви пожелая чудото,което с мен се случи цели два пъти да се случи с всяка от вас!Успех!

# 784
  • Мнения: 1 787
Момичета, заповядайте в новата тема. Малко я промених, дано ви хареса и приемам предложения. Нова тема

# 785
  • Мнения: 9
momiceta iskam da vi spodelq moeto pritesnenie as sim sim polikistozni qshnici na 19 godini sam i ot dve godini se opitvam da zabremeneq no malka piq dufaston po dve hapceta na den za deset dni i sled kato gii svirsha do 3 dena mi idvashe tocno na tretiq den sutrinta mi idva za priv pit v jivota mi se sluci slednoto tozi mesec reshih pak da si vzema dufasto izpih gi i dneska vce e sedmiq den sled svirshvaneto na hapcetata trqbvashe da mi dayde kakto vi obisnih na tretiq den no dneska e sedmiq i nqmam nikakvo capene ili kirvene kakto znaete hodih na pregled poglednaha mi qshnicite i matkata kazaha mi ce sam za laparoskopiq dr georgi gamishev ot burgas kazah mu nali ce nemi doyde i toy kaza ce imam debela ligavica shteti idva do 7 miq den no eto ce ne mi idva oshte molqvi da mi posavetvate s podoben slucay ako ste preminali.

# 786
  • Мнения: 9
momiceta iskam da vi spodelq moeto pritesnenie as sim sim polikistozni qshnici na 19 godini sam i ot dve godini se opitvam da zabremeneq no ot malka piq dufaston po dve hapceta na den za deset dni i sled kato gii svirsha do 3 dena mi idvashe tocno na tretiq den sutrinta mi idva za priv pit v jivota mi se sluci slednoto tozi mesec reshih pak da si vzema dufasto izpih gi i dneska vce e sedmiq den sled svirshvaneto na hapcetata trqbvashe da mi dayde kakto vi obisnih na tretiq den no dneska e sedmiq i nqmam nikakvo capene ili kirvene kakto znaete hodih na pregled poglednaha mi qshnicite i matkata kazaha mi ce sam za laparoskopiq dr georgi gamishev ot burgas kazah mu nali ce nemi doyde i toy kaza ce imam debela ligavica shteti idva do 7 miq den no eto ce ne mi idva oshte molqvi da mi posavetvate s podoben slucay ako ste preminali.

# 787
  • Мнения: X
Има нова тема : http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=759713.new#new
И на мен от Дуфастона не ми идваше всеки месец,не съм си правила лапароскопия и нямам такива намерения за сега.Пия Инозитол + фолиева к-на и си ми идва всеки месец  Peace

# 788
  • Мнения: 9
ama zabremenq li si izobshto?

# 789
  • Мнения: X
Не,не съм забременяла,но поне всеки месец имам редовен цикъл,следователно надежда за овулация и съответно за бременност  Peace
Пиши в новата тема  Peace

# 790
  • Мнения: 9
мерси за отговорите но не мога да разбера защо сте толкова агресивна

# 791
  • Мнения: 256
 newsm78

Не е агресивна жената -  за новата тема не е заповед - просто старата е прехвърлила размера си и скоро ще я заключат.

# 792
  • Мнения: 1
Здравейте! Аз също имам поликистоза на яйчниците. Установиха диагнозата преди 7 месеца, изписаха ми Хлое,които пих 3 месеца, но после ги спряха от производство и ми предписаха Диане 35. По време на лечението,което продължи 6 месеца всичко беше нормално. Миналият месец изпих последните хапчета и ми дойде точно на датата. Една седмица след като ми свърши, обаче ми дойде за втори път. Четох из фокуми,че след като съм спряла хапчетата може да се случи, но сега една седмица по късно пак ми прецапва и май пак ще ми идва. Налага ли се да отида и на еднокринолог освена на гинеколог. А имам и автоимунен тиреоидит(синдром ан Хашимото)  на щитовидната жлеза от 8 години и пия Л-тироксин 50. И ако може да препоръчате някой добър специалист във Варна, тъй като то 5 месеца уча там. Моля за съдействие тъй като съм само на 19 години,а всичко това не е нормално Sad

# 793
  • Мнения: 103
за ендокринолог, знам Едрев в терапията, мисля, че  е добър. Има нова тема, пиши там Simple Smile Ще получиш повече и по-адекватни съвети

# 794
  • Мнения: 148
Здравейте момичета,
от скоро и аз имам тази диагноза,НО
отказвам да пия всякакви хапчета и търся алтернативи с билки.
Видях че коментирате за белия равнец, намерих нещо "наред с баните, трябва да се пие и чай от бял равнец - по две чаши на ден",за баните много не ми е ясно някой зне ли повече?
http://atanas.mipa-bg.com/herbs/ravnetz.html

Общи условия

Активация на акаунт