Пазите ли тайни?

  • 2 768
  • 78
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
 Тук, или в реалния живот все някога, някой има нужда да ви довери нещо, което не би искал да изкрещи пред света. Вие обещавате, че ще мълчите каквото и да ви струва това. Но не спазвате обещанието си. Просто сте от типа хора "Да, аз пазя тайни, но тези, на които казвам не могат да пазят" Или обещавате и наистина си мълчите и не споделяте с никого това, което са ви доверили? Или се познавате добре и си казвате, че не бива да ви се доверяват?
Важно ли е за вас  да умееш да пазиш тайна, или ви е все тая? Ако не съумеете да си затворите устата на кого споделяте тайните на другите? Тежат ли чуждите тайни?

# 1
  • Мнения: 42
Да мога да пазя тайна. Каквото ми се довери си го оставям за себе си. По принцип не обичам много различни хора да идват и да ми доверяват някакви неща.

# 2
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Пазя тайни, мълча си.
Но не обичам да ме натоварват излишно, натоварвам се емоционално много.
Имаше период в който приятелите ми ме използваха като кошче за душевни отпадъци  Rolling Eyes Цялото ми напрежение изби в писане на стихове по преживени чужди истории.

# 3
  • Мнения: 2 229
Бях чела някъде, че всеки споделя някоя "тайна" с поне 1 човек, той с още един и така...
За сега и аз отговарям на това правило. Embarassed Но "тайните" не са били никога от сериозно естество, за нещо важно бих си мълчала, мисля.

# 4
  • Мнения: 4 406
казвам го на всеки, който иска да ми се довери-не ща да пазя чужди тайни. моите са ми достатъчни.

# 5
  • Мнения: 1 470
Да!Мога да пазя,когато наистина е нещо важно,остава някъде дълбоко в мен...Но ако е просто поредната клюка,по някога я използвам но на места където звучи като историика.Имам в предвид пред хора които нямат и понятие за човека за когото става въпрос,а и никога не използвам името му...

# 6
  • Мнения: 2 161
Пазя тайни, много ги пазя.въпросът е,че не съм склонна сульо и пульо да ме използват като кошче за душевни отпадъци.Правя си труда да изслушвам и да съхранявам само хора,които са ми изключително мили.Аз моите тайни споделям отчасти.

# 7
  • Мнения: 2 388
Да, мога да пазя тайни. И да, тежат ми чуждите тайни и то много.

# 8
  • Мнения: 516
Да. Не споделям тайните си с никого. Въпрос на принцип.

# 9
  • София
  • Мнения: 3 421
Пазя.

Няма да се опитвам да обяснявам подробно кое и как, че веднъж в подобна тема Шанел ме сръфа неоправдано.

# 10
  • Мнения: 1 072
Пазя. Ятак съм. По-интересно е.

# 11
  • Мнения: 2 161


Няма да се опитвам да обяснявам подробно кое и как, че веднъж в подобна тема Шанел ме сръфа неоправдано.
Няма такова нещо.Аз не си спомням.

# 12
  • Мнения: 1 052
Много сте потайни.
Хич и не пазя моите. Моите са явни.
Чуждите... чуждите се старая да забравям. Който си иска да си казва на когото си иска.

п.п.: Флор, сложи ми запетайките, ето ти една кофа с тези неща

# 13
# 14
  • Мнения: 957
Споделената тайна, не е никаква тайна..поне аз така мисля..
Иначе пазя тайни, но само някои, и в случаите когато изрично ми се каже да съм гроб.

# 15
  • Мнения: 3 782
Пазя тайни, за мен е важно да запазя това,което някой друг ми е поверил. За мен е важно да не излъжа човека до себе си.

# 16
  • Мнения: 274
Най-близките ми приятели понякога ме наричат "Агенция Ройтерс"....

# 17
  • Мнения: 1 212
Дискретна съм, но се пазя от чуждите тайни, като от огън ...
Не предразполагам към това да съм нечий душеприказчик.
Вярвам и в това, че нещо знае ли се от повече от един ... не може да е тайна  Grinning

# 18
  • Мнения: 742
Веднъж изречена на глас, отлита.
Мисля, че всеки, който споделя тайна, всъщност копнее тя да бъде узната.

Когато се "страхувам" нещо да не се разчуе, просто не го казвам. Даже и на себе си, сбутвам го в килера и да мре там.

# 19
  • Мнения: 9 865
Не умея да нося чуждите тайни, ужасни са.
Своите собствени споделям по един или друг начин. Аз съм нетайна.

# 20
  • Мнения: 4 841
Мога да пазя тайни. Но не обичам да се натоварвам с чужди такива. В по-голяма част от случаите тайните се споделят, за да те направят съучастник, да не можеш да постъпиш както трябва и считаш за редно, заради риска да не "предадеш доверието" на отсрещния...
Не обичам да споделям тайните си. Мои са си, пък  Crossing Arms

# 21
  • Мнения: 2 161
На партньорите си казвате ли какво са ви споделили?

# 22
  • Мнения: 3 405
Пазя.
Не са толкова много, но на моменти натежават.
Никога няма да излязат на бял свят заради мен.
Имам добре заключен сейф. Ключовете са унищожени.

# 23
  • Мнения: 2 388
Аз лично не казвам, което ме натоварва понякога допълнително.
Предпочитам да не ми доверяват тайни.

# 24
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Да


*по мое усмотрение  Sunglasses

# 25
  • Мнения: 14
Пазя чуждите тайни, но понаякой път толкова ми натежават, че самата аз се изкушавам да ги споделя като тайна на някой друг. Именно поради тази причина избягвам да ставам кошче за душевни отпадъци, но за съжаление не ми се получава!  Simple Smile

# 26
  • Мнения: X
На партньорите си казвате ли какво са ви споделили?

Партньор или не, щом някой ми се е доверил мълча.
Беше време когато чуждите тайни страшно ме натоварваха, сега ги натиквам някъде дълбоко в съзнанието си и не се терзая толкова.

# 27
  • Мнения: 2 212
Пазя споделените чужди тайни по-съвестено и зорко от своите собствени. Да не кажа, че собствените си хич и не мога да ги пазя, а ги споделям с тези, на които имам доверие. Но се надявам те да ги пазят също така зорко.

# 28
  • Germany
  • Мнения: 2 010
Скорпион съм. Нищо не излиза от мен, нито моите тайни, нито чуждите.

# 29
  • Мнения: 2 792
 Пазя, ако ми се уточни, че информацията е тайна и човекът, който ми я е доверил иска да не се разглася.
 Ако очакват от мен да се сетя сама, имат да си чакат.

# 30
  • Мнения: 2 891
Тайните и заговорите ми тежат.Като ми се налага - пазя!

# 31
  • Мнения: 17 546
Пазя чуждите тайни. Своите не мога да опазя. Обикновено, за жалост,  попадам все на хора, които бързат да споделят моята тайна с други хора.

# 32
  • Мнения: 7 111
Пазя, само да не ми кажат че за тайна става въпрос.  Grinning

# 33
  • Мнения: 649
Когато наистина трябва пазя тайни и на никой не ги споделям, а да не говорим,че след време ги забравям ! Случва се мои устати приятелки, които не си държат езика зад зъбите да споделят с мен някоя тайна, която преди това са казали на още 5-6 човека и съответно решавам, че това вече не е тайна и я споделям с всички/ при условие, че не казват, че аз съм я казала/.

# 34
  • Мнения: 118
Пазите тайна,а?
Големи пазители ,ама пишете в Клюкарника, нали?
Тайна ,та тайна,като не иска да се разчува -да не споделя! Crossing Arms

# 35
  • Мнения: 3 268
В момента пазя една галяма тайна и дори човекът,за когото се отнася,не знае,че я знам.Тази тайна неминуемо ще излезе на бял свят и тогава много мои близки хора ще страдат.Това ми тежи.... Sad

# 36
  • Мнения: 1 447
Мога да пазя тайна,но предпочитам да не знам на хората тайните.Имам една,две приятелки на които мога да приема тайните,с други не искам да се обременявам.

# 37
  • в Низината
  • Мнения: 705
Пазя и своите и чуждите тайни. Това не ме натоварва.

# 38
  • Мнения: 851
Пазя и събирам!Не ми тежат даже обратното - кеф ми е! Стара и печена клюкарка съм - то и затова все тук вися...

# 39
  • Мнения: X

А за какво са ти?

# 40
  • Мнения: 274
В момента пазя една галяма тайна и дори човекът,за когото се отнася,не знае,че я знам.Тази тайна неминуемо ще излезе на бял свят и тогава много мои близки хора ще страдат.Това ми тежи.... Sad

Кой кого е чукал? Кажи, няма да кажа на никого!

# 41
  • Мнения: 118
Изнудване и шантаж . Информацията винаги е ценна стока.

# 42
  • Мнения: X
Кой кого е чукал? Кажи, няма да кажа на никого!

Най-близките ми приятели понякога ме наричат "Агенция Ройтерс"....

Последно?

Ау, Пътуващ, то много гадно!

# 43
  • софия
  • Мнения: 2 140
Нещо не ми  се отдава да пазя тайни.

# 44
  • Мнения: 604
Да умея да пазя тайна, а своите споделям само с един човек извън семейството.

# 45
  • Мнения: 3 268
В момента пазя една галяма тайна и дори човекът,за когото се отнася,не знае,че я знам.Тази тайна неминуемо ще излезе на бял свят и тогава много мои близки хора ще страдат.Това ми тежи.... Sad

Кой кого е чукал? Кажи, няма да кажа на никого!
Изобщо не става въпрос за чукане,а за болест.Не всичко е чукане в тоя живот

# 46
  • Мнения: 118
Кое е гадно? Шегувам се ,извинете.

# 47
  • Мнения: 851
В момента пазя една галяма тайна и дори човекът,за когото се отнася,не знае,че я знам.Тази тайна неминуемо ще излезе на бял свят и тогава много мои близки хора ще страдат.Това ми тежи.... Sad

Кой кого е чукал? Кажи, няма да кажа на никого!
Изобщо не става въпрос за чукане,а за болест.Не всичко е чукане в тоя живот
Това наистина е тежко. Страшните тайни са затормозяващи и болезнени. Както и ако знаеш за нещо, което се прави зад гърба на твой близък, а ти не можеш нито да му кажеш, нито да продължиш да мълчиш...

# 48
..Разбира се ,че пазя тайна ,ами нали само приятели ги споделят ...

# 49
  • Мнения: 274
Да. Това е кофти. Стефи, съжалявам.

# 50
  • Мнения: 2 759
                        Никой не ме кара да обещавам. Но пазя много тайни. Свойте не доверявам на никого. Не че някой някога ме е предал, просто никога не съм се доверявала.

# 51
  • Мнения: 3 268
Да. Това е кофти. Стефи, съжалявам.
И става въпрос за млад човек,което е още по-лошото....Ще се моля на Бог да бъде милостив.

# 52
  • Мнения: 592
Аз съм стар интиригант и винаги като пожелая, узнавам тайната на другите. Но всичко, което съм работил е започвало с полагане на клетва /поне три клетви съм полагал в живота си, че и повече/ и просто съм се машинизирал в пазенето на тайни - цял сейф имам с такива. И ми влизат през едното ухо и излизат през другото. Вече съм професионално деформиран!
Най-се кефя, че никога Скъпата не може да разбере какъв ми е подаръка и винаги и го връчвам последен! Умира си от женско любопитство!

# 53
  • Мнения: 189
Чуждите тайни пазя много и мълча като пукъл.
А, аз нямам тайни или поне не някакви грандиозни.

# 54
  • Мнения: 2 386
Тц, балалайка съм. Mr. Green
Чуждите горе-долу опазвам, но своите - не.

# 55
  • София
  • Мнения: 2 802
Пазя тайни, особено своите  Wink

# 56
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Собствени тайни нямам. 
Чуждите ще отнеса в гроба.  Crossing Arms Пазя, та се късам.  Laughing

# 57
  • Мнения: 197
Да, пазя. Собствените ми тайни ми тежат, много повече от чуждите, но животът ме е научил да не ги споделям.

# 58
  • Мнения: 2 448
Тайни пазя, но клюки не.
В смисъл, ако някой ми сподели нещо за себе си, това е тайна, но разни глупости за странични хора минават в графата на клюките и не че бързам да ги кажа, ама не ги пазя като тайна.
Имам малко свои тайни, които не съм казала на никой. Споделяла съм на близки приятели за себе си и до сега не са ме разочаровали.

# 59
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
Да, пазя.Нали за това е тайна.
И аз си имам своите.

# 60
  • Мнения: 1 259
Да, и най-много доверие ми имат приятелите от противоположния пол....

# 61
  • Русе
  • Мнения: 1 155
Пазя. Понякога ме натоварва, но пазя и не мога да откажа на приятел да ми сподели тайната си, ако това ще му помогне по някакъв начин. Понякога човек има нужда да сподели това, което го тормози. Иначе душата ти се стяга и сякаш нещо те задушава.

# 62
  • Мнения: X
Ако за някого нещо е толкова съкровено,че да може да бъде наречено тайна, предполагам,че ще го задържи само за себе си или ще го сподели с някой много близък човек,който да речем е имал някакво отношение към ситуацията. Ако дойде филанкишията и ми каже някоя своя тайна, ще си помисля,че:
а) просто иска да се разтовари. А защо товари мен?
б) сърби го езика. Явно сам не умее да си запази тайната. Как очаква от мен да я пазя?
в) иска да предизивика интерес, да изглежда по-специален и мистичен. Хубаво!Дали не я е разказал на още 5-6 души преди да стигне мен?
г)  за да ми я казва,значи ми има доверие.
д) ще се сетя за една случка с една тайна и едно споразумение между двама да не я издават. Изпати си този,който успя да я опази.
Извод: Достатъчно е една тайна да я знаят поне двама души,за да не е повече тайна.Ако много ме е страх,че някой ще научи нещо за мен,което не искам да научи,или ще си мълча,или ще изровя една дупка в земята и ще прошепна тайната в нея.

Последна редакция: чт, 03 юли 2008, 11:25 от Анонимен

# 63
  • Мнения: 4 733
 Има тайни които пазя, да.

# 64
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Гарантирано! Смятам, че щом един човек ми споделя нещо, то това трябва да остане между мен и него. Много хора около мен ми споделят различни неща именно защото знаят, че съм гроб и друг няма да разбере тайната.

# 65
  • Мнения: 3 929
Да, това ми е проблем. Проблем ми е, че мога да пазя тайни, с което се натоварвам изключително много. Затова и предварително отказвам, ако някой иска да ми довери нещо изключително поверително. Иска ми се да го споделя с друг, а съвестта не ми подволява.

# 66
  • София
  • Мнения: 5 720
Да! Най-много моите! Mr. Green

# 67
  • гр.София
  • Мнения: 380
Да, пазя тайни и дори не е нужно изрично да ме молят за това. Просто има неща, за които ясно си давам сметка, че са много лични и човекът ми е гласувал доверие като ги е споделил. Имам достатъчно съвест и самодисциплина, за да запазя наученото само за себе си. Ако толкова ме гложди наученото и имам нужда да го обсъдя с някого, мога да го разкажа на трети, непознат за споделилия човек, без да споменавам конкретни имена и факти, а по-скоро като хипотетична ситуация. Но дори и последното съм правила много рядко.

# 68
  • Мнения: 411
Да,за съжаление ме бива в това!Ама понякога е много тежко.
Ако толкова ми тежи,че не се побирам в кожата си,говоря с мъжо (знам,че той не би разпространил) за да изразя възмущението си...
Последно братовчед ми каза нещо,което винаги премълчавам пред половинката му с която пък видиш ли сме добри приятелки,и вече съм обременена с това без да съм го искала  ooooh!
Мъжо ми каза да се оправят сами,да се правя,че не знам и тва си е.Ами прав е! Crossing Arms

# 69
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Да умея да пазя тайна , но е много натоварващо .Пазя добре и моите обаче  Peace

# 70
  • Мнения: 468
Пазя smile3505 и чуждите и своите. Много нося на тайни.

# 71
  • София
  • Мнения: 2 079
Умея да опазя тайна, както моя, така и чужда!
А и работата ми го изисква.  Tired
Знам много тайни, пазя ги в мозъка и съзнанието си и понякога изникват без да съм ги викала.  Tired

# 72
  • Мнения: 1 925
Умея да пазя тайни, най-често защото ги забравям  Wink Своите тайни не пазя особено, т.е. има няколко човека с които споделям задължително, не мога да пазя нещо, което ми се е случило или съм изживяла само за себе си, обичам да споделям, знам на кого да споделям, за да е запазена тайната ми.

# 73
  • Мнения: 984
Да. Пазя.
Даже неща отпреди 20години.

# 74
  • Мнения: 251
Да, пазя много тайни.

# 75
  • Мнения: 2 849
По-скоро не ,не мога да пазя тайни  .Много съм доверчиво също така . Rolling Eyes

# 76
  • Мнения: 919
Ако ме помолят,пазя да.И не,не ми тежат чуждите тайни. Peace

# 77
  • Мнения: 958
Ох и аз съм голямо плямпало.
Гледам, ако е наистина серизоно да си трая, ама ме гложди от вътре, направо не издържам.
Като някой тръгне да ми споделя, ми е много любопитно, ама като я науча вече съжалявам, че съм драпала толкова.
Как успявате не знам. Думичките жена и тайна, не ми звучът в едно изречение  Twisted Evil

# 78
  • Мнения: 3 886
Пазя и съм невероятен приятел и много добър съветник и слушател.Точна съм във всяко 1 отнощение .Около мен обаче имам само 2 дружки които пазят тайни всичко друго е клюки аз много МРАЗЯ хора който не умеят да пазят тайни.

Общи условия

Активация на акаунт