Бихте ли завели детето на море,ако е болно?

  • 8 319
  • 23
  •   1
Отговори
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 849
Здравейте момичета!Ситуацията е следната-в неделя смятаме да тръгваме на море.Отпуската ми е от понеделник,и не мога да я изместя вече.Мъжът ми също вече е в отпуска.Чакам тази почивка от месеци.Имам огромна нужда от почивка и досега броях часовете до заветната почивка Rolling EyesНо....от вчера малката е с хрема и кашлица.Пие сироп за кашлица,и от днес ще започна да и давам и Суметролим.Според лекарката на морето хремата ще  мине от солената вода.Притеснявам се обаче ,че имунитета и е спаднал от многото последователни болести и сега ако тръгнем ще се разболее още щом стъпи на плажа.Да уточня,че миналата година вдигна температура още като пътувахме за морето и изкара цялата почивка с температура.Кажете вие как бихте постъпили в такава ситуация.Иска ми се малко да я закаля с последователни почивки на море а след това на балкан,но плановете май няма да ми се осъщерствят Sad

# 1
  • Мнения: 4 590
щом тонуса и е добър и  не е отпаднала не бих провалила почивката
макар че незнам каква почивка сте изкарали с температурата миналата година ooooh!
факт е че на морето по лесно се изтива човек сменя климата ,изведнъж се разголва и налита на студени неща и като прибавим вятъра който все подценяваме
мен лятото по ме е страх от зимата
всяко лято гостите ми ги хваща нещо стомашно, имунитета ли им е слаб незнам
на мен морето никога не ми е влияело зле дори когато като дете не живеех тук

# 2
  • София
  • Мнения: 7 673
Аз бих изчакала да видя как ще е детето до неделя и ако не е нещо сериозно (висока температура или лоша кашлица) бих тръгнала. В противен случай бих изчакала ден-два да се стабилизира и тогава да тръгнем.
Ние така имахме билети за Мечо Пух+отпуска. Точно в четвъртъка преди двете събития Павел са разболя от варицела. Нямаше как - изчакахме за мине карантината и тогава чак тръгнахме.

# 3
  • Мнения: 9 052
да , водила съм го и от промяната в климата и иzгрите  се е оправял . Не съм имала проблеми . И на 3 тия ден след операция от херния го zаведох (с уговорка с лекар да внимавам да не морки раната ) ... и какво ли не. но не съм имала проблеми. ПРосто гледйа да идете на чисто и хубаво място и спокойно  Hug

# 4
  • Мнения: 4 668
Аз бих го завела  Simple Smile И съм го правила ... Няма значение къде ще си боледува детето , на морето даже ще му стане по - добре  Hug
Моят син се разболя , когато беше на 1г.и2м. точно денят преди да тръгнем за море ...
Отидохме там - един ден се сополиви , но си игра на плажа - слънце , вода ...
На другият ден му нямаше нищо .

# 5
  • Мнения: 1 049
Заведи я, разбира се, там ще оздравее.  Peace
Малката миналата година вдигна температура, с хрема и кашлица точно преди да заминем на море. И нямаше как да отложим резервацията за хотела... заминахме с всичките лекарства, но тя там за 2-3 дни се оправи. Педито ни сьщо каза да я заведем, че ще й се отрази добре и имаше право. Просто докато имаше температура 2 дни не я водих на плаж и не сьм я кьпала, но много бьрзо всичко отмина.  Hug

Последна редакция: чт, 03 юли 2008, 12:50 от Ciao_bella

# 6
  • Карлово
  • Мнения: 4 644
Аз не бих! Naughty
Парен каша духа.  Embarassed
Преди 4 години допуснах тази грешка, детето беше не много добре, вдигаше температура след ставане от сън след обед. Водих я на доктор и той допусна, че е летен вирус. Предупреди ни да не тръгваме на море, ако вдигне температура на другия ден. Но сутринта детето беше добре и отидохме. След обед пак вдигна. Заведох я на лекар във вилното селище - пак нищо, ако на другия ден... и т.н. На другия след обед вече ни изпратиха на педиатър в Приморско. Лекарката само дето не ни уби с поглед,  box че сме се забавили толкова много, детето било с двустранна бронхопневмония, прати ни в болница в Бургас, защото нямало да издържи пътуването до дома и така изкарахме почивката в болницата 10 дни.
             А предишната година пак ходихме на море с кашлица и сополи, но без температура и друга една лекарка ни изписа Суметролим и капки за носа и оздравя на 2-я ден на морето..

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 481
Аз съм водила бебето си,което тогава беше на 6 месеца с бронхит на планина.Но за морето незнам.Виж до неделя как са нещата и сама прецени.

# 8
  • София
  • Мнения: 39 759
Ако има само хрема - защо не. Ако е с температура и детето е отпаднало - не бих рискувала.
Промяната на климата може да се окаже благоприятно.

# 9
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 849
Благодаря ви момичета за мненията  bouquet.Кики не е отпаднала,играе си,има апетит.Наистина ще изчакам ден-два и тогава ще му мисля.

# 10
  • Мнения: 4 433
Аз бих го завела отдавна чакате тази почивка  Simple Smile

# 11
  • Мнения: 1 208
Аз го заведох. На антибиотик след висока температура. Изчаках само един ден да му стане готово гърленият секрет, за да отхвърлим по тежката диагноза, докторът само каза да го не го държим много на плажа и да не го събираме с деца, които кихат и кашлят, и заминахме. Е там ни споходиха други екстри като изгорен пръст и падане от пързалка ама да сме живи и здрави с това ще запомним първата ни почивка Grinning.

# 12
  • Мнения: 4 784
Ако състоянието на детето позволява пътуването до морето - бих.
Но ако видимо е зле, с висока Т и видим дискомфорт, сигурно щях да изчакам подобрение.

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Посъветвай се с лекар. Ако не кашля много и кашлицата не е притеснителна бих тръгнала. Но всяка майка си усеща детето най добре и знае какво да направи според мен.

# 14
  • Мнения: 799
Ние тази година така тръгнахме - непосредствено след висока температура. При това за Турция. Докторкатка изписа антибиотик за всеки случай, а и разчитах на мед. застраховка.
BTW, в деня, в който си тръгвахме, пристигнаха 2 рейса БГ туриста. В единия рейс имаше около 10 годишно хлапе, които по пътя вдигнало висока Т. Докторът на хотела веднага го закарал до близкото село (буквално село), където местният фелдшер направил на момента пълна кръвна картина, включил детето на система с антибиотик за 1 ден, за да се съвземело и да си изкарали спокойно почивката  ooooh! Представете си сега подобна ситуация в Несебър (примерно) с чужденци...

Общи условия

Активация на акаунт