КАНДИДАТСТВАНЕ СЛЕД 7 КЛАС IX

  • 57 885
  • 498
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 3 201
Уич, нали идеята беше по едно кратко редче да пратят мамите на лични, а не ти да ровиш, или Джули, това си е допълнителна загуба на време. Аз не бих се ровила.  Мисля, че ще е добре, като мине и второ класиране, да призовем, който иска да изпрати тези неща на лични, като се уточни точно на чии лични и само тогава да го правиш, ако още не си се отказала. Иначе чак пък такава жертва..... Това ще ти отнеме часове. Naughty Без ровене. Laughing

Беше, но не се възприе.
А като се замисля, на пръсти се броим тези, които сме ЗА идеята - тези, които създадохме темата.
Не съм се отказала, но и жертви няма да правя. Веднъж се опарих, раздавайки се, повече - не! 

# 421
  • Мнения: 191
Ами нали виждаш, Уичи... трябва да се спретнем със статистиките!
Преди да напиша "Моля, изпращайте на ЛС следните данни:" сподели има ли нещо, което пропускам в графите:

Момиче/Момче
Име на школа и/или учител, които детето е посещавало
Оценка БЕЛ
Оценка МАТ
Бал
Желанията (поне до там, докъдето е класирано детето)
Класиране (къде е клсирано)
Записва или продължава на 2-ро класиране
Училище, в което детето е завършило 7-ми клас
Мнение на мама (доволна, недоволна, съмнения, тревоги)

Е? smile3507

Последна редакция: сб, 12 юли 2008, 12:49 от julialexpetkova

# 422
  • Мнения: 191
Това е супер говорящо. Не е като графиките на МОН дето се дзвериш 100 часа и не можеш да ги схванеш какво са искали да ти кажат.
Готино е всяка колебаеща майка да си направи (или да й помогнем да си направи) графика само с желаните училища на нейното дете, които са по-нагоре от това, в което е класирано. Така ще види училищата преди това, в което е класирана на какво ниво са по бал... въпреки, че теоретично нищо особено не дават тези данни - вариантите какво може да се случи на 2-ро класиране са два.

# 423
И аз да се разпиша - приета в НПМГ с География ^^  Peace

# 424
  • Мнения: 438
 julialexpetkova - и аз се надявам твоето момиче да е направило правилния избор за себе си. Това,че не съвпадат желанията на децата с нашите не е от сега. Сигурно и ние не сме удовлетворили желанията на нашите родители...и така...
Остава ни само радостта от усмивките на децата ни и това,че са се изпълнили желанията им.
Успехи на твоето Лорче  и за в бъдеще! newsm51

# 425
Едно постче  и от мен - 91 НЕГ . бал 33, 858  smile3506 . Честито на всички и от мен  Peace  smile3501 . Успех и на 2-рото класиране  Praynig  за всеки , който го чака .  newsm10

# 426
  • Мнения: 377
Благодаря  julialexpetkova! Аз съм в недоумение - когато напиша в гугъл РИО София ми излиза ето този сайт (копнах го директно)
http://rio-sofia-grad.com/
Линкът, който ти ми даваш има отпред www и съответно води до правилното място! Някой да има обяснение?! newsm78

# 427
  • Мнения: 377
Има някаква шашма  Grinning !!! Рефрешът оправи нещата, ама защо трябваше да го натискам след като съм влязля в сайта?! Майкрософт ми играе номера!! Joy Както и да е вече всичко е наред! Прощавайте, че ви занимавам с моите несгоди с компа - няма повече! Hug

# 428
Честито на всички кандидат -гимназисти и на упоритите им майки! А имате ли представа какви документи трябват за записването след първо класиране?  Grinning

# 429
  • Мнения: 4 447
Здравейте, прекрасни!
Много ви благодаря за приятните емоции!  bouquet
Цели 13 страници с добри новини! Чудесно е, опияних се и аз (макар да ми беше ясна развръзката)
Проверих, че мойто детенце щеше да бъде прието в НПМГ - 2 -ро желание, с немски, за другите ЕГ още не съм. Но то е повече от суетност и радост. Много съм си доволна от взетото решение и детето също. Връщам се от провинцията, където почиват децата и затова не бях с вас в този толкова важен момент!
Дидка, надявам се малкия да е добре! Прегръщам те силно.  Hug
Поздравления на всички дечица и на майките им! Това са заслужени резултати - насладете се!  bouquet

# 430
  • Мнения: 38
Това, което пише в наредба №11 относно записването в у-щето, където е прието детето е следното:
1. заявление до директора;
2. оригинал на удостоверението за завършен VII клас или на свидетелството за
завършено основно образование;
3. оригинал на медицинско свидетелство, издадено от лекуващия лекар на ученика
при кандидатстване за профили "Изкуства" и "Спорт" и за специалностите от професии.

Само не ми е ясно не трябва ли и документ, от настоящето у-ще, с който да се удостоверява, че детето е отписано.

# 431
  • Мнения: 3 479
Мирка, като запишеш детето в новото училище с посочените в наредбата документи, ще ти дадат бележка, с която отиваш в старото училище. Отписваш детето с нея и ти дават друга бележка, която носиш в новото училище и готово. Добре ли обясних?

# 432
  • Мнения: 1 210
Здравейте, сладки  Heart Eyes
И аз се присъединявам към въпросителните относно документите. Уич по друг повод беше споменала, че когато записвала детето и взели бележката с оценките... Също може да е необходима някаква информация, която трябва да се впише в заявлението до директора, а същата да се намира в друг документ. Та, пушките да не се ослушват и само да се чудят какви моркови да метнат по децата  Joy, ами да разяснят ситуацията ясно и категорично- както винаги са правили  Hug И не, че наредбата не го прави, но аз винаги съм се страхувала от подводните камъни.

# 433
  • Мнения: 191
И аз имам едно питане... newsm78

В понеделник ще отида да запиша детето в новото училище:
1. Трябва ли то да е с мен?
2. Трябва ли първо да се ходи за някакви бележки и прочие в гнездото (въпреки, че никъде такива глупости не се казват и силно се надявам отговора да е НЕ)?
3. Дали в същия момент ще се определи в кой клас ще бъде (искам да си го запиша с едно приятелче... да си бъдат в един клас)?

Предварително благодаря!  bouquet

# 434
  • Мнения: 38
Галя, много благодаря за пояснението. Мислех да ходя първо до старото му училище, защото така ми каза една приятелка и щеше да е голямо губене на време. Още веднъж благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт