Примерна схема за захранване 8

  • 55 715
  • 619
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 1 167
Косе Босе имам следната питанка относно дневния режим за хранене на 7 мес бебе: дали е добър?

05.30-07.00-- кърмене
09.30-10.30-  плодово пюре 130 гр, понякога ако иска и кърма / до днес, а от днес + малко каша     
                       Елда-днес я въвеждам/
12.00-13.30- зеленчуково пюре  130 гр и кърмене с разлика от 30 мин.
15-16.30 ---кърмене
18-19.30-    безмлечна оризова каша на Милупа 3 сл +вода+плодово или зеленчуково пюре
20.30-21.30--кърмене
23.30-24.00-кърмене

Имам странното чуство, че нещо ми куца в тази схема , ама бебо се чуства добре.Може би трябва да увелича количествата пюрета. Дали е добре, че има каши два пъти на ден и трябва ли да са в тия часове и съчетани по този начин?

# 196
  • Мнения: 2 111
Хайде и аз в групата на въвеждащите глутена.Днес дадох няколко люспички овесени ядки в плодово пюре.

# 197
  • Мнения: 179
Един въпрос за месото-смятам да го въведа към седми месец към зеленчуковото пюре на обяд и да го редувам през ден. До какво количество месо се стига, при условие, че ядем около 180-200 грама зеленчук?

# 198
  • София
  • Мнения: 1 834
До какво количество месо се стига, при условие, че ядем около 180-200 грама зеленчук?
Готовите пюрета съдържат определено количество - около 8 % е месото в почти всички марки пюрета. Иначе количеството месо зависи от това колко е голямо детето. Ти за колко голямо питаш?

# 199
  • Мнения: 179
Сега сме на шест, смятам да започна на навършени седем, а с напредването на възрастта увеличава ли се и месото?

# 200
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
desiniko на мен схемата ти ми изглежда добре, като въведеш елдата ще я изместиш в следобедния час, когато даваш каша

# 201
  • Елин Пелин
  • Мнения: 276
Здравейте, много пъти съм искала да се включа, но така  и не ми остава време за това.
Тъй като не успявам да прочета всичко написано, ще си задам директно въпросите:
1. Какво мислите за попарата със сирене? Майка ми постоянно ми натяква, че е време да давам попара, защото аз много съм обичала. Също така се чудя какво да въведа за сутрешно хранене.
В момента режима ни е долу-горе следния:
6-6.30 - кърма
9-9.30 - кърма
12-13 - зеленчуково пюре с АМ и жълтък или месно пюре - 190 гр и малко плодово за десерт
15-16 - кърма
17.30-18 - каша - 6-10 с.л. според указанията
21 - кърма
Захранваме се вече почти 3 месеца и всичко върви добре. Вече сме яли доста зеленчуци и плодове, пуешко месо, оризова и царевична каша, много малко хляб и солети.
Мога да продължа да въвеждам други храни - плодове, зеленчуци, каши и месо без да замествам повече хранения за сега.  Или мога да замествам сутрешното хранене и ще ядем 5 пъти (2 пъти кърма). До сега ми се наложи да заместя 2те хранения,но това мога да отложа до септември, когато се връщам на работа.
2. Ако замествам сутрешното хранене или поне въведа по мъничко храни сутрин, какво да давам освен попара. Навсякъде пише попара, но не може всеки ден да се тъпчем с попара.
3. Как освен с попара да въведа сирене и какво?
Знам,че тези теми са разисквани някъде, но наистина нямам време да чета всичко.
Благодаря предварително!

# 202
  • София
  • Мнения: 1 834
Сега сме на шест, смятам да започна на навършени седем, а с напредването на възрастта увеличава ли се и месото?

Примерно дневно количество месо*
6- 7 месец - около 15 г. дневно
7 - 8 месец - 30 г. дневно
9 - 10 месец - 40 г. дневно
11 - 12 месец  - 50-60 г. дневно
1 - 3 години - 70 - 80 г. дневно
3 - 6 години - 100 г. дневно

*Информацията е от една книжка "Хранене на бебето" към сп. "Моето бебе и  аз"

Но все пак според мен това са ориентировъчни цифри и не трябва да се спазват абсолютно стриктно.

# 203
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 642
А ако се приготвя месото домашно, как се определят грамажите?

# 204
  • Мнения: 1 449

2 к.л месо (пасирано или ситно скълцано) = 10 г месо
2 с.л. месо (пасирано или ситно скълцано) = 25 г месо
3 с.л. месо (пасирано или ситно скълцано) = 40 г месо
1 с.л. месо = 1 парченце 2х1 см = 10-15 г месо
1/8 чаша = 30 г
1/4 чаша = 60 г

# 205
  • Мнения: 1 449

Количество месо по месеци
Зависи от педиатричната школа.
Зависи кога се въвежда месо (на 6 или 8 м.)
Зависи дали се предлага всеки ден.

Формула за количество месо
- започва се с 10 или 15 г
- всеки месец се увеличава с 5 или 10 г
- на 1 год. се достига количество между 30 и 80 г

Количество месо на 1 год.
Няколко примера за количество месо, което трябва да се достигне на 1 год. - най-често срещаната препоръка в различните схеми:
- българските: около 50-60 г
- руските: 70-80 г
- френските: 30 г
- испаноезични: 40-50 г или повече
- американските, канадските: 50-80 г
  и т.н.

Месото се предлага всеки ден. Количествата в различните схеми на захранване по принцип се препоръчват на базата на всекидневен прием на месо, не редуване през ден със зеленчуково пюре.

В месните пюрета месото е както съвсем точно дозирано, така и недостатъчно – зависи от стандарта, спрямо който се сравнява.

# 206
  • Мнения: 277
днес се опитах да дам на никола намачкана кайсия. самата кайсия беше мекичка, но той доста се дави, макар че вкусът му хареса. изяде 1 1/2 кайсия, но ме беше страх да продължа. той, разбира се, не дъвче, макар че има 2 1/3 зъба, а се опитва направо да гълта
посъветвайте ме как да му помогна да се справи

# 207
  • Мнения: 1 167
Косе Босе имам следната питанка относно дневния режим за хранене на 7 мес бебе: дали е добър?

05.30-07.00-- кърмене
09.30-10.30-  плодово пюре 130 гр, понякога ако иска и кърма / до днес, а от днес + малко каша     
                       Елда-днес я въвеждам/
12.00-13.30- зеленчуково пюре  130 гр и кърмене с разлика от 30 мин.
15-16.30 ---кърмене
18-19.30-    безмлечна оризова каша на Милупа 3 сл +вода+плодово или зеленчуково пюре
20.30-21.30--кърмене
23.30-24.00-кърмене

Имам странното чуство, че нещо ми куца в тази схема , ама бебо се чуства добре.Може би трябва да увелича количествата пюрета. Дали е добре, че има каши два пъти на ден и трябва ли да са в тия часове и съчетани по този начин?


Косе Босе искам да напомня за своя ? към теб , ще съм благодарана на твоя отговор  bouquet

# 208
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
sh0k0lad4e аз лично не виждам нищо лошо в попарата, макар че почнах да я давам по-късно. Чрез нея синът ми си набавя необходимото дневно количество млечни продукти /сирене/ и калций, който на този етап е важен за растежа на децата.

Освен попара сутрин за закуска може да се дава - овесени ядки с мляко и плод, просо с масло и сирене /просо с плод/, елда с масло и сирене /елда с плод/, корнфлейкс с мляко и плод, бисквити с мляко, кус-кус с масло и сирене... Мисля, че с това отговорих и на третия ти въпрос. Аз лично сиренето го въведох на хапчици хляб с масло, но това разбира се при нас беше в по-късна детска възраст.

vencho защо не я пасираш? Петър все още не яде плодовете на хапки и аз ги пасирам, за мен по-важното в случая, е че въобще ги яде.

# 209
  • България
  • Мнения: 3 621
днес се опитах да дам на никола намачкана кайсия. самата кайсия беше мекичка, но той доста се дави, макар че вкусът му хареса. изяде 1 1/2 кайсия, но ме беше страх да продължа. той, разбира се, не дъвче, макар че има 2 1/3 зъба, а се опитва направо да гълта
посъветвайте ме как да му помогна да се справи
В кайсията има едни такива жилки, които дразнят Мая също, макар да няма проблем с дъвкането на плодовете. Бърка си в устата и ги вади. Аз я стържа на ренде и гледам да ги обирам.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт