Суеверията за бременността

  • 5 194
  • 79
  •   1
Отговори
# 45
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Не съм се съобразявала с такива неща.

# 46
  • София
  • Мнения: 39 761
Не вярвам, предполагам, че и няма да повярвам на суеверия.

# 47
  • Мнения: 3 929
Не вярвам, но така и не се престраших да си подстрижа косата. Казваха ми, че ако я подстрижа, така ще "отрежа" късмета на бебето. Не ме беше страх, че това може да се случи, а се страхувах от това, че семейството на мъжа ми щеше да ме "изяде", особено ако, не дай Боже, беше станало нещо.
Имах много силни киселини в последните месеци и наистина синът ми се роди с коса, но не много.
Разхубавих се и родих момче.
Като цяло, моята бременност беше потвърждение на суеверията.

# 48
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Ами, не знам, по-скоро не вярвам на суеверия. Може би единственото, което съм спазвала, е, че не бях пазарувала нищо за бебето преди раждането. Мит е също, че бременната трябва да опитва от всяка храна, която види, че някой друг яде, защото на бебето може да му се яде. Опитвали са се да ми пробутват всякакви гадории, ама аз бях твърда и непреклонна Laughing Иначе това за погребенията по-скоро мисля, че е да не се натоварва бременната жена с неприятни емоции, не заради друго.

# 49
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
После, знам, че не бива да се подстригва майката,
докато е бременна с момче особено, че щяла да му
резне пишката... аз това го спазих. Някак не можах
да се подстрижа  Mr. Green Rolling Eyes
И аз това го чух и може би нямаше да ме спре , но една позната ми каза , че ще му отрежа от живота , което ми прозвуча достатъчно злокобно за да не се подстрижа! Confused
В крайна сметка , не вярвам , но ... Mr. Green

Последна редакция: нд, 06 юли 2008, 21:39 от VIVKA

# 50
  • София
  • Мнения: 2 508
И аз това го чух и може би нямаше да ме спре , но една позната ми го каза , че ще му отрежа от живота , което ми прозвуча достатъчно злокобно за да не се подсприжа! Confused
В крайна сметка , не вярвам , но ... Mr. Green

И майка ми това ми каза! Звучи наистина злокобно! Но ако не се подстрижа, ще заприличам на маймуна, аз съм с къса коса....  newsm78
Какво да правя?!

# 51
  • София
  • Мнения: 324
Ох, иска ми се да не вярвам, но ... С първата си бременност ми казваха -"До трети месец недей да казваш на всички, че си бременна", но аз разтръбих от щастие и за съжаление изгубих бебо. С втората молех всички да не ми казват нищо свързано със суеверия защото спазвах всичко. Много тежка бременност с постоянен страх да не се повтори загубата и не исках да предизвиквам каквото и да било. Щях да откача. Така че няма да ви казвам какво спазвах, защото има много бременни дето ще се вържат на тези глупости!

# 52
  • София
  • Мнения: 17 592
Единственото, на което съм вярвала - или изобщо обръщала някакво внимание, е съветът, който сама съм си давала, "Слушай доктора, на когото имаш доверие, затова си си го избрала".


Всичко друго най - добре ще е да забравите още преди да чуете.

# 53
  • Мнения: 4 753
Не вярвам на суеверия... Нещата, които не съм правила или съм правила не са от спазване на някакво суеверие, а по други причини... Например не се подстригах, но не защото ще резна на малкия от пишката, а защото за пръв път през живота косата ми растеше така буйно... и до сега още не съм я постригала...  Peace

# 54
  • Мнения: 1 715
Единственото нещо което спазих така да се каже беше това,че си вързах червен конец и през двете бременности.
И по време на двете бременности съм се подстригвала.Бях си приготвила и за двете бебета креватче,дрешки,шишета.Когато бях в третият месец с малката баща ми почина и се наложи да отида и на погребение.

# 55
  • Мнения: 1 488
“През повечето време бременната може да яде всичко, но има определени храни, за които им казваме да внимават или да се опитат да избягват”, казва д-р Стоун. “Тези храни са меките сирена, непастьоризираните сирена и сирената от сурово мляко. В редки случаи, могат да съдържат бактерията lysteria, която се свързва с причините за аборт и преждевременно раждане.”


Не вярвам в суеверия, но вярвям на цитираното. Това не е суеверие, а научно доказано. Пише на навсякъде във всички книги.  Peace

# 56
  • Мнения: 6 713
“През повечето време бременната може да яде всичко, но има определени храни, за които им казваме да внимават или да се опитат да избягват”, казва д-р Стоун. “Тези храни са меките сирена, непастьоризираните сирена и сирената от сурово мляко. В редки случаи, могат да съдържат бактерията lysteria, която се свързва с причините за аборт и преждевременно раждане.”

Това определено не е суеверие, а нещо много сериозно!
Останалите неща, т.е. суеверията, са ми по-скоро забавни, не ги приемам насериозно Peace Единствено си бях вързала червен конец Blush

# 57
  • Мнения: 610
Определено само на някои от тях. Peace

# 58
  • Мнения: 386
аз не вярвам на нито едно от чутите суеверия, макар че повечето хора около мен се опитват да ми внушат че едва ли не са верни и не трябва да рискувам newsm62. изброявам някои от щуротиите които помня:
  1. бременната не трябва да си постригва косата,за да не отреже ума на детето.
  2. ако бременната си боядиса косата ,то бебето ще се роди с коса като цвета на боята (много ми е интересно ако си боядисам косата синя дали бебо ще се роди със синя коса???)
  3.ако прескочиш кабели, пъпната връв ще е оплетена около бебето
  4.бременната трябва да си взима от всичко което е сложено на масата за ядене, защото иначе може да пометне
  - страшно много версии за пола на бебето съм чувала но не помня какво гласяха
                         
 бих повярвала на нещо което има поне малка връзка с обстоятелствата. нашите баби  са ги мислили тия неща ,защото доктори е нямало а е трябвало да си обясняват нещата по някакъв начин.

# 59
  • Мнения: 537
Не вярвам. Правех каквото си ми хареса през бременността - и се подстригвах, и пикантни храни съм яла и секс съм правила.  Peace Моят мъж само се притесняваше за последното да не му стане на бебето нещо, както и да не се стряскам, че бебето да не се родяло нервно.  hahaha

Общи условия

Активация на акаунт