Бебе без граждански брак...ЗА и ПРОТИВ

  • 14 999
  • 172
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 784
"Някой може ли да изброи няколко от предимствата на живота без брак?
Аз мога.
Не вдигам безумна сватба,по вкус на нечия рода.
Не плащам кредит след това,за сватбата.
Не чакам никой да ми подари чинии,тенджери и фритюрник на сватбата и после да се чудя къде да ги хвърля.
Чувствам се щастлива и обичана жена,защото мъжът ми така прави по свое желание,а не защото е женен за мен.
Никога не казвам  "ау не излизай с приятели,женен си".

Имам син на 1,4 год. ,живея с мъжа си от 5 години и никога,никога не съм се чувствала по-малко обвързана с него,затова че нямаме граждански брак.Нямам нужда да се кълна в общината,че ще бъда до него,докато нещо ни раздели.
Това какво общо има за или против брака? Тук по - скоро става дума за или против сватбата, а никой не е казал, че сватбата е задължителна. Може, ако са мераклии, само да се подпишат и тогава се избягва цялата шумотевица.

# 61
  • Мнения: 27
ЗА граждански брак.Причините са следните:
1. Ако не сте с една и съща адресна регистрация по л.к.,съответно детето се води на адреса на майката.Общината към която е майката издава акт за раждане и съответно то се води в соц.служба на същата община.
2. Самата процедура с нотариално заверената декларация от таткото за припознаване,която уж не била нещо особено не Ви ли се струва малко обидна да не препродава някаква кола или имот....?!
3.Когато се гледа доход /за детски или банков заем и др./ ще се гледа на член от семейството т.е. на майката и на бебето,а не дали таткото го е припознал,защото не се водите Семейство
4.За излизане в чужбина и самото издаване на задграничния паспорт някой замисля ли се?На мен ми се е случвало да излизам без таткото и процедурата хич не е лесна,камо ли без брак.
5.Ако някога /случват се и такива неща/ се разделите и таткото се ожени с брак и има дете то първото бащинство може и да се оспори,а и правата за наследство са различни:съпруга дете и припознато дете.

# 62
  • Мнения: 1 311
Заедно сме от 7 години и имаме 2 деца. Не сме женени, защото аз не виждам смисъл в това. След като децата са припознати от бащата (което впрочем не беше нито дълга, нито унизителна процедура, стана в болницата за 5 минути и на актовете им за раждане сме записани двамата като родители) те са равни от гледна точка на закона със всички други (ако има такива разбира се) негови деца, родени по време на предишен или евентуално последващ брак. Законите в България не делят децата на "брачни" или "извънбрачни", консултирала съм се с адвокат. Дали сме женени има значение единствено затова дали един ден, не дай си боже, при някакъв инцидент ще се наследим един друг или не.
Не знам, ние не срещнахме неразбиране от страна на родителите си, познатите си, даже и от бабичките наоколо. Всъщност никога не е ставало въпрос дали сме женени или не.

P.S. Жилището, в което живеем е мое, така че нямам притеснения, че може да ме изхвърли от него при евент. раздяла Wink А и ако се разделим, винаги мога да го осъдя за издръжка, така както и при развод.

# 63
  • Мнения: 3 929
Аз съм ЗА брака, но в положителния смисъл на тази институция, в нейния идеален вариант. А в конкретните условия в нашата страна, от гледна точка на времето, в което живеем, от гледна точка на това, на което ставам всеки ден свидетел - не смятам, че бракът носи положителност. Разводите почти изравниха броя на браковете, така че очевидно няма смисъл в сключването на брак. Само формалности, формалности...
Гледай си живота, радвай се на бременността и не се терзай, че нямате брак. Ако си убедена, че ще прекараш целия си живот с приятеля си, че бракът ще те направи щастлива - ами, поговори с приятеля си и се оженете.
Ние живеехме с мъжа ми 6 години на семейни начала. Забременях и тогава сключихме брак. Но ние го искахме още от самото начало на връзката ни, само че нямахме финансовата възможност за това. Когато забременях, това ни се стори основателна причина да се напънем и да намерим пари, за да се оженим.
Много важно е едно дете да расти в стабилно семейство, но СТАБИЛНО, независимо с или без брак.

# 64
  • София
  • Мнения: 23 102
ЗА граждански брак.Причините са следните:

5.Ако някога /случват се и такива неща/ се разделите и таткото се ожени с брак и има дете то първото бащинство може и да се оспори,а и правата за наследство са различни:съпруга дете и припознато дете.


Хайде първо да се запознаем добре със законите и после да приказваме  Stop
Колкото до имотите - аз съм достатъчно имотна, за да размишлявам дали евентуално детето ми ще получи един ден нещо от мъжа ми, ако с него се разделим (и който няма имот на негово име, т.е. безимотен е  Laughing)... И се извинявам за отклонението от темата - аз съм дете на разведени родители, но това не пречи да не фигурирам никъде в разпределението на имотите, просто баща ми всичко вече е прехвърлил на други лица! А аз нямам и претенции  Peace
Нека не опорочаваме темата на авторката с безсмислени спорове на материална основа...

# 65
  • Мнения: 2 478
ЗА граждански брак.Причините са следните:
1. Ако не сте с една и съща адресна регистрация по л.к.,съответно детето се води на адреса на майката.Общината към която е майката издава акт за раждане и съответно то се води в соц.служба на същата община.
2. Самата процедура с нотариално заверената декларация от таткото за припознаване,която уж не била нещо особено не Ви ли се струва малко обидна да не препродава някаква кола или имот....?!
3.Когато се гледа доход /за детски или банков заем и др./ ще се гледа на член от семейството т.е. на майката и на бебето,а не дали таткото го е припознал,защото не се водите Семейство
4.За излизане в чужбина и самото издаване на задграничния паспорт някой замисля ли се?На мен ми се е случвало да излизам без таткото и процедурата хич не е лесна,камо ли без брак.
5.Ако някога /случват се и такива неща/ се разделите и таткото се ожени с брак и има дете то първото бащинство може и да се оспори,а и правата за наследство са различни:съпруга дете и припознато дете.


По първия ти аргумент:какво значение има на кой адрес е записано детето,при положение че вкъщи го гледат с любов? newsm78
По втория:не разбрахте ли най-накрая,че такава нотариално заверена декларация няма???
По третия,който е най-безумен:ама кво ми пука пред кого сме семейство?А семейството е равнозначно на брак ли? Shocked
По четвъртия:абсолютно еднаква е процедурата при женени и неженени родители,когато детето е припознато.
И по петото:ако в такава ситуация бащата реши,на никое от децата може да не остави наследство.А пред закона децата са равни,независимо дали са родени в брак или извън него.
За мен това е последния пост в тази тема.Струва ми се,че тук пишат само връстнички на баба ми,които са с доста ограничен мироглед.
А за щастието на децата,трябва повече от един граждански брак.Не обърквайте момичето с глупави морални доводи.

# 66
  • София
  • Мнения: 23 102

[/quote]
... пред закона децата са равни,независимо дали са родени в брак или извън него... Струва ми се,че тук пишат само връстнички на баба ми,които са с доста ограничен мироглед.
[/quote]

ЕВАЛА!!!
 Hug  Hug  Hug

# 67
  • Мнения: 4 753
Нямаме брак - имаме бебе.... Не ни дреме за законите, чувстваме се чудесно и много обичаме мъничето... Другото е излишно...

# 68
Благодаря на всички ви за отзивчивостта и мненията!

В личен план трябва да спомена, че аз самата винаги съм била против брака, като подпис и формалност, защото съм дете на разведени родители. Татко ми ни е изоставил,когато съм била на 4 годинки, майка ми е трябвало сама да се бори в живота с мен. Добре, че е по призвание лекар, не само по професия и си е проправила своя път.
Като институция семейството от страна на баща ми нищо не ми е дало. Той си има друго семейство, друго дете и отдавна всичко е на негово име. Не че някога съм щяла да се възползвам от това или съм искала нещо...исках,когато бях малка, той да е до мен. Но се срещахме само, за да се разберем колко издръжка ще ми плаща, без да му се налага да ходи до съда. Аз се надявах, че ще поиска по-често да се виждаме, да знае повече за мен, но уви...Аз винаги се смилявах над него, защото когато навърших 16год., майка ми ме пращаше аз да се разбирам с него за парите Sad Така се получи, че по времето на инфлацията по Виденово време, той ми даваше 60лв и толкова продължи да ми дава до последно 5-6 години след това, че и я намали, защото инфлацията била спряла newsm78 Той не се сети сам тогава,че е редно да коригира сумата сам, аз реших, че вече няма смисъл да се боря за неговото внимание.Бях обидена. И така до ден днешен...май ако се видим, няма да се познаем, а е известен лекар в София и нещата не опират до акъл или възпитание...но не знам до какво.  ThinkingС майка ми никога не са се карали при развода, бил е по взаимно съгласие...Нямам обяснение какво променя хората така, но и това не е темата на поста.
Така че винаги съм била против подписа, търсила съм любов, която съм намерила в мъжа, с когото очакваме първото ни детенце. Винаги съм мислила, че той е отговорен и се надявам да продължи да е такъв, каквото и да се случи. Гаранция, както описах по-горе от личен опит знам, че няма - бракувани или не.
Както и в началото казах, нямаме какво да делим. Всичките ни имотни придобивки са наследствени...нито той, нито аз имаме права над нещо. Ако занапред правим нещо заедно, тогава ще му мислим.
Успокоих се от факта, че в акта за раждане няма да пише "извънбрачно"... мисля, че тази формалност най-много ме притесняваше подсъзнателно. А родителите ни ще го преживеят - всяко чудо за 3 дни, да е здраво бебчето и като го видят, всички ще забравят някакви формалности,които ги тревожат.
Много съм ви благодарна на всички за мненията! Май вчера хормоните ми бяха в повече...но човек се поддава на черните мисли по-лесно, отколкото предполага.За съжаление Sad
Мисля да споделя с мъжа ми за вчерашните ми терзания, но не за да му искам мнението, а за да му кажа, че продължавам да го обичам и че понякога (дали от хормоните, дали от времето) човек изпитва съмнения за неща, които сам той е определил и решил!
  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet Hug

# 69
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
.............
Много важно е едно дете да расти в стабилно семейство, но СТАБИЛНО, независимо с или без брак.
Абсолютно!  Peace

........................За мен това е последния пост в тази тема.Струва ми се,че тук пишат само връстнички на баба ми,които са с доста ограничен мироглед.
...............
Е, това е много грубо!  Naughty
Все пак - уважавайте и чуждото мнение!  Tired

# 70
  • Мнения: 1 062
ЗА граждански брак.Причините са следните:
1. Ако не сте с една и съща адресна регистрация по л.к.,съответно детето се води на адреса на майката.Общината към която е майката издава акт за раждане и съответно то се води в соц.служба на същата община.
2. Самата процедура с нотариално заверената декларация от таткото за припознаване,която уж не била нещо особено не Ви ли се струва малко обидна да не препродава някаква кола или имот....?!
3.Когато се гледа доход /за детски или банков заем и др./ ще се гледа на член от семейството т.е. на майката и на бебето,а не дали таткото го е припознал,защото не се водите Семейство
4.За излизане в чужбина и самото издаване на задграничния паспорт някой замисля ли се?На мен ми се е случвало да излизам без таткото и процедурата хич не е лесна,камо ли без брак.
5.Ако някога /случват се и такива неща/ се разделите и таткото се ожени с брак и има дете то първото бащинство може и да се оспори,а и правата за наследство са различни:съпруга дете и припознато дете.




Чудесно е, че си за брака, няма лошо, но най-напред се запознай реално с нещата и тогава бъди толкова категорична  Laughing
1. Няма никакво значение на кой адрес се води майката, а адресната регистрация можеш да си я смениш, ако толкова държиш на нея и без да имаш брак. Ако искаш можеш да живееш с баба си и да се водиш в нейния имот без да си женен за нея  Grinning
2. Процедурата по припознаването на детето НЕ Е  нотариално заверена, попълва се една бланка в самата болница и това става обикновено, когато таткото дойде на свиждане. Мога да споря за това - правили сме го два пъти. Няма нищо унизително, и е смешно това твърдение. Решението за неподписване е на двамата родители и това е желанието И на майката. Какво унизително има в това?
3. Когато се тегли заем от бащата примерно, се гледа дохода му и се дели между него и децата му, без значение, че няма брак между родителите. Ако майката реши да тегли - да, не се взима дохода на бащата, но това е глупав довод за подписване на граждански брак.
4. Излизането в чужбина - можеш спокойно да извадиш задграничен паспорт на детето си без значение, че няма брак между родителите, а излизането в чужбина само на единия родител с детето ( когато има брак) е дори по-сложна ( така мисля, но не съм сигурна, смятам да проверя специално заради темата )
4. Ако се разделим с таткото и той се ожени с брак и има друго дете, то има абсолютно същите права, както и роденото без брак. И в двата варианта те са негови деца и няма никакво значение статуса на родителите пред закона.
Няма законови негативи семейството без брак, но убежденията на мъжът и жената са съвсем различно нещо. Те имат значение.

# 71
  • Мнения: 4 784
bonbonito не съди по това, че майка ти и баща ти са били разведени и ти си страдала от този факт. Ами то и без да има брак, ако се разделят двамата родители след взаимно дългогодишно съжителство, децата пак ще страдат, без значение имало ли е или не подпис. В крайна сметка всичко опира до съжителство и взаимоотношения с подпис или без - раздялата е трудна най - вече за децата. Това, че няма да имате брак и да не чува дявола, но се разделите мислиш ли, че на детето ще е по - лесно да приеме раздялата на родителите си???

# 72
  • Мнения: 1 121
Какво значение има дали родителите са женени или не, ако се грижат за децата си, ако винаги са насреща, ако са отдадени родители? Това е много по-важно от едната формалност. Наличието на брак не те прави по-добър родител Wink

# 73
  • София
  • Мнения: 1 603
За детето е важно мама и татко да се обичат. Важно е, да дарят и него с нужната обич, грижа, ласки и добро възпитание. Бракът, сам по себе си, не прави хората по-отговорни или по-задължени - в това си се убедила и в собственото ти семейство.
Имаме 12 годишна връзка, 1 годишно бебе, общ дом, надявам се, че имаме и обич - за сега не съм решила да се женя, за напред - незнам.

bonbonito, лека бременност желая. Не се тревожи за глупости, а ако решеш да правиш сватба, поне изчакай да родиш и да кърмиш бебока, че да се изкефиш максимално на тържеството.
 Hug

# 74
  • София
  • Мнения: 44 216
bonbonito не съди по това, че майка ти и баща ти са били разведени и ти си страдала от този факт. Ами то и без да има брак, ако се разделят двамата родители след взаимно дългогодишно съжителство, децата пак ще страдат, без значение имало ли е или не подпис. В крайна сметка всичко опира до съжителство и взаимоотношения с подпис или без - раздялата е трудна най - вече за децата. Това, че няма да имате брак и да не чува дявола, но се разделите мислиш ли, че на детето ще е по - лесно да приеме раздялата на родителите си???

 newsm10 newsm10 newsm10 newsm10
абсолютно вярно....
аз също съм дете на разведени родители...също съм страдала от това, както всяко дете в това положение....
това не ми пречило да искам да се оженя и да съм щастлива от факта...всеки както ще му е най-добре да постъпва....

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт